4 духовни причини зошто не можете да престанете да размислувате за некого

4 духовни причини зошто не можете да престанете да размислувате за некого
Billy Crawford

Дали се прашувате зошто постојано размислувате за некого?

Постојат 4 големи духовни причини зошто оваа личност може да ви биде на ум.

Еве ги моите искуства и духовните значења зад ова стапица на размислување.

Моите искуства размислувајќи за одредени луѓе

Можам да издвојам неколку случаи кога опсесивно размислував за некого - без разлика дали тоа е многу пати на ден или на неколку дена.

Ќе ви кажам за двојка.

Можеби ќе можете да погодите што ќе кажам.

И, најверојатно, истото е и за вас.

Мојот поранешен партнер е една личност која често ја наоѓам на ум.

Ви звучи познато?

Често се прашувам што прават, дали повторно размислуваат за мене (или кога последен пат размислувале за мене) и какви се денес.

Се прашувам какви се луѓето со кои се опкружуваат и за што зборуваат сите.

0>Се прашувам што ќе мисли за фактот дека веќе сум во нова врска и што би мислил за него.

Тоа е како опсесивна мисла и сметам дека е доста фрустрирачки затоа што не не го разбирам.

Има нешто многу значајно да се забележи:

Не сакам да се вратам со овој партнер.

Ја прекинавме нашата врска минатата година затоа што имаат фундаментални долгорочни разлики, како јас сакам деца и да се омажам, а тој не.

Ние донесовме одлука што и двајцата ја прифаќамешто значат вашите мисли, но тие можат да ве советуваат за тоа што навистина се подготвува за вашата иднина.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

од денес.

Плус, сега сум со некој нов и неверојатно среќен што сум со него.

Горд сум на чекорите што ги презедов минатата година за да ја прекинам врската бидејќи ми дозволи за таква неверојатна врска со мојот нов партнер што е многу повеќе во согласност со она што сум денес.

Сепак, тука е работата: мојот поранешен ми се појавува често во мислите.

Може да бидам гледајќи се себеси во огледало и тој ми доаѓа во умот, или ги проверувам моите е-пошта и ме фаќа љубопитност каде што се прашувам дали бил во контакт.

Тој е во мојот ум малку премногу по мој вкус и се обидувам да разберам зошто може да биде ова.

И тој не е единствениот за кој не можам да престанам да размислувам.

Доволно чудно, оваа друга личност е некој што јас Не сум се ни сретнал и се сомневам дека некогаш ќе се сретнам.

Тоа е само имагинарна слика што ја имам за нив.

Повторно, можеби ќе погодите што доаѓа...

Тоа е моја бившата на новиот партнер за која опсесивно размислувам.

Секаде го гледам нејзиното име и се обидувам да замислам како изгледа од она што тој го опиша. Скоро се спротивставив на нагонот да ја прогонувам на социјалните мрежи.

Се прашувам каква беше таа, какви беа заедно и дали мојот нов партнер би ме оставил ако се врати во неговиот живот.

Едноставно не знам зошто не можам да ги истресам овие луѓе од мојот ум.

Што значи ова за вас?

Ако сте тука, јас сум ќе погодите дека не можете да оттргнете некого од памети сакаш да знаеш зошто.

Ти си исто како мене.

Очајно сакам да ја отстранам вистинската причина што овие луѓе постојано ми се појавуваат во умот.

Можеби постои само една личност или можеби сте во слична ситуација каде што се опседнувате со луѓето во контекст на љубовта.

Ќе нурнам длабоко во она што се случува духовно.

Дали е телепатија ако размислуваш за некого?

Пишувајќи за Hack Spirit, Луиз Џексон сугерира дека размислувањето дали некоја личност размислува и за тебе може да доведе до состојба на здрава опседнатост.

Ова, се разбира, не е добро за вашето ментално здравје.

Никогаш нема да можете да го добиете одговорот освен ако не разговарате со таа личност и тоа само ќе предизвика внатрешен немир, па најдобро е да го избегнете паѓање во оваа замка.

Да се ​​претпостави дека некој исто така ве држи во својот ум е само желба.

Сепак, постои една опција:

Дали би можеле да добиете уште поголема јасност со разговор со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому може да му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Неодамна го пробав Psychic Source. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликни тука за да добиете сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да ви каже далинекој мисли за тебе, но може да ги открие и сите твои љубовни можности.

Зошто не можам да престанам да размислувам за некого?

Пишувајќи за Love Connection, Линдол Лајонс објаснува дека можеби си размислување за некого од различни причини.

Таа сугерира дека може да биде тоа што:

 • Сè уште сте заљубени во нив
 • Тие починаа
 • Штотуку се запознавте и не можете да ги тргнете од памет
 • Има нерешени прашања

Првите две не ми одговараат лично, но можеби и со тебе.

Другите две, сепак, дефинитивно ми одекнуваат во однос на мојот поранешен и мојата нова врска.

Ќе ги објаснам духовните значења зад некои од горенаведените причини.

4 духовни значења зад зошто мислиме на некого

1) Треба да се помирите

Ги знаете оние приказни каде луѓето им простуваат на другите за ужасни ситуации само за да дозволат одат на гнев што само им штети? Па, оваа точка е малку таква.

Причината поради која постојано размислувате за некого може да биде затоа што тоа е духовен знак дека треба да направите некоја внатрешна работа и да се ослободите.

Исто така види: 25 примери на лични животни цели кои ќе имаат моментално влијание

Треба да дишете.

Но, разбирам, отпуштањето може да биде тешко, особено ако веќе некое време се вртите во кругови.

Ако е така, топло ви препорачувам да го гледате ова бесплатно видео за работа со здив, создадено од шаманот, Руда Ианд.

Руда не е уште еден самопрогласен животен тренер. Прекушаманизмот и неговото сопствено животно патување, тој создаде модерен пресврт на древните техники на лекување.

Вежбите во неговото заживувачко видео комбинираат долгогодишно искуство во дишењето и древни шамански верувања, дизајнирани да ви помогнат да се опуштите и да се пријавите со вашето тело и душа.

По многу години потиснување на моите емоции, динамичниот проток на здивот на Руда буквално ја оживеа таа врска.

И тоа е она што ви треба:

Искра за повторно да ве поврзете со вашите чувства за да можете да започнете да се фокусирате на најважната врска од сите - на онаа што ја имате со себе.

Затоа, ако сте подготвени да се збогувате со анксиозноста и стресот, проверете ја неговата вистинска совет подолу.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

Помирувањето со ситуацијата и отпуштањето не е надворешна работа, туку нешто што треба да го направите сами без таа личност.

Како и јас, можеби и вие имате некои нерешени проблеми со конкретната личност која постојано се појавува.

Откако ќе го направите видеото за дишење, забележете што се тоа за да добиете малку јасност.

Сега, постојат два начини да се пристапи кон тоа:

Можете или да одлучите да разговарате со таа личност и да ги решите проблемите или сами да пристигнете на место на мир.

Во случај на размислувајќи за бившиот и бившиот на мојот партнер, мојата најдобра опција е второто.

Размислувам за ситуации кои се завршени и исчезнати - луѓе кои не сеповеќе наоколу.

Знам дека не е добро да се заглави во минатото: треба да се тргнам од овие мисли.

Само мене ме боли постојаното размислување за овие луѓе.

Добрата вест?

Јас имам слободна волја и моќ да одлучам да одам напред од овие ситуации и да ги прифатам околностите.

Можете да го сторите истото.

Лично, јас го правам ова на неколку различни начини.

Решив да направам неколку белешки за да ми помогнат да добијам јасност и да ме преместат на поконкретно место.

Во случај на мојот поранешен партнер, ќе се сетам:

 • Дозволено ми е да бидам во нова врска и не е важно што мисли
 • Дозволено е да биде со некој друг
 • Ние донесовме одлука да ја прекинеме нашата врска
 • Нашата врска ја служеше својата цел во еден период од нашите животи

А во случајот со бившиот на мојот партнер , ќе помислам:

 • Таа беше во неговиот живот одреден период од одредена причина: му помогна да се отвори
 • Тој нема да побегне ако таа магично повторно се појавува
 • Споредбата не е корисна

Овие мисли ќе ми овозможат да се помирам.

Како што велам, направете листа на начини на кои можете помирете се со ситуацијата и вратете се на нив кога и кога оваа личност ќе ви се појави во очи.

2) Ве посетуваат

Ако не можете да престанете да размислувате за некој кој неодамна почина, можеби постои моќна духовна причина за тоаова.

Тоа може да значи дека оваа личност навистина ве посетува.

Слично на мојата ситуација, можеби се чувствувате како работите да се нерешени и сакате да ги видите.

Што значи ова за вас?

Исто така види: 22 психолошки знаци дека тајно се повлекува

Забележете го сонот и она што тие ви го соопштуваат.

Искористете ја можноста да пишувате дневник и, како што реков погоре, помирете се со околностите.

Ако тагувате, бидете љубезни кон себе и обидете се да добиете поддршка преку процесот на тагување во пет чекори.

Тоа вклучува поминување низ:

 • Негирање
 • Гнев
 • Договарање
 • Депресија
 • Прифаќање

Последната фаза на прифаќање е местото каде што на крајот ќе најдете мир.

3) Тие се обидуваат да ви кажат нешто

Ова е малку криптично - и сугерира дека вие и оваа личност сте телепатски.

Тоа е храбар предлог, но можна духовна причина за размислување за некого е тоа што се обидува да ви каже нешто.

Можеби оваа личност се обидува да искомуницира нешто многу важно со вас .

Ова може да биде вистина во случај на луѓе кои се живи или кои поминале.

Забележете ги мислите што ги имате за оваа личност и пораките што доаѓаат преку: запишете ги вашите мислите во дневник е добар начин да ви помогнеме да размислувате.

Претходно, спомнав колку ми помогнаа советниците во Psychic Source кога се соочував со врскапроблеми.

Иако може многу да научиме за ситуацијата од вакви написи, ништо не може да се спореди со примање персонализирано читање од надарена личност.

Од давање јасност на ситуацијата до поддржувајќи ве додека донесувате одлуки кои ви го менуваат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со доверба.

Кликнете овде за да го добиете вашето персонализирано читање.

4) Се заљубувате

Значи, не размислувате за бивш партнер или за некој што неодамна починал, туку за вашиот нов љубовник?

Шансите се, духовно, тоа сугерира дека тешко сте заљубени во нив ... и јасно е со оваа личност.

Погрижете се да сте на иста страна и да ги сакате истите работи на краток и долг рок.

На пример, го познавам мојот нов партнер и И двајцата сакам да се омажам и да имам деца, а и двајцата сакаме да патуваме и да искусуваме нови култури.

Сите овие се навистина важни работи за мене за кои не може да се преговара.

Според моето искуство, тоа е прекрасно чувство да паѓаш за некого.

Сигурен сум дека се согласуваш?

Според моето искуство, во оваа нова врска, можам со сигурност да кажам дека тој потроши многу од моите будни мисли.

Ова флуктуира со текот на времето кога се познаваме и каковрската напредуваше во изминатите шест месеци - но, во целина, фер е да се каже дека зазема многу од мојот ментален простор.

Нормално е да потоне многу време во нов пламен на почетокот на врската, но исто така е важно да го задржите чувството за себе и да продолжите да работите на себе.

Погрижете се да одвоите доволно време за вас ако се движите кон почетокот на нова врска.

Знам дека ова е полесно да се каже отколку да се направи кога само сакате да се гушкате со оваа личност и да поминувате часови разговарајќи на телефон.

Често оценките на луѓето се лизгаат и тие не поминуваат толку многу време со нивните пријатели и семејството кога ќе се сретнат со некој нов.

Тоа е затоа што оваа личност ги троши сите наши мисли. Не плашете се и мислите дека сте премногу опседнати ако често ја наоѓате оваа личност во вашите мисли, нормално е кога сте во нова врска.

Сега: ги опфативме духовните значења на зошто можеби не можеме да престанеме да размислуваме за конкретни луѓе, но ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Ги спомнав претходно. Кога добив читање од нив, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни и искрено корисни.

Не само што можат да ви дадат повеќе насока за тоа дали некој размислува за вас или
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.