„Зошто не можам да се лежам? - 16 совети ако сте вие

„Зошто не можам да се лежам? - 16 совети ако сте вие
Billy Crawford

Дали чувствувате дека вашите вештини за собирање не ве носат никаде брзо?

Можеби се среќавате со многу жени, но не успевате да го запечатите договорот. Или можеби се борите дури и да привлечете внимание од спротивниот пол.

Ако се прашувате себеси „зошто не ме пуштат?“ оваа статија е преполна со практични совети.

1) Престанете да се обидувате очајнички да се опуштите

Можеби сите сакаме зделка во продавниците, но не толку кога станува збор за секс и романса .

Ако дојдете премногу силно и изгледате очајно да ве опуштат, луѓето можат да го мирисаат тоа на една милја оддалеченост. Ако сте премногу заинтересирани да продадете нешто, ние не купуваме.

Ако се чини дека кажувате или правите нешто само за да нè задоволите за да можете да имате секс, не сакаме знајте.

Секако, некои играчи и „лоши момци“ се извлекуваат со тоа што ќе настапат силно од која било причина. Можеби тие личат на Крис Хемсворт или го имаат фалењето на Канје и тоа само им успева. Но, немојте да се залажувате, ова не е нешто што огромното мнозинство на момци можат да го постигнат.

Никогаш не е добра идеја да се излезе на шега со секс на мозокот, чисто со единствена намера сте легнати.

Во спротивно, ризикувате да се испрскате со мирисот на Eau de desperate.

2) Изградете ја вашата самодоверба

Сум видел многу зборувајте за момци „со игра“ кога станува збор за подобрување на вештините за подигање.

Речиси звучи како некој магичен талент,како мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

но „игра“ е само уште еден збор за самодоверба.

Тоа не треба да се меша со ароганцијата што може да биде целосно исклучување. Внатрешната самодоверба, самопочит и верба во себе - познат како љубов кон себе - блескаат.

Тоа е цврстата основа на која се гради сè. Толку многу што сè друго е само змиско масло.

Ако не ви се допаѓа тоа што го продавате, тогаш зошто некој би сакал да го купи.

3) Размислете дали повторно барате на погрешни места

Повеќето од нас сфаќаат дека ако ја поминете секоја вечер во вашата спална соба сами играјќи World of Warcraft, не сте баш најдобро поставени за да запознавате жени.

Но, Многу момци апликации за состанување, исто така, може да биде тешко да се привлече внимание. Истражувањата сугерираат дека за мажот, наоѓањето партнер на тиндер е дури 0,6%.

Со толку многу потенцијални врски очигледно не одат никаде, тоа може да доведе до зголемено чувство на отфрлање или неуспех - за што се грижите дека е уникатно за вас, кога всушност е прилично универзално.

Добра идеја е да размислите за вашиот животен стил и дали одите на места каде што би можеле да запознаете жени. За среќа, сè уште има многу начини да запознаете луѓе без онлајн запознавање.

4) Обидете се да запознаете нови луѓе

Колку повеќе жени запознавате, толку повеќе шанси да кликнете со некого.

Исто така види: 15 работи што треба да ги правите кога ја мразите вашата работа, но не можете да си дозволите да се откажете

Се разбира, класичните места за собирање се барови и клубови. Но, многу други социјални места работат исто какоПа, без разлика дали тоа се кафулињата, свирките, галериите итн.

Пополнувањето на вашето време со кул хоби и забавни активности ќе ви даде поцелосен социјален живот. Исто така, ќе ве направи поинтересни и повозбудливи за потенцијалните партнери.

Колку повеќе ја проширите вашата социјална мрежа, толку подобро.

5) Ставете се таму и преземете чекор

Знам дека тоа е потенцијално сексистичко, застарено и нефер, но сепак често се случува жените да очекуваат мажот да го направи првиот чекор.

Дури и ако добро се снаоѓате и чувствувате некоја хемија, ако ниту еден од вас не ги ескалира работите, ќе останете токму таму каде што сте.

Ранливо е чувството да покажете или да му кажете на некого дека ве привлекува, но романтиката е ранлива.

Мора да се признае, треба да бидете способни да ги прочитате знаците дека таа е во вас, но во одреден момент, треба да ги напредувате работите на начин што ќе се чувствувате како што треба и за двајцата.

Дајте ѝ комплимент, прашајте ја излезе, види дали сака да танцува, физички да се зближи, итн.

Нема да се опуштите ако не сте подготвени да се ставите надвор и да и покажете дека сте заинтересирани.

6) Прифатете дека сите се соочуваат со одбивање

Морате да излезете од вашата комфорна зона. Не велам дека треба да го пробате со кој било стар човек во барот, но до одреден степен, романтиката е игра со бројки.

Дали навистина се обидувате да се опуштите? Бидејќи тоа е активен процес, непасивен процес. Малку е веројатно дека ќе тропне на вашата врата, па апатијата е вашиот најголем непријател.

Под апатијата обично е стравот. Никој не сака да пропадне или да се соочи со отфрлање, но вистината е дека секој од нас сака.

Нема начин да се избегне отфрлањето освен целосно да се повлечете и дури и да одбиете да се обидете.

А. Многу луѓе кои не можат да бидат опуштени, ненамерно престанаа да се обидуваат.

Никогаш нема да се чувствувате одлично, но научете како подобро да се справите со одбивањето и драматично ќе ја зголемите стапката на успех.

Исто така види: Преглед на Silva Ultramind Mindvalley: Дали вреди? (мај 2023)

2>7) Бидете свои наместо да изведувате перформанси

Немојте да бидете полни со ши*ти, еднократни или жестоки линии. Не сме родени вчера. Тоа едноставно ќе се сретне како непријатно.

Ќе најдете веб-локации за преземање што ќе ви кажат дека ја имаат „тајната“ да земат десетици жени навечер или да добијат 1000 од телефонски броеви и бла, бла, бла.

Ако вашата крајна игра е навистина празна или бесмислени поврзувања, тогаш можеби лажењето, лажирањето и преправањето дека влегувате во нечии панталони може да ви помогне. Иако всушност мислам дека стапката на успех не е нужно повисока од тактиката да се биде свој.

Но, ако сакате добар секс, врски со почит и на крајот здрави врски, тогаш мора да привлечете луѓето кои се соодветни за вас во вашиот живот. И нема да го направите тоа допреправајќи се дека сте некој друг.

Зошто да се продавате кратко. Освен тоа, повеќето од нас можат да препознаат кога некој не е автентичен и дека тоа е огромно исклучување.

Во таков разновиден свет, ви ветувам дека има луѓе што ви одговараат совршено. Не трошете го вашето време и енергија обидувајќи се да ги убедите оние кои не се соодветни за вас дека сте нешто што не сте.

8) Имајте за цел подобро да ги запознаете луѓето

Точно е дека мажите се генерално повизуелни од жените кога станува збор за привлечноста. Не е дека девојките не бараат убаво лице исто како и момците. Но, ни е важно кој сте, исто како и како изгледате.

Повеќето жени бараат врска, дури и ако тоа е само случајна средба. Тие сакаат да знаат дека сте заинтересирани за нив. Сите тие, не само она што е меѓу нивните нозе.

Ниту една жена не сака да се чувствува како да ја користат. Сакаме да се чувствуваме добро околу вас и да се интересирате за нас. Но, сакаме да дознаеме и за вас.

Жените природно може да бидат малку попребирливи од мажите во однос на тоа со кого спијат. Затоа, бидете подготвени да ги излупите тие слоеви и да покажете кои сте.

9) Откријте што навистина барате

Дали сакате врска, да се забавувате или само да имате секс ?

Дали повеќе би сакале да имате редовен сексуален партнер или барате стендови за една ноќ?

Нема ништо лошо во тоа да сакате да се закачите или да иматепријател со ситуација со придобивки, но важно е да бидете искрени со себе (и со другата личност) за она што го сакате.

Разбијте јасно што барате. Ако не сте такви што ги сакате и ги оставите, тогаш чистото обидот да бидете опуштени може да биде кратковидно ако всушност барате врска.

10) Претставете го вашето најдобро јас

Не би се појавиле на интервју за работа со спортски панталони. Истото важи и за легнување. Тоа е мини-интервју и реално, другата личност ве оценува.

Тоа значи следење на основите на добра лична хигиена и презентација.

Грижете се добро за себе —  туширајте се, носете колонска вода, користете средство за плакнење уста, облечете се остро, исечете ги ноктите итн.

Не само што ќе изгледате подобро, туку и ако се покажете во најдобро светло, ќе ви ја зголеми самодовербата.

11) надвор со слободни пријатели

Да одите кај вашиот партнер секој викенд може да биде убаво, но нема да ви помогне да запознаете никого.

Ако можете да регрутирате неколку пријатели, тоа е Ќе ви дадам неколку крила.

Самените имаат тенденција да се однесуваат поинаку со луѓето во врската. Тие се поотворени и внимателни.

Ако сте срамежливи или несигурни, самоуверените пријатели можат да направат девојчињата да се соберат помалку да ги кршат нервите.

12) Вежбајте ги вештините за разговор

Што да се каже за да се опуштите? Само да имаше одредена формула. Вореалноста, не постои одредена фраза што можете да ја изговорите што гарантира резултати.

Но, важно е да научите како да одржувате добар разговор.

Ако водите само плитки разговори со единствена цел ако сте опуштени, тогаш навистина нема да запознаете некого.

Покажете искрена љубопитност кога зборувате со жена.

  • Бидете добар слушател
  • Прашајте прашања
  • Споделете работи за себе
  • Дознајте што ви е заедничко

Замислете дека целта на играта е да ја запознаете и да видите дали се компатибилни - затоа што на крајот тоа е целта на играта - а останатото ќе следи од тоа.

13) Разберете го вашето флертување

Некои луѓе изгледаат како природни флертувачи, но Многумина од нас не се.

Флертот е важен за да покажеме дека некого нè привлекува, па ако тоа не е природно, треба да ги подобрите вашите флертувачки вештини.

Тоа не значи да се биде лигав, туку исто толку да се биде топол, привлечен, ентузијаст и да се покаже интерес.

Добар контакт со очите, задевањето или шегувањето со неа и покажувањето на вашата привлечност преку говорот на телото оди во прилог. долг пат.

14) Бидете внимателни да не се зближувате со пријателство

Не можете луѓето да му угодат на некого во кревет, секој обид е поверојатно да ве доведе во пријателска зона отколку да лежете.

Мислам дека една од најфрустрирачките фрази што некогаш ги изговорила една девојка за еден дечко е „тој е едноставно премногу фин“. Исто така мислам дека е збунувачкии погрешно, бидејќи мислам дека тоа не е она што тие навистина значат.

Она што тие обично го мислат е дека момчето изгледа малку претерано, нема лични граници и премногу сака да му угоди. Но, тоа не е да се биде „премногу убаво“, туку всушност да се биде премногу слаб. Тоа е она што е исклучување.

Причината поради која е ваквото исклучување е што бараме некој кој може да застане на свои нозе, да биде свој човек и да има внатрешна самодоверба да биди независен. Цицањето некого не е знак за таков тип на маж.

Не сугерирам дека треба да паѓате во стереотипи за токсична машкост, но исто така не мора да ја криете вашата сексуалност.

Да, бидете почитувани и пристојни, но однесувајте се премногу слатко и неутрално и ќе се здружите себеси. Штом таа престане да гледа каква било желба или сексуалност што доаѓа од ваша насока, вие станувате премногу „пријатни“ за да спиете.

15) Бидете реални со вашите стандарди

Ако се мачите за да се опуштите, вреди да размислите дали сте премногу пребирливи.

Еднаш се запознав со еден дечко кој призна дека гледањето порно му создало нереална идеја за тоа како треба да изгледаат телата на жените. 1>

Има смисла, бидејќи истражувањата покажаа дека мажите се изложени на таканаречената популарна еротика, а потоа ги сметаа жените од реалниот живот за помалку привлечни.

Дали сакате жена или кукла Барби?

Стандардите се неверојатно важни и не се обидувам да ве убедамда ги намалиш твоите, само за да провериш дали се фер и реални.

16) Внимавајте на самоисполнувачките пророштва

Знам дека не се разбудивте еден ден и почнавте да си кажуваш дека не можеш да се опуштиш, само по ѓаволите. Тоа се случи затоа што се чувствувате така, и затоа што реалноста изгледа се совпаѓа со таа претпоставка.

Отсуството на секс во вашиот живот ви кажува дека не можете да бидете опуштени и нема магично да се промените тоа преку ноќ едноставно преку моќта на позитивното размислување.

Не барам од вас да се замислите за да бидете опуштени, но во исто време негативноста почнува да се шири ако не сте внимателни. Едноставните факти се облекуваат со штетни претпоставки.

На пример, фактот дека „не сум имал секс 6 месеци“ може да стане „Никогаш не ме одложуваат“. Едното е факт, а другото е прекумерна генерализација.

Вака размислувањето нема да ви помогне ниту вам, ниту на вашата самодоверба. Затоа што твоите верувања на крајот ја обликуваат твојата реалност.

И ако почнеш да веруваш во работи како можеби не сум привлечна, луѓето не се интересираат за мене, жените се заглавени итн., тоа е светот околу вас што ги создавате.

Зошто? Затоа што почнувате да се однесувате како да е вистина. Кога излегувате, наместо да им приоѓате на луѓето, си мислите што е поентата? Само ќе бидам отфрлен.

Затоа внимавајте на вашиот самоговор и вашите негативни претпоставки.

Дали вие
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.