23 знаци дека сте попривлечни отколку што мислите

23 знаци дека сте попривлечни отколку што мислите
Billy Crawford

Содржина

Не е изненадување што повеќето од нас мислат дека не сме доволно убави и се чувствуваат несигурни.

Социјалните мрежи продолжуваат да нè бомбардираат со прекрасни инфлуенсери и познати личности до тој степен што да се чувствуваме удобно во сопствената кожа станува , добро...непријатно!

Добрата вест?

Иако е тешко да се остане во чекор со она што се смета за убаво во денешно време, има многу повеќе да се биде привлечен отколку плитки стандарди за убавина.

Еве листа од 23 знаци кои ќе направат да се чувствувате подобро за себе.

1) Имате добра смисла за хумор

Хуморот е важна вештина и често може да биде одличен механизам за справување.

Ако сте смешни, тогаш луѓето природно ќе сакаат да бидат околу вас бидејќи знаат дека ќе можат да се смеат на лудите работи што излегуваат од вашата уста и дека нивните разговори ќе биде забавно.

Добрата смисла за хумор не е нешто што секој го има, а тоа е уште еден знак дека сте попривлечни отколку што мислите.

2) Вие сте оптимист

Да се ​​биде оптимист е одлична особина да се има. Но, од друга страна, никој не ужива да биде во близина на некој кој постојано овековечува пропаст и мрак и зрачи со лоши вибрации.

Како оптимист, секогаш размислувате позитивно и се обидувате да ја видите светлата страна на нештата. Значи, кога работите тргнуваат наопаку, не барате да се обвинувате; наместо тоа, наоѓате решение.

Повеќето луѓе ја немаат оваа особина, но ако ја имате, тоа ќе ве натера далесно, правејќи си го животот полесен од повеќето поради системот за поддршка околу вас!

Социјалната интелигенција е човечка способност која ни овозможува да ги разбереме мислите и чувствата на другите луѓе.

Таа помага да се развиеме блиски односите со другите преку разбирање како размислуваат за себе, нивните намери за интеракција со различни луѓе и што ги мотивира.

Оние кои се посоцијално интелигентни имаат тенденција да бидат подобри во управувањето со емоциите како лутина или тага, исто така како да може ефикасно да се справи со конфликтните ситуации.

Не можам да најдам ништо непривлечно во тоа? А вие?

20) Луѓето се привлечени од вашата заразна личност

Вие сте тип на личност што може да ги размрда работите.

Ви се допаѓа да бидете во центарот на вниманието, и не ви пречи да бидете во центарот на вниманието.

Луѓето се привлечени од вашата заразна личност и бидејќи сте секогаш толку позитивни и расположени, луѓето сакаат да бидат околу вас.

Сакате да правите другите да се чувствуваат добро за себе, а кога сте наоколу, луѓето имаат тенденција да бидат порелаксирани и поудобни.

21) Вие сте животот на забавата

Друг знак да се биде привлечен е тоа што другите ве сметаат за живот на секоја забава.

Имате добра смисла за хумор и со задоволство правите шеги и ги засмејувате луѓето.

Вие имајте интересна приказна за раскажување и не се плашите да ја споделите.

И виезнаеш како да ги направиш другите удобно затоа што сакаш да слушаш.

22) Сочувствителни сте

Да се ​​има сочувство е уште еден потценет знак дека сте привлечни.

Вие сте тип на личност што ќе се потруди да им помогне на оние кои имаат потреба.

Ова е одлична особина да се има бидејќи ја покажува вашата грижа и дека сте добра личност со златно срце.

23) Вие сте мирни

Не дозволувате проблемите да го извлечат најдоброто од вас и знаете како лесно да се справите со стресните ситуации.

Не паничи кога ќе се случи нешто неочекувано, но наместо тоа, реагирај смирено и рационално за ситуацијата да не излезе од контрола.

Исто така види: 19 знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат

Луѓето како ова се природно самоуверени и способни да ја задржат својата ладнокрвност под притисок. Ова е исто така показател дека сте попривлечни отколку што мислите.

Заклучок

Значи, се надевам дека оваа статија помогна да ви покажеме дека има многу повеќе да се биде привлечен отколку само изгледот .

Идејата за убавина може да биде предизвик да се дефинира бидејќи многу варира од личност до личност и култура до култура.

Важно е луѓето да не се чувствуваат под притисок да се усогласат со нивните идеи за што мислат дека е убаво или грдо, но наместо тоа си дозволуваат слобода на изразување без осудување.

Сакате да знаете тајна за тоа да бидете привлечни?

Бидете само вие!

привлечни за другите.

3) Вие сте добар слушател

Често се вели дека слушањето е најдобриот облик на ласкање, а луѓето кои се добри слушатели имаат тенденција да имаат повеќе пријатели од оние кои не се, па затоа повеќе им се допаѓаат на другите.

Слушањето исто така ви помага да научите за туѓите интереси и вредности, што може да помогне да се развие довербата со нив и да се направи вашата врска посилна.

Сепак, не е доволно само да седите таму и да слушате.

Ако сакате да создадете значаен разговор со некој што се бори, тогаш треба да поставувате прашања што ќе му помогнат да се отвори за тоа што го прави преку.

Кога внимателно слушате, им дозволувате на другите да се чувствуваат удобно додека зборувате и покажувате дека се грижите.

Кога некој се чувствува како неговиот глас да се слуша, тоа му дозволува да сподели што има нивниот ум или како се чувствуваат без никакво осудување.

Исто така, ќе можете подобро да разберете зошто луѓето размислуваат или прават работите на специфични начини поради вашата способност да ги слушнете со отворено срце и ум наместо тоа да се фатиш во пресуди за тоа кој е во право и не.

И, според мое мислење, тоа е огромен потценет знак дека си привлечен!

4) Не си осудувачки

Луѓето кои осудуваат се досадни.

Тешко е да не се нервирате бидејќи тие секогаш мораат да понижат некој друг.

Ако не сте осудувачки, тоа значи дека ќебидете способни да ги прифатите луѓето такви какви што се, и нема да се обидувате да ги промените во нешто што не се.

Неосудувањето е една од суштинските квалитети на една личност, која на сите ни дава можности за раст и само-подобрување.

Никој не сака да се дружи со постојана судијка Џуди, а ако сте слободоумни и лесни, тоа природно ве прави многу попривлечни.

Не е секогаш можно да се избегне некој кој има досадна личност или постојано ги осудува другите, но тоа што можете да се смеете на себе може да биде начин за смирување на ситуацијата.

5) Многу се насмевнувате

Насмевката е заразна!

Кога се насмевнувате, веднаш им дозволувате на оние околу вас да се чувствуваат удобно, а тие ќе сакаат да поминуваат време со вас бидејќи знаат дека вие сте најпривлечната личност во соба.

Луѓето ги привлекуваат оние кои прават да се чувствуваат добро, а тоа можете да го направите со едноставно насмевка.

Насмевката не е само израз на лицето - тоа е состојба на умот. Кога ќе се насмеете, ќе се чувствувате подобро за себе и, според тоа, ќе бидете попривлечни. Ова е нешто што секој треба да го практикува.

Насмевката им покажува на луѓето дека сте грижливи, топли и приземни. Кој не би бил привлечен од тоа!

6) Вие сте скромни

Скромните луѓе секогаш се многу привлечни.

Тие не се обидуваат да ги објават и милост да ги натера другите да мислат дека се супериорни затоа што имаат длабокачувство за самопочит.

Тие ги почитуваат сите такви какви што се и не се плашат да признаат кога грешат или кога некој е подобар од нив.

Ако знаете како да бидете скромни, на луѓето ќе им се допадне и ќе сакаат да поминуваат време со вас бидејќи знаат дека сте добра личност.

7) Имате природна убавина

Природната убавина е нешто што сите го сакаме.

Ако имате природна убавина, ќе можете да ги натерате луѓето околу вас да се чувствуваат удобно и попривлечени кон вас бидејќи знаат дека сте самоуверени и убави исто така!

Нема да морате да се криете зад слоевите шминка бидејќи ви е удобно во сопствената кожа, што ве прави веднаш попривлечни.

Исто така, ќе се чувствувате самоуверени и моќни, знаејќи дека никој друг нема да може да се натпреварува со природната убавина својствена во себе.

8) Не претерувајте со шминката

Ова следи од точката погоре ... вашиот минималистички пристап кон убавината ве прави попривлечен и, на тој начин, попривлечен.

9) Вие сте самоуверени

Довербата е нешто што секој го сака, но малкумина знаат како да ја искористат за своите предност.

Ако имате доверба, другите природно ќе гравитираат кон вас бидејќи знаат дека можатви веруваат во нивните тајни и имајте безбедни разговори. На крајот на краиштата, вашата вера нема да се поколеба во ниту една ситуација.

Довербата е критичен фактор за успех во сите аспекти на животот, без разлика дали се работи за деловни или лични односи, толку е посигурен некој за себе и за тоа што може постигнете, толку се поголеми шансите за нив да успеат.

Знаејќи дека можете да издржите и дека можете да се справите со сè што ќе ви се случи, ве прави многу попривлечни како личност

10) Вашите пријатели сакам да се дружам со вас

Луѓето уживаат да поминуваат време во ваше друштво затоа што ве интересира.

Уште еден доказ дека сте попривлечни отколку што мислите дека е да имаш група пријатели кои бараат да се дружат со тебе.

Веројатно сте интересна личност. Луѓето сакаат да бидат околу некого како таков, па природно гравитираат кон тоа да бидат блиски или пријателски со поединецот кој ја има оваа особина кај нив.

Можете да се извлечете и да не се грижите што мислат другите луѓе ако тоа значи да се поблиску и уживајте во нивното друштво исто така!

Вашата љубезна, забавна природа е заразна и тие се заинтересирани таа да се пробие врз нив.

11) Правите луѓето да се чувствуваат удобно околу вас

Како што вели поговорката, луѓето ќе заборават што кажувате, но никогаш нема да заборават како ги правите да се чувствуваат.

Друг знак дека сте привлечни е да ги натерате оние околу вас да се чувствуваатудобно. Нема ништо полошо од тоа да се биде во близина на некој кој постојано те гледа надолу или емитира лоши вибрации.

Ако луѓето чувствуваат дека можат да бидат свои околу тебе, тоа е добар показател дека си одлична личност.

12) Не се плашите да бидете свои

Тоа кажува многу за вашиот карактер кога можете да бидете вашето вистинско автентично јас околу другите.

Луѓето природно ќе гравитираат кон вас затоа што знаат дека можат да ви веруваат во нивните тајни и да водат безбедни разговори со вас.

Исто така, ќе откриете дека другите ќе ја напуштат својата стража, а врските што ги имате со нив ќе бидат поисполнителни.

13) Вие сте автентични

Не се плашите да бидете свои и да му покажете на светот кој сте.

Задоволни сте со вашите маани и ги прифаќате наместо да се обидуваат да ги сокријат.

Луѓето тешко го кријат своето вистинско јас, па кога ќе видат некој сигурен во себе, автоматски ќе бидат повеќе привлечени кон таа личност.

Сигурни луѓе привлечни се затоа што точно знаат кои се и што сакаат од животот, што само по себе е убаво.

Тие не треба постојано да бараат потврда од другите затоа што длабоко во себе веќе се знаат себеси и што работи за нив.

14) Имате своја уникатна личност

Запомнете кога вашата мајка велеше: „Ако Бог ги направил сите на ист начин, живототби било толку досадно.“

Никогаш не е изговорен поточен збор.

Има толку многу од нас кои не сакаат да се истакнуваат, па затоа се обидуваат да останат во одредена заграда.

Нема ништо лошо во тоа; сепак, ако можете да бидете единствени и не се плашите да марширате до ритамот на вашиот тапан, тоа е огромен показател дека сте попривлечни отколку што претходно мислевте.

Луѓето имаат тенденција да ги сакаат оние кои имаат нешто различно за нив , без разлика на нивното потекло или личност.

Оние кои вложуваат напори да се издвојат од другите, честопати привлекуваат нови пријатели и романтични интереси само со тоа што се тоа што се.

15) не се плашите да бидете ранливи

Ранливоста е знак на сила. Често се гледа како слабост, но во реалноста, тоа значи дека сте отворени за нови искуства и учите од нив.

Не можете да бидете силни ако не сте подготвени да искусите болка или непријатност; овие работи доаѓаат со растот и промената, поради што никогаш не треба да се плаши од ранливоста, туку наместо тоа да се прифати.

Ранливите луѓе можат да бидат самите затоа што не треба да прават лажен фронт.

Ранливоста е составен дел од тоа да се биде човек и мораме да го прифатиме нашето внатрешно јас без страв или срам.

Исто така види: 11 суптилни знаци дека жали што се омажила за вас (и што да прави следно)

Луѓето кои доживеале траума во нивните животи често наоѓаат утеха во споделувањето на нивните искуства со другите додека подобро се разбираати учиме од приказните на едни со други.

Овој тип на врска ни помага да се излечиме од минатите трауми со тоа што ни дава надеж за исцелување во иднината.

Кога сте сами со вашите мисли и чувства, исто така не се плашите да бидете искрени за тоа кои сте и за вашите јаки и слаби страни.

Попривлечни сте отколку што мислите кога не се плашите да бидете ранливи околу другите.

16 ) Не чувствувате потреба да ги импресионирате другите

Кога ви е удобно во вашата кожа, животот станува многу податлив.

Не чувствувате потреба да се натпреварувате со никого, а вие едноставно го правите она што доаѓа природно.

Ова е уште еден огромен знак што покажува дека сте многу попривлечни отколку што претходно се замислувале.

Бидејќи не ви треба постојана потврда од другите.

Кога на луѓето постојано им е потребна потврда од другите, тие не се чувствуваат доволно добро за себе.

Им недостига самодоверба и бараат одобрување од другите затоа што се чувствуваат како да им треба за да се снаоѓаат добро во животот и биди среќен.

17) Не се плашиш да го изразиш своето мислење

Луѓето природно ќе гравитираат кон тебе затоа што знаат дека си самоуверен и добар соговорник.

Луѓето ги привлекуваат луѓе кои изгледаат како да имаат заеднички живот, затоа погрижете се вашата доверба да биде очигледна во секоја интеракција со другите.

Ова е од суштинско значење не само за тоа како прави другите да се чувствуваат ноисто така затоа што помага да се изградат односи врз основа на доверба и почит.

Не се плашите да ги изразите своите мислења и секогаш сте подготвени да слушате што имаат да кажат другите.

Вие' не се плашите да зборувате за прашања за кои силно се чувствувате и лесно ви е да разговарате со некого затоа што изгледа дека луѓето се заинтересирани да слушнат од некој што сака да го каже своето мислење без страв дека ќе ве осудат или отфрлат.

18). да верувате во она што е кажано.

Постојат многу начини да го направите ова: користење контакт со очи, зборување со авторитет или самодоверба, често насмевка и покажување топлина кога е соодветно; сите овие работи помагаат брзо да се изгради однос.

Не се плашите да ги изразите своите мислења и секогаш сте подготвени да слушате што другите имаат да кажат.

Не се плашите да зборувате за прашања за кои силно се чувствувате и можете да имате значаен разговор со секого.

19) Подготвени сте да им помагате на другите

Имате љубезно срце и секогаш сте спремни да му подадат рака на некој на кој му е потребна.

Вие сте со отворен ум и не се плашите да дознаете што другите луѓе имаат да кажат за различни прашања.

Вашата социјална вештините ви дозволуваат да се дружите
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.