10 работи што значат кога момчето е подготвено да ве чека

10 работи што значат кога момчето е подготвено да ве чека
Billy Crawford

Момчето што чека да бидете подготвени да бидете во врска со него може да значи многу работи.

Некои од нив се слатки и позитивни, додека други може да предизвикаат некои грижи кај вас, особено ако се плашиш од посветеност.

Ајде да погледнеме што значи кога еден дечко е подготвен да те чека!

1) Тој гледа нешто посебно во тебе

Првата причина зошто момчето може да биде подготвено да ве чека е тоа што гледа нешто многу посебно во вас.

Можеби не знае точно што е тоа, но знае дека е таму.

Тој гледа искра, потенцијал што сака да го изнесе во вас.

Тој сака да ви помогне да цветате и да станете подобра верзија од себе и верува дека сте способни да постигнете големи работи и да бидете неверојатни партнер.

Овој човек сака да биде ваш најголем обожавател, да ве бодри додека посегнувате по ѕвездите.

Тој сака да знаете дека сте неверојатни такви какви што сте.

А најдобриот дел? Тој сака да биде оној кој ќе ви помогне да го реализирате вашиот целосен потенцијал и го гледа тој потенцијал во вас во моментов.

Сега, ова може да биде навистина слатко, на крајот на краиштата, сите сакаме некој што гледа нешто посебно во нас, нели?

Значи, ако тоа е причината поради која момчето те чека, тој веројатно е чувар.

2) Тој знае дека вредиш да чекаш

Друга причина зошто момчето може да биде подготвено да ве чека е затоа што знае дека вредите да чекате.

Тој знаехеројски инстинкт, сите тие емотивни ѕидови се спуштаат. Тој се чувствува подобро во себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас.

А се зависи од тоа да знаете како да ги активирате овие вродени двигатели кои ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да заштитуваат.

Значи, ако сте подготвени да ја подигнете вашата врска на тоа ниво, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

дека сте извонредна и посебна личност со која заслужуваат да се однесуваат со грижа и почит.

Тој знае дека сте достојни за најдоброто и дека заслужувате да бидете со некој кој ќе се однесува добро со вас и ќе ве сака целото негово срце.

Ова е и причината зошто тој ја почитува вашата потреба за време и е подготвен да биде трпелив.

Тој знае дека ќе има многу други момци кои ќе сакаат да бидат со вас и тој не сака да избрзува во врска со вас само заради тоа.

Тој знае дека ако двајцата се соберете, тоа ќе биде нешто посебно и нешто што требаше да биде.

Сега: кога момчето знае дека вредиш да чекаш, тоа е прилично романтично.

Тоа значи дека тој е подготвен да те сака во својот живот и знае дека без разлика со што е потребно да се биде со ти, тој ќе го направи тоа.

Исто така види: 12 луди знаци дека некој ве манифестира (единствениот список што ќе ви треба)

Како жени, ние обично копнееме за таков маж, некој што ќе не брка до крајот на светот ако тоа значи да биде со нас затоа што знае дека вредиме секоја борба.

На крајот на краиштата, тоа е во нашата биологија - мажите не бркаат, а ние избираме кој сакаме.

Сега, кога еден дечко го прави тоа, тоа може да биде неверојатно привлечно, па можеби тој точно знае што прави...

3) Тој е уверен дека и вие ќе се чувствувате исто за него

Може што е подготвен да ве чека можеби биде затоа што тој е уверен дека и вие ќе се чувствувате исто за него.

Тој знае дека имате одлична врска со него, нотој сака да ви даде време да размислите за вашите чувства и сака да се чувствувате 100% подготвени да бидете со него и да се посветите на врската со него.

Можеби сака да чувствувате дека тој е во право момче за вас и дека сте подготвени да му се посветите и на него.

Ако и двајцата сте подготвени да се посветите на врска еден со друг подоцна, тоа ќе биде уште попосебно и позначајно како ќе знаете дека сте еден со друг затоа што и двајцата сте подготвени и дека не затоа што сте биле под притисок да бидете заедно. тоа може да оди на еден од двата начини.

Секако, може да биде прилично привлечно да имате момче да биде толку самоуверено, но исто така може да ве исфрли.

На крајот на краиштата, можеби не не ги имате тие чувства кон него и во тој случај, неговото однесување може да биде малку премногу наметливо и може да ве натера да се чувствувате непријатно.

Значи, важно е да обрнете внимание на тоа како се чувствувате кога момчето е вака – ако е напорен, тогаш можеби е најдобро да го пуштиш, а ако не, тогаш можеби си се нашол себеси самоуверен тип кој знае што сака!

4) Тој гледа долгорочно иднина со тебе

Друга причина зошто момчето може да биде подготвено да те чека е затоа што гледа долгорочна иднина со тебе.

Тој се гледа себеси со тебе долгорочно и тој те гледа како негова идна сопруга.

Со други зборови, тој гледавие како жената со која сака да биде до крајот на својот живот.

Кој знае, можеби видел погледи на вашата заедничка иднина во неговите визии, соништа или медитации.

Или можеби тој имал знаци или други видови на знаци дека вие двајцата треба да бидете заедно.

Во секој случај, тој чувствува дека тој и вие сте поврзани на ниво на душа и дека вие двајца сте судени да бидете заедно.

Тој не сака да брза во врска со вас само заради тоа. Тој сака врската да биде вистинска и да биде нешто што ќе трае засекогаш.

Сега: ако се сомневате во ова момче, тогаш ако тој зборува за тоа како ја гледа долгорочната иднина со вас може да биде поразително и збунувачки.

Ако не сте сигурни дали ова е вистинското момче за вас и не се чувствувате исто за него, тогаш тоа може да ги направи работите поконфузни.

Исто така, може да ги комплицира работите ако вие двајца не сте на иста страна за чувствата еден кон друг и каде оди вашата врска.

Значи, ако еден дечко зборува со вас за тоа како ја гледа иднината со вие, но тоа ги прави работите поконфузни, тогаш можеби е најдобро да го оставите да замине и да продолжите понатаму.

5) Го правите многу среќен

Причината зошто момчето можеби е подготвено да те чека е тоа што го правиш многу среќен.

Тој се чувствува исклучително среќен покрај тебе и се чувствува како најсреќниот човек на светот кога е соти.

Кога не е со тебе, му недостигаш и едвај чека да биде повторно со тебе.

Тој сака да биде со тебе и не е подготвен да се задоволи со некој помалку од ти.

Сега: иако е убаво да се направи некој друг среќен, ова може да биде и рецепт за катастрофа. ова може да доведе до многу нездрави обрасци и однесување, како што е поврзаноста.

На пример, ако на овој човек постојано му требате да бидете околу него за да се чувствува среќно, ова е многу нездрава динамика на врската.

Проблемот е што ако не сте околу него, тој нема да биде среќен.

Сепак, ако не се чувствувате исто за него и не сакате да бидете со него цело време, тогаш работите може да станат многу комплицирани.

Можете да се најдете во ситуација кога овој човек постојано ви се јавува или ви праќа пораки и се обидува да ве задржи бидејќи се чувствува многу несреќен кога е не со вас.

Со други зборови, му треба вашето присуство во неговиот живот за да се чувствува среќно. Ова може да стане нездрава шема и може да доведе до незадоволство од ваша страна.

Важно е и двајцата да сте на иста страна за тоа колку време секој од вас сака да поминува заедно и каква динамична врска најдобро функционира за двајцата.

6) Тој не може да го замисли животот без вас

Друга причина зошто момчето може да бидеспремен да те чека е затоа што не може да си го замисли животот без тебе.

Многу размислувал за иднината и се сликал себеси со тебе во неа.

Се чувствувал дека вие двајца сте поврзани на ниво на душа и дека сте судени да бидете заедно.

Сега, тој не може да ве пушти бидејќи чувствува дека сте негова сродна душа и ве сака со сето свое срце .

Тој сака да биде со вас до крајот на својот живот и не сака да го збрка со брзање во врска со вас.

Тој сака да одвои време и да те запознае подобро за да може да се увери дека ти си тој за него.

Се разбира, ако не може да си го замисли животот без тебе, тоа може да направи голем притисок врз тебе, особено ако сеуште не знаете дали ви се допаѓа момчето.

Затоа погрижете се да одвоите време и да не брзате во работите.

7) Тој е трпелив и разбира дека вие треба повеќе време

Друга причина зошто момчето може да биде подготвено да ве чека е затоа што е трпелив и разбира дека ви треба повеќе време.

Тој знае дека не сте подготвени за сè уште има врска со него и тој ја почитува вашата одлука.

Можеби е свесен за фактот дека ви треба повеќе време пред да можете целосно да му верувате и пред да бидете подготвени да бидете во врска со него.

Тој сака да се чувствувате удобно кога сте во врска со него и не сака да се чувствувате под притисок или набрзинабило што.

Тој ја почитува вашата потреба за повеќе време и не сака да чувствувате никаков притисок да му се посветите или да бидете во врска со него.

И најдоброто дел?

Тој сака да бидете 100% спремни и не сака да чувствувате дека треба да бидете во врска со него или дека треба да му дадете одговор порано отколку што сте спремен за тоа.

Да бидам искрен, ова е најдобрата можна причина за еден дечко да биде подготвен да ве чека.

Тоа покажува дека тој има почит и разбирање, а сепак ве цени доволно е да бидам подготвен да ве чека!

Овој тип на маж е чувар.

8) Тој е опседнат со вас и не може да се откаже

Друга причина зошто момчето може да биде подготвено да ве чека е затоа што е опседнат со вас и не може да се откаже.

Чувствува силна врска со вас и има се заљубил во тебе.

Но, ако не сте заедно, тој се заљубил во идејата да биде со вас, и во иднината, тој може да види со вас, а не вие ​​самите.

Тој е толку заљубен во идејата за тебе што не може да замисли дека е со некој друг.

Со други зборови, тој е толку опседнат со тебе и со тоа што може. не те пушти и тој не сака да биде со никој друг.

Сега, овој може да стане малку проблематичен. Не сакате момчето да биде премногу опседнато со вас, бидејќи тоа повторно може да доведе до нездрави моделии однесување.

Но, ако оваа опсесија доаѓа од љубов, тоа може да биде добра работа.

Ако сте девојката со која тој е опседнат и ако сте девојката која не може да се ослободи, тогаш можеби ќе биде подготвен да ве чека поради неговата опсесија.

Сега: ако и вие го сакате, тоа може да биде слатка работа, но бидете сигурни дека тој има здрава идеја за тоа каква би била врската со вас и што да очекувате.

9) Тој те сака

Причината зошто момчето може да биде подготвено да те чека е затоа што те сака .

Тој се заљуби во тебе и гледа иднина со тебе.

Ова обично се случува кога го познаваш ова момче веќе долго време.

Можеби тајмингот никогаш не бил во право, но тој полека почна да се заљубува во тебе се повеќе и повеќе.

Сега, кога мажот сака жена, никој друг не му е интересен.

Тој е подготвен да те чека затоа што те сака и не сака да биде со никој друг.

Тој сака да биде со тебе засекогаш.

Можеби сè уште нема да се чувствуваш исто за него , но мажите не се грижат за тоа.

Тие се подготвени да чекаат жена што ја сакаат, дури и ако таа сè уште не се чувствува исто.

10) Тој е подготвен да те чека затоа што сака да биде оној со тебе

Постои разлика помеѓу трпеливоста и пасивноста.

Кога момчето знае дека вредиш да чекаш, тој не е се плаши да преземе одговорност и да направиработите се случуваат.

Тој знае дека ако те сака во неговиот живот, треба да биде проактивен во врска со тоа.

Тој ќе тргне по тебе и ќе се погрижи да знаеш колку се грижи за ти и колку сака да биде со тебе.

Тој знае дека ако не направи ништо, има многу други момци кои ќе сакаат да бидат со тебе и кои ќе се потрудат да го освојат твоето срце .

Но, овој човек нема да дозволи тоа да се случи!

Овој дечко чекаше доволно долго за вистинската девојка, па ако има други момци таму кои се обидуваат да те украдат од него, тие можат да пробаат сè што сакаат, но нема да успеат да ја добијат девојката од нивните соништа, бидејќи овој човек нема да им дозволи!

Исто така види: 20 ретки (но убави) знаци дека сте го нашле вашиот животен партнер

Сега, ако времето сè уште не е во право, овој човек ќе знај дека сега е неговото време да те чека.

Ваша одлука е

Што и да правите, запомнете дека никому ништо не должите.

Ако не немате чувства за момчето, тогаш не го водете понатаму и не се чувствувајте лошо што ќе му кажете дека не можете да гледате иднина со него.

Не мора никого само да забавувате затоа што им се допаѓаш.

Досега треба да имаш добра идеја зошто еден дечко може да биде подготвен да те чека.

Па што можеш да направиш ако сакаш да го натераш да те сака уште повеќе?

Па, претходно го спомнав уникатниот концепт на херојскиот инстинкт. Тоа го револуционизира начинот на кој разбирам како мажите работат во врските.

Гледате, кога предизвикувате машка
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.