14 начини да го вратите бившиот кој е со некој друг

14 начини да го вратите бившиот кој е со некој друг
Billy Crawford

Содржина

Дали жалите што раскинавте со бившиот и сакате да го вратите?

Дали сакате тој да го остави новиот партнер заради вас?

Овие 14 начини се испробани и докажани да работите одново и одново.

Прочитајте ако сте подготвени за неколку едноставни чекори до победата!

1) Бидете сигурни дека тоа е она што навистина го сакате

Пред вас почнете да ги раскинувате луѓето, треба да бидете сигурни дека навистина сакате да се вратите заедно со бившиот.

Треба да се запрашате дали после се што сте поминале со нив, сте подготвени за да ѝ дадете нов удар на врската.

Бидете апсолутно сигурни дека ова не е минливо чувство затоа што сте исплашени или осамени.

Најдоброто нешто би било да и дадете малку време. Не бидете избрзани. Размислете за тоа некое време, не донесувајте толку големи одлуки по желба.

Кога ќе одвоите време да размислите за работите без да бидете емотивно измешани, ќе бидете во многу подобра позиција за да ја донесете најдобрата одлука за двајцата.

2) Откријте дали вашиот бивши се уште се грижи за вас

Сега кога сте сигурни дека сакате да го вратите поранешниот, треба да бидете сигурни дека сè уште се грижат за вас.

Ако сте биле заедно долго време, сосема е веројатно дека тие сè уште имаат чувства за вас, дури и ако се со некој друг.

Меѓутоа, тоа е исто така, можно е да продолжиле понатаму и да планираат да се венчаат со личноста со која се.

Или можеби направиленаправете да изгледа дека може да има заедничка иднина.

Заклучокот е дека ако вашиот бивши зборува многу за минатото, може да го сфатите тоа како знак дека тие сè уште ве сакаат.

Тие доаѓаат на помош кога ви треба помош

Ако се мачите на кој било начин, ќе забележите дека вашиот поранешен доаѓа да помогне и ќе се погрижи се да е во ред со вас.

Тие се тука за вас без разлика на се и знаете дека можете да сметате на нив дури и ако повеќе не сте заедно.

Вашата хемија е надвор од топ листите

Вие и вашиот поранешен отсекогаш имал неверојатна хемија.

Дури и сега, кога и да се видите, чувствувате неверојатна врска и тие исто така ја чувствуваат. Ова е знак дека вие двајца сте судени да бидете заедно.

Се забавувате заедно

На крајот секогаш поминувате повеќе време заедно отколку што сте планирале.

Кога ќе видите едни со други, било да е тоа за кафе или за ручек, секогаш на крајот поминувате повеќе време заедно од очекуваното затоа што се забавувате заедно.

Толку добро се согласувате и лесно е да разговарате еден со друг.

Јасно е дека сè уште постои врска помеѓу вас двајцата.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

многу е јасно дека тие не сакаат ништо со вас.

Заклучокот е дека можете да го вратите вашиот бивши само ако тој сè уште има чувства за вас. Не можете да присилите некого да ве сака.

3) Консултирајте се со тренер за односи

Иако чекорите во оваа статија ќе ви помогнат да го вратите вашиот поранешен партнер, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет приспособен на специфичните прашања со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Релација Херојот е страница на која се високо обучени тренерите за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како бивши кој е со некој друг. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, допрев до нив неколку месеци пред. Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа единствен увид во динамиката на мојата врска, вклучително и практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку искрено, разбирање и беа професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

2>4) Размислете зошто на прво место раскинавте

Ако сакате да се вратите заедно со бившиот исакате врската да функционира овој пат, треба да размислите што не беше во ред со вашата врска првиот пат.

Запрашајте се: Кои беа главните проблеми?

На еден рака, ако раскинавте поради нешто што повеќе не е проблем, тогаш има смисла да ја продолжите вашата врска.

На пример, бевте многу заљубени, но времето едноставно не беше во право - еден од вас мораше да се пресели низ светот за работа или студии. Или, можеби некој од вас не бил подготвен да биде во посветена врска.

Од друга страна, ако причината за раскинувањето сè уште е проблем, тогаш никогаш нема да можете да ги поправите работите помеѓу вие.

На пример, ако причината за раскинувањето немаше врска со времето или распоредот, а тоа беше затоа што едниот од вас сакаше да има деца, а другиот не, тогаш тие прашања нема да продолжат за чудесно да замине штом ќе се вратите заедно.

Затоа, пред да го украдете бившиот од нивниот сегашен партнер, бидете сигурни дека овој пат можете да успеете.

5) Останете пријатели со бившиот

Ако сакате да го вратите бившиот, клучот е да одржите некаков однос со нив.

Еве што: треба да бидете присутни во нивниот живот , дури и ако тоа е само како пријатели. Затоа, бидете пријатели со нив. Одржувајте контакт, пишувајте си пораки еден на друг, разговарајте на телефон и повремено собирајте се. Што и да ти е добро, се додека сисè уште во животот на едни со други.

Поентата овде е да го задржите вашиот поранешен да размислува за вас и да го потсетите колку сакаат да бидат околу вас. На крајот на краиштата, не сакате да ве заборават.

Повеќе, ако сте пријатели, ќе можете да дознаете колку е сериозна нивната нова врска и се што се случува.

6) Потсетете ги за старите добри времиња

Треба да го потсетите вашиот поранешен за сите убави моменти што сте ги поминале заедно.

Посетете се на сите прекрасни моменти што сте ги споделиле и кажете им што сакавте кај нив и зошто тие сè уште се во вашето срце. Колку повеќе време минува, толку тие спомени стануваат пооддалечени, затоа потсетете ги колку беа посебни.

На пример, можете да им испратите фотографија од патувањето на кое сте отишле заедно и да напишете: „Одев низ некои стари слики и наидов на оваа фотографија. Се сеќавате колку беше забавен Тајланд?“

Или кога ќе се сретнете на кафе, потсетете ги на некоја смешна ситуација во која се најдовте додека бевте заедно. Ќе ви даде нешто за смеење и шанса да се поврзете.

7) Решавајте ги старите прашања

Според моето искуство, ако сакате да се вратите заедно со бившиот, тогаш треба да комуницирајте на одредено ниво.

Треба да разговарате за тоа што тргнало наопаку во врската и каде сте сега двајцата.

Обратете се на прашањата што ве разделија на прво место и видете дали има било штобил погрешно разбран или ако некој од вас донел некои лоши одлуки.

Ако можете да ги надминете овие проблеми и да имате срце до срце, ова ќе помогне да се изгради доверба меѓу вас двајца, што е важен дел од која било врска.

8) Флерт

Флертот е еден од најефикасните начини да привлечете нечие внимание и да му дадете до знаење дека сте заинтересирани за него.

Гледате , ако сакате да го натерате вашиот поранешен да ја напушти личноста со која се, треба да ѝ дадете до знаење дека сè уште ја сакате.

И како го правите тоа? Се разбира, со флерт!

Сега, сакате да започнете многу невино и да дозволите вашето флертување да се развие во нешто повеќе. Можете да започнете со велејќи работи како:

„Еј, навистина изгледаш добро денес.“

или

„Сакав да разговарам со сите вас ден.“

Со тоа што ќе бидете суптилни и ќе си играте на сигурно, вашето флертување ќе биде ефективно и тие ќе бидат поподготвени да ви се отворат.

Флертот може да биде одличен начин да ги добиете вашите бившиот повторно размислува за вас, бидејќи флертувањето е врвен во самодовербата и заводливиот шарм.

Тоа исто така може да биде одличен начин да го натерате вашиот поранешен да се чувствува привлечен кон вас повторно.

9) Покажете ги променивте

Секогаш постојат причини зошто луѓето ја прекинуваат врската. Понекогаш тоа е затоа што една личност е премногу прилепена, или не ја интересираат истите работи или не можат да направат врската да функционира поради нивната работа.

Исто така види: Како да заведете оженет маж преку текст

Ако виесакате да го вратите бившиот, тогаш треба да им покажете дека каков и да е проблем ја прекинал врската повеќе не е проблем.

Затоа разговарајте со нив за тоа што се случи минатиот пат и како се чувствувате сега . Дозволете им да видат дека сте се промениле и станавте подобра личност.

10) Започнете да се забавувате

Ако навистина сакате да го вратите бившиот, тогаш треба повторно да започнете да се забавувате. Треба да му покажете на бившиот дека продолжувате со животот.

Еве зошто: Ако видат дека излегувате со други луѓе, ќе сфатат дека би можеле да ве изгубат засекогаш.

Исто така види: Како да се откажете од општеството: 23 клучни чекори

Ако им преостанале некои чувства кон вас, тие ќе ја преиспитаат својата врска и дали сакаат да бидат со таа личност или да се вратат заедно со вас пред да биде предоцна.

11) Бидете тука за нив

Еден од најдобрите начини да се вратите заедно со бившиот кој е со некој друг е да им бидете пријател, доверлив, нивно рамо за плачење.

Секогаш треба да им давате поддршка и неосудувачки.

Кога имаат проблеми во нивната нова врска, сакате да се чувствуваат како да можат да разговараат со вас за тоа.

Ако нивниот нов партнер сака тие да се променат или да направи нешто неразумно, треба да им дадеш до знаење дека си на нивна страна и дека никогаш не би побарала такво нешто од нив.

А најдобриот дел?

Колку повеќе тие да ви се довери, толку вашата врска ќе стане подлабока и ќе им биде потешковратете се на нивниот сегашен партнер затоа што ќе видат колку е подобро вашето пријателство од она што го имаат сега.

12) Работете на вашиот изглед

Сакате да бидете сигурни дека изгледате многу најдобро секогаш кога ќе треба да се видиш со бившиот. Сакате да запомнат што сакале кај вас и што им недостасува.

Всушност, не сакате да ве сметаат за истата личност со која раскинале, туку за подобра , подобрена верзија на себе.

Направете сè што треба да правите и потрошете пари на нова гардероба и дотерување ако треба, со цел вашиот бивш да види колку подобро ќе биде со вас.

13) Уживајте во сингл животот

Наместо да седите дома, да мачкате и да чекате да се вратите заедно со бившиот, треба да излезете и да уживате во животот.

Треба да излезете со пријателите и да се забавувате. Треба да запознавате нови луѓе.

Дозволете ми да објаснам зошто. Со ова, не само што ќе се чувствувате посигурни, туку и ќе бидете во можност да останете позитивни за целата ситуација.

Може да биде лесно да се фатите да бидете мизерни и да го поминете целиот ден во живеалиште на бившиот, но фокусирајќи се на сопствената среќа, можете да ја направите така што нема да има причина за тага или горчина.

Што повеќе, кога вашиот поранешен ќе види колку добро ви оди и колку сте среќни што го живеете вашиот најдобар живот, тие ќе бидат повеќе привлечени кон вас од кога било досега

14)Размислете да продолжите понатаму

Конечно, ако вашиот поранешен е навистина посветен да остане со својот нов партнер, тогаш тие очигледно се задоволни со нивниот нов живот и тие продолжиле понатаму.

Во овој случај, мислам дека е најдобро да почнете да се гледате и со некој друг.

Ако навистина сте го пробале сето горенаведено и вашиот поранешен е очигледно среќен во новата врска, тогаш време е да продолжите понатаму и да пронајдете некој што може да ве направи среќни.

Важно е да се обидете да ги поправите работите, но и да знаете кога да се откажете.

Како да знаете дека вашиот поранешен сè уште сака вие

Ако сè уште сте закачени на бившиот и сакате да знаете дали му недостигате, еве знаци дека вашиот бивши се уште има чувства кон вас:

Постојано ви пишуваат пораки

Ако бившиот постојано ви праќа пораки „да се пријавите“ и да види како си, тоа може да укаже дека сè уште имаат романтични чувства кон вас.

Тие се љубопитни за вашиот љубовен живот

Кога повторно ќе започнете да излегувате и ќе се гледате со некој нов, вашиот бивш ќе стане љубопитен и ќе сака да знае со кого се гледате и какви се тие.

Тие ќе продолжат да се распрашуваат за вашите датуми и како одат.

Што повеќе, тие ќе продолжат да наоѓаат маани со личноста со која се забавувате - тие не се доволно паметни, не се доволно убави, тие имаат досадно работа - ја разбирате суштината, во основа тие не се доволно добри за вас.

Ова е сигурен знак дека тие сè уште имаат чувства завие.

Тие сакаат да бидат пријатели

Ако вашиот поранешен сака да биде пријател по раскинувањето наместо целосно да се откаже, може да има чувства на љубов кои сè уште траат.

Обидете се прво да се вратите во животот на едни со други како пријатели и видете дали пријателството може да доведе до нешто романтично.

Тие се навистина среќни околу вас

Ако вашиот поранешен е навистина среќен околу вас, особено ако вообичаено не се возбудуваат околу пријателите, тогаш постои можност тие сè уште да имаат чувства за вас и да сакаат повторно да се обединат.

Постојано ги прашуваат вашите пријатели за вас

нашиот поранешен ќе сакате да знаете сè за тоа како ви оди животот и што правите.

Ако не ги добијат тие информации директно од вас, ќе ги прашаат вашите пријатели и семејството. Јасен знак дека тие сè уште се грижат за вас.

Тие се активни на вашите социјални мрежи

Друг знак дека вашиот бивши не е над вас е кога тие одеднаш се на сите ваши социјалните мрежи .

Сега, ќе почнат да ги лајкуваат сите ваши фотографии и објави. И тоа не е се! Вашиот бивши во основа ќе ве демне преку вашата сметка и ќе коментира за сè.

Ништо не вели „те сакам“ како малото кибернетско следење.

Тие се потсетуваат на старите добри времиња

Секогаш кога ќе се сретнете со бившиот на пијалок, тие завршуваат да зборуваат за тоа колку убави нешта биле назад кога сте биле заедно.

Ќе ви донесат среќни спомени од минатото и
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.