12 знаци дека не се плаши да не ве изгуби

12 знаци дека не се плаши да не ве изгуби
Billy Crawford

Кога ќе ја пронајдете љубовта, сакате да се држите до неа.

Барем повеќето од нас го прават тоа.

Но, има и такви за кои врската не е толку важна, оние кои навистина не се грижи дали ќе изгубат некого.

Причините се различни: тие може да имаат други приоритети, да лажат чувства за вас или да бидат емотивно недостапни.

Но, без оглед на тоа зошто, повредата предизвикана со оваа рамнодушност е многу реална.

Еве кои се предупредувачките знаци...

12 знаци дека не се плаши да не ве изгуби

1) Тој ги отстранува своите фрустрации врз вас

Никој што сака да ве задржи нема да ве третира како емотивна вреќа за удирање.

Ако тој се однесува како вие да имате обврска да ја слушнете и да сочувствувате со секоја негова фрустрација тогаш вие не сте негов приоритет .

Споделувањето на грижи и проблеми е дел од врската.

Но, да ги фрлите на друг партнер и да ги користите како терапевт е она што го прави некој кој навистина не се грижи за вас.

Кога ќе се случи вакво однесување, можете да бидете сигурни дека тоа е еден од најлошите знаци дека не се плаши дека ќе ве изгуби.

Често се однесуваме лошо со најблиските и ги земаме здраво за готово. Но, тоа не го прави во ред.

Тажно е, но тоа е вистина.

2) Нему не му е грижа да поминува време со вас

Ако не не се грижи да поминува време со тебе, тогаш тоа е еден од главните знаци дека не се плаши да не те изгуби.

Најголем доказ за ова е само да го стави чевелот на другата странаскладирајте за вашата иднина.

Без разлика дали сакате да читате преку повик или разговор, овие советници се вистинската работа.

Кликнете овде за да ги проверите .

стапало.

Како би постапил со некој што не сакаш да го изгубиш?

Би поминувал време со него и би се погрижил за него, во најмала рака, не?

Мажите не се наивни. Тие имаат приоритети и донесуваат одлуки врз основа на тие приоритети.

Ако не му е важно да поминува време со него, тогаш тој веќе размислувал за можноста да ве изгуби и кренал раменици.

Како што е Лорен Довер забележува, мажот кој се плаши да те изгуби ќе:

„Секогаш продолжува да ти покажува дека ти си негов приоритет – жената која му значи светот.

„Дури и кога тој имаше тежок ден, тој сепак ќе избере да ја помине секоја секунда од своето слободно време со вас како што вие сте тој што тој сака околу себе, без разлика на се.“

Човек кој не е t се плаши да не те изгуби, ќе го направи токму спротивното.

3) Тој не се обидува да најде начини да излезе од рутина

Дали забележуваш дека твоите врски се во но не се обидува да направи ништо во врска со тоа?

Тогаш тоа значи дека не се плаши да те изгуби.

Сепак, тоа не значи дека не можеш да направиш нешто во врска со тоа.

Да ви кажам како:

Сум бил таму и знам какво е чувството.

Кога бев во најлошата точка во мојата врска, контактирав со тренер за односи за да видам дали може да ми даде какви било одговори или увид.

Очекував некои нејасни совети за расположени или силен.

Но, изненадувачки, добив многу продлабочена, специфична ипрактични совети за решавање на проблемите во мојата врска. Ова вклучуваше вистински решенија за подобрување на многу работи со кои јас и мојот партнер се боревме со години.

Херојот на врската е местото каде што го најдов овој специјален тренер кој ми помогна да ги свртам работите и ми помогна да разберам дали моето момче навистина се грижи за мене.

Херојот на односите е лидер во индустријата во совети за врски со причина.

Тие даваат решенија, а не само зборуваат.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

4) Не му е грижа да се сретне со вашите пријатели или семејство

Човек кој е вложен и вљубен ќе ужива во средбата со вашите пријатели и семејството .

Тој ќе се потруди да остави добар впечаток и да ги запознае оние кои ви значат.

Тој сака да ве задржи и да расте во неговата врска, па затоа ужива шанса за понатамошни врски.

Човек на кој не му е грижа да те изгуби ќе избегнува да се сретне со пријателите и семејството.

Не само што нема да се грижи, туку и Ако може активно ќе избегнува да запознава некој поврзан со вас.

Тој во основа не сака да биде сериозен со вас и не му е грижа како ќе реагирате на тоа. Тој ги сака сите придобивки и ништо од работата.

Односите на сите се движат според нивнитесопствено темпо.

Но, ако ова ви се случува, тогаш тоа треба да биде црвено знаме за вас за тоа колку е сериозен во врската.

5) Тој никогаш не прави компромиси со вас или не ви дозволува тргни по својот пат

Друг еден од најголемите знаци дека не се плаши дека ќе те изгуби е тоа што никогаш не прави компромиси со тебе или не дозволува да го постигнеш својот пат.

Не е само доминантен или силен овде.

Алфа-мажјаците можат да бидат ефективни партнери во врската.

Но, кога момчето ве обвинува за сè и ве турка до вашата граница, тоа не е афа однесување - тоа е глупаво однесување.

Тоа е однесување на момче на кое не му е грижа да те изгуби.

И да бидеме искрени: секоја жена што се почитува себеси брзо ќе се изгуби кога момчето ќе се однесува вака.

Сите ние паѓаме во врски во различни точки, но неуспехот да го признаеме тоа или да бидеме искрени во врска со тоа е одлика на губитник.

Да ја натерате другата личност да падне дечко или девојка во секое време е чин на емотивен манипулатор.

Вистината е дека ако момчето навистина е заљубено во тебе, тој ќе излезе на крај за тебе и ќе ти даде малку повеќе заслуги.

Пишање од перспективата на момчето, Брајан Зарпентин забележува дека:

„Кога момчето мисли дека може да те изгуби, тој ќе биде поподготвен да ти дозволи да го имаш твојот начин.

„Тој ќе сака да ве прави среќни по секоја цена, а тој исто така нема да сака да се кара со вас од страв дека тоа ќе биде последната капка воврска.

„Тоа значи дека тој лесно ќе попушти при првиот знак дека ќе се вознемирите.“

6) Тој прави да се чувствувате несакано и несигурно

Еден од најлошите знаци дека не се плаши дека ќе ве изгуби е тоа што постојано прави да се чувствувате несакано и несигурно.

Преку неговите зборови и постапки, тој ќе ве остави настрана и ќе направи да се чувствувате како да сте неважни, сиромашни и ниски -вредност.

Ова однесување од негова страна има вредност само ако му дозволите да има моќ.

Кога станува збор за врските, можеби ќе се изненадите кога ќе слушнете дека постои една многу важна врска со вас. Веројатно сум занемарувал:

Односот што го имате со себе.

Научив за ова од шаманот Руда Ианде. Во неговото неверојатно, бесплатно видео за негување здрави врски, тој ви дава алатки за да се засадите себеси во центарот на вашиот свет.

И штом ќе почнете да го правите тоа, не може да се каже колку среќа и исполнетост можете да најдете во себе и со вашите односи.

Значи, што го прави советот на Руда толку да го промени животот?

Па, тој користи техники кои произлегуваат од древните шамански учења, но тој го става својот модерен пресврт на нив. Тој можеби е шаман, но ги има искусено истите проблеми во љубовта како јас и ти.

И користејќи ја оваа комбинација, тој ги идентификуваше областите каде што повеќето од нас грешат во нашите односи.

Значи, ако сте уморни од вашите врски никогашвежбање, чувство на потценување, неценето или несакано, ова бесплатно видео ќе ви даде неколку неверојатни техники за да го промените вашиот љубовен живот.

Направете ја промената денес и негувајте ја љубовта и почитта што знаете дека ги заслужувате.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

7) Тој се однесува непромислено со своите пријатели и соработници

Уште еден од поврзаните знаци дека не се плаши да не ве изгуби е дека постапува непромислено со пријателите.

Што зборувам овде?

Навистина зависи од типот и од што се занимава. Вообичаени примери вклучуваат:

  • Да се ​​однесува пијано и без почит надвор со своите пријатели доцна во ноќта
  • Играње видео игри со повеќе играчи на интернет и блескаво или викање кон вас кога се обидувате да извлечете збор на раб
  • Останувањето доцна на работните функции и забавите и разговарање со вас
  • Отворено се спријателуваме со убави жени и ви кажуваме дека сте параноични или морничави затоа што прашувате за тоа...

Ова се само неколку примери.

Основната поента останува иста: момчето кое не се плаши да те изгуби ќе го покаже тоа преку своите постапки.

И кога неговите постапки вклучуваат непочитување и непромислено однесување, можете да бидете сигурни дека тој не ве има како приоритет во неговиот ум (или срце).

8) Тој ќе се расправа со вас при најмало несогласување

Еден еден од најразочарувачките знаци дека не се плаши да не ве изгуби е дека ќе започне гаденсе расправа со вас и при најмало несогласување.

Без разлика дали се работи за тоа што вечерате или за вашите верувања за животот, тој ќе најде начин да ве навредува и да ве натера да бидете лошиот човек.

Тој ќе ви покаже дека ве смета за повеќе или помалку товар што му го отежнува животот и ќе ве избегнува кога може.

Тој нема да вложи никаква работа во комуникацијата, ниту дали ќе се отвори за тоа што го чувствува.

Како што пишува Ариел Квин, момчето кое се плаши да не ве изгуби се однесува многу поинаку.

„Тој ќе работи напорно за да имате добра комуникација.

„Дури и кога имате различни мислења за некоја работа, тој ќе се обиде мирно да зборува за тоа наместо да се расправа.“

9) Тој флертува со други девојки пред вас

Еден од најразочарувачките знаци дека не се плаши да не ве изгуби е тоа што може да флертува со други девојки пред вас.

Освен ако не сакате отворена врската (со „отворениот“ дел сè на неговиот крај) тогаш најверојатно ќе бидете лути и тажни поради ова.

Тој е доволно паметен да го разбере ова, но едноставно не му е грижа.

Доколку му беше гајле немаше да ве непочитува до толку шокантна мера.

Ако ова се случува, тогаш на вас е да се почитувате и цените доволно за да си заминете.

Ова момчето не е на ваша страна и повеќе би сакал да размислува со она што му е под панталоните отколку да почитува нешто за чувствата што ги има за вас.

10) Тојизбегнува да зборува за иднината или да стане сериозно

Иднината е возбудлива и ветувачка тема за вљубениот маж.

Но за маж на кој не му е грижа да те изгуби, иднината е ирелевантно.

Како што објаснува Роланд Кампусо овде, момчето кое навистина се грижи за вас ќе биде отворено да разговара за вашата иднина заедно.

Од друга страна, еден од најлошите знаци дека не се плаши да те изгуби е тоа што иднината не му е важна.

Може буквално да крева раменици кога ќе го спомнеш или едноставно да каже дека е премногу зафатен за да зборува за тоа...

11) Тој ве третира како да сте само парче**

Ова е разочарувачки, но е многу вообичаено.

Еден од главните знаци дека не се плаши дека ќе ве изгуби е тоа што тој ве третира како да сте само парче**.

Повторно, лесно е да се изговорите за ова.

Исто така види: Грчење на левото око: 10 духовни значења за жените

Немојте.

Тоа е негов избор а тоа е негово непочитување. Вие заслужувате повеќе и лесно можете да најдете повеќе.

Кога момчето навистина ве цени и сака да ве задржи, тој ќе го цени целото тоа што сте, а не само она што е помеѓу вашите нозе или под градникот.

Знам дека ова е очигледно, но толку е лесно да се биде слеп кога се грижиме за некого.

Тоа е сосема разбирливо, но вие навистина заслужувате некој кој се грижи и за вас.

4>12) Тој мисли дека има моќ над вас

Што се случува кога една личност во врска нема што да изгуби?

Сосема искрено: она што се случува еогромна нерамнотежа на моќта.

Бидејќи ако имате чувства кон некого и не се грижи многу да ве изгуби, тој ја има буквално целата моќ.

Ова не е добро.

И кога на крајот ќе заврши со солзи, треба да сфатите една кристално чиста работа од џиновски рог што ги потопи сите ваши други мисли и сомнежи.

Треба да разберете:

Заслужувате подобро. Ќе најдете подобро. Подобро си отколку да си го уништиш животот поради мртва риба која кон тебе се однесуваше со непочитување.

Ана Башедли го сумира на Mend :

„Биди со некого кој ве заслужува сите вас.

„Бидете со некој кој никогаш не би ризикувал да ве изгуби. Бидете со некој што ја извршува својата љубов - со постапки, труд, трпение - некој што ве цени на милион различни начини.

„Некој од кого ќе фрустрирате по ѓаволите, а потоа ќе престане да ве погледне затоа што тие мислат, ова е проблемот што сакам да го имам.“

Како заклучок

Ги опфативме знаците дека не се плаши да не ве изгуби, но ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да добиете стручна помош од Херојот на врската.

Ги спомнав претходно; Бев воодушевен од тоа колку беа професионални, а сепак смирувачки.

Исто така види: Зошто во некои религии јадењето месо се смета за грев?

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за неговите чувства кон вас, туку можат да ве советуваат и за тоа што има во




Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.