10 начини да ја натерате вашата жена да сака да се разведе од вас

10 начини да ја натерате вашата жена да сака да се разведе од вас
Billy Crawford

Во брак сум дванаесет години. Дванаесет многу долги години.

Исто така види: 97 љубовни цитати за таа да знае како навистина се чувствувате

Имаше ли добри времиња? Секако дека имало.

Имаше ли љубов? Секако. Имаше.

Но, сето тоа сега го нема и сакам овој брак да се затвори.

Проблемот е што мојата сопруга е исклучително вложена во нашиот брак и имаме три деца.

Затоа сега правам се што можам за да ја натерам да види дека разводот е нашата најдобра опција во овој момент.

10 начини да ја натерате вашата жена да сака да се разведе од вас

Hack Spirit е сè за да се олесни разбирањето и разрешувањето на само-развојот и односите.

Вистината е дека разводот е трагичен. Го мразам и би сакал да направам се што можам за да го избегнам.

Она што го прави ова потешко, сепак, е тоа што длабоко во моите коски знам дека разводот е најдобрата опција во овој момент, и Знам и дека тоа ќе се случи само ако и мојата сопруга се качи на бродот.

Да се ​​знае дека сум дел од статистиката е исто така супер иронично, но и депресивно.

Највисоката статистика за разводи во Соединетите Американски Држави се за работниците во услугите за игри на 50,3%. Јас работам во казино и во изминатите девет години работев како бос во пит.

Сега одам на ист начин како и половина од другите оженети луѓе во мојата индустрија.

1) Намали во времето кога ќе и го дадете

Ова е добра почетна точка и го препорачувам како врвен начин да ја натерате вашата жена да сака да се разведе од вас.

Дајте ѝ малку од вашите време какочовечки возможно.

Ретко зборувајте со неа, игнорирајте ги пораките и повиците, отпуштете ѝ ја четката или кажете дека сте зафатени кога поминувате покрај неа.

Комуникацијата треба на крајот да се заокружи до развод.

Мојата сопруга и јас веќе се обидовме да ја поттикнеме нашата интимност и да се помириме на многу начини.

Направивме вистинска работа и поради тоа ја почитувам неа и себеси.

Но, љубовта, па дури и почитта веќе ги нема кај нас, и искрено верувам дека возрасната и одговорна работа во овој момент е да се разделиме.

Без оглед на вашите причини зошто сакате да се разведете, што сигурен сум дека го имаш, треба да се увериш дека таа ќе сфати дека нема да се промениш или да дојдеш и да ја сакаш назад.

Сакаш да излезеш.

Сега и треба и да сакам да излеземе.

2) Критикувајте ја секогаш кога ќе имате прилика

Мојата сопруга има многу да критикува, така што ова не е премногу тешко.

Јас порано се воздржував затоа што не сакав да бидам шупак маж кој и кажува на својата жена се што не е во ред со неа.

Сега го оставив да тече.

Мислам на тоа како бесплатна терапија . Јас ѝ давам инстант повратни информации за сите нејзини задни одлуки и постапки, а не ни наплаќам.

Ако ме прашате, тоа е прилично дарежливо од мене.

Но, настрана се шегувам, јас сум апсолутно на крајот од моето јаже со оваа жена; таа го напна мојот последен проклет нерв во секоја можна смисла, ја изневери мојата доверба и ме водеше низ искушенија.не би му посакал на мојот најголем непријател.

Ако тоа звучи премногу драматично, сè што можам да кажам е ова: не сте биле во брак со мојата сопруга во последните дванаесет години.

Ако Дали сте биле во азил или би живееле под лажен идентитет некаде откако ја лажирате вашата сопствена смрт.

Јас? Јас сум едноставен: сакам само развод. Ве молам. Ми треба и таа да го сака тоа, и да престане да се надева дека ќе се вратиме во нашите рани денови на глупава романса.

Тоа не се случува, душо.

3) Поправете ја вашата најважна врска

Сакам жена ми да се разведе од мене, но имам и желба повторно да се омажам.

Не сакам целиот мој живот да се потроши на една жена која се однесуваше толку лошо со мене на многу начини.

Додека растев во Орегон, ние момците вежбавме како луди цела зима за да ги подготвиме нашите „тела на плажа“ за лето и сурфање.

Најмногу што сум направил е да застанам покрај даска за сурфање и да се обидам да изгледам кул, а потоа да ја лопатам наоколу еден час и да станам еднаш или двапати цело лето.

Но, успеа да го исполнам мојот прв девојка.

Сега сум во фаза од мојот живот каде што не треба да добијам тело на плажа, треба да добијам надградба на личноста.

За да бидам поконкретен, јас треба да се вратам на почитувањето на себе си и на мојот однос со себе, кој го оставив во ѓубре толку долго поради тоа што се жртвував за мојата сопруга и децата.

Тоа е нешто за што првпат слушнав одбразилскиот шаман Руда Ианде. Тој разби многу од моите верувања за љубовта ширум отворени и му благодарам на Бога што го стори тоа.

Ги видов погрешните верувања и замки што ме доведоа во мојот брак и начинот да се извлечам од повторувањето на истиот пекол во иднина.

Како што Руда објаснува во ова бесплатно видео, многумина од нас ја бркаат нашата идеја за љубов која е сосема погрешна и ужасна за нас.

Се измачуваме, се заљубуваме во болка и завршуваат со идеализирање и држење со луѓе кои се ужасни за нас и нè заклучуваат во некорисни и стари обрасци.

Додека гледав, се чувствував како некој конечно да понуди вистинско, практично решение за учење повторно да се поврзете со себе и да го избегнете стапица за повторување на расипан брак во иднина.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

4) Повторете ги вашите најлоши спомени заедно

Друго нешто што навистина го препорачувам за начини да ја натераш сопругата да сака да се разведе од тебе е да ги истакнеш твоите најлоши спомени и неуспеси.

Времето кога си отсуствувал на работа и не ѝ се допаднало колку флертуваш со твојот асистент во казиното...

Годината на ужасни тепачки што ја имавте кога вашата сопруга беше бремена со вашиот прв син и имаше постојани промени во расположението…

Стресниот преселба во друга држава што на крајот чини многу пари и го остави семејството во чудно и осамено ново место кое сите го мразеа (и за кое бевте округли, и веројатносо право, обвинуван)…

Времето кога ја признавте сестрата на вашата сопруга е „објективно“ попривлечно од неа…

Ах, спомените.

Подигнете ги. Шега за нив. Гледајте ја вашата жена се преправа дека се смее.

Речиси можам да ја видам како ги потпишува документите за развод сега.

5) Изразувајте интерес за други жени

Никогаш не сум бил дами, но и јас никогаш не сум имал толку тешко време.

Спомнав Орегон и целата работа на плажата, нели...

Тоа оди подлабоко од тоа. Имам олимписки сексуален нагон и сакам да бркам жени.

Се посветив на мојата сопруга во изминатата повеќе од една деценија и само еднаш изневерував на работното патување во пијана состојба, но речиси жалам што не го направив тоа повеќе.

Мојата сопруга изневеруваше повеќе пати и сигурен сум дека треба да именуваат некаков вид рингишпил по неа на карневалот.

Сигурен сум дека неколку нејзини посебни пријатели беа карни, па и тоа би имало смисла.

Моето внимателно однесување сега заврши. Флертувам отворено. Гледам во атрактивни жени на телевизија. Ги слушам моделите на Инстаграм токму пред неа.

6) Направете ја вашата алтернативна патека јасна

Ја известив сопругата дека имам многу поинаква визија за иднината од неа.

Планирам да ја напуштам работата, да купам RV и да ги откријам Карпестите Планини. Се понудив да ги земам моите три деца со мене во текот на летото, па ќе видиме дали тоа ќе се случи.

Поентата е дека мојата сопруга сака да се преквалификува како правен секретар иправете секакви поутврдени работи кои искрено не можеа да ми здодеат повеќе отколку што веќе прават.

Јас ѝ реков: никој не ме спречува да седнам зад воланот на тоа RV, да го разнебирам Џон Денвер и да удрам на патот .

И реков и дека не е поканета!

Може ли да бидам појасен?

7) Исчистете го полето за нови искуства

Огромен дел од успешното натерање на сопругата да сака да се разведе од вас е чистење на теренот за нови искуства.

Запознајте нови луѓе, посетувајте нови групи, започнете да правите нови работи и видете што ќе се случи.

Во оваа статија нагласив на создавање простор помеѓу вас и вашата сопруга и како тоа може да се направи со нагласување на некои од вашите најлоши особини.

Но, исто така може да биде навистина добро да разговарате со професионалец.

Најдоброто место што го најдов во мојата потрага да ја ослободам мојата сопруга е Херојот на врската.

Овие тренери се акредитирани и искусни. Тие го видоа сето тоа, и мислам на сите...

Тие ми помогнаа да ја отплеткам ужасната мрежа од токсични срања што ги држев внатре и да ги средам моите вистински подлабоки емоции и вредности од привремените мисли и илузии што ги имав во времето.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

8) Охрабрете ја да ја избере сопствената иднина

Охрабрете ја вашата сопруга да ја најде сопствената иднинаклучен начин да ја натерате сопругата да сака да се разведе од вас.

Покажете ѝ дека има опции.

Разговарајте за тоа како таа може да оствари повеќе од нејзините соништа со тоа што ќе живее свој живот одвоено од вас.

Извинете се за она што сте го направиле погрешно, но никогаш не обидувајте се да го подобрите.

Јасно појасни дека ова поглавје се затвора и дека нејзината опција сега е да го прифати моментот или да му одолее и само завршете посамо.

Дајте ѝ неколку проактивни работи на кои ќе се радува и поддржете ги нејзините пријателства и општествени активности кои ја водат во нови насоки далеку од вас.

Ова е добра работа!

9) Не ги вклучувајте вашите деца

За волја на Бога, ве молам не ги вклучувајте вашите деца во целиот овој процес.

Моите родители се разведоа кога имав седум години и се обиде да ме натера да изберам страни. Сè уште не сум го преболел целосно.

Тоа е дел од причината зошто, исто така, толку многу сакав да избегнам развод како опција ако е можно.

Јас го направив мојот дел и сè уште заклучив дека разводот е што ќе биде најдобро.

Моите три деца буквално ми значат светот и мразам колку тоа ќе ги повреди.

Но знам и дека тие ја разбираат својата мајка и јас се разделив на начини на кои е болно да се биде во близина.

Ќе работиме како да ги сакаме и да се грижиме за нашите деца и никогаш нема да станам мртов татко од кој се плашам.

Моите деца никогаш нема да да се преговара во мојот развод или во обидот да ја натерам жена ми даразведете ме.

10) Започнете да ги продавате вашите сметки

Од прагматична страна, ве молиме започнете да преземате рационални чекори за да се оттргнете од вашата сопруга.

Ова значи затворање на заеднички сметки, дискусија финансиите и почнувате остро да раздвојувате што трошите за себе и што таа троши.

Заработувам повеќе од мојата сопруга (што е една од поголемите тензии во нашиот брак) и обично сум го плаќал лавовскиот дел.

На тоа му дојде крајот.

Исто така види: Како да направите оженет маж да ве сака повеќе од неговата сопруга: 10 клучни чекори

Сакам таа да види дека секоја финансиска корист од останувањето со мене во овој момент одамна ја нема.

Готово е. Љубовта ја нема. И парите ги нема. Барем за неа.

Секогаш ќе имам пари за моите деца и секогаш ќе ја почитувам мојата сопруга како мајка на нашите деца. болен до стомак, и нема да плаќам пари што не морам да ги плаќам во нејзиниот џеб сега или никогаш, ако можам да помогнам.

Ве прогласувам дека сте разведени!

Денот кога мојата сопруга и јас ќе се разведеме, ќе биде денот кога ќе дишам долга и расипана воздишка на олеснување.

Имаше некои добри времиња, но тие времиња поминаа.

Најдобро ќе биде за сите ние да тргнеме по својот пат со секакви трошки од почит што се уште останале.

Овој брак е готов.

Само се надевам на Бога мојата сопруга ќе го постигне истиот заклучок што е можно поскоро .

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.