10 непобитни знаци дека мажената жена е во вас (и што да направите во врска со тоа)

10 непобитни знаци дека мажената жена е во вас (и што да направите во врска со тоа)
Billy Crawford

Ако ја барате девојката од вашите соништа, може да наидете на жена која е среќно омажена.

Можеби сте станале пријатели со неа пред да размислите за врска.

Без разлика, веројатно се прашувате дали и се допаѓате или не.

Еве ги првите 10 знаци кои укажуваат на тоа дека на мажената жена и се допаѓате, но се обидува да го скрие тоа:

1. Таа ви дава комплименти.

Ако и се допаѓате, ќе ви даде комплименти.

Не само што ќе ви даде комплименти, туку и ќе ви даде дури и многу позитивни повратни информации.

Сè, од вашата облека до изгледот, ќе добие позитивен коментар од неа.

Можеби ќе бидете збунети зошто таа сака да ви дава комплименти кога не сте изразиле интерес да имате врска со неа.

Таа го прави ова за да ве заинтересира и да се чувствувате добро со себе.

За возврат да ви дава комплименти, таа се надева дека еден ден ќе го забележите нејзиниот грб и ќе се заинтересирате.

2. Таа прашува за вашите други жени (се мисли на други девојки) или за вашата последна девојка или сопруга.

Со оваа, прилично е очигледно што сака да знае.

Ако ве праша за вашето последно девојката и колку време бевте заедно, тогаш таа се прашува дали сте повеќе од таа девојка.

Таа сака да знае дали сте подготвени да започнете повторно да се забавувате.

Што има повеќе?

Ако таа прашува за вашите други жени, тогаш таа прависигурна дека не си поврзан со некој друг.

Таа исто така сака да знае дали можеш да продолжиш од врската и да бидеш со други девојки во иднина.

Таа сака да знае кога ќе ќе биде главната личност во вашиот живот.

Ако таа ве натера да се чувствувате непријатно поради тоа, тогаш веројатно и се допаѓате и ги чува своите чувства во тајност.

3. Таа ти посветува многу внимание.

Таа ќе биде цело време во твоето лице и не само тоа, таа ќе направи да изгледа дека си единствениот маж со кој разговара.

Нема да ѝ е гајле дали сте оженет маж со три деца, и се допаѓате и ќе направи нејзина мисија да се погрижи да го знаете тоа.

Таа прави да изгледа како никој друг да не е важен околу неа освен вас .

Ако таа е заинтересирана да биде со вас, тогаш таа го покажува тоа со тоа што ви го посветува целото внимание.

Таа постојано ќе разговара со вас и ќе се обидува да открие дали навистина сте Заинтересирана е за неа.

Таа го прави ова за да се погрижи да не заборавите на неа и дека таа ќе продолжи да ви е на ум.

Ако таа продолжи да покажува интерес за вас, а вие не може да ја тргне од памет, тоа значи дека и се допаѓаш и сака да биде со тебе.

4. Таа не се плаши да ги изрази своите чувства.

Ако и се допаѓате, нема да се плаши да го покаже својот интерес.

Ќе ви даде до знаење дека сака да биде со вас, дури и иако е мажена.

Таа сакада се увери дека нејзиниот сопруг знае дека таа не е заинтересирана за него, но таа е заинтересирана за вас.

Таа ќе ги пушти своите вистински чувства без оглед на последиците.

Покрај тоа,

Ако и се допаѓате, нејзината цел е да се погрижи да ја привлечете и да ве натера да се заљубите во неа.

Таа знае дека ако се направи доволно интересна, тогаш има добри шанси да го добие она што го сака.

Таа го гледа тоа како нешто нормално и воопшто не е чудно, особено кога гледа дека и вие не ја сакате на тој начин.

Но, како можеш да разбереш што точно значат нејзините чувства?

Па, пред некое време, исто така се борев да разберам што мислат луѓето со чувствата што намерно ми ги покажаа.

Но, за среќа, разговарав со професионален тренер за односи од Relationship Hero кој ме научи да го истражувам скриеното значење во туѓите емоции.

Тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на моето изразување моите чувства и што е најважно, понуди персонализиран совет за надминување на проблемите со кои се соочував во мојата врска.

Не е ни чудо што бев воодушевен од тоа колку вистински совет.

Значи, ако сакате да добиете јасни сознанија за тоа што навистина значат нејзините чувства, еве како можете да контактирате со овие тренери за професионални односи:

Кликнете овде за да започнете.

5. Таа нуди да прави работи за вас.

Кога некој е заинтересиранво вас, тие ќе направат се што можат за да ве направат среќни.

Таа ќе ви понуди да ви помогне со вашите проблеми со тоа што ќе ве слуша и само ќе разговара со вас.

Таа ќе биде тука за вие и видете дека треба да бидете среќни.

Ако таа е заинтересирана за вас, тогаш таа ќе се погрижи да се грижи за вас и да ви го подобри животот.

Таа ќе биде тука за вие во добрите и лошите моменти.

Ако таа се понуди да ви помогне, тогаш таа се надева дека ќе сфатите дека таа е тука за вас и дека може да направи разлика во вашиот живот.

6. Таа посветува внимание на вашите пријатели или семејството.

Ако и се допаѓате, тогаш таа исто така ќе вложи интерес за вашето семејство, пријателите и други работи што ви се важни.

Таа ќе сака за да бидете сигурни дека сите тие се среќни и удобни.

Таа ќе сака да се погрижи да ја разберат неа и нејзините чувства кон вас.

Покрај тоа, ако и се допаѓате многу, таа ќе обидете се да ги земете на ваша страна и да ги натерате да се чувствуваат добро за вас и вашата врска.

Таа ќе направи се за да се погрижи нивното мислење за вас да се смени на подобро.

Таа ќе направи се` ќе внимава и на потребите на вашето семејство и ќе направи се што може за да се погрижи за нив.

7. Таа бара од вас да правите работи со неа.

Таа ќе бара да оди на места со вас и да се дружи со вас, особено кога не е во близина на нејзиниот сопруг.

Таа ќе побара да одишопинг со вас наместо со нејзиниот сопруг, па дури и ќе земе посебни автомобили само за да може да поминува повеќе време со вас.

Ако сака да се дружи со вас, тогаш таа е заинтересирана за вас и сака да биде со вие.

Таа исто така ќе сака да се погрижи да го има вашето внимание и дека сте посветени да поминувате време со неа.

Таа знае дека ако помине повеќе време со вас двајца заедно, тогаш има добри шанси да го добие она што го сака.

Таа сака да се увери дека сте навистина заинтересирани да бидете дел од нејзиниот живот.

8. Таа троши повеќе пари на тебе отколку што треба.

Ако и се допаѓаш, тогаш таа ќе троши непотребни суми пари на тебе и ќе го направи тоа за да можете двајцата да излезете да јадете дури и кога не е посебна прилика. .

Таа ќе се погрижи да ве извади за да ви овозможи убаво време и да покаже дека се грижи за она што го сакате.

Исто така ќе потроши толку многу пари на подароци за вас, како на пр. како накит или скапи вечери и работи кои не треба да ги правите за вашата врска.

Покрај тоа,

Таа ќе го прави ова само затоа што ужива да биде покрај вас и не сака да биде отсутна од неа поради која било друга причина освен да биде со вас.

Таа исто така ќе троши пари на вас за да се чувствувате важни и посебни затоа што и се допаѓате и сака да бидете среќни.

најдобар начин да го привлечете вашето внимание е да направите нешто големоти.

9. Таа се однесува како дете околу тебе.

Кога и се допаѓаш, таа ќе се однесува како дете кое штотуку добило играчка и едвај чека да си игра со неа.

Нема да ѝ е грижа дали ти се премногу стари за неа или мажена со деца, таа сепак ќе биде заинтересирана за вас.

Таа ќе флертува со вас и ќе прави шеги кои тешко се следат.

Оваа мажена жена ќе обидете се да го привлечете вашето внимание и да ве задоволи на секој можен начин.

На крајот на краиштата, таа сака да се чувствува посакувана од вас и дека е дел од вашиот живот.

Ќе се однесува глупаво наоколу вие и погрижете се сите да знаат дека е заинтересирана за вас.

Понатаму, таа ќе направи да се чувствувате удобно и удобно затоа што сака да биде со вас и да се забавува.

10 . Таа сака да знаете дека не ја интересира никој друг.

Таа ќе ве извести дека не ја интересира ниту еден друг маж затоа што сака да се чувствувате сигурно и удобно.

Таа сака да се чувствувате како да сте единствената за која е заинтересирана и дека не треба да се грижите за другите мажи.

Таа ќе ви даде до знаење дека таа е се ваша и дека никој друг не ја има нејзиното внимание.

Ако таа види дека не се чувствувате удобно или сигурно во вашата врска, таа ќе направи се што е можно за да ве остави повторно да се чувствувате пријатно и среќно.

Убавото нешто е:

Исто така види: Како да раскинете со некој што повеќе не го сакате: 22 искрени совети

Ако и се допаѓаш, тогаш сака да се чувствуваш како крал, дури и ако тоа е такае само фигура на говор.

Таа ќе ви даде до знаење дека ја интересира само вие, па нема причина да се грижите дали некој друг маж ќе се обиде да ја одземе од вас.

0>Таа исто така го прави ова затоа што ако нема ништо на ум освен вас, тоа ќе покаже колку е посветена и колку е сериозна во врска со поминувањето време со вас.

Што да правите кога мажена жена е во тебе

1. Не започнувајте врска.

Дури и да ве привлекува оваа жена, не треба да започнувате врска.

Може да се најдете во ситуација да спиете со неа зад неа грбот на сопругот и ова може многу брзо да се искомплицира.

Вашата вмешаност со жена на друг маж исто така ќе го наруши вашиот однос со него.

Покрај тоа, ако таа е несреќна во бракот и изгледа за некој да и биде пријател, тогаш можете да понудите поддршка и пријателство.

Ако бара секс или афера, тогаш треба да и дадете до знаење дека не сте заинтересирани и да си заминете.

0>Ако сакате врска, тогаш побарајте сингл.

2. Останете подалеку од сексуално експлицитен разговор.

Ако сакате да започнете онлајн пријателство со мажена жена, тоа треба да се заснова на значаен разговор.

Ако таа ви испраќа сексуално сугестивни слики или да ти каже дека сака да има секс со тебе, тогаш треба да и го кажеш тоаова не е соодветно.

Оваа жена може да се чувствува очајно и ако тоа се случи, може да се обиде да ве наведе да имате афера.

Треба да и кажете дека нема да одговорите на овие типови на пораки.

Треба да се потсетите дека овој вид на врска не може да функционира на долг рок.

Не зборувајте за секс. Ова само ќе предизвика тензија.

3. Предложете ѝ советување.

Можете да ја поттикнете да зборува за нејзината несреќа во бракот и да и помогнете да најде решение со нејзиниот сопруг.

Можете да и предложите да контактира со советувај и ѝ помогнеш да разговара за нејзината ситуација.

Советникот или свештеникот би можел да понуди непристрасен поглед на ситуацијата и да и помогне да добие одредена перспектива за ситуацијата.

Што повеќе?

Треба да и кажете дека тоа само може да предизвика повеќе проблеми за вашиот сопружник и да го направи повеќе сомничав кон вас.

Тоа е едноставно да понудите слух да ја слушате и да ја охрабрите да разговара со нејзиниот сопруг пред да продолжи со нешто понатаму .

Ако влегувате во врска со неа, тогаш можеби правите прељуба. Ако е така, тогаш ќе го прекршите законот и ќе се соочите со сериозни законски казни.

Последни мисли:

Ако имате жена која е заинтересирана за вас, таа ќе се погрижи да го покаже тоа.

Таа ќе направи се што може за да се увери дека сте среќни и удобново вашата врска.

Таа ќе најде време да излезе на состаноци со вас, но ќе најде време и да се дружи и со вашето семејство.

Дури и кога нејзиниот сопруг ќе побара од неа нешто важно, таа ќе го одложи за подоцна бидејќи знае колку е важно за неа и за вас сепак да поминувате време заедно.

Исто така види: 18 непобитни знаци дека вашата најдобра пријателка во брак е заљубена во вас (целосен водич)

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.