15 дефинитивни знаци дека врската е завршена за него

15 дефинитивни знаци дека врската е завршена за него
Billy Crawford

Твојот дечко почна да се однесува малку чудно во последно време. Тој престана да ви одговара на повиците и да ве бара да излезете. Ништо веќе не го привлекува (дури ни сексот!).

Што дава? Дали ова може да биде крајот на вашата љубовна приказна?

Погледнете: Мажите имаат тенденција да го изразуваат своето незадоволство на сличен начин. Во основа, можете да сфатите што сака ако обрнете внимание на неговото однесување.

Значи, ајде да копаме малку подлабоко и да откриеме кои се знаците дека врската со вас е завршена за него.

2>1) Мрази кога го прегрнувате.

Овој едноставен знак кажува многу. Тоа значи дека не сака да биде блиску до вас (физички или емоционално).

Ако не може да издржи кога го прегрнувате, нема шанси повеќе да сака да биде со вас (или нешто е навистина му пречи).

Неговиот говор на телото може да ви даде индиции за тоа што чувствува за вас. Несакањето да биде физички блиску до вас значи дека нешто се променило за него.

Тоа може да значи дека има некој нов во неговиот живот или едноставно може да биде дека тој не е толку заинтересиран да биде околу вас како што беше претходно.

Ако тој не сака да го допирате, тоа може да укаже дека има некаков проблем со вашата врска и/или како се одвиваат работите меѓу вас двајцата.

Иако може да биде потребно време за да се уверите во овие типови на индиции, тие на крајот ќе почнат да стануваат многу јасни.

2) Тој повеќе не воспоставува контакт со очите со вас.

Најдобротоповеќе.

Вашето момче претпочита да остане дома и да игра видео игри или да излегува со пријателите.

Вие повеќе не сте дел од неговата идеја за забава, што не е охрабрувачки знак.

Ако вие двајца одевте заедно во авантури, но во последно време тој не сака да прави ништо забавно со вас, тоа може да значи дека повеќе не ве сака во неговиот живот.

Или , ако вашиот партнер не сака да прави работи во кои уживате, тоа може да биде знак дека тој повеќе не е заинтересиран да биде пријател или да се забавува.

Можеби го променил своето мислење за тоа со кого сака да се дружи со себе и каков живот сака за себе.

Ако е така, тоа може да значи крај на вашата врска.

Последни мисли

Досега вие треба да има добра идеја за знаците дека врската е завршена за него.

Но, дури и ако знаците укажуваат на тоа дека е завршена, тоа не значи дека ништо не можете да направите за да ја реанимирате вашата врска.

Исто така види: 20 духовни значења на ѕвонење во вашите уши (целосен водич)

Всушност, постои метод кој можете веднаш да го примените за да разбудите нешто кај него наречен Херојски инстинкт.

Првпат дознав за тоа кога гледав бесплатно видео од експертот за односи Џејмс Бауер. Во него тој објаснува што им е потребно на мажите за да се заљубат и да останат такви. Тој открива и кратки текстови и фрази кои ќе го поттикнат „херојот“ кај секој маж.

Гледате, ако успеете да го натерате да се чувствува како херој без да му кажете што да прави, ќе го заработите неговото срце засекогаш.Тој ќе има очи само за вас и ќе почувствува интензивна потреба да ве заштити.

Затоа, ако сакате уште една шанса да бидете заедно со ова момче, кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

начин да знаете дали вашиот партнер е незадоволен од вашата врска е да погледнете во неговите очи кога разговара со вас.

Ако не воспоставува контакт со очите додека разговара со вас, тогаш имате прилично добра идеја дека неговите чувства се променија.

Контактот со очи е клучен начин да покажете дека сте заинтересирани за тоа што некој има да каже.

Тоа покажува дека го почитувате нивното мислење, а исто така може да се користи како алатка за управување со интеракциите.

Кога контактот со очи се одржува во текот на една интеракција, тој ја соопштува намерата на личноста - да слуша и разбере.

Кога контактот со очи недостасува, тој исто така комуницира намерата на личноста – да ве игнорира и/или да управува со нивните интеракции со другите луѓе.

Ако ова сте вие, изгледа дека тој повеќе не е заинтересиран да се поврзе со вас. Судејќи според начинот на кој се однесува, тој сака да биде оставен сам.

Знам дека ова е тешко да се слушне.

Сепак, можете да ја погледнете добрата страна: барем сте свесни за тоа каде стојат работите меѓу вас и него и нема да губите повеќе од вашето драгоцено време со него.

3) Тој не поминува време со вас.

Ако вашиот партнер не подолго сака да поминува време со вас, тогаш може да има проблем во вашата врска.

Не можете да одржувате здрава врска ако не сакате да бидете еден со друг.

Има многу прилики кога луѓето избираат да поминуваат време сами, како на пример кога сеедноставно да се опуштите и да не правите ништо посебно.

Но, ако вашиот партнер повеќе не ве бара да се дружите, тогаш се случува нешто поинакво што треба да се реши.

Способноста да се Формирањето здрави, позитивни, среќни и исполнети врски е од суштинско значење за успешен живот.

За жал, премногу луѓе избираат да не го одвојат потребното време за да го направат она што е потребно за врската во која се наоѓаат.

Тие не остануваат во контакт со оние за кои се грижат и не се грижат дека нивната врска е задоволувачка и значајна.

Силната врска значи да се биде тука еден за друг кога работите стануваат тешки , искрено споделување на нашите чувства и така натаму.

4) Тој избегнува каков било разговор за иднината.

Дали вашето момче престана да зборува за вашата заедничка иднина?

Ако е така , ова е уште еден знак дека нешто не е во ред со вас двајца и дека врската може да заврши за него.

Кога сте во врска, важно е да бидете сигурни дека разговарате за иднината заедно.

На овој начин, вашиот партнер може да биде сигурен дека разбира што сакате во иднина и дали нешто е можно или не.

Важно е да разговарате за тоа како ќе поминете низ тешките моменти, што вашите цели се за иднината, и така натаму.

Кога овој тип на разговор ќе престане да се случува помеѓу две лица во врска, нивната врскане може да успее. Нивната врска опстојува само од еден ден до друг.

Зошто сум толку сигурен во ова?

Па, тоа се случи во мојата мината врска. Секој пат кога почнував да зборувам за иднината со мојот партнер, забележував дека тој се обидува да ја промени темата.

Како што одминуваше времето, ме загрижуваше дали тој навистина се грижи за мене. Како резултат на тоа, контактирав со професионален тренер за односи во Relationship Hero .

Само се обидував да сфатам што значи неговото однесување, но тренерот со кој разговарав ми даде персонализиран совет и ми даде практични решенија за да ја поправам мојата врска.

Не можам да ви кажам колку бев среќна и задоволна откако разговарав со нив. Значи, можеби и вие треба да го сторите истото.

Кликнете овде за да ги проверите.

5) Тој наоѓа причини да се расправа со вас.

Кога двајца се во врска, ќе има моменти кога тие не се согласуваат за една или повеќе работи.

Ако ова се случува доволно често, тоа може да доведе до расправии, кои не се добри.

Расправиите се знак дека врската е во неволја.

Но, се чини дека тој намерно прави тепачки, што значи дека повеќе не се грижи за вас и дека вашата врска можеби е завршена.

Или, тоа може да значи дека тој сака да продолжи да се гледа со вас, но тој едноставно не е толку за вас.

За што се расправате?

Исто така види: Дали семејството Ротшилд ја контролира понудата на пари во светот? Еве ја вистината

Ако вие и вашиот партнер се карате за исти работиодново и одново, тогаш веројатно е дека не сте направиле никакви промени за да функционира вашата врска.

Но, ако тој се кара за нешто ново секој пат, тогаш веројатно е дека проблемот е поголем од вас двајца може да реши.

6) Тој не ги споделува своите чувства со вас.

Споделувањето чувства еден со друг е важно во секоја врска. Кога двајца луѓе се заљубени, тие треба да зборуваат за она што го чувствуваат и да ги изразуваат своите чувства еден на друг што е можно почесто.

Но, ако тој повеќе не ги споделува своите чувства со вас, тоа може да биде знак . Лош знак.

Важно е да имате отворени разговори за тоа како се чувствувате и низ што поминувате.

Ако тој не го прави тоа во последно време, тогаш тоа може да значи дека врската е завршена за него и дека повеќе не ве сака во неговиот живот.

Се подразбира дека ако никогаш не ги споделил своите чувства, ова не е знак дека е над вашата врска. Можеби тој не е тип што споделува.

7) Тој престана да се обидува да ги натера работите да функционираат.

Ако повеќе не се обидува да ги поправи работите со вас, тогаш веќе не е заинтересиран за вашите врска.

Знам дека ова не е нешто што сакате да го слушнете, но ако тој не се грижи да ги поправи работите меѓу вас двајца, можеби ќе почувствува дека е време да продолжи понатаму.

Исто така, тој може да мисли дека вашата врска не оди никаде или дека е подобро да сте сингл отколку во лошоврска.

Не можам да ви кажам што се случува во неговиот ум, но она што можам да ви го кажам е дека ако не се грижи да ги поправи работите, тогаш треба да бидете загрижени.

8) Тој повеќе не ве слуша кога разговарате.

Кога двајца се во врска, важно е да можат да комуницираат меѓу себе што е можно поотворено.

Ова е особено точно кога постапките или зборовите на една личност предизвикуваат болка или стрес на другата личност.

Наместо тоа, она што тој го прави е да ве игнорира. Можеби нема да ви одговори ништо, но сепак ве слуша.

Ако не слуша што имате да кажете, тоа значи дека не го цени вашето мислење и чувства.

Ова може да доведе до тешка врска, бидејќи веројатно е дека работите никогаш нема да се подобрат ако некој не ги почитува мислењата на другите.

9) Тој го промени својот став кон вас.

A постапките на личноста може да бидат многу добар показател за тоа што тие мислат и чувствуваат.

Можеби престанал да кажува ништо позитивно за вашата врска, што е лоша вест за вашата заедничка иднина.

Или , можеби престанал да прави работи за вас, што исто така не е добро!

Ако чувствувате дека неговиот став е променет кон вас, внимателно погледнете што може да се случува.

0>Не знаете од каде да започнете?

Прашајте го за негативните промени што ги направил кон вас, како што се: да не ви дава подароци, да критикувавашата работа, поминување сè помалку време со вас и слично.

Неговите одговори ќе ви кажат што мисли и чувствува, што е најдобриот начин да дознаете за неговиот став кон вас.

10) Тој повеќе не ви се јавува и не ви пишува пораки.

Ова е уште еден начин како мажот да ве извести дека престанал да сака да биде поврзан со вас, па затоа е важно да обрнете внимание кога тоа ќе се случи .

Ако тој повеќе не ви се јавува или не ви пишува пораки и не слушнете од него, тогаш тоа може да значи дека тој престанал да се грижи за вашата врска и за вас.

Спротивно на тоа, ако тој повеќе не ви се јавува и не ви пишува пораки, иако сè уште сака да се занимава со вашиот живот, тогаш тоа може да биде затоа што неговото внимание е насочено на друго место.

Можеби сретнал некој друг кој е поважен од вие двајцата. Со други зборови, вие не сте приоритет за него и вашата врска може да биде во опасност.

11) Тој исчезнува на долги временски периоди.

Ако го нема неколку дена, па дури и повеќе од една недела, треба да се запрашате зошто го нема толку долго.

Одговорите би можеле да ви кажат што се случува помеѓу вас двајца и како тој се чувствува за вашата врска.

И покрај тоа, одговорите се често исти: тој ја завршил врската со вас или му е тешко да се справи со нешто во неговиот живот во моментов.

Врската со вас може да биденад него поради тешкотиите со кои треба да се справи.

Тешкотиите што некој би можел да ги поднесе на лично ниво често може да доведат до раскинување со другата личност.

Тоа е не е секогаш лесно за луѓето да се справат со тешките емоции, особено кога не ги контролираат.

Сепак, доста е тешко да се открие која опција е вистинита, освен ако тој не е подготвен да разговара со вас за што се случува во неговиот живот.

12) Секогаш е лут и фрустриран.

Кога сте во врска, нормално е еден или двајцата вклучени да имаат лоши денови . Нормално е и тие одвреме-навреме да бидат лути и фрустрирани.

Меѓутоа, ако е постојано лут и фрустриран, тоа значи дека не сака ништо со вас.

0>Вашето момче може да се обиде да ги скрие своите чувства со тоа што се однесува среќно и пријателски, но ако му обрнете внимание, можете да забележите дека нешто се случува зад неговите насмевки.

Ако вашето момче изгледа нестабилно, луто, и фрустрирани, тоа е знак дека работите повеќе не функционираат.

Можете да се обидете да разговарате со него за неговите чувства, но веројатно е дека тој нема да ви каже ништо.

13 ) Тој ви кажува лоши работи.

Кога вашиот партнер ќе почне да кажува лоши работи, време е да се грижите.

Ако ви кажува лоши работи, тоа може да биде затоа што е вознемирен и лут на тебе или поради некои други лични проблеми.

Тоаможе да биде и затоа што ја завршил вашата врска и повеќе не му е гајле дали ве повредува.

Примери за лоши работи што може да ги каже се:

  • „Вие сте безвредни. "
  • "Никогаш не мислев дека ќе бидеш толку глупав."
  • "Нашата врска е шега."

Меѓутоа, ако вашето момче убаво го каже тоа неговите чувства кон тебе се сменија или дека не сака повеќе да биде во врска со тебе, тоа не се брои како подло. Тој само ги искажува своите чувства.

14) Тој повеќе не е приврзан.

Само да бидам јасен, знаците дека повеќе не е приврзан се:

  • Тој не те прегрнува или бакнува толку или воопшто.
  • Тој не те држи, не ја става неговата рака околу тебе или не те држи за рака.
  • Не те бакнува образот или на усните кога ќе се збогува со вас наутро или добра ноќ навечер.

Кога мажот ќе престане да покажува наклонетост кон својата партнерка, тоа е како повеќе да не сака да биде со неа.

Покрај тоа, кога сексуалната желба на мажот почнува да се намалува, тоа значи дека тој повеќе не сака да биде интимен со жената со која е.

Значи, покрај тоа што не е приврзан кон вас, можеби нема да сака да има секс со вас или можеби сака да има секс помалку од порано.

Физичката интимност може да биде засегната од лични прашања. Затоа, пред да избрзате со заклучоци, погрижете се да го прашате што всушност не е во ред.

15) Тој не сака да прави ништо забавно со вас
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.