Се чувствувам лошо поради ова, но мојот дечко е грд

Се чувствувам лошо поради ова, но мојот дечко е грд
Billy Crawford

Дали живеете со тајна дека се чувствувате виновни дури и со признавање:

„Се чувствувам лошо поради ова, но мојот дечко е грд.“

Можеби сте загрижени дека сте кога сте плитки, посакувате да се чувствувате поинаку и не знаете што да направите во врска со тоа.

Во оваа статија, ветувам дека ќе најдете нула пресуда, само практичен совет кој ќе ве води..

2>Мојот дечко е грд

Еве ја работата:

Веројатно нема потреба да ви кажам дека „грдото“ и „убавото“ се неверојатно субјективни термини.

Шармантен принц на една жена е Шрек на друга жена, и обратно.

Иако постојат одредени стереотипни класични стандарди за убавина во општеството, вистината е дека постои многу долг спектар на индивидуални вкусови и преференции.

Како што вели вековната поговорка: „Убавината е во окото на гледачот“. Можеби е клише, но вистинито е.

Фактот што го сметате вашето момче за грд е навистина значаен и сугерира дека може нешто друго да се случува.

За жал, малку е веројатно дека ќе биде нешто можете едноставно да игнорирате и да се надевате дека ќе исчезне. Треба да дојдете до дното на она што го предизвикува ова чувство.

Дури тогаш можете да сфатите дали тоа е нешто што може да се поправи или симптомите на поголеми проблеми во врската.

Како ние физички гледаме дека луѓето е субјективно и не е статично

Гледате момче низ преполна соба. Ти сити.

Буквално изгубив број на пати кога јас и моите пријатели сме имале сосема спротивни типови кај мажите. ние не одиме по истиот тип.

Не е важно што мислат сите други, туку важно е што мислите ТИ.

Ти си тој што излегува со него, ти си тој кој мора да биде физички интимен со него.

Ако се чувствувате засрамено од грдото момче, тогаш големи се шансите дека едноставно не ве привлекува.

Што да правам ако јас Не ме привлекува моето момче?

Секако, не е кул да се заснова цела врска само на изгледот. Но, ниту е веројатно дека ќе успее долгорочно ако нема привлечност.

Можеби мислите, да, но мојот дечко е непривлечен, но јас сепак го сакам. Но, треба да размислите дали таа љубов е платонска или романтична.

Точно е дека изгледа избледува како што старееме, а она што ви останува е личноста. Но, привлечноста не треба да избледи на ист начин, бидејќи таа се заснова на повеќе од тоа како изгледа надворешната обвивка.

Ако изгледот на вашето момче е нешто што ви го нарушува договорот, тогаш тоа е само како .

Не осудувајте се, признајте си. Не е плитко, бидејќи реалноста е дека ви треба привлечност во врската за да ја одржите.

Грдото е прилично силна негативна реакција на нечиј физички изглед. Акоискрено мислиш дека за него, тогаш и двајцата заслужувате подобро.

Сите ние заслужуваме да бидеме со некој кој не цени такви какви што сме. Ова важи и за него и за вас.

Па, ако ова не е типот за вас, пуштете го и нека најде некој што ќе се чувствува така за него.

И верувајте ми , некој ќе го направи, затоа што „месото на еден човек е отров на другиот“.

Сигурен сум дека се грижите за него. Претпоставувам дека посакуваш да се чувствуваш поинаку. Но, доаѓа момент кога треба да станете реални со себе, заради двајцата.

Не го водете понатаму. Не дозволувајте работите да се влошат додека не почнете да бидете нељубезни или непочитувани кон него, тој не го заслужува тоа.

Вие блокирате да дојде друга девојка која го смета за прекрасно. И се блокирате себеси да пронајдете момче кое ќе го сметате за привлечно на начините на кои навистина ви треба.

Ако навистина сметате дека вашето момче е тотално грдо, тогаш тоа не е нешто од кое може лесно да се вратите.

Да заклучиме: добијте совети прилагодени за вашата ситуација

Иако се надевам дека оваа статија ќе ви понуди навистина сеопфатен начин да ви помогне да се справите со недостатокот на привлечност кон вашето момче, може да биде корисно да разговарајте со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на конкретните прашања со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

ВрскаХеројот е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации. Да, дури и незгодни теми како што се наоѓање на вашето момче грдо.

Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, после поминувајќи низ тешкотии во сопствената врска, дојдов до нив пред неколку месеци.

Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојот љубовен живот, вклучувајќи практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку беа искрени, разбирливи и професионални...и со нула проценка.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и добијте совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

веднаш привлечен кон него. Тој е како некој вид издлабен Бог.

Со возбуда и исчекување, твоето срце почнува да чука побрзо додека минува низ просторијата за да разговара со тебе.

Секакви романтични сценарија бесно почнуваат да игра во вашиот ум.

Но, додека тој ја отвора устата да зборува, она што ќе испадне во следните неколку минути одеднаш станува најголемото исклучување.

До 30 минути подоцна додека зјапате кај него, веќе не можеш да го видиш ни она што првично го најдовте толку убаво.

Особите на кои на почетокот им се восхитувавте брзо избледеа. Откако ќе го запознаете, сега изгледа сосема поинаку. Тој всушност е некако грд.

Многу од нас го имале ова искуство или нешто слично. И ние го имавме тоа и обратно.

Исто така види: 16 причини поради кои таа ве турка кога ќе се приближите (и како да одговорите)

Сретнувате некој кој не ве привлекува веднаш, но таа привлечност расте со текот на времето.

Луѓето можат „магично“ да станат или грди или згоден

За дополнително да ја илустрирам мојата поента погоре, сакам да споделам два примери од сводовите на мојот љубовен живот.

Кога првпат запознав едно од моите поранешни дечковци, првично не бев дури и малку привлечен кон него.

Ќе бидам отворен. Не го најдов добар изглед. Ниту малку не ме интересираше романтично.

Но, како што го запознав, тој се трансформираше пред моите очи. Нашите компатибилни личности ме натераа да го најдам поубав.

И не мислам дека јасго занемари дека не е сладок. И бев подготвен да го гледам минатото, затоа што сум толку зрела и еволуирана личност, бла бла, бла.

Мислам, почнав буквално да го гледам поинаку.

Веќе не најдов тој беше физички непривлечен кога забележав други привлечни особини на личноста што ги имаше. Тој ми стана физички пожежок бидејќи го сметав неговиот лик пожежок.

Од друга страна, имам и едно поранешно момче кое беше модел.

Тој ми беше толку убав (и Претпоставувам и многу други луѓе) и веднаш ме привлече.

Не можев да поверувам колку имав среќа што најдов толку убав дечко со кој се запознав толку добро со премногу.

Но, до крајот на нашата врска, тој ме згрози на границата. Кога го погледнав, повеќе не го видов овој згоден модел.

Неговите најлоши црти ми скокнаа и ги видов испишани по целото негово лице.

Проблемите во нашата врска што ги не можеше да се движи го натера да изгледа многу поинаку за мене. Никогаш повеќе немавме секс и навистина не сакав да се приближам до него.

Ја споделувам оваа информација со вас за да се надевам дека ја истакнам мојата поента дека:

Можеби мислите дека се работи за изгледот, но реалноста би можела да биде нешто сосема поинакво.

Можеби мислите дека вашето момче го сметате за „грдо“ и дека тоа е естетски проблем во вашата врска (а можеби е – за што ќе дознаеме подоцна), но исто така може биди емотивенеден.

Што да направите ако ви се допаѓа личноста на момчето, но не и неговиот изглед?

Ви ветив нула пресуда од овој напис, и тоа е ветување што имам намера да го исполнам.

0>Бидејќи некого физички не го привлекувате, на кој било начин не ве прави плиток или лош човек.

Како што веќе видовме, привлечноста е многу комплицирана и повеќеслојна.

Но, јас ќе биде искрен со тебе. Затоа што мислам дека тоа е важно за да можете да најдете вистински решенија за проблемот со кој се соочувате, наместо да се зафркавате себеси.

Па еве ја работата:

Не можете да ве привлекува вашето момче И да размислувате тој е грд.

Бидејќи двете се контрадикторности.

Може да препознаете дека:

  • Тој не е ваш вообичаен тип
  • Физичката привлечност е не е на врвот на листата за она што ја прави врската толку силна
  • Да другите луѓе можеби нема да го видат во него она што го гледате во него.

Но, ако сте привлечени од него , мала е веројатноста дека истовремено ќе го сметате за „грдо“.

Зошто?

Бидејќи како што е илустрирано погоре, личните квалитети СЕ привлечни. Тие се исто толку привлечни, ако не и повеќе од физичкиот изглед.

Веројатно, кога првпат се запознавте, ве привлекоа овие квалитети?

Тие ве привлекоа кон него и можеби ве натераа да видите него во поинакво светло.

Да беше грд и нељубезен, глупав, груб, досаден итн. Претпоставувам дека не би бил со него во моментов.

Значи,големото прашање е, и покрај фактот што не ве привлекува само неговиот изглед, дали доволно ве привлекуваат други работи за него?

„Мојот дечко не е убав“ секако не е нешто што го нарушува договорот за некои луѓе.

На крајот на денот, навистина не е важно дали вашето момче е убав или грд. Но, 100% е важно дали ве привлекува.

Дали е нормално да го сметате вашиот партнер непривлечен?

Врските, исто како и луѓето, се комплицирано.

Ако ме прашате мене, дали е нормално понекогаш да не ве привлекува вашето момче? Би одговорил со цело срце ДА.

Бидејќи вистината е дека љубовта и врските во реалниот живот не се како што се во филмовите.

Холивуд и бајките ни направија огромна штета во поставувањето пресилни очекувања за она што навистина го вклучува реалниот живот романса.

Во реалниот свет, ги гледате сите страни на некого. Не е совршено негувана и курирана верзија.

Се гледаме прво нешто по будењето, разголени со поспани очи, коса во кревет и утрински здив.

Ние сме свесни за помалку од гламурозни аспекти од секојдневниот живот. Како и фактот дека секој мора да кака, а сите останати помалку од секси телесни функции.

Не го покажуваат тоа во филмовите?!

Односите исто така може да се затегнат. Некои денови може да се разбудите и да се чувствувате фрустрирани со партнерот. Бидејќиврските може да бидат тешки.

Во други моменти може да поминете низ лоши закрпи или фази во вашата врска каде работите не се толку одлични.

И во тие денови или во тие моменти, тоа е Сосема нормално да се сметате себеси за размислување: „Понекогаш го сметам моето момче непривлечно“.

Исто така види: 10 особини на личноста кои го покажуваат вашиот интегритет и морален карактер

Проблемите навистина се појавуваат кога оваа мисла ќе се одржи.

Дали врската е толку одлична како што мислите?

Како што веќе утврдивме, привлечноста оди многу подлабоко отколку само да изгледа сам.

Значи, начинот на кој го гледате во моментот во непривлечна светлина всушност може да се должи на промените што ги направиле поставете се емотивно.

Ако се чувствувате дека вашето момче е грдо, тогаш претпоставувам дека никогаш не бил неговиот изглед тој што прво ве привлекувал.

Сигурно сте нашле други работи за него поважни. Но, како што одминуваше времето, можеби сте престанале да се фокусирате на овие работи.

Можеби други тензии во врската почнале да предизвикуваат напнатост. И така, вашиот фокус повеќе не е на она што навистина ви се допаѓа кај него.

Без присуството на овие позитивни чувства кон него, вие забележувате и се фокусирате на недостатокот на физичка привлечност кон неговиот изглед.

0>Па моите прашања до вас би биле:

  • Дали врската е одлична како што мислите?
  • Дали вашите приоритети се сменија?
  • Дали вашата врска се промени во направи да се чувствувате поинаку?

Пребарајте малку душа, копајтедлабоко, и бидете искрени со себе за други прашања што може да предизвикаат да се чувствувате вака.

Како да ја зголемите привлечноста во врската

Ако не сте спремни да фрлите крпа и сакате оваа врска да функционира, постојат работи што можете да ги направите за да се обидете да ја зголемите вашата привлечност.

Ако знаете дека сè уште наоѓате многу работи за вашето момче привлечно, време е да ги подобрите тие работи.

1) Потсетете се на квалитетите што ве привлекоа на прво место кај него

Миндентот е важен. Вашата привлечност е создадена во вашиот сопствен ум. А она на што се фокусираме во животот е она што го забележуваме.

Да се ​​биде благодарен за она што го имате всушност го преживува мозокот да биде попозитивен и е нешто што можете да го обучите вашиот ум да го прави.

Потсетете се на сите негови најдобри особини и што го прави секси и привлечен освен неговиот изглед.

2) Работете на вашата интелектуална и емоционална врска

Постојат многу различни елементи во врската што води кон привлечност.

Фокусирањето на овие други аспекти може да помогне да се зајакне привлечноста, како што е вашата емоционална и интелектуална врска.

Разговорот еден со друг и зближувањето може да направи чуда за враќање на таа искра.

3) Забавувајте се заедно

Обидете се да внесете возбуда правејќи работи каде што можете да уживате во друштвото на едни со други.

Кога се смеете и игратезаедно ослободувате многу хормони за добро чувство кои можат да ја зголемат привлечноста.

Сите врски се компромис

Вистината за односите со возрасните е дека сите тие вклучуваат компромис.

Секој еден. Затоа што никој не е совршен.

„Целосниот пакет“ навистина не постои. Започнува и завршува со перцепцијата на личноста која ја гледа.

Често имаме контролна листа за тоа што замислуваме дека сакаме од партнерот, а потоа го среќаваме спротивното. Но, тоа едноставно функционира.

Тогаш одеднаш веќе не се грижите толку многу за одредени работи што некогаш сте биле сигурни дека се толку многу важни.

Но, треба да работите, што ти е најважно и што навистина сакаш?

И само ти можеш да одговориш на тоа. Ќе биде различно за секого.

Не секој е толку загрижен за физичката привлечност во врската. Но, за многу други луѓе, тоа е навистина витална состојка за да имаат здрава и среќна врска.

Она за што треба да размислите е дали можете да се „жртвувате“ да имате многу убав дечко за други квалитети што ги носи?

И едно нешто што треба да се запамети е:

Ова не е секогаш прашање на кое можете да одговорите користејќи ја вашата глава.

Вашата логика може да ви каже една работа , но вашето срце можеби нема да може да се справи.

Можете да си кажувате цел ден дека неговите лични квалитети се повеќе важни од неговиот изглед. Ноосвен ако не можете навистина да се чувствувате така, ќе продолжите да ве мачи истиот проблем.

А тој проблем е ова...

Очајно сакате да ви се допадне, но не

Не ви сугерирам да не мислите дека тој е добра личност или добар дечко - или веројатно не би биле со него.

Кога велам „како него“ јас всушност значи да се чувствуваш привлечен кон него.

Всушност можеш да мислиш дека е некако конвенционално грд и да не се грижиш, затоа што сè уште го привлекуваш.

Но, ако не те привлекува , тоа не е нешто што можете едноставно да го метите под тепих и да се обидете да го игнорирате.

Да, можете да најдете некој попривлечен кога ќе го запознаете. Но, ако тоа едноставно не се случува, тогаш имањето убава личност нема да го поништи овој недостаток на привлечност што го чувствувате.

Без разлика колку се трудите и разговарате околу себе.

Ве молам знајте го ова:

  • Вие не сте лоша личност, убавината е лична и релативна.
  • Изгледот не е сè, но привлечноста е важна и тоа не е нешто што можете да се присилите да го почувствувате ако едноставно не го правиш тоа.
  • Не си плитка ако одлучиш да раскинеш затоа што не наоѓаш некој привлечен.

Никој не мисли дека моето момче е слатко

Ми снема начини да кажам дека привлечноста е субјективна, така што повеќе нема да се трудам поентата.

Она во што се занимавате е обликувано од толку многу фактори и околности уникатни за
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.