15 знаци на негативна енергија кај една личност (и како да се држите настрана)

15 знаци на негативна енергија кај една личност (и како да се држите настрана)
Billy Crawford

Светот се чувствува како да полудува овие денови, нели?

Дали тоа е само нашата изложеност на вести и контроверзии со висока драма или работите навистина се топат?

Еден нешто што знам е дека негативните луѓе не помагаат...

Еве ги главните показатели дека имате работа со вистински паѓач кој само ќе ја саботира вашата мотивација и бистрина на умот.

Еве ги главните показатели дека имате работа со вистински пад кој само ќе ја саботира вашата мотивација и јасност на умот.

1) Тие се фокусираат само на проблеми

Земете речиси секој пример и можете да ги видите и проблемите и можностите.

Кажете, бизнис кој се бори:

Тоа е вознемирувачко, разочарувачко и тешко за финансиите. Тоа е разурнувачки удар за соништата што основачите ги имаа на почетокот.

Тоа е исто така тест кој може да ја зголеми издржливоста, да научи лекции и да доведе до можност да започнете нов бизнис.

Но, еден од најлошите знаци на негативна енергија кај една личност се оние кои се фокусираат само на проблемите.

Што ако X тргне наопаку?

Па, што е со Y?

Тие се како воен брод кој едноставно не може да престане да го следи својот непријател, освен што неговиот непријател е нешто позитивно или далечински надежно.

Потонете и уништувајте, потонете и уништете.

Останете што подалеку од некој што се фокусира само на проблемите на ист начин вие треба да се држите подалеку од оние кои се фокусираат само на позитивното и негираат или потиснуваатТие напредуваат на тоа. Тие го создаваат од воздух како мрачен волшебник.

Можете да имате магичен ден на сонце и тие ќе смислат начин да започнат расправија за кремата за сончање.

Вие би можеле да уживаат во свежо пивце и да започнат расправија за пивото и калориите.

Овој вид негативност на почетокот може да биде забавен, но по некое време станува толку отежнувачки.

Сите наоколу тие сакаат да кажат една едноставна работа:

„Можете ли да го затворите зборот?“

13) Тие не можат да престанат да се жалат

Жалењето не е резервирано за негативните луѓе: сите ние го правиме тоа, колку што знам.

Можеби светците не го прават тоа...

Разликата со некој што е негативен на следното ниво е во тоа што тие се жалат повеќе од повеќето луѓе. Постојано се жалат. Тие се жалат на добро време и лошо време.

Тие се жалат дека се во врска и се сингл.

Тие се жалат дека ја мразат својата работа и се жалат кога немаат работа. Тие едноставно се целосно заглавени во зависност од лелекаат за животот.

Тоа е тажно и е целосно контрапродуктивно. Ако сте во блиска близина со некој како овој, погрижете се и вие да не се заразите со болеста што се жали.

Може да биде навистина тешко да се потресете!

14) Тие мачат и freeload 24/7

Нема ништо лошо во барањето помош: барањето и давањето помош се основни деловина нашата мисија како луѓе.

Но, молчењето и слободното оптоварување се различни бидејќи се еднострани и манипулативни. Помислете на 20-годишник кој никогаш не се иселува од дома и бара од неговите родители да платат сè. Кога ќе побараат од него да се вработи, тој се жали дека има депресија и тие не разбираат.

Кога му предлагаат да побара помош или да се обиде да работи на тоа, тој вели дека само го обвинуваат дека е депресивен затоа што не разбираат. Потоа тој бара повеќе пари за да купи нова видео игра.

И така циклусот продолжува...

15) Тие се фокусираат само на самодобивка

Сакајќи го она што е добро за вас во животот е логично и здраво.

Само да се грижиш за сопствената добивка не е само себично, но исто така е и нелогично.

Можев толку да се грижам за профитот што ќе ја уништам мојата област со дрва сеча, а потоа ќе завршиме да живееме во грдо чистилиште наместо во убава шума.

Буквално може да ја пропуштиме шумата поради дрвјата поради фокусирање на самодобивка. Можеме да си ги уништиме сопствените животи само обидувајќи се да си помогнеме на сопствените животи.

Затоа, личноста од мене е всушност многу негативна енергија. Тие не соработуваат или растат, туку само се трупаат и се собираат.

Избегнувајте...

Не се давете во мочуриштето...

Премногу негативна енергија кај една личност може да играј трикови со тебе. Најголемиот трик што го прави е да ве натера да мислите дека тоа е ваш проблем.

Особено ако тоа е вашиот партнер, член на семејството,пријател или колега, можеби се чувствувате дека нивните борби зависи од вас да ги поправите или да бидете постојан сојузник.

Еве една тајна: тие не се.

Можете да бидете поддршка, вие треба да биде.

Но, негативната енергија и токсичното поткопувачко однесување не се ваш проблем.

Тоа зависи од личноста која се занимава со нив сама да ги реши и да ги процесира своите проблеми.

0>А блокадите што вие самите ги имате треба да ги надминете.

Преземањето одговорност за себе е најдоброто нешто што некогаш ќе го направите, а исто така не мора да биде комплицирано.

Како што реков, започнува еден по еден здив.

проблеми.

2) Тие се богати со црни апчиња

Идејата за земање различни „апчиња“ како купување на одредени верзии на реалноста почна да добива на сила во годините по филмот „Матрикс“.

Во тој филм на главниот лик Нео му се дава избор да ја земе сината пилула и да остане блажено незнаејќи дека неговиот свет е лажна компјутерска програма или да ја земе црвената таблета и да сфати дека е човечка батерија во џиновска, демонска симулација .

Од Матрикс, метафората на таблетите значително се прошири, вклучително и употребата на термини како што се whitepill (фокусирање на оптимистички исходи) и blackpills (гледајќи ја негативната страна и безнадежноста на сè).

нешто во врска со црните пилули е дека не секогаш сите грешат.

Сите ќе умреме. Цивилизациите доживуваат подем и пад. Многу луѓе во нашите животи ќе не изневерат.

Одреден тип на личност во одредена фаза од нивниот живот може да почне во основа да се навредува од црни апчиња и да ужива во уништувањето на доброто расположение и радоста на другите. Обожаваат постојано да го гледаат мрачниот дел од сè затоа што тоа ги прави да се чувствуваат како храбар кажувач на вистината кој може да го уништи мирниот пикник на сите други.

Таквите луѓе најдобро е да се избегнуваат. Ако изгледаат малку премногу среќни што зборуваат за тоа колку е сè ужасно, држете се на растојание...

3) Тие се лажни убави

Единственото нешто полошо од суровите и неуките луѓе се лажни убаволуѓе.

Да бидеме искрени:

Тие се практично насекаде. Тие ви се насмевнуваат со голема широка насмевка и не значат ниту еден сантиметар од тоа.

Тие ви честитаат на работа и пцујат под здив заминувајќи.

Некои од најлошите волците што некогаш ќе ги сретнете во вашиот живот се обложени со чиста бела овча волна.

Затоа мора да бидете внимателни, бидејќи понекогаш многу негативна енергија се крие под многу пријатна надворешност.

Психопатите и социопатите го знаат тоа многу добро и го користат таквото подметнување во своја полза...

Знаците горе и долу во оваа статија ќе ви дадат добра идеја дали некој исфрла негативна енергија...

И покрај тоа, може да биде многу вредно да разговарате со надарена личност и да добиете водство од нив. Тие можат да одговорат на секакви прашања и да ги отстранат вашите сомнежи и грижи за личност која изгледа премногу добра за да биде вистинита…

Неодамна разговарав со некој од Psychic Source откако поминав низ груба закрпа во мојата врска. Откако бев изгубен во мислите толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во тоа каде оди мојот живот, вклучително и со кого требаше да бидам.

Всушност бев воодушевен од тоа колку љубезен, сочувствителен и упатен тие беа.

Ако се работи за потенцијален партнер, овие духовни водичи можат да ви помогнат да сфатите што се случува...

Ако се работи за работна, пријателска или семејна ситуација, тие исто така ќе можат дапогледнете зад превезот и ќе ви дадете повеќе витални сознанија за енергетската динамика на работа.

Кликнете пред да добиете сопствено читање за љубовта.

4) Тие ве саботираат на различни начини

Друг од главните знаци на негативна енергија кај една личност е тоа што тие се обидуваат да ве саботираат на различни начини.

Ова може да биде едноставно како да зборувате зад грб на работа за да добиете негативен преглед на перформансите сè до обидот да ја раскине вашата врска со заведување или ширење гласини со вашиот партнер.

Негативната енергија често може да се крие зад изгледот на шега.

На пример, насилниците ќе честопати тврдат дека се шегуваат само кога се потсмеваат како некој изгледа, во што верува или што било друго за него.

Со тоа што нивното поткопување на вас изгледа како шега, луѓето понекогаш веруваат дека ја кријат својата одмаздничка, негативна енергија . Овој тип на гаснење е вообичаен начин на кој негативната енергија работи за да ве исфрли од колосек, потпирајќи се на вашата добра волја и користа од сомнежот за да дозволите да се шири.

5) Тие се обидуваат да ја контролираат вашата иднина

Корисните совети и насоки се нешто за што сите треба да бидеме благодарни.

Контролата и силата се друга работа.

Еден од најлошите знаци на негативна енергија кај една личност, честопати родител или романтичен партнер, е желбата да ја контролирате вашата иднина.

Тие ќе користат секакви начини за во основа да направат да чувствувате дека вашите сопствени планови иидеалите се недоволни и дека мора да добиете туѓо одобрение или потпишување за да продолжите со вашиот живот. Овој вид на слабеење, негативна енергија може да биде многу штетна.

Спомнав претходно како помошта од надарен советник може да ја открие вистината за тоа како негативната духовна енергија влегува во вашиот живот.

Ова е нешто за што е многу важно да се знае, бидејќи често има мрачни енергии кои ве спречуваат за кои можеби дури и не сте целосно свесни дека доаѓаат од другите околу вас.

Можете да ги анализирате знаците додека не стигнете до заклучокот што го барате, но добивањето насоки од некој со дополнителна интуиција ќе ви даде вистинска јасност за ситуацијата.

Од искуство знам колку може да биде корисно. Кога поминував низ сличен проблем како тебе, тие ми дадоа насоки што ми беа многу потребни.

Кликни овде за да добиеш сопствено читање за љубовта.

6) Тие бараат да се усогласиш со нивните вредности

Ако силно верувате во нешто и го споделувате со другите, не гледам проблем со тоа.

Проблемот се јавува со сила и притисок или малтретирање за да натерате некој да се усогласи со вашите ставови.

Тоа е еден од најлошите знаци на негативна енергија кај една личност:

Без разлика дали се работи за вашиот шеф, вашиот романтичен партнер, вашиот татко или вашиот лекар, обидот да ве натера да верувате во она што го прават може да биде многу вознемирувачки.

Другата личност може искрено да верува дека ефактички точни или дека сте заведени или дури имате штетни ставови и пристапи кон нешто во животот.

Но, нивниот обид да ве натераат и притиснат да се усогласите со нивните приоритети и вредности може да биде многу обесхрабрувачки и да ве остави да се чувствувате целосно празни на лична агенција.

Бидете внимателни околу оваа особина, бидејќи таа може да ви се прикраде и да ви го заземе животот уште пред да бидете свесни дека нејзините пипала ќе заземат.

7) Тие се обидуваат да ја растоваруваат нивната драма врз вас

Сите ние имаме некоја драма што се случува одвреме-навреме, но еден од најисцрпувачките знаци на негативна енергија кај една личност е тоа што тие се обидуваат да се растоварат целата нивна драма врз тебе. Нивната кола е скршена? Ќе слушате за тоа половина час…

Нивната врска е во неволја и мислат дека нивниот партнер изневерува? Тие ќе зборуваат за тоа како тие се вечна жртва и никој не го добива тоа…

Во ред, можеби е така…

Но, дури и ако сте близок пријател или доверлив човек, зошто да вие сте звучна табла за сè што се случува во туѓиот живот?

Исцрпувачки е, за една работа.

Понатаму, речиси секогаш е еднострано: од вас се очекува да слушате и да сочувствувате 24/7, но кога ви треба помош, оваа негативна личност никаде ја нема.

Тешко поминување.

8) Тие постојано судат

Меѓу најлошите знаци на негативна енергија кај една личност е тенденцијата да се биде претерано осудуван.

Знам затоа што јасјас често се занимавам со ова: јас проценувам сè негативно и ги гледам неговите маани.

Ако го забележите ова кај себе, тоа е нешто на што можете да работите на различни начини.

Факт е дека оваа потреба да се суди доаѓа од длабока несигурност и фрустрација.

Најдоброто решение што го најдов е всушност во моите бели дробови.

Навистина го сфаќам тоа, справувањето со негативната енергија од другите и од самите себе биди напорен, особено ако многу си се навикнал на тоа и сега е „нормално“.

Ако е така, како што е за мене, топло ви препорачувам да го погледнете ова бесплатно видео за дишење, создадено од шаманот , Руда Ианде.

Руда не е уште еден самопрофесионален тренер за живот.

Преку шаманизмот и неговото сопствено животно патување, тој создаде модерно пресврт во античките техники на лекување.

Вежбите во неговото заживувачко видео комбинираат долгогодишно искуство со работа со здив и древни шамански верувања, дизајнирани да ви помогнат да се опуштите и да се проверите со вашето тело и душа.

Исто така види: 8 причини зошто момците повеќе не сакаат врски

По многу години потиснување на моите емоции, динамичното дишење на Руда flow буквално ја оживеа таа врска.

И тоа е она што ви треба:

Искра што ќе ве поврзе повторно со вашите чувства за да можете да започнете да се фокусирате на најважната врска од сите - на онаа што ја имајте со себе.

Затоа, ако сте подготвени да се збогувате со непотребната вознемиреност и стрес, погледнете ги неговите вистински совети подолу.

Кликнете овде за да го погледнетебесплатно видео.

9) Тие ве запалуваат во врската

Важно е да бидете многу внимателни со партнерите кои ни пренесуваат многу негативна енергија. На крајот на краиштата, нашите интимни односи се местото каде што трошиме толку многу од нашето време и енергија.

Ако најблиската личност шири секакви токсични вибрации, тоа навистина може да влијае на нашите животи на лош начин.

Еден од најлошите знаци на негативна енергија кај една личност е романтичен партнер кој постојано ве запали...

Гасламирањето е да ве натера да мислите дека она што го гледате како проблем всушност не се случува или се случува, но вие сте виновна…

Ова е многу вообичаено да го прават негативните партнери во врската и тешко е да се справите со тоа.

Ако ова ви се случува вам, од суштинско значење е да станете за себе и на крајот заминете од врската ако вашиот партнер не ја преземе одговорноста за она што го прави.

10) Тие се обидуваат да посеат поделба

Уште еден од вознемирувачките знаци на негативна енергија кај една личност е тоа што сака да започнуваат тепачки меѓу вас и другите луѓе.

Сеење поделба често е во нивната вреќа со трикови, а резултатите можат да станат навистина грди.

Тоа ми се случи во семејна ситуација минатата година кога еден мој поширок роднина беше многу критичен кон мене кон моето блиско семејство. Ова доведе до секакви расправии и проширени конфликти кои навистина никогаш не требашесе случи.

Но, негативната енергија на една личност се инфилтрирала во сè и предизвикала голема збунетост од ништо, што доведува до секакви повредени чувства и поделби каде што порано немало.

Внимавајте на ова, бидејќи оние кои сеат поделба имаат начини да се лизгаат меѓу пукнатините и да се преправаат дека се невини откако ќе ги започнат своите борби.

11) Тие сакаат да играат жртва

Една од најдепресивните знаци на негативна енергија кај една личност е желбата секогаш да биде жртва.

Тоа може да биде полошо од зависноста од дрога кај некои луѓе, а јас самиот се борев со тоа.

Проблемот со глумењето жртва не е дека тоа е нужно лага, туку тоа што бара внимание и сочувство наместо да генерира лична моќ и акција.

Исто така види: Топ 10 учења на бразилскиот духовен водач Чико Ксавиер

Сите ние сме жртви на животот, љубовта и судбината на различни начини , некои повеќе од другите.

Но, колку повеќе се натпреваруваме за да видиме кој е полошо, толку полошо се чувствуваме! И колку повеќе влегуваме во надолен циклус на само забележување на лошите страни на животот.

Не ме сфаќајте погрешно:

Само фокусирањето на позитивното е исто така многу токсично. Важно е да бидете искрени за тоа што не е во ред и да го решите.

Но, тоа е многу различно од опседнувањето за тоа што не е во ред или како универзумот сака да ве извлече.

Никој никогаш не ја добива таа игра.

12) Тие се расправаат дури и ако не се работи за ништо

Карањето е стандардно поставување на негативна личност.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.