11 изненадувачки знаци дека му се допаѓате по начинот на кој ве гледа

11 изненадувачки знаци дека му се допаѓате по начинот на кој ве гледа
Billy Crawford

Содржина

Дали имате око на некој посебен?

Но не сте сигурни како тој се чувствува за вас?

Тој може да се насмее и да ве игнорира или да ви испрати мистериозни погледи или изгледа како да сака да разговара со тебе, а потоа да се срами.

Дали се обидуваш да откриеш дали му се допаѓаш или дали сето тоа е само во твојата глава?

Сите сме биле таму .

Кога не знаете какви сигнали да барате, мажите можат да испратат знаци да изгледаат збунувачки и да ни предизвикаат голема тага.

Ќе ве одведам низ 11-те најизненадувачки знаци дека му се допаѓате по начинот на кој ве гледа. Понекогаш неговите очи ќе кажат повеќе од неговиот збор. Ајде да скокнеме веднаш.

1) Неговиот контакт со очи е силен

Дами, ако постои еден сигурен начин да знаете дека на момче му се допаѓате според начинот на кој ве гледа, тоа е преку квалитетот на неговиот контакт со очите.

Знаете за што зборувам. Постојано гледа и кога ќе ве фати погледот, го задржува погледот долго време.

Можеби е момчето што ве проверува од другата страна на шанкот или вашиот колега кој секогаш прави контакт со очите кога поминувате покрај него во канцеларијата. Забележете како тој ве гледа.

Вистината е дека ќе знаете дека му се допаѓате бидејќи тоа ќе се случи повеќе од еднаш.

Ако му се допаѓате, тој ќе се обиде да го фати вашето око секој пат кога ќе те види. Тој ќе одржува контакт со очите секогаш кога ќе разговарате еден со друг. Тој ви дава до знаење дека го имате неговото внимание и дека го интересира штотој зјапа и затоа брзо го трга погледот кога ќе го видите. Како и да е, тоа е знак дека му се допаѓа тоа што го гледа!

11) Трепка повеќе од вообичаено

Конечно, мртов подарок дека на мажот му се допаѓате според начинот на кој ве гледа е дека трепка повеќе од нормално.

Сега, не велам дека треба да му ја броите брзината на трепкање во минута (никој нема време за тоа), но може случајно да го подигнете кога ќе се соочите со соочете се неколку минути.

Можеби не сте биле свесни за овој интересен факт, но нашата стапка на трепкање всушност се зголемува кога сме возбудени.

А таа возбуда може да дојде од гледање некого привлечен .

Се верува дека просечната брзина на трепкање во минута е помеѓу 15-20. Значи, ако момчето што го имате на ум го надминува ова кога ве гледа, или има нешто во око или целосно е во вас.

Јасно е дека му се допаѓам, па што сега?

0>Да откриете дали му се допаѓате на момчето не е лесна задача, но се надеваме дека со овие невербални знаци, ќе имате подобра идеја следниот пат кога ќе го видите наоколу.

Вистината е дека очите никогаш не лажат. Значи, ако тој ви дава некој од овие сигнали, има големи шанси да ве привлече.

Прашањето е дали и вие се чувствувате исто?

Ако е така, задолжително испратете неколку флертувачки погледи по ваш начин и видете што ќе се случи.

Како што јас го гледам тоа, имате две опции:

1. Можете да ја играте неговата игра иобидете се да ги пренесете вашите очи и флертувајте и почекајте тој да направи потег

2. Можете да преземете нешто за тоа како се чувствувате и да му пристапите за да му дадете до знаење дека сте привлечени од него

Која е разликата? Самодовербата и знаењето дека животот не зависи од вас да го контролирате.

Толку често наоѓаме некој привлечен и влегуваме во врски затоа што сакаме да поправиме некого или чекаме некој да не спаси од сите нашите проблеми.

Ние ги привлекуваме и градиме врска со нив на овие лажни стандарди во нашата глава дека мора да бидеме заедно бидејќи тие се подобри од нас, затоа што се совршени и не ни дозволуваат долу.

Кога всушност ќе ги запознаеме, тоа е многу поинакво од она што првично го очекувавме.

Значи, сè што навистина можеме да направиме е да бидеме отворени и искрени со луѓето што ги привлекуваме да и види како ќе напредува врската.

Но, најважниот начин да се чувствуваш моќно во ова искуство е да сфатиш дека добро се познаваш себеси и се сакаш до точка каде што не е важно дали ќе влезе овој посебен маж твојот живот или ти поминува.

Ќе продолжиш да живееш и исполнет и жив живот со нашиот без него.

Учењата на Руда за љубовта и интимноста ми покажаа сосема нова перспектива на нереалните очекувања и игри што ги играме во љубов.

Додека гледав, се чувствував како некој да ги сфати моите борби да најдамсовршена љубов – и конечно понуди вистинско, практично решение за моите подлабоки чувства на осаменост.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

Единственото вистинско решение е да бидете автентични и да дозволите љубовта да влезе во вашиот живот дозволувајќи си да ја примите љубовта што е веќе достапна во вас.

Колку сте повеќе отворени да се сакате себеси и да се чувствувате посигурни во вашата кожа, толку помалку е важно дали некој друг ве забележува или не.

Значи, ако се борите да се обидете да дешифрирате нечиј поглед и намера, запомнете дека не ви треба некој да ви каже дека сте достојни за љубов или исполнување.

Ова чувство е вкоренето во длабока смисла да се познаваш и сакаш себе си.

Навистина верувам дека секоја жена може да привлече кој било маж што сака ако е задоволна со себе.

Сите ние имаме несигурности, но самоуверената жена ќе секогаш привлекувате повеќе од жена која мисли дека и треба некој друг за да ја докаже нејзината убавина или вредност.

Затоа, ако забележите дека мажот повеќе се интересира за вас, прво запрашајте се дали тоа е нешто со кое треба да се занимавате и ако сте љубопитни, не бегајте од можноста да се изразите отворено и искрено.

Исто така види: 20 иритирачки карактеристики на сиромашните луѓе во врска

Навистина зависи од вас дали сакате да го следите сигналот или не.

И без разлика што , ако се чувствувате моќни и удобно со себе, не треба да е важно дали му се допаѓате или не.

Само продолжете да го живеете вашиот славен живот и уживајте!

сакаш да кажеш.

Сега, постојат различни видови на контакт со очи:

  • Погледот што тлее. Ова значи дека тој ве копнее, особено ако ве гледа и горе-долу (ќе го покриеме тоа малку подоцна).
  • Дурскиот поглед. Ова е забавно и флертливо, може да забележите мала насмевка додека тој е заклучен со вас.
  • Интензивниот поглед. Ова може да значи неколку работи - тој е совладан со вашата убавина, тој внимателно слуша што имате да му кажете, тој е заинтригиран од вас.

И иако нема сомневање дека контактот со очи е знак дека му се допаѓате, тоа може да биде и негов начин да открие дали неговите чувства се взаемни со тоа што ќе види дали му возвраќате на погледот.

2) Тој не може да не зјапа во вас

Ако забележите дека продолжува зјапајќи во вас, дури и кога не го гледате, тоа е јасен знак дека тој е привлечен кон вас. Зјапањето може да оди на два начина, може да се чувствува:

  • Ласкаво и возбудливо
  • или морничаво и чудно

Главната разлика овде е како се чувствувате за мажот што ве гледа.

Ако сметате дека тој е заносен и привлечен, многу е поголема веројатноста дека неговото внимание ќе биде ласкаво. Ако сфатите дека не може да го тргне погледот од вас додека работите или го пиете кафето, може да се чувствувате збунети, возбудени, па дури и нервозни, но на добар начин.

Ако не ве привлекува него, многу е поверојатно неговото внимание да биде покането и да се чувствува чудно.

Што е тоашто ги тера момците да зјапаат кога им се допаѓате?

Па, тоа е човечката природа.

Ние природно зјапаме во работите што ни се допаѓаат - зајдисонце, убави бои, уметност и прекрасни погледи на морето. Истото важи и за луѓето за кои сметаме дека се привлечни.

Кога момчето зјапа во вас, тоа е затоа што му се допаѓа она што го гледа.

Ако веќе сте запознаени со ова момче, тој може да зјапа додека тој замислува како би било да ве замоли да излезете.

Или, можеби ќе зјапа затоа што сака да дознае повеќе за вас. Додека ве гледа, тој може да го забележи вашиот говор на телото, изразите на лицето и реакциите.

Од друга страна, тој може да се чувствува крајно непријатно и да дава чувство на морничаво зјапање.

Постои тенка линија помеѓу добриот и лошиот тип, и тоа обично зависи од неговата диспозиција, дали е разигран или премногу сериозен со погледот и како се чувствувате за него.

Размислете за тоа, ако е тоа симпатичното момче со кое се скршивте, ќе го сфатите неговото зјапање како комплимент.

Ако тоа е момче за кое сметате дека е одбивен, веројатно ќе се навредите што не може да престане да гледа во вие.

Но, имајќи го тоа на ум, ако момчето постојано зјапа во вас и тоа ви прави непријатно, треба да се оддалечите или да побарате од него да престане. Особено ако треба да работите заедно.

Некои момци не сфаќаат дека го прават тоа, но премногу зјапање може да стане морничаво.

3) Што би рекол надарениот советник?

Знаците што ги откривам во ованаписот ќе ви даде добра идеја за тоа дали навистина му се допаѓате по начинот на кој ве гледа.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source . Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Навистина бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да ви каже дали му се допаѓате по начинот на кој ве гледа, туку може да ви ги открие и сите ваши љубовни можности.

4) Неговите зеници се шират кога ќе ве погледне

Ако зениците на мажот се шират и потемнат, тоа е јасен знак дека тој се чувствува спокојно и привлечен кон вас.

0>Ова можеби не е најлесниот знак на кој треба да внимавате - ќе треба да зјапате во неговите очи добри неколку секунди - но сепак е знак што кажува.

Истражувањата покажаа дека кога гледаме некого ние сме привлечени, хемикалиите допамин и окситоцин се ослободуваат во нашиот систем. Овие често се нарекуваат „хормони на среќата“.

Тие ни даваат добри чувства, но тоа не е се.

Кога овие хемикалии се ослободуваат, тоа предизвикува телото даопуштете се и зениците на очите да се шират.

Значи, иако веројатно нема да сакате одблиску да ја проверите големината на неговите зеници, ако имате можност, проверете за да видите ако тие се поголеми од вообичаеното.

5) Го фаќате како се насмевнува на малите нешта што ги правите

Ако забележите дека мажот се насмевнува на вашите манири и необичности, дефинитивно го привлекува вие и да ги забележите сите мали детали за вас.

Ова ќе зависи од ситуацијата во која се наоѓате - ако е момче по кое поминувате на улица и ви дава „изглед“, тоа можеби нема да важи за вас .

Но, ако тоа е момче со кое учите или работите, или можеби момче со кое сте пријатели, можете лесно да го препознаете овој знак.

И едноставно е како да ги забележите неговите изрази на лицето секогаш кога сте наоколу.

Можеби тој се насмевнува секогаш кога зборувате, дури и ако не е до него, или го фатите како ви се насмевнува без никаква очигледна причина.

Вистината е, ако тој секогаш добива дрска насмевка кога и да сте наоколу, тоа е веројатно затоа што го правите среќен и тоа му се допаѓа.

Тој ве наоѓа слатки и не може да не го покаже тоа.

Кога јас и мојот партнер првпат се запознавме, пред да започнеме врска, тој се насмевнуваше секогаш кога ќе се насмеев на нешто. Беше симпатично.

И исто така беше последниот сигнал за мене дека му се допаѓам.

Значи, ако вашиот човек не може да ја потисне својата среќа секогаш кога сте наоколу, тоа е сигурен облог тој сакавие!

6) Тој ве гледа горе-долу

Ако машкиот поглед го скенира вашето тело горе-долу, тоа е јасен знак дека тој ја прегледува вашата убавина и привлекува кон неа.

Тоа е дефинитивен знак на страст.

Кога момчето ќе ве погледне горе-долу, најверојатно тој ја проверува вашата фигура. Некои жени не го ценат ова, а некои момци дефинитивно претеруваат.

Но, ако се работи за момче кое го сакате и сакате да му се допаднете, ова е добар почеток.

Со тоа што ве привлекува со своите очи, тој не само што покажува дека ве смета за привлечни, туку и ја иницира желбата да разговара со вас или да ве замоли да излезете.

Но, постојат и други причини зошто може да го стори тоа - тој можеби се обидува да го декодира говорот на вашето тело за да знае дали треба да направи потег или не.

Или...тоа е само нешто во начинот на кој одите и го движите вашето тело.

Тој е плен од вас и размислува многу за тебе и едноставно не може а да не ти се восхитува во полна форма!

7) Изгледа збунето

Ако мажот изгледа срамежливо и црвено и збунето кога ги заклучуваш очите со него тоа е знак дека ве привлекува. Вашето присуство има неочекуван ефект врз него.

Не секој маж зборува непречено и тече со самодоверба. Тој дури може да се чувствува многу нервозен околу вас и да се препоти за време на чинот на заведување.

Повеќето момци се чувствуваат нервозни околу жена што им се допаѓа. Тие ги имаат истите реакции што би ги имале повеќето жени ако треба да ги прашаменекој надвор.

Значи, ако забележите дека неговите образи се поцрвенети, тој нервозно се насмевнува или постојано ги гризе усните или се нервира наоколу, тоа е знак дека веројатно му се допаѓате.

Сега, дури и ако сте имале одличен контакт со очите и тој изгледа самоуверен, не правете грешка дека може да биде на работ кога сте наоколу.

Може да се сопне пред неговите зборови, да се смее и само неколку секунди долго, или изгледаат преоптоварени. Ова е нормално. Особено ако е срамежлив тип.

Можеби сè уште ќе ги забележите неговите зацрвенети образи и светли очи. Ова веројатно ќе биде повеќе од возбуда и исчекување отколку од нерви, но сепак е невозможен знак да се сокрие.

Но, тоа го поставува прашањето:

Зошто бегаме од љубовта?

Така често привлечноста е силна и нашите врски започнуваат одлично, за да се претворат во кошмар.

Ако забележите дека се чувствувате збунети со срамежливиот одговор на мажот кон вас или фрустрирани што нема да направи потег, тогаш треба да погледнете нешто поважно.

одговорот е содржан во односот што го имате со себе.

Дознав за ова од некои мудри зборови споделени од шаманот Руда Ианд.

Како што објаснува Руда во неговиот искрен и искрен говор за љубовта и интимноста, љубовта не е она што многумина од нас мислат дека е. Всушност, многумина од нас имаат тенденција да бегаат и да ги саботираат нашите љубовни животи без да го сфатат тоа.

Далеку исто такачесто зјапаме во некого и. сонуваме идеализирана слика за тоа кои мислиме дека се.

Градиме очекувања кои гарантирано ќе бидат изневерени.

Ако се чувствувате збунето и фрустрирано обидувајќи се да разберете што мисли мажот и сте уморни од тоа што вашите надежи постојано се уриваат, тогаш ова е порака што треба да ја слушнете.

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео .

8) Тој ја навалува главата кога зборувате

Ако мажот ја наведнува главата на страна додека зборувате, тоа е знак дека му се допаѓате и дека го привлекувате.

Можеби сте го виделе класичното наведнување на главата во филмовите. Момчето копнее по девојката со која е, со главата благо наведната на едната страна, а на усните му свири блага насмевка.

Па зошто момците го прават тоа кога им се допаѓа девојка?

Па, една од причините е дека тој ви покажува дека ве слуша. Кога сте во разговор и тој се наведнува напред, тој инстинктивно ќе ја наведне главата за да ве слушне подобро и ќе ви покаже дека го имате неговиот фокус.

Но, тоа може да биде и изглед „дојди-тука“ неговата страст и привлечност кон вас.

Неговото тело природно реагира на вашето присуство, ве поканува во неговиот простор и дава до знаење дека сте му го привлекле вниманието!

9) Тој ги крева веѓите кај вас

Исто така види: 14 класични знаци на шаманско будење

Ако на мажот му се креваат веѓите додека вие комуницирате, тоа е јасен знак дека тој е заљубен во вас.

Дали го забележувате како ги витка веѓите нати?

Можеби кога зборуваш, тој крева само еден од нив на флертувачки начин? Како да е забавен од целата интеракција...или сте кажале нешто лудо интересно и тој не може а да не ја подигне веѓата изненадено.

Друга причина е тоа што кога ни се допаѓа нешто што го гледаме, инстинктивно ја креваме нашата веѓите за повеќе да ни ги отворат очите. На овој начин можеме да ја видиме нашата тема на привлечност уште подобро!

Некои момци дури и брзо ќе ги подигнат веѓите додека поминуваат покрај вас - ако тоа е поврзано со интензивна доза на контакт со очи, можете да бидете сигурни дека тој му се допаѓаш.

10) Тој го свртува погледот кога ќе му го фрлите погледот

Друг изненадувачки знак дека му се допаѓате на мажот е тоа што тој брзо ќе го оттргне погледот кога ќе го фатите како зјапа во вас.

Зошто момците го прават тоа?

Постојат неколку можни причини:

  • Тој е срамежлив или интровертен
  • Тој не сака да биде „ премногу напред“
  • Мисли дека не ви се допаѓа назад, па не сака да се посрамоти себеси
  • Тој ве гледаше од друга причина и не сака да ви го даде погрешен впечаток дека му се допаѓате

Затоа, забранете ја последната точка на таа листа, ако те погледне и брзо го тргне погледот настрана, има големи шанси да е заљубен во тебе.

Можеби е нервозен поради одржувањето контакт со очите, и иако не може да не зјапа во вас, тој не сака да ја направи ситуацијата непријатна.

Но, подеднакво, може да биде и дека не да сфатат
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.