15 предупредувачки знаци на оженет играч

15 предупредувачки знаци на оженет играч
Billy Crawford

Ако ги сретнете овие мажи и тие не се сингл, тоа е толку очигледно и можеби ќе сакате да се држите на растојание.

Но, што ако сретнете некој кој е лудо привлечен и немате поим дали ова момчето е оженет играч или не.

Мислам, тој може да не носи бурма и да вели дека не е оженет, но реалноста е дека е оженет.

Има толку многу такви случаи во реалниот живот и како да идентификувајте таков играч?

Еве 15 вообичаени предупредувачки знаци дека оженет играч гледа на вас и се обидува да го освои вашето срце подалеку од неговата сопруга.

1) Тој е таинствен за својот живот

Ако е таинствен за својот живот и не сака да разговара за неговиот личен живот, тој може да биде во брак со некој друг.

Исто така види: 17 знаци дека девојката е збунета за чувствата кон вас (комплетна листа)

Знам дека е тешко да се биде отворен и да се разговара за вашиот живот во реално време со некој што штотуку сте го запознале, но кога станува збор за запознавање, ова е многу важно прашање.

Па, можеби е посоодветно да го прашате вашиот датум за што сака да разговара, но вистината е дека ако оженет играч сака да ви го скрие својот брачен статус, тој веќе кажа дека не сака да зборува за неговиот личен живот.

И ова е големиот знак што треба да го забележите.

2) Тој исчезнува долго време без збор

Кога вие започнете да излегувате со момче, тој ги користи сите техники на флертување и постојано остварува контакт со очите со вас.

Ќе ви се јавува и ќе ви пишува по цел дендолго, но ако почне да исчезнува долго време без збор, тоа не е добро!

Ова е еден од најчестите знаци дека овој маж веројатно може да се ожени со некоја друга жена.

3) Тој одбива да ве запознае со своите пријатели и семејството... некогаш

Ако избегнува да се сретне со вашите пријатели и семејството, тоа е со причина

Може да спомне дека тој има многу луѓе во животот, но ако одбие да ве запознае со некого, тоа е веќе чуден знак.

Ако момчето е оженет, тој ретко ќе ве запознае со некој друг бидејќи ќе знае дека личноста може да истури премногу информации за него кога ќе прашате за него.

И тој исто така се грижи дека неговите пријатели или роднини ќе и кажат на неговата сопруга за тебе.

4) Тој ќе се дружи само кај вас

Мислам, за некои момци е во ред да одите кај вас и да гледате филм, но ако тој секогаш предлага да го сретнете кај вас наместо да одите на негово место или на друго јавно место како паркови или ресторани, можеби е оженет.

Можеби ќе ве однесе на места како филмови или кафе, но секогаш гледа наоколу пред да влезе, тогаш сигурно нешто не е во ред.

5) Тој бара изговори зошто не можат да те видат редовно

Ако момчето почне да се изговори зошто не може да се набие, ова не е добар знак.

Можеби е веќе оженет, но може и дека нешто не е во ред со негофизички или психички.

Можеби тој едноставно нема време за вас и повеќе би сакал да работи на својот брак.

Како и да е случајот, ако почне да бара изговори зошто е толку зафатен или не може редовно да се дружи со вас, тргнете се од него што е можно поскоро.

6) Тој е премногу внимателен, но само лично

Ако момчето е премногу внимателно кога сте заедно, но не е толку внимателен кога сте разделени, бидете свесни за ова.

Тој ќе го направи тоа. јавете се и ви пишувам цел ден и бидете многу заинтересирани за она што го правите. Но, ако почне да бара изговори зошто не може редовно да се дружи со вас, тогаш нешто се случува.

Сака само малку да се забавува, а ако е така, ќе мора да престанете да се гледате него лично за да не се заљубите во оженет маж.

7) Тој е многу таинствен за своите минати врски

Ако момчето одбие да ви каже нешто за неговите бивши, има веројатно причина за тоа!

Оженет човек ретко ќе ви каже за неговите минати врски со девојки бидејќи не сака премногу да се отвора.

Го знам ова затоа што сум бил со многу оженети момци' забави и, во реалноста, тие дури и не зборуваат за нивните минати врски, а камоли за нивните сопруги.

8) Не знаете каде е неговата работа

Да, точно е!

Ако не знаете каде работи вашиот партнер, што работи за живот, дали е воучилиште, или ако има работа, а приходите му се менуваат од месец во месец., тогаш може да е во брак со друга.

Мислам, ако си игра со тебе неколку месеци, но одеднаш, неговата работа е толку зафатена што нема време да комуницира со вас, најверојатно е оженет.

Така барем, можете да го проверите неговиот телефон или директно да го прашате каде оди неговата работа. Мислам, зошто самец мора да ја крие својата работа? Мора да има нешто сомнително овде.

9) Тој ги избегнува социјалните мрежи

Еден начин да запознаете некого е преку социјалните мрежи, но ако вашиот состанок ги избегнува социјалните мрежи, може да биде знак дека е оженет.

Гледате, мажите кои се во брак ќе избегнуваат да споделуваат нешто за себе на социјалните мрежи бидејќи не сакаат нивната сопруга или другите членови на семејството да видат што прават.

Во овој случај, подобро контактирајте со членовите на неговото семејство и прашајте ги за неговиот брачен статус.

10) Тој зборува дека е осамен или нема кој да се грижи за него

Доколку некогаш сте слушнале некој дечко да каже: „Јас сум осамен и нема кој да се грижи за мене, па морам да се грижам за себе“.

Треба да обрнете внимание и да сфатите дека тој навистина се обидува да ви каже дека има жена која треба да се грижи за него дома, но таа не го прави тоа.

Кога мажот вели дека е осамен и нема кој да се грижи за него, тоа значи дека сака некој друг да го прави тоатие работи за него, а не за неговата сегашна сопруга.

11) Тој ќе се обиде да ве опие пред да продолжи понатаму

Бидете внимателни!

Има нешто мрзливо ако се обиде да ве опие пред да продолжи понатаму.

Знам дека можеби не сака да се сеќавате што се случи следниот ден, но ова е сепак еден од вообичаените знаци што оженет играч ги има во својата вреќа со трикови.

Сигурен сум дека ова се случува на одредено ниво.

Па, кога некој ќе ве покани да излеземе и ќе ви каже дека сака да се опие со вас и да види од каде ќе тргнат работите од таму, тој сугерира дека сака да ја искористи.

Затоа, обидете се да не паднете на тоа!

12) Тој нема да прави планови повеќе од еден ден однапред со вас

Ако излегувате со некого и тој никогаш не прави планови повеќе од еден ден однапред со вас, ова може да биде знак дека е оженет и дека не сака да се гледа како да ја изневерува сопругата.

Знам дека ова не е забавно да се слуша, но тоа е вистина.

Забележав дека многу добри момци само сакаат да ги преземаат работите бавно, што е сосема нормално и разбирливо.

Но, ако се забавувате со некого долго време и тој никогаш не правел планови со вас повеќе од еден ден однапред, ова треба да ви крене црвени знамиња.

Ако мажот прави планови однапред, тоа значи дека му се допаѓате и се грижи за вашите чувства.

Ако одбие да прави планови со вас повеќе од еден ден однапред, тоа го правине се грижи за тебе. Покрај тоа, тој веројатно се обидува да избегне временско преклопување помеѓу две врски.

13) Неговите приказни не се собираат

Размислете за тоа.

Кога почнувате да излегувате со некого, го прашувате за неговите минати врски и идните планови.

Ова е нормално, а повеќето луѓе дури и не размислуваат двапати за тоа.

Меѓутоа, ако го прашате за нивните бивши и тој ви дава приказни што не се собираат или немаат смисла, треба да бидете сомнителни.

Еден пример за ова може да биде ако каже дека нивниот поранешен е работохолик и ретко им враќа на повиците или пораките.

Ако ги прашате дали неодамна се виделе или се запознале со бившиот, ќе смислат сосема поинаква приказна.

Ако ве лаже за едноставни работи, веројатно ве лажат и за посериозни работи.

14) Тој комуницира само во доцните ноќни часови

Ако почнете да излегувате и тој постојано сака да комуницира со вас во доцните часови како 23 часот и 12 часот наутро, треба да бидете вознемирени.

Треба да знаете дека тој можеби е оженет и се обидува да ја скрие нивната онлајн комуникација бидејќи не сакаат нивниот сопружник да пристапува до нивните е-пошта и текстуални пораки.

Можеби има друг партнер или е мажена личност. Ако имате легитимна причина да комуницирате со ова момче во доцните часови, како да работите во ноќна смена или да имате работа со болен член на семејството, во ред е.

Само имајте предвид дека ако постојано добивате пораки и повици од вашиот дечко во доцните часови, тоа може да биде црвено знаме.

15) Тој постојано ја менува темата кога разговара за посветеноста

Ако вашиот партнер постојано ја менува темата кога разговарате за посветеноста, тоа може да биде затоа што е оженет или едноставно не бара сериозна врска.

На пример, ако разговарате за брак и тој секогаш вели дека бракот не е негова работа, можеби е оженет.

Или ако постојано кажува колку е несреќен бракот или колку ужива да биде со вас без потврда за венчавка, тогаш најверојатно овој човек можеби е оженет.

Оженетите мажи не се играчи , тие се измамници и крадци!

Оженетите играчи не се само играчи, тие се и измамници и крадци!

Знам дека ова можеби е тешко да се поверува, но тоа е вистина. Има толку многу оженети мажи кои се преправаат дека се слободни и плен на жени затоа што знаат колку жените стануваат очајни кога се обидуваат да најдат некого.

Оженетите играчи ги чуваат своите бракови во тајност и се хранат со емоциите на жени кои не можат да најдат никој друг затоа што биле со други мажи и ја изгубиле вербата во пронаоѓањето вистинска врска.

Знам дека веројатно се прашувате зошто воопшто се мачам да ја пишувам оваа статија за оженети мажи кои излегуваат со други жени кога тоа е само еден одреден тип на маж: Оженетиот играч.

Тоа е затоа штона фактот дека овие мажи имаат 94% ризик од развод и тие бараат да ги изневерат своите сопружници. Кога излегувате со оженет маж, тој нема да може да ви обезбеди прстен.

Треба да бидете свесни дека ако одите на состанок со ваков тип на личност, тој го интересира само сопственото его и правејќи да се чувствува добро за себе.

Исто така види: Како да заведете колега ако сте оженет маж

Не се грижи за вашите потреби или што е најдобро за неговата сопруга и семејството.

Она што е уште полошо е што многу од овие мажи се себични и мислат дека е во ред да ги изневеруваат своите сопруги затоа што се незадоволни со нив или не ги сакаат повеќе.

Што треба да правите ?

Ако се сомневате дека вашиот состанок е неверен, треба да разговарате со него и да разговарате за вашите грижи.

Да бидете вистинити и да ја завршите врската на начин со почит ќе поставите цврсти темели за иднината на вашиот живот.

Нема смисла да губите време на некого ако тој нема да биде тука за вас. Важно е да бидете трпеливи и да почекате додека не се појави вистинскиот!

Доколку не го сменат начинот на работа, ви препорачувам да се тргнете од ситуацијата.

Секогаш запомнете:

Ако тој не е подготвен да го промени својот начин на живот, тој не вреди вашето време и енергија.

Можеш да направиш многу подобро и заслужуваш некој што ќе те почитува поради сите неверојатни работи што си!

На крајот на краиштата, кој не сака убаво момче?!

Со среќатаму, дами! Го добивте ова! Наскоро ќе го најдете вашиот принц шармантен.

Заклучок

Вашиот состанок крие нешто од вас или лаже цело време. Штом ќе видите минатото на лагите и глупостите, ќе видите дека вистинската личност одоздола не вреди за вашето време.

На крајот, овие мажи секогаш ќе ве срушат и ќе ја доведат вашата самодоверба во сосема ново низок. Време е да продолжите со животот и да пронајдете некој што може да ве направи среќни!

Се надевам дека оваа статија ви помогна подобро да ги разберете мажите.

Внимавајте, сакајте се себеси и држете се подалеку од срање.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.