15 знаци дека вашиот поранешен ве чека (и што треба да направите сега)

15 знаци дека вашиот поранешен ве чека (и што треба да направите сега)
Billy Crawford

Содржина

Поранешните може да бидат тешки, но магијата на човечкиот микробиом е тоа што гарантира дека секој ќе преболи некого на крајот.

На некои луѓе им треба многу повеќе време да се ослободат од своите чувства , а на многумина им требаат години.

Сепак, од која било причина, ако сфатите дека вашиот поранешен се уште ве чека, постојат чекори што можете да ги преземете за подобро да се справите со овие чувства.

15 знаци дека бившиот ве чека

1) Тие поставуваат редовни лични прашања без очигледна причина

Вистината е:

Луѓето кои се над бившите, обично заскитаат подалеку од поставување лични прашања.

Кога ќе добијат едно за возврат, тие брзо се префрлаат на друга тема на разговор.

Меѓутоа, ако вашиот поранешен сè уште ве чека, тие сепак ќе биди љубопитен за деталите од твојот живот и може редовно да ги бара.

На пример, може да прашаат како поминал твојот состанок минатиот викенд, што правиш во слободното време и каде си одете на одмор.

Ако ова се случува редовно во разговор со вашиот поранешен, веројатно е дека тие сè уште имаат чувства за вас.

2) Ги следат вашите нови врски или пријателства

Можеби се прашувате:

Зошто бившиот кој завршил со вас сè уште би сакал да го знае вашиот распоред, со кого се дружите и што се случува во вашиот живот?

Причината е оваа:

Колку повеќе вашиот бивши се вложува во вашетотреба да го направите ако вашиот поранешен ве чека

Ако сте го препознале однесувањето на вашиот поранешен преку овие знаци и сте прилично сигурни дека сè уште му недостасувате и дека не сакаат да продолжат од врската, има нема што да се грижите.

Можете да се чувствувате сигурни кога знаете дека можеби барем размислуваат за вас.

Ова е одличен начин за двајцата да почувствувате дека сè уште има надеж за победничка врска, а тоа би можело да ви го олесни раскинувањето на двајцата.

Сепак, можеби не сте сигурни што да правите во овој момент.

Па сега, ќе одам да ти кажам што можеш да направиш ако те чека бившиот.

1) Пробај ако и ти се уште имаш чувства кон нив

Дури и ако си во врска или сте биле одвоени од бившиот некое време, можеби сè уште се чувствувате збунети од вашите емоции и начинот на кој се чувствувате.

Ова е нормално.

Најдоброто нешто што треба да го направите и двајцата треба да се обидете – без разлика колку време поминало од крајот на врската.

2) Не дозволувајте вашата гордост да ве попречи да бидете среќни

Да, можеби сте ме слушнале претходно да го кажам ова.

Но, има добра причина што го повторувам овде:

Треба да ја оставите вашата гордост.

Дури и ако вашиот поранешен е во движење, ве чека и ви дава простор да ги сфатите работите, не можете да дозволите вашата гордост да ви пречи да бидете среќни.

Можете самобиди среќен ако сакаш да продолжиш со својот живот.

И ова е единствениот начин повторно да се чувствуваш навистина добро.

Штом ќе ја надминеш својата гордост, тогаш можеш да почнеш да размислуваш да го најдеш бившиот и повторно да го запалиш тој оган што некогаш беше меѓу вас двајцата.

3) Не притискајте за ништо – бидете трпеливи, дајте му време и бидете со отворен ум

Во случај бившиот да ве чека, нема потреба да брзате со работите и да ги присилувате да се обврзат.

Вие сте на возачкото место.

Но, не терајте било што, бидејќи ова само ќе ви се врати како контраефект и ќе ве натера да ја изгубите моќта.

Наместо тоа, оставете го тоа да се случи природно.

Не притискајте веднаш за обврска или друг состанок.

Ќе го добиете она што го сакате само ако му дадете време и сте трпеливи, а тоа значи да бидете слободоумни.

Наместо да го туркате бившиот, дајте му простор тоа да се случи природно. Ова ќе биде најдобриот начин за двајцата да се чувствувате подобро за ситуацијата.

4) Бидете подготвени за иднината, во случај тој или таа да не се врати кај вас

Знам ова е тешко апче за голтање бидејќи не е она што сакате да го слушнете, но мислам дека е важно да знаете.

Можно е вашата врска да не успее и всушност да почнете да се чувствувате повеќе заинтересирани за други луѓе.

Вашиот бивш можеби нема да се чувствува исто за вас како вие за нив.

Ова е нешто што треба да го имате и двајцатаподготвени за.

Значи, ако се случи ова, ќе ви биде полесно на двајцата и ќе ви биде јасно на двајцата дека врската е мртва и исчезна.

Не не сакате да се најдете во ситуација кога вашите емоции се насекаде, бидејќи така се чувствувате.

5) Не плашете се да го тестирате вашиот поранешен

Можеби плашете се да го правите ова, но вреди.

Под претпоставка дека се чувствувате како бившиот да ве чека, тогаш треба да го тестирате.

Не претерувајте со тоа, но добро е ако дознаете што мислат и што се подготвени да направат.

Ова ќе ви помогне и двајцата подобро да ја разберете ситуацијата и да ви олесни на двајцата.

0>

Обидете се да видите дали вашиот поранешен ќе оди на состанок со вас. Или побарајте ги повторно.

Направете се што можете за да ги тестирате водите. И ако тие излезат на друг состанок, не се залагајте за обврзување.

Нека видат дека сте задоволни со нив и дека сте подготвени да ги пробате работите уште еднаш, ако откријат дека сè уште ја сакаат врската.

6) Ако стомакот ви каже дека нема да успее, тогаш најверојатно нема

Вашето црево има многу вистина во себе!

И не плашете се да го слушате.

Можеби се чувствувате навистина збунето и не сте сигурни што сакате, но тоа е нормално.

Само следете го своето срце и држете го отворен ум.

Ако чувствувате дека врската нема да успеевашиот поранешен, тогаш има големи шанси да сте во право.

Не можете да ги присилувате работите или да посакувате да се променат бидејќи тоа не е можно.

Исто така види: Како да ги читате луѓето како книга: 20 без бурни совети!

Треба да бидете среќни во вашиот живот, а вие не сакате да останете во врска што не е добра за вас

И запомнете, не играјте игри со бившиот – ова нема да ви ги олесни работите. Само биди искрен со нив и кажете им што се случува.

7) Одржете го тоа реално со вашите пријатели кои знаат за вашата врска

Ако вашите пријатели или членови на семејството знаат за вашата врска и прекинат -горе, тогаш биди искрен со нив.

Кажете им како се чувствувате, но обидете се да го одржувате расположението позитивно.

Не сакате да бидете во ситуација кога а вашите пријатели седат наоколу и разговараат за тоа колку се чувствувате изнервирани - тоа само ќе ги влоши работите за двајцата.

Тие исто така можат да дадат совет ако сте збунети или не знаете што да правите, или се чувствувате како да се распаѓа врската со вашиот поранешен.

Можете да им се јавите во секое време од денот - и да ги известите што се случува со вас и вашиот бивши.

Конечно мисли

Се надеваме дека оваа статија ви даде неколку корисни знаци дека вашиот поранешен ве чека.

Не плашете се да ги тестирате водите и да видите што имаат да кажат.

Ако не се чувствувате како да се отворени и подготвени да ги започнат работите повторно со вас, тогаш во ред е да продолжите понатаму.

Не сакате да бидете воситуација кога вашите емоции се насекаде поради вашите чувства кон нив.

Затоа, бидете среќни и започнете го животот повторно со личноста која ќе направи да се чувствувате вистински среќни.

Меѓутоа, ако навистина сакате да дознаете повеќе за тоа дали вашиот поранешен ве чека или не, не оставајте го на случајноста.

Наместо тоа, разговарајте со надарен советник кој ќе ви ги даде одговорите што ги барате за.

Го спомнав Psychic Source претходно.

Кога добив читање од нив, бев изненаден од тоа колку се познавања и разбрани. Тие ми помогнаа кога ми беше најпотребно и затоа секогаш ги препорачувам нивните услуги на сите кои се соочуваат со проблеми во врската.

Кликнете овде за да добиете сопствено професионално читање за љубовта.

животот, толку повеќе сакаат да знаат што правите без нив.

Тие ќе бидат љубоморни, одбранбени и несигурни ако почнете да флертувате со некој друг и можеби ќе сакаат да знаат што се случува со вашиот нов врски или пријателства.

Запомнете, ако вашиот бивш сè уште ве чека, тие сепак ќе бидат несигурни во вашиот живот без нив.

3) Надарениот советник го потврдува тоа

Дали некогаш сте имале надарен советник да ви каже нешто што подоцна се покажало како точно?

И се чувствувате како да имаат шесто сетило затоа што само знаеле нешто?

Ако така, тогаш зборувањето со надарена личност и добивањето насоки од нив може да биде многу вредно. Тие можат да одговорат на секакви прашања за врската и да ви ги отстранат сомнежите и грижите.

Дали бившиот сè уште сака да се вратите? Дали таа/тој сè уште е заинтересирана за вашите мисли и мислења?

Неодамна разговарав со некој од Psychic Source, откако поминав низ груб проблем во мојата врска. Откако бев изгубен во мислите толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во тоа каде оди мојот живот, вклучително и со кого требаше да бидам.

Всушност бев воодушевен од тоа колку љубезен, сочувствителен и упатен тие беа.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

Во љубовното читање, надарениот советник може да ви каже дали вашиот поранешен сè уште ве чека и што е најважно да ве поттикне да донесе правилни одлуки кога тоадоаѓа до љубов.

4) Тие сè уште го имаат вашиот имот од врската

Ништо не може да ве врати во минатото повеќе од физичките работи.

Исто така види: 15 знаци дека имате токсична средина дома (што да направите во врска со тоа)

И ако вашиот поранешен е сè уште ве чекаат, ќе задржат неколку ваши предмети по врската.

Можете да забележите дека вашиот поранешен сè уште ја има облеката што ја носевте во тој период, чува парче накит или ги чува слики од старите денови.

Не грижете се, вашиот поранешен не се обидува да ве потсетува на вас.

Тие само се обидуваат да задржат некои од чувствата поврзани со врската живи за да можат да бидат таму кога ви требаат.

5) Тие се подготвени да ги признаат своите грешки

Лесно е да бидеме заслепени од нашите сопствени грешки.

На пример, можеби е тешко да ја признаеме нашата љубомора, несигурност или какви било други критички мисли што ги имаме за нашите бивши.

Но, ако вашиот поранешен сè уште ве чека, признавањето на нивните грешки и грешки е знак дека тие се подготвени да се подобрат.

Но, чекајте, има уште!

Ако вашиот поранешен ви ги признал своите грешки и грешки, треба да го ставите ова како плус во вашата колумна.

Ова значи дека тие вложуваат дополнителни напори да ви покажат кои се и да ги откријат своите најдлабоки мисли, што е многу храбро.

6) Тие се отворени да имаат втора шанса со вас

Понекогаш работите во животот не функционираат, така е.

Можеби не се очигледнитоа, но дел од вашиот бивш сè уште се надева на втора шанса.

На пример, ако тие кажале, „не е затоа што повеќе не те сакам“, тоа значи дека тие всушност сè уште се чувствуваат на ист начин.

Или некои постапки може да ви кажат дека сè уште копнеат по вас и чекаат да им дадете втора шанса:

  • Изгледаат дека се нервозни околу вас и дејствуваат непријатно
  • Тие немаат состанок затоа што не можат да престанат да размислуваат за вас
  • Тие не биле во сериозни врски откако вие двајца сте заедно

Значи, ако видите дека вашиот поранешен сè уште ве чека, треба да знаете дека оваа врска сè уште не е завршена.

7) Тие никогаш не забораваат датуми и годишнини

Еве еден интересен факт :

Иако дел од нив можеби не сакаат да признаат, тие никогаш не забораваат важни датуми или годишнини.

На пример, ако двајцата се запознавте пред една година на 1-ви ноември, вашиот поранешен сепак најдете начин да го изнесете ова.

Ќе се изненадите за колку датуми се свесни и сепак ќе се сеќавате да ги спомнете само затоа што сакаат да живеат во минатото со вас.

Ова можеби не е лоша работа, бидејќи тие знаат колку се грижите за датумите и годишнините.

Тоа исто така докажува дека тие не се подготвени да заборават на вас и се уште се грижат.

8) Често се гледате на истите места

Можеби вие двајца сте биле разделени некое време, но сепакуспеаја да се судрат еден со друг на истите места.

Ова може да биде затоа што тие се обидуваат да ја одржат жива искрата држејќи ги рацете на неколку од вашите работи.

Или едноставно затоа што те сакаат толку многу што не можат а да не го држат погледот вперен во тебе.

Но, освен тоа што е знак дека бившиот те чека, кои се другите можности?

  • Бившиот работи на место кое е во ваша близина.
  • Бившиот е блиску до вас со преселување.
  • Вашиот бивши посетува роднина во близина.
  • И двајцата живеете еден до друг, живеејќи во ист град.

Збунувачки, нели?

Тогаш препорачувам да разговарате со надарен советник и да добиете јасност ви треба.

Спомнав претходно како помошта од надарен советник може да ја открие вистината за вас, за вашиот поранешен и за врската.

Можете да ги анализирате знаците додека не дојдете до заклучок дека барате, но добивањето насоки од надарена личност ќе ви даде вистинска јасност за ситуацијата.

Од искуство знам колку може да биде корисно. Кога поминував низ сличен проблем како тебе, тие ми дадоа насоки што ми беа многу потребни.

Кликни овде за да добиеш сопствено читање за љубовта.

9) Нивните социјални мрежи постојано објавуваат дека тие бараат љубов

Социјалните мрежи се најдоброто место за проверка на бившиот.

Не го велам ова за да ве извлечам, туку гледајќи ги нивните слики,статусите и имињата на ознаките можат да дадат многу увид.

Ако тие секогаш објавуваат работи за тоа што се сингл или бараат љубов на социјалните мрежи, тоа може да значи дека тие сè уште копнеат за љубов и се надеваат дека ќе бидете нивниот следен.

Или уште полошо, тие можеби запознале некој друг и наскоро ќе ги видите како споделуваат слика од нив двајца како се бакнуваат.

Но, суштината е ова:

Какви и да се можностите, тоа е многу малку веројатно.

Социјалните мрежи може да бидат полни со лаги и лажни надежи, затоа користете го вашиот здрав разум или други знаци во оваа статија за да проверите дали вашиот поранешен навистина ве чека.

10) Ќе ги најдете како флертуваат со вас пред нивните пријатели или членови на семејството

Ова е многу важен знак.

Во случај да види дека бившиот флертува со тебе, треба да знаеш дека тоа го прават намерно затоа што сакаат да им се придружиш.

Овие флертувачки интеракции можат да бидат суптилни, како прегратка по долго време разделени или тоа може да биде само климање, насмевка и намигнување за да знаете дека сè уште имаат чувства за вас.

На крајот на краиштата, ова може да биде еден од главните начини на кои нивните пријатели и членови на семејството можат да го следат статусот на нивната врска.

А ако сè уште сакаат да бидат во врска со вас, дефинитивно нема да го кријат тоа.

Не дозволувајте нивните флертувачки постапки да ве измамат, сепак , и сè уште не брзајте да истрчате надвор од вратата.

Земете гобавно и преземете ги правилните активности пред да ја донесете оваа одлука.

11) Ги прифаќаат сите ваши недостатоци и слабости

Во ред, знам што сте повторно размислувате:

„Јас сум нормален. Знам дека имам недостатоци, па ова не е знак дека мојот поранешен сè уште ме чека. наместо да ги игнорираат, тие ги прифатиле.

На пример, може да знаат дека сте заборавна личност на која лесно му се одвлекува вниманието.

Или можеби знаат дека иако сте исклучително љубезни и дарежлив, не сте најдобри кога станува збор за англиската граматика.

Или можеби забележале дека вашиот вид не е најдобар бидејќи секогаш кривогледувате кога читате или пишувате текст порака.

Дел од нив сè уште ве бараат, па затоа се подготвени да ги прифатат вашите недостатоци.

Тоа значи дека тие ги препознале сопствените маани и слабости и ви дозволуваат знајте дека тие се подготвени да преземат ризик со вас.

12) Тие ви ја покажуваат својата ранлива страна

Претпоставувам дека нема подобар начин за нив да комуницираат со вас од споделување на нивните ранлива страна.

Иако ова можеби не изгледа така, тоа што ви дозволуваат да ги видите нивните вистински чувства е огромен чекор во нивниот однос со вас.

Можеби се прашувате зошто би го направиле ова ако тие сè уште имаат чувства за вас и се обидуваат да се движат одврска.

Но запомнете, срцето прави смешни работи кога е скршено и сè уште е повредено поради вашата страна од приказната.

Ова е причината зошто тие не можат а да не ја споделат својата ранлива страна со вие.

Дури и ако не се сигурни што сакаат и не знаат како да одат на работите, тие сепак се обидуваат да ви кажат дека и тие сакаат да бидат со вас.

13) Тие прават голема промена во нивниот живот што влијае на тоа како ви пристапуваат

На пример, можеби конечно се вклучиле во теретана во близина на вашето место, добиле нова фризура и фризура, па дури и ја смениле својата диета.

Или откажување од пушење или пиење премногу алкохол.

Сите овие се добри промени кои може да се сметаат за голема промена во нивниот живот.

И овој ефект може да влијае на начинот на кој тие ви пристапуваат и се однесуваат со вас.

Тоа може да значи дека тие сакаат да бидат поодговорни возрасни, а не само млад тинејџер.

Тоа исто така може да биде знак дека тие „се обидуваат да ви докажат дека се подготвени да се грижат за нивните врски и да ги направат трајни.

Исто така, имајте на ум дека овие промени би можеле да бидат и за нивниот нов партнер, што значи дека тие“ сега сте во движење за да најдете нова врска.

14) Не им пречи да зборуваат за старите спомени

Дали некогаш сте се нашле да се сеќавате на добрите моменти во вашата врска и да посакате да можете да се вратите во тоа време?

Можеби сте се нашле воистата ситуација како вашиот поранешен.

Кога зборуваат за старите добри спомени, не можат да го игнорираат фактот дека сте биле таму со нив.

Значи, ова може да биде знак дека тие се сè уште размислува за вас и ве чека - дури и ако тоа е само малку.

Забелешка:

Ако чувствувате дека вашиот партнер престанал да зборува за вас или дури се вратил на начинот на кој порано беше пред да те запознаат, ова може да биде начин да покажат дека не се грижат за тебе онолку колку што би сакале.

Обично, кога луѓето ќе преболат некого, тие заминуваат вратете се на нормален начин и правејќи секојдневни работи што ги правеле пред да ја запознаат другата личност.

15) Тие не ве притискаат да се посветите

Друг знак дека вашиот поранешен ве чека може да биде се гледа во нивното однесување.

Наместо да ве притискаат да се посветите на врската, тие ви даваат простор и време да откриете што сакате.

Ова може да значи дека тие го почитуваат вашиот простор и ви го дава потребното време да размислите за вашите одлуки.

Иако ги немаат сите одговори, тие се обидуваат да ги откријат работите и двајцата да имате шанса за да добиете нешто реално.

Ќе забележите дека сепак не се очајни и дека се обидуваат да ве измамат.

Тие само ви даваат време што ви треба за да одредите дали сакате да останете со нив или ако ова е врска која вреди да одвоите време.

7 работи
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.