13 моќни начини како да му недостасувате на маж кој избегнува

13 моќни начини како да му недостасувате на маж кој избегнува
Billy Crawford

Содржина

Дали сте тип на жена која немала среќа во љубовта во подобриот дел од вашиот живот?

Дали се откажавте од надежта дека ќе најдете некој посебен во кој ќе се заљубите и ќе ве оттргне од нозете?

Ако е така, вие сте на вистинското место бидејќи во оваа статија споделувам неколку идеи кои би можеле да се покажат корисни за да му недостасувате на маж кој избегнува!

Одиме!

Исто така види: Алан Вотс ме научи на „трикот“ за медитација (и како повеќето од нас тоа го сфаќаат погрешно)

1) Започнете да се облекувате за да импресионирате

Се вели дека првите впечатоци траат. И кога излегувате со маж кој избегнува, тој ќе има траен прв впечаток за вас ако почнете да се облекувате како прекрасната божица што сте.

Ако мажот кој избегнува да ве гледа како привлечна, женствена и лесна за очи, тој ќе почувствува поголема потреба за вас во неговиот живот.

2) Престанете да бидете претерано посесивни и да барате од него

Тажно е, но вистинито е дека сиромашните типови имаат тенденција да губат интерес за луѓето кои се сметаат за претерано барани и посесивни.

Дали се заканувате ако тој не одговори на вашите повици веднаш или не помине квалитетно време со вас?

Ако е така, време е да ги промените вашите начини. За да му недостасувате на маж кој избегнува, треба да почнете да му покажувате дека можете да се ослободите.

3) Направете нешто што му дава чувство на авантура и мистерија за вас

Човек кој избегнува да бара сигурност и предвидливост во неговите врски.

Ако се чувствува безбедно со вас, поголема е веројатноста да му дозволи на својот чуварнадолу што ги зголемува шансите тој да се заљуби во вас.

Покажете ја авантуристичката страна на себе со правење нешто што му дава чувство на мистерија за вас. Можеби можете да го однесете на планинарење до непознато место, па дури и да се обидете да скокате со падобран за прв пат.

Кога тој ве гледа како некој кој не се плаши да се ослободи и да живее во моментот, тој ќе најде самиот ќе се заљуби во тебе.

4) Потребно е да поминеш одредено време со него.

Можеби и ти си бил зафатен со работа или со други прашања за да поминете квалитетно време со вашиот маж кој избегнува.

Крајно време е да закажете квалитетно време со него за да може да види колку е важен во вашиот живот.

0>Но, тука е работата. Бидете кратко и не престанувајте.

Ова ќе создаде чувство на мистерија околу вас и тој ќе се прашува зошто си заминувате рано и зошто не сакате да ја поминете ноќта.

Исто така види: Како да го натерате бившиот да ве остави на мира

5) Излегувајте со вашите пријатели доволно често за да му недостигате.

Ќе се изненадите колку едно вечерно излегување со вашите девојки ќе остави маж кој избегнува да копнее по вас.

Ако во последно време се чувствува малку запоставено, ноќното излегување со вашите девојки ќе го натера да сака повеќе од вас затоа што ќе размислува за вас без престан откако ќе дојде дома!

6) Секако, Забавувајте се сами.

Додека сте во тоа, дајте му до знаење дека не сте премногу прилепени игушете со тоа што ќе се забавувате сами повремено.

Можеби можете да одите на шопинг со девојките или да присуствувате на уметничката галерија со неколку блиски пријатели. Тој никогаш нема да те гледа како приврзан тип на жена ако види колку можеш да се забавуваш сам.

Бонус совет: Ако почне да прашува каде си, дај му нејасни одговори како „О ништо многу, едноставно излегувам и се забавувам“. Вистината е дека тој треба да те гледа како некој кој може да прави што сака, без да зависи од него за секоја ситница.

7) Испрати ја својата најдобра нога кога си со него.

Сите имаме лоши денови и понекогаш едноставно не можеме да бидеме на врвот на нашата игра без разлика колку напорно се трудиме.

Но, кога излегувате со маж кој избегнува, добро е да го ставите вашиот секогаш најдобро е.

Обидете се да вложите дополнителен напор во вашиот изглед за да се чувствува дополнително посебно околу вас.

Исто така, натерајте го да ви помогне да решите некој проблем. Може да биде едноставно како отворање на теглата со кисели краставички, но натерајте го да се чувствува како да го спасува денот.

8) Излезете од вашата комфорна зона.

Ако сте поминале многу време со него и тој не покажува знак дека се заљубува, можеби е време да му дадете малку простор.

Дали има нешто што отсекогаш сте сакале да го направите, но не сте го направиле затоа што премногу се плашевте да излезете сами?

Можеби е време да тргнете на пат и да одите на заслужен одмор, па тојповеќе ви недостигате следниот пат кога ќе се видите.

9) Живејте го вашиот најдобар живот на социјалните мрежи.

Не срамете се да го изразите својот живот преку социјалните мрежи.

0>Кога излегувате со маж кој избегнува, треба да бидете самоуверени пред камерата за да може да види колку сте среќни и убави.

Објавувајте фотографии на кои се гледате со други момци, дури и ако се само пријатели.

Покажете му дека не е единствениот што може да се забавува! Продолжете да објавувате позитивни слики за да знае дека го живеете најдобриот живот што е можен.

10) Нека ви треба да ја менувате вашата рутина одвреме-навреме.

Човек кој избегнува да бара сигурност и предвидливост во неговите односи, така што тој треба да чувствува дека тој е оној кој го одржува вашиот живот во движење.

Еден начин на кој можете да го направите ова е со менување на вашата рутина одвреме-навреме.

Наместо тоа одејќи во истите продавници и ресторани секој ден, обидете се да посетувате нови места одвреме-навреме. Можеби ќе бидете изненадени од она што ќе го најдете или откриете.

11) Не одговарајте веднаш на неговиот текст или повици.

Никогаш не одговарајте прв кога станува збор за испраќање пораки или повикување.

Се разбира, ќе треба да му дадете до знаење дека не е изоставен од ништо во вашиот живот, но најдобриот начин да го направите тоа е да му дадете до знаење дека сте зафатени и дека можете. не зборувајте во моментов.

Забележете дека мажите кои избегнуваат не ја сакаат оваа техника бидејќи ги прави да се чувствуваат како да не се толкуважен како што сте вие.

Ако се откаже и не ви праќа пораки или ви се јавува неколку дена или недели, тоа значи дека му недостасувате и сака да знае каде сте!

12 ) Дајте му шанса да биде маж каков што сака да биде.

Сите знаеме дека секогаш имаме тенденција да се обидеме да ја ставиме најдобрата можна верзија од себе таму наместо вистинската.

Затоа е толку важно да му дадете шанса на маж кој избегнува. Ако е срамежлив, не го притискајте да прави работи, само оставете го да ги прави кога е време за тоа.

Не обидувајте се да го спречите да сака да поминува време со вас кажувајќи му колку сте зафатени се цело време. Бидете јасни за вашите планови и покажете му дека да бидете заедно е она што е важно во животот!

13) Не бидете неговата совршена жена.

Секој маж кој избегнува да биде со жена која е совршено. Ако сте премногу пребирливи, тоа ќе го натера да се чувствува дека не е доволно добар за вас.

Бидете кул и опуштени кога се во прашање вашите планови и состаноци.

Ако тој се чувствува како тој мора да направи нешто дополнително за вас, или ако сака да ги донесе своите пријатели, тогаш дајте му до знаење дека сте среќни со тоа момче што е!

Зошто некои мажи се однесуваат избегнувајќи?

Па, тоа е затоа што тие се плашат да ја намалат својата стража и да се изложат пред вас. Наместо тоа, тие се однесуваат како да не се грижат толку за вас.

Иако може да сфатите дека тој навистина не се грижи за вас, тој всушност копнеевашата љубов и наклонетост во форма на внимание и поддршка.

Гледате, кога мажот не ги покажува своите емоции или чувства кон жената што ја сака, тоа го прави да се чувствува како таа да не е толку важна .

Момчињата се учат на млада возраст дека не треба да плачат или да ја изразуваат својата болка и солзи кога ќе се случи нешто лошо.

Вкочанета горна усна и сето тоа.

Така, наместо да плачат, тие покажуваат дека се силни со тоа што ги исклучуваат своите чувства и се плашат да не бидат повредени.

Во реалноста, овие мажи навистина сакаат да бидат со некој кој ќе ги сака и покрај сето тоа . Ваше е да му покажете колку го сакате, и покрај неговите стравови и несигурности.

Како да препознаете дали мажот кој избегнува е заљубен?

Сега кога ги знаете знаците да се биде со маж кој избегнува, погрижете се да го забележите кога е заљубен.

Неговиот говор на телото е добро место за почеток. Ако неговото срце и глава се отворени за вас, а тој ја изразува својата среќа преку говорот на телото, тогаш сите знаци укажуваат на тоа дека има чувства за вас!

Но, што е со кога тој не покажува никаков интерес? Како инаку знаете дали тој сè уште е заинтересиран за вас?

Па, еве неколку работи на кои треба да внимавате:

1) Тој често коментира на вашите објави на социјалните мрежи.

Ако постојано ги коментира вашите објави, тој ги изразува своите чувства.

Тој сака да биде тој што ќе ја изрази својата љубов преку социјалнитемедиумите и да ви каже дека се грижи!

2) Тој многу прашува за вас или многу зборува за вас на работа или други социјални собири.

Можеби не го покажува тоа затоа што тој се плаши да покаже толкав интерес за вас, но ако навистина прашува за вас и зборува за тоа колку му недостасувате да ве има во близина, тогаш би требало да биде добро!

Момците правете го ова цело време за да дозволите другите знаат колку им недостасуваат нивните девојки!

3) Почесто прави планови со вас.

Без разлика дали ве поканува на состанок или на филм, тој се обидува да поминува повеќе време со вас и покажете дека навистина ужива да поминува време со вас!

4) Тој е љубоморен на вашето внимание кон другите мажи.

Ако е несигурен, тоа ќе се појави во начинот на кој се однесува со другите момци.

Да го вклучите во разговор со маж може да ви покаже дека тој можеби е заинтересиран, затоа секогаш внимавајте да го вклучите!

5) Тој ги споделува своите мисли и чувства со вас почесто.

Ако го прави ова, тој навистина се обидува да ви каже дека се грижи за вас.

Ако нешто сме научиле досега, тоа е дека мажите кои избегнуваат навистина сакаат да се вратат таму и да му кажат на некој колку им е грижа.

  1. Не пишувајте пораки му враќа секогаш кога ќе видите дека не одговара.

Ако продолжите да му праќате пораки, тоа може да го натера да се чувствува како да сте сериозно прилепени и дека тој не одговаратреба да одговорите назад. Затоа моето правило е, воопшто да не му пишувате пораки освен ако тоа не е важно.

  1. Не се обидувајте да се расправате со него за тоа кога и каде сака да ве изведе на состанок.

Ако сè уште не е подготвен, оставете го на мира за да може да биде тој и да ви покаже дека ве сака!

  1. Не обидувајте се да се наметнувате врз него со преземање работи премногу лесно или со поставување на повеќе барања за вашата врска.
  2. Не прашувајте „што не е во ред?“ или „Зошто не ми испрати порака?“

И не го прашувај за што мисли постојано! Нему му треба време да размисли и сигурен сум дека за што и да размислувал е со добра причина.

  1. Не се обидувајте да го промените неговото однесување или неговата личност.

Тој нема да се промени за вас освен ако навистина не ве сака. Затоа, не поднесувајте некој што не се однесува добро со вас.

Запомнете, ако тој се однесува така и има силни чувства за вас, тогаш тоа ќе го покаже во своето однесување кон вас! Значи, сè што велам е само почекајте и видете како ќе се одвиваат работите.

Ако навистина изгледа дека тој нема интерес да го направи првиот потег или да види каде ќе одат работите со двајцата вие, тогаш тој можеби нема да биде доволно заинтересиран за вас.

Заклучок

Досега треба да имате добра идеја за тоа како функционира умот на човекот кој избегнува.

Значи што можеш да направиш?

Па, мажот кој избегнува е сепак маж, и според врскатаекспертот Џејмс Бауер, има нешто што можете да го поттикнете кај секој маж за да му недостигате и многу повеќе.

Тоа се нарекува херојски инстинкт и тоа е концепт што го револуционизираше начинот на кој разбираме како мажите работат во врските.

Гледате, кога ќе го активирате херојскиот инстинкт на човекот кој избегнува, сите негови емотивни ѕидови се рушат. Тој се чувствува подобро во себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас. Постепено, и нему ќе почне да му недостигате.

И сè е до знаење како да ги активирате овие вродени двигатели кои ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да штитат.

Значи, ако сте подготвени да ја подигнете врската со маж кој избегнува на тоа ниво, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.