16 знаци дека тој има длабоки и искрени чувства кон вас (нема глупости!)

16 знаци дека тој има длабоки и искрени чувства кон вас (нема глупости!)
Billy Crawford

Кога мажот ќе сфати дека е целосно и целосно заљубен во вас, тешко е да се скрие фактот. Неговите изрази на лицето, зборовите и мислите ќе ви кажат како се чувствува за вас.

Еве 16 знаци дека можеби е длабоко заљубен во вас.

1) Тој е доволно удобно да биди самиот со тебе

Некои мажи се плашат да направат грешки или да им ги покажат своите маани на жените бидејќи не знаат како да бидат свои.

Тие ќе задржат сè во нивните ѕидови и никогаш покажете ги вистинските пред вас, што го отежнува да знаете кои се тие. Но, ако му е доволно удобно со вас, тој ќе се отвори и ќе биде самиот со вас.

Неговите вистински бои можат слободно да блеснат. Тој не мора да прави фасада или да работи на тоа да биде шармантен за ваша корист.

Сите негови маски ги нема секогаш кога е со вас.

Тој може да биде вистински самиот себе.

2) Тој не се оддалечува од блискоста

Кога мажите се заљубени, тие не сакаат да бидат премногу далеку од личноста што ја љубов. Тие чувствуваат потреба да имаат физички контакт со нив.

Гледате, ако вашиот маж има искрени чувства кон вас, тој постојано ќе сака да биде околу вас, да ве држи за рака, да ве бакнува или да ве прегрне. Знаете, ако е можно само, тој никогаш нема да сака да биде физички одвоен од вас.

Тој ќе биде суптилен со своите чувства, но многу експресивен кон тоа - во смисла дека ужива во вашитеколку се убави твоите очи, а тој ти вели дека се најубави на светот или дека се толку хипнотизирачки, што навистина му се допаѓа тоа што го гледа. Тој не само што вели дека е убаво, туку затоа што навистина го мисли тоа.

Има две работи што ви ги кажува:

Прво: Тој навистина се грижи за вас и вашиот изглед. Тој не го кажува тоа само затоа што сака да направи да се чувствувате добро, туку затоа што навистина го прави тоа.

Второ: навистина му се допаѓа она што го гледа. Тој веројатно не е тип на момче што само дава комплименти на која било случајна жена; ретко е да се најде некој што го прави тоа.

Но, ако го прави тоа, тоа само значи дека тој ве цени за вашата убавина и сака да ви каже за она што го гледа иако не мора.

Тој излегува од својот пат затоа што сака да знае дека ти си најубавата жена на светот во неговите очи. Тој веројатно дури и ќе забележи мали нешта за вас ако тоа го натера да мисли дека сте поисклучителна личност од кој било друг околу него.

Поминете низ вашите разговори и видете дали тој зборува за тоа колку сте убави во одредени ситуации или колку е импресиониран од работите што ги гледа кога сте заедно.

15) Тој сака да ви купи работи

Ако е премногу сладок и шармантен, треба да бидете многу сомнително за него. Причината е затоа што тоа е сигурен знак дека сака да влезе во вашите панталони (а можеби и други приватниобласти) што е можно побрзо. Тој ќе ви дава комплименти и ќе се обидува да го освои вашето срце затоа што има што да добие со тоа - обично секс.

Но, постои уште еден тип на маж на овој свет: оној на кој навистина му се допаѓате и се грижите за тебе. Овој тип на маж би сакал подобро да те запознае и да се зближи со тебе, па би сакал да ти подари подароци.

Но, дури и ако не ти купи работи, ќе покаже вие преку други начини што би направил за вас ако сте пар. Ова може да вклучува различни начини на кажување романтични работи или дури и правење работи кои се целосно надвор од него.

Но, ако тој е подготвен да ви купи многу работи и е подготвен да ве разгали, има добри шанси тој навистина има длабоки чувства за вас.

Затоа, ако се прашувате дали му се допаѓате или не на овој човек, внимавајте што се случува кога двајцата ќе излезете заедно.

16) Тој не се плаши да ви каже како се чувствува за вас

Тоа е јасен знак дека неговите чувства кон вас се реални ако не се плаши да ви каже.

Попрво би ризикувал да се повреди со тоа ти што чувствува кога е со некој како тебе наспроти тоа да го крие од твоето лице и да продолжи со својот живот преправајќи се дека не постои.

Да признае дека сака некого може да биде тешко бидејќи многу пати мажите не не сакам да изгледам слабо пред жена.

Исто така види: 18 суптилни знаци дека вашиот поранешен сака да се вратите (и што да прави следно)

Ако тој излезе и ви каже дека тојнавистина сака да биде со вас, тоа јасно покажува дека е сигурен во себе и во своите постапки. На крајот на краиштата, тој знае дека ќе бидете тука за него без разлика на се.

Тој ќе биде џентлмен на првиот состанок, но на крајот нема да се плаши да ги сподели своите чувства со тебе. Ова се работи кои не мора веднаш да излезат на виделина, но ќе се појават ако се вистински.

Ако овој човек навистина има искрени чувства кон вас, ќе ги признае. Откако ќе го направи тоа, можете да бидете сигурни дека навистина му се допаѓате и дека сака да биде со вас долго време.

Последни зборови

Ако се прашувате дали навистина му се допаѓате на овој маж , одвојте малку време да разговарате со него.

Сосема е во ред ако не го каже тоа директно и ви каже дека нема чувства за вас, бидејќи има многу работи што би можеле да бидат спречувајќи го да ги каже тие зборови.

Но, ако не го стори тоа, не грижете се, има многу други начини со сигурност да знаете дали му се допаѓате или не романтично.

Можеби ќе ви треба малку време за да сфатите дали неговите чувства кон вас се реални или не, но кога ќе го направите тоа, ќе бидете многу среќни што сте го направиле тоа. Ќе видите дека некој кој навистина се грижи за вас ќе биде таму долго време и нема да исчезне на вашиот праг по една ноќ заедно.

Ако тој е ваш тип на маж, тогаш им посакувам на двајцата ти се најдобро.

А ако сиподготвени да ја подигнете вашата врска на тоа ниво, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

блискост и ако е можно, би сакал да биде покрај тебе цело време.

Да се ​​биде близок со личноста што ја сака го прави да се чувствува среќен и задоволен.

3) Тој те познава подобро од било кој else

Тој не го привлекува само вашиот изглед, тој ги знае и сите ваши недостатоци. Тој знае како да ве насмее и насмее, како да направи да се чувствувате сакано и ценето.

Ќе се изненадите од тоа како го знае и памти секој ситник за вас. Тој знае што ви се допаѓа, го знае вашето минато и сегашност, па дури и вашата иднина (ох, верувајте ми, бидејќи сака да биде голем дел од тоа).

Иако веќе ве познава, тој никогаш не сака да престане знаејќи те.

Тој навистина ти одговара. Чувствувам дека те познава од самиот почеток на вашата врска.

Тој секогаш ќе има што да сподели со вас иако тоа не мора да значи негови лични податоци или тајни.

Овие се чувства кои не може да ги најде никаде на друго место.

Човек кој вистински те сака ќе ти ги покаже тие работи бидејќи и тие се дел од тоа што е тој.

Исто така види: 26 знаци на интензивна хемија помеѓу две лица (комплетна листа)

4) Тој ја слави вашата достигнувања

Ако мажот има длабоки чувства за вас, тоа ќе биде многу очигледно кога ќе постигнете нешто големо во вашиот живот.

Тој секогаш е многу горд кога слуша за тоа како сте направиле нешто големо или кога сте добиле унапредување на работа. Тој ќе биде многу среќен кога ќе слушне дека ви оди добро.

Но, всушност, тој исто така би сакал да направисè што е можно за да ви помогне да го направите вашиот живот полесен и поуспешен. Тој сака да ви помогне да го отворите патот сè додека тој е усогласен со неговите сопствени соништа и кариера.

Можете ли да замислите колку е прекрасно чувството да имате некој вистински заљубен во вас?

Секогаш кога ќе види дека успевате сами, тој е горд на вас. Вие го заслужувате центарот на вниманието и тој секогаш ќе биде во позадина и ве поддржува.

5) Тој е таму кога работите се тешки

Кога ви треба некој да ги слуша вашите проблеми и да ви даде совет, тој ќе биде таму за тебе. Кога трчате во круг и не можете да сфатите што ви е на ум, и кога ќе почувствувате дека сето ова е премногу тешко за да се справите, тој ќе биде таму - покрај вас подготвен да ве поддржи и утеши.

Ќе те држи за рака и ќе те остави да плачеш што и да се случило. Тој сака да направи болката што е во вас да исчезне бидејќи и него го повредува.

Само затоа што има работи што се тешки или тешки, не значи дека тој не може да биде тука за вас кога му е најпотребен.

Неговите чувства се реални за вас дека ќе оди до крајот на светот само за да се чувствувате подобро и среќно.

Тој навистина се грижи за вас. И ништо не е подобро од тоа да знаете дека можете да сметате на него кога работите стануваат тешки.

6) Тој е лојален и доверлив

Поинаку е кога некој има длабоки чувства за вас.

Овае очигледно во тоа како неговата лојалност кон вас станува подлабока колку повеќе време поминува со вас или секогаш кога ќе види колку емотивно се врзува за вас.

Сигурно знам дека лојалноста и довербата се две работи кои секогаш доаѓаат на површина кога ќе се појави љубовта.

Никогаш нема да сака да бидете покрај други мажи или да ве изневерува. Тој ќе биде многу внимателен за она што го кажува и ветува.

Тој секогаш би сакал да се погрижи вашата врска да е сигурна и дека не може само да ја расипува затоа што бил премногу нервозен или исплашен од тоа како може да реагира ако нешто тргне наопаку. Тој нема да направи ништо што може да ги повреди вашите чувства или да ве натера да се чувствувате лошо за себе.

А најслаткиот дел? Тој ќе направи сè за да се осигура дека сте сигурни и сигурни.

Тој не мора да биде отворен или да ве натера да се чувствувате дека не е најдоброто момче за вас само затоа што знае колку сте си бил повреден во минатото.

Тој знае дека нема да има смисла да те изневери или повреди. Тој ужива во помислата дека е со вас - и не сака да го збрка.

7) Ќе ви се обрати за утеха, совет или поддршка

Овој маж може да ве види како рамноправен, и се подразбира дека тој лесно ќе ви се обрати за поддршка кога е долу или има потреба од помош. Тој нема да се плаши да открие како навистина се чувствува за одредени ситуации и да побара ваш совет што да прависледно.

Тоа е како да сте негова доверлива личност - што значи дека тој ви верува доволно за да зборувате и да бидете отворени за се што се случува во неговиот живот.

Одличен знак е ако го прави ова затоа што тоа значи дека има целосна доверба во вас и дека сте ја заслужиле неговата почит.

Можете да видите дека тој не е тип на момче што ќе дава совет без да го прашаат. Тој го цени вашето мислење и искрено се грижи за вас, па кога ќе побара совет, тој го мисли и сака да слушне што имате да кажете.

8) Тој би направил се за да ве заштити

Да се ​​биде заштитнички е многу различно од тоа да се биде посесивно - посесивноста значи да се биде контролиран и љубоморен.

Заштитата доаѓа од местото на љубов и грижа.

Сосема е нормално ако имате пријатели момчиња, и не им љубомори. Тој целосно ви верува и знае дека не сте тип на афера.

Но, ако некој ве повреди или ви каже нешто лошо, тој ќе направи се за да ве заштити и да ве заштити. Тој ќе биде подготвен да застане за вас и да го брани вашиот заеднички среќен живот.

Тој ќе ве заштити бидејќи сака да ве заштити од зло. Тој не сака да ви се случи ништо лошо, па ќе направи се што може за да го одземе тоа да не ве повреди.

Човек кој има искрени чувства кон вас не сака ништо друго освен најдоброто за двајцата - ништо помалку од тоа.

9) Тој навистина сака да има длабока врска со вас

Тој ене само заљубен во тебе, тој ја сака идејата да биде длабок дел од твојот живот.

Претпоставувам дека некои момци не сакаат да бидат дел од нечиј живот толку колку што би сакале да бидат, но ако погодам врз основа на неговите постапки и однесување, тој е некој кој повеќе би сакал да биде тука за тебе отколку на кое било друго место.

Тој бил тука за тебе во тешки моменти или во време на потреба . Тој би го направил негов приоритет да се увери дека сте на вистинскиот пат во животот.

Тој се покажа како толку лојален и доверлив кон вас, и секогаш ќе го има вашиот грб.

> Време е да ви докаже дека тој навистина сака да биде ваш партнер - не само во физичка смисла, туку повеќе како партнер кој може да сподели сè за себе со вас, кој може да биде тука за вас кога сте опуштени без никаков двоумење.

За да има длабока врска со вас, тој ќе мора да успее да ве познава внатре и надвор и ќе мора да биде тука за вас на долг рок.

10) разговорите се мали, но често длабоки

Само затоа што разговорите се плитки не значи дека вашата врска е плитка. Да беше, ова ќе беше друга приказна.

Овој човек сака да ви биде повеќе од само пријател и се надева дека ќе може да ви се зближи со текот на времето. Тој сака да го запознае вистинскиот вас, но нема да се наметнува на вас иако навистина сака да биде со вас.

може да биде изненаден кога ќе открие дека тој навистина се грижи за вас и вашиот живот. Можеби се чувствувате како да е дел од вашето семејство поради тоа колку често се појавува во вашиот живот.

Ќе разговара со вас за работите што му се случуваат во животот и ќе побара совет за некои работи што се случуваат до него. Тој сака да му помогнете да ги надмине сите предизвици, проблеми или проблеми што ги има.

Во исто време, тој исто така сака да знае како ви поминал денот кога знаете што се случува во вашиот живот. Тој сака да знае како неговото присуство и времето со вас влијаат на вас.

Тој се грижи. Тој навистина се грижи за вас - и тоа се покажува.

11) Тој сака да биде сам и сам со вас

Ако не сте тип на личност која сака да поминува многу време со луѓе, па дури и се сметате себеси за „самец“, сериозно се сомневам дека ќе имате проблем да се заљубите во овој човек.

Причината е затоа што не му пречи да троши повеќе време на својот поседува исто толку колку што сака да поминува повеќе време со вас. За него никогаш не е проблем дека би било досадно да биде сам или да одвои премногу време да размислува само за себе.

Овде ќе претпоставам дека тој нема многу пријатели - но тоа не е нужно лошо.

Да имате „премногу“ пријатели значи дека сте многу социјални и сакате да бидете во група колку што е можно повеќе. Ако сте некој кој сака да трошиповеќе време сам отколку со луѓе, тогаш овој човек може да биде премногу за вас.

Да се ​​биде сам во овој случај воопшто не е лоша работа. Овој човек повеќе сака да биде сам и да биде со вас отколку да биде со многу луѓе. Тој само сака да има време со вас и не му пречи да биде подалеку од другите луѓе се додека тоа ќе го помине со вас.

12) Тој секогаш мисли на вас

Не е тајната дека мажите се многу визуелни суштества. Тие постојано ги визуелизираат работите и замислуваат ситуации, така што постојаното гледање нешто не е проблем.

Ако овој човек нема навика постојано да размислува за вас, тоа само значи дека тој не се грижи доволно да ве запознае повеќе - или можеби се плаши да не се вклучи премногу.

Но овој човек е сосема поинаков затоа што ве запознава на подлабоко ниво и размислува за сите вас времето.

Тој секогаш ќе сака да ја види таа насмевка на твоето лице. Дури и кога седи таму во својата соба и размислува за начините како да ве направи среќни и насмеани, тој не може да не се насмее самиот.

Тој има многу причини да биде насмеан или барем да биде среќен – и една од тие причини е што те има во својот живот. Што е уште поважно, тој знае дека вие и тој ќе бидете во животот еден на друг долго време и дека ќе бидете тука еден за друг без разлика на се.

Знам дека е пресило да се претпостави дека мажот сака да си го замисли живототсо тебе онолку пати колку што може, но тоа навистина се случува постојано. Тој се грижи за вас, и ова е само дел од неговата грижа и грижа за вас.

13) Неговите пријатели те знаат

Ова можеби е едно од најочигледните знаци и тоа е она што треба да го барате ако сакате да знаете дали навистина му се допаѓате. Ако навистина сака да биде со вас колку што е можно повеќе, најверојатно неговите пријатели ќе знаат за вашата врска.

Ако тој поминува време со своите пријатели и зборува за работите што се случуваат во неговиот живот, тој Дефинитивно ќе зборува за тоа што се случува во неговиот љубовен живот. Тој ќе им каже како се чувствува за вас или колку добро работите се одвиваат со вас. Тој ќе поминува време со своите пријатели и нема да се грижи дали сте наоколу или ќе поминувате време со нив.

Ако се прашувате дали навистина му се допаѓате или не, тогаш одвојте време да видите како го поминува слободното време со неговите пријатели.

Ваша привилегија е да откриете дали навистина му се допаѓате на овој човек или не. Треба да ги држите очите отворени и да видите што се случува кога луѓето се околу него и кога не се околу него.

14) Тој ви дава комплименти

Еве еден романтичен гест: тој ви дава комплименти .

Ако се прашувате дали навистина му се допаѓате и сака да има врска со вас, обрнете внимание на она што го кажува.

Ако го споменете вашиот изглед и колку одлично изгледате денес или
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.