Што значи кога момчето постојано се враќа во вашиот живот?

Што значи кога момчето постојано се враќа во вашиот живот?
Billy Crawford

Содржина

Што значи кога момчето постојано се враќа во вашиот живот?

Што значи кога момчето постојано се враќа во вашиот живот? Каква порака се обидува да ви испрати?

Па... тоа дефинитивно не е лесно да се сфати!

Но, овој пост ќе ви помогне да добиете јасна претстава за тоа што може да се случува.

Исто така, ќе ви даде одличен увид во светот на мажите и како размислуваат.

Затоа, да не губиме уште еден момент и да скокнеме директно во него:

1 ) Тој не е сигурен што навистина сака од вас

Овој човек постојано се враќа во вашиот живот. Очигледно е заинтересиран… затоа што постојано ви се јавува, пишува пораки и се обидува да ве види.

Но, потоа, тој се повлекува и не продолжува со она што го прави.

Зошто?

Затоа што не е сигурен што навистина сака од вас. Веројатно сака да биде со вас, но не 100%. Тој повеќе би сакал да ги држи отворени своите опции и прво да ги проба пред да се обврзе со вас.

Тој игра игра на мачка и глушец. Тој не знае што сака, па продолжува да се обидува да го сфати тоа така што ќе се плетка по рабовите.

Едноставно кажано, тој не знае сигурно дали сака да биде со вас.

2) Овој човек не е подготвен за сериозна врска

Можеби момчето кое постојано се враќа во вашиот живот не е сигурен што сака. Но, тој исто така може да биде на оградата поради нешто друго...

Можеби не е подготвен за аТреба да се потрудите да го избегнете ова. Зошто?

Оваа ситуација е всушност циклус кој се повторил неколку пати претходно и најверојатно ќе се повтори во иднина.

17) Тој се смени и бара одобрување

Мажите се сложени суштества, па оваа листа продолжува со уште една причина зошто мажите постојано се враќаат на истата жена: тие се промениле и бараат одобрение.

Во суштина, мажите секогаш се обидуваат да се докажат на другите. Тие се обидуваат да докажат дека се достојни, силни и способни.

И ова е исто така причината зошто овој човек може да се обиде да ви докаже нешто преку своето однесување: можеби ќе сака да докаже колку е променет и колку тој е способен да направи.

Но, што значи ова?

Тој можеби ќе сака да и даде уште една шанса на вашата врска. Сега, кога тој е подобра верзија од себе, може да помисли дека вашата врска може да функционира.

18) Работите не функционираа меѓу него и неговите други опции

Знам дека ова е нешто што ни ти не сакаш да слушнеш, но тоа е разбирливо.

Овој дечко едноставно те споредува со други жени и гледа дали си најдобрата опција за него или не.

Можеби ја напуштивте вашата врска порано за да излегувате со други жени...

Но, требаше некое време пред тој да се врати во вашиот живот. Му требаше малку време да ги процени различните опции што му беа достапни и да одлучи која еподобро.

Значи, суштината овде е дека му требаше време да сфати што е најдобро за него.

Сепак, ова не значи дека вие сте најдобри за него или дека тој ќе престане да бара. Дури и ако тој постојано ви се враќа.

19) Некој во неговиот живот го турнал да се врати кај вас

Знам дека ова може да звучи како малку лудо, но тоа е можно. Како тоа?

Ако некој во неговиот живот го турка назад кон вас, тогаш тој неизбежно ќе се врати кај вас дури и ако не е сигурен за вас.

Некои примери на кои можам да мислам се:

 • Тој има пријател кој е заљубен во вашиот BFF. Значи, да бидете заедно ќе им користи на другите двајца.
 • Многу и се допаднавте на неговата мајка и се грижи за тоа што мисли неговата мајка.
 • Тој е пријател со вашите пријатели и не сака да губи нив.

Не ме сфаќајте погрешно, овие причини се детски, но сепак се можност.

Тие дефинитивно нема да помогнат во вашата врска бидејќи моќта на некој друг не треба да биде она што ве турка вас и него заедно.

Како се однесувате со момче кое постојано се враќа?

Без оглед на неговите причини, овој човек постојано се враќа во вашиот живот. Значи, кога ќе се врати, како треба да реагирате?

Прво, треба да се запрашате што е тоа што навистина го сакате. Дали сакате тој само да се „врати“ во вашиот живот или сакате да бидете дел од нешто ново?

И второ, сметајте дека овој човек сè уште има својапрашања. Можеби не се променил целосно и со него можеби се случуваат истите работи што секогаш се случувале.

Со други зборови, размислете дека овој човек можеби има уште некои работи да открие. Не губете се за него. Не му го давајте целото ваше драгоцено време и внимание.

Ако се фокусирате на сопствената среќа, тогаш сè друго ќе си дојде на свое место. Ќе можете да видите кој е тој навистина, како личност и маж, и можеби ќе откриете дека овој човек не е вистинскиот за вас.

Зошто ме држи наоколу ако го прави тоа не ме сакаш?

Прашањето зошто момчето постојано се враќа може да биде збунувачки.

Но, можеби е полесно да се одговори на прашањето: Зошто ме држи?

Тоа е затоа што сè уште имаш што да му понудиш – без разлика дали тоа е дружење, секс или нешто друго. тој сè уште сака да поминува време со вас и е подготвен да прифати се што ќе му се случи.

Што треба да направите?

Знам дека ова звучи навистина лошо и бездушно, но, на крајот, ако не те сака, тогаш нема смисла да се обидуваш да го натераш да те сака.

Ако тој постојано се враќа кај тебе, тогаш тоа е затоа што не сака да те исфрлиш од неговиот живот, но не значи дека те сака.

Значи, наместо да се обидуваш да го натераш да те сака, треба да се фокусираш на себе.

Како можеш да бидеш подобра личност? Што можеш да направишда го подобрите квалитетот на вашиот живот?

Ако продолжите да се фокусирате на себе и на сопствената среќа, тогаш тој може постепено да сфати дека вие сте тој за него.

Тој постојано се враќа во вашиот живот. Што треба да направите?

Досега треба да имате добра идеја зошто овој човек постојано се враќа во вашиот живот.

Па што можете да направите за да го решите ова?

Па, спомнав како ми помогна надарениот советник во минатото. Кога добив читање од нив, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни и искрено корисни.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за тоа што носи иднината со овој човек, туку можат да ве советуваат и за што навистина се очекува за вашата иднина.

Кликнете овде за да добиете ваше лично читање.

сериозна врска.

Сакате да знаете зошто мажите генерално не се подготвени за врска?

Еве ги најчестите причини:

 • Тој навистина беше повреден во минатото.
 • Тој не сака да биде врзан.
 • Тој не го преболел бившиот.
 • Тој штотуку е надвор од врската и сака да го игра полека некое време пред повторно да стане сериозен.
 • Тој не е доволно зрел за да биде во врска.

Како што можете да видите, постојат многу причини зошто момчето нема да биде Подготвени да бидете во сериозна врска.

И еве што... овие причини не се ни поврзани со вас. Но, за жал, начинот на кој тој постапува лошо влијае на вашата самодоверба, нели?

Затоа верувам дека треба да размислите да стапите во контакт со професионален животен тренер за да ги сфатите вашите следни чекори.

Херојот на врската е веб-страница каде надарените тренери за врски се подготвени да дадат уникатни сознанија за да им помогнат на поединците да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации.

Затоа, ако не можете да го преболите фактот дека тој не е подготвен за сериозна врска, но тој постојано се враќа кај вас, можеби треба да ја искористите оваа можност и да ја искористите нивната стручна помош.

Кликнете овде за да ги проверите.

3) Му се допаѓате, но не доволно за да се заземе сериозно во врска со вас

Острата вистина може да биде дека му се допаѓате, но не доволно за да ви се посвети. Можеби ги чувствувате сите овие емоции иразмислувајќи за многу различни работи…

Сепак, нема да биде важно ако тој не се чувствува исто. И двајцата мора да бидете на иста страна.

Знаци дека му се допаѓате, но недоволно... барем засега... се:

 • Тој постојано се враќа во вашиот живот.
 • Тој сака да те види и сака да биде со тебе малку. Но, тогаш тој не продолжува.
 • Начинот на кој постапува е топол и ладен.
 • Тој ќе се повлече од своите постапки, а потоа ќе се врати и повторно ќе се поврзе со вас.
 • Неговите постапки не се совпаѓаат со она што го кажува.

4) Може да ви даде уште една шанса

Значи, овој човек постојано се враќа во вашиот живот .

Сте се закачиле, сте се дружеле, а можеби дури и сте се забавувале порано. Но, тој никогаш не се задржува долго и секогаш го бара следното најдобро нешто што може да се случи.

Зошто? Затоа што сè уште не го најде она што го сака. Тој знае дека сте жешки, но треба да продолжи да бара додека не дојде совршената девојка...

Чекај... што?

Да, така е. Можеби овој човек сака да го најде. Но, тој сè уште не ја нашол… па продолжува да се враќа во вашиот живот.

Исто така види: Менталистички вештини: Како го прават тоа?

Ова може да се случи затоа што тој ви дава (несвесно или не) уште една шанса да бидете оваа жена за него. Сепак, тој нема да се обврзе додека не почувствува дека навистина си тој за него.

5) Тој си игра игри со твоите емоции

Една од причините зошто момчето постојано се враќа во твојот живот е ако тој еиграч.

Што значи тоа?

Па, тој ќе биде пријателски настроен, флертувачки, па дури и добар со вас. Тој ќе ве покани на пијалок, па дури и ќе се обиде да стане интимен со вас.

Но, емоциите нема да бидат тука. Или нема да се грижи за вас доволно за да инвестира во сериозна врска... повеќе би сакал да продолжи да си игра со вас, а можеби и со други жени.

Играчите се тие кои постојано се враќаат во вашиот живот.

Овие мажи се добри и во тоа да ве збунат... а можеби дури и да ве лажат.

Ќе ве натераат да мислите дека се заинтересирани, но тогаш кога ќе дојде време да продолжите и да бидете со вие, тие исчезнуваат.

Со други зборови, тие си играат игри со вашите емоции и воопшто не се грижат за вас… тие само го сакаат најдоброто од договорот.

6 ) Вашето однесување му дава измешани сигнали

Да ви кажам малку за мажите. Обожаваат да им се восхитуваат и да се чувствуваат потребни.

Значи, кога му испраќате мешани сигнали на овој човек, понекогаш ги активирате неговите вродени нагони и го терате да полуди по вас, но други времиња, не го терате се чувствувате посакувано или воопшто потребно.

И ова е сигурно голема грешка бидејќи доведува до конфузија и го прави несигурен за вас. Тој е несигурен дали ќе може или не да го добие она што го сака од вас.

Ако сакате да ја расчистите целата неизвесност околу вашата врска, професионален тренер за живот може сериозно да ви помогне.

0>Уште еднаш, сигурен сумтренерите за професионални односи на веб-локацијата што ја споменав претходно ќе ви помогнат да ги декодирате неговите мешани сигнали и да дознаете што тој всушност сака од вас.

Кликнете овде за да започнете.

7) Овој човек е осамен и затоа се враќа

Осаменоста понекогаш може да не турне во погрешна насока. Овој човек можеби е осамен, ранлив и сака нешто повеќе од животот, но не знае како да го добие.

Па, што прави тој? Тој ве контактира затоа што само бара некаква форма на врска... навистина нешто... само за да се чувствува подобро во својот живот.

Можеби е само малку осамен и затоа ќе посегне по некаков облик на поврзување. На крајот на краиштата, тој не е единствениот во светот кој поминува низ нешто тешко.

Работата е во тоа што тој никогаш нема навистина да знае како да ја негува врската со вас ако нема сила да направи така. Тој постојано ќе се враќа во вашиот живот поради неговите сопствени несигурности и не знаејќи како да воспостави трајна врска.

8) Вие го одвлекувате вниманието од неговите проблеми

Овој човек постојано доаѓа назад во твојот живот. Тој има многу багаж и поради некоја причина мисли дека можете да му помогнете.

Но, всушност, тој ќе направи речиси сè за да се извлече од неговите проблеми.

Без разлика дали станува збор за бивши, семејна ситуација или несреќна работа... тој има некои големи проблеми и вие би можеле да бидете одговорот на ситенеговите проблеми.

Работата е во тоа што тој бара нешто што ќе го натера да се чувствува подобро во неговиот живот и тогаш доаѓате вие... Сепак, ова не покажува дека тој се грижи за вас.

Реалноста е дека тој ќе те користи како начин да се чувствува подобро за себе и да заборави на своите проблеми... барем на кратко.

9) Ти си само отскок за него

Можеби овој човек продолжува да доаѓа во вашиот живот затоа што бара отскок. Ова значи дека тој едноставно бил отфрлен, повреден во минатото или едноставно не бил подготвен за нешто позначајно.

Можеби сака да се забавува, но тоа не покажува дека има вистински чувства за тебе…

Да бидам искрен, тој можеби не е сигурен дали би бил заинтересиран да помине низ тоа.

Па, што прави тој? Тој посегнува до вас затоа што сте достапни и не мора да се обврзувате.

Можеби ќе бидете збунети од неговите постапки и ќе се чувствувате како навистина да се грижи за вас, но тој сè уште не е сигурен.

Како да знам? Не>

Тој ве привлекува само физички и сексуално и не сака да се посвети на сериозна врска со вас.

Да објаснам.

Физичката и сексуалната привлечност се многу моќни работи. И тие понекогаш дури можатнадминете го нашиот здрав разум.

На пример, тој знае дека вие двајцата не сте добар натпревар. Тој знае дека имате различни верувања и вредности. Тој знае дека барате нешто посериозно...

Но и покрај тоа, тој продолжува да се враќа во вашиот живот бидејќи физички и сексуално го привлекувате.

Запомнете: Тој не сака нешто сериозно и не му е грижа да биде со тебе... тоа е само физичко и сексуално и толку.

11) Раскинавте, но тој не е над вас

Што значи тоа кога ќе се врати кај вас?

Исто така види: Зошто сонувате за истата личност? 19 корисни објаснувања

Можеби момци раскинавте, но тој сè уште не ве завршил. Тој сè уште се држи за минатото и се надева на иднината.

Можеби е дека тој сè уште сака повторно да се поврзе со вас затоа што се надева дека работите ќе се решат помеѓу вас и двајцата... дури и ако тие никогаш не се поврзат.

Ова е можеби причината зошто тој постојано се враќа во вашиот живот. Можеби сака да ви покаже дека е променет и дека е подготвен повторно да ви се посвети.

12) Овој човек се чувствува виновен што ве оставил

Дали ве остави? Ако е така, можеби овој човек се чувствува виновен што ве оставил.

Можеби наместо да ја користи главата и да се грижи за својот најдобар интерес, тој го користи своето срце и се враќа во вашиот живот за да ги исправи работите.

Можеби те оставил од сите погрешни причини... и тој тоа го знае. И тоа го јаде внатре.

Со други зборови, тој не е сигурен дали ја донел вистинската одлука. Тојможеби второ се погодува себеси и се чувствува виновен што ве оставил.

Па, што прави тој? Тој се враќа во вашиот живот за да го поправи повторно.

13) Тој едноставно е без можности

Знам дека ова не е она што сакате да го слушнете, но можеби е вистина.

Ако момчето постојано се враќа во вашиот живот и немате поим зошто тоа би можело да биде затоа што тој едноставно е без можности.

Кога нема некој подобар за него да поминува време, тој ќе ве контактира.

Сепак, ова не значи дека тој ве гледа како најдобра опција за него... тој ќе го направи тоа едноставно затоа што нема никој друг.

Погледнете, ако еден дечко постојано се враќа во вашиот живот, тоа може да значи дека тој само сака малку да се забавува... може да биде дека едноставно нема опции.

Знам дека ова е тешко да се слушне и прифати, но ние' сите се луѓе. Едноставно се обидуваме да ја сфатиме љубовта и да ги разбереме нашите емоции.

14) Овој тип е контролиран тип

Овој тип на момче нема да ви дозволи да правите ништо што би можело да спречи го да има контрола... тој само ќе продолжи да те напушта и ќе се враќа во твојот живот одново и одново.

Тој секогаш ќе сака да биде во центарот на вниманието, врвното куче и со сета моќ. Таквиот човек нема да застане додека не го добие она што го сака.

Но, што сака?

Неговото однесување може да се објасни како форма на контрола. Овој човек едноставно може да се обиде да ве контролира вас и сето она што го правите. Тој едноставно можеше да сакада ви покаже кој е главен... и да ја задржи неговата моќ над вас.

Неговата желба да биде главен го тера да се однесува така. На некој начин, тој знае дека со тебе во неговиот живот, тој не може да ја изгуби контролата... затоа продолжува да го прави ова без разлика на цената.

15) Тој не може да ја поднесе идејата дека сте со друг маж

Оваа причина е навистина себична. Зошто?

Бидејќи овој човек не сака да бидеш негова, но не може да ја поднесе идејата да си со друг маж.

Зошто би го направил тоа?

Кога го прави ова, експертите велат дека тоа е затоа што се плаши дека ќе ве изгуби засекогаш.

Иако ова може да ви звучи како парадокс, не е, ако размислите добро. Тој се плаши дека нема да му се вратите ако некој друг може да ви го даде она што ви треба.

Дури и ако сè уште не одлучил за вас, тој сепак сака да бидете таму секогаш кога е расположен да поминувам време со тебе.

Тоа е неправедно, нели?

16) Овој човек те остави претходно, а ти го врати назад

Оваа точка е за навиките. Што сакам да кажам?

Ако некој те оставил, а потоа си го вратил, тогаш тој најверојатно повторно ќе те остави, мислејќи дека ќе го вратиш, исто како и претходно.

0>Со други зборови, тој не очекува да го одбиете. Тој очекува да му посакате добредојде назад, како што правевте во минатото. Тој мисли дека ќе му дадете трета, четврта, петта шанса.

Сепак, ова не треба да биде вистина.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.