Бруталната вистина за тоа што да се прави кога нема хемија

Бруталната вистина за тоа што да се прави кога нема хемија
Billy Crawford

Содржина

Нема ништо полошо од тоа кога сте заљубени во некого, а потоа се среќавате лице в лице само за да откриете дека нема хемија.

Друго страшно искуство е кога веќе сте во врска и забележувате дека хемијата избледе.

Мразам кога тоа се случува!

Затоа го составив овој водич за тоа како да препознаам дали има хемија и што да правам ако нема.

5 знаци дека нема хемија

1) Контактот со очи не прави ништо за вас

Паровите кои имаат хемија можат да се поврзат едни со други само со поглед .

Потребен е само еден поглед за да се запали просторијата и да се натераат двете љубовници да рипнат во кревет.

Но, кога нема хемија, тоа е многу потажна приказна. Гледањето на оваа личност не прави ништо за вас.

Гледате во вашиот партнер како да е кој било и тој или таа е премногу зафатен дури и да ви даде колк на образот.

Оцена по хемија : F.

2) Сексот во најдобар случај е просечен

Сексот без хемија сепак може да биде пристоен, но никогаш нема да биде фантастичен.

Ќе забележите дека вашата желба за секс е минимална и дека можеби дури и фантазирате за друг партнер.

Не е дека сексот треба да биде надвор од овој свет со взаемни оргазми и задушувачко задоволство секогаш кога ќе допрете .

Но, ако имате хемија, таа дефинитивно треба да биде над просекот!

3) Нивниот допир едвај ве вклучува

Когаработи како што е малку подобро да се грижиш за себе и да не какаш пред партнерот што повторно ќе ги вклучи љубовните светла...

12) Подгответе некои изненадувања

Има има уште многу да се истражи таму!

Чувајте неколку стрелки во вашиот перфоратор за да го изненадите вашиот партнер.

Можеби е викенд скијање или подарок. Можеби тоа е работа на градите или нова фризура.

Што и да е, изненадувањето на вашиот партнер може да биде еден од начините да ја поттикнете хемијата уште еднаш.

Не плашете се да ризикувате .

Само бидете внимателни, ако добиете работа со градите, да изберете некој од доверба да го работи тоа!

13) Излезете од вашата рутина

Се сомневам дека на почетокот на врската вие и вашиот партнер би поминувале исто толку време пред телевизор како сега.

Вие двајцата треба да се извлечете од рутината шетајќи заедно! Или одење на симфонија!

Што е со вечерата во нов кул ресторан или хранење патки во паркот?

Може да биде едноставно, но направете нешто за да се извлечете од вашата рутина.

14) Да се ​​најде нова и среќна рамнотежа

Наоѓањето нова и среќна рамнотежа не е лесно.

Ако хемијата почне да се враќа, тоа често се случува толку бавно и недраматично.

Бидете трпеливи и не очекувајте чуда.

Размислете за позитивните подобрувања што се случуваат и бидете искрени дали тие се доволни за да започнете да ги менувате работите или не.

Уште повеќе совети како да ги зачинитеChemistry back up…

Одржете ги вечерите за состаноци отворени…

Важно е да резервирате барем еден ден месечно за опуштено ноќно излегување.

Пробајте некаде ново, одете на кино или прошетајте во романтичен дел од градот.

Никогаш не знаете каде ќе ве однесе ноќта.

Изберете ја вашата храна

Кога станува збор за вечера за двајца, не сите јадења се создадени еднакви.

Обидете се да нарачате вкусни десерти со шлаг...

Запалете свеќи и нарачајте тартуфи, остриги и еротска храна.

Ќе предизвикаат и двајцата да се чувствувате многу необично.

Отворете ги линиите на комуникација

Отворете ги линиите на комуникација со пораки, пораки и повици.

Не претерувајте, но бидете сигурни дека зборувате.

Исто така види: 15 дефинитивни знаци дека вашата љубов не ви се допаѓа (и што да направите во врска со тоа)

Никогаш нема да стигнете никаде ако очекувате вашиот партнер да ви ги прочита мислите.

Наполнете ја вашата гардероба

Во зависност од вкусот на вашиот партнер, има многу што можете да направите во одделот за гардероба.

Купете секси долна облека или мускулна кошула што покажува твојот нов бицепс е во ред...

Ќе биде дива ноќ.

„Еј душо, сакаш ли масажа?“

Кој не сакаш релаксирачка и интимна масажа?

Ако ова не ја подигне вашата хемија, тогаш не знам што ќе направи.

И ако го истражувате телото на вашиот партнер не ве вклучува ни малку, тогаш веројатно е време да продолжите...

Препуштете се на некое попладнеуживај

Изненадете го вашиот партнер на ручек, а потоа однесете го во мотел.

Препуштете се на некое попладневно задоволство и оставете ги вашите страсти да се разгорат.

Мислам дека вие знаеш што сакам да кажам, нели?

Да се ​​намачкаш со масло

За масажа или за секс, интимното масло може многу да помогне.

Ако ви недостигаше сексуалниот живот, пробајте масло со сладок мирис што го подмачкува вашиот партнер.

Среќно...

Вклучете го телевизорот (или лаптопот)

Не заборавајте за секси филмови и ТВ емисии – и да, тоа вклучува и порно.

Гледањето и консумирањето еротски материјал со вашиот партнер може да поттикне желби за кои мислевте дека одамна ги нема.

Пробајте и видете...

Прилагодете го распоредот за спиење

Разбудете се среде ноќ и видете што ќе се случи ако допрете вашиот партнер.

Дали тие се тркалаат од вас како движечки трупец или почнуваат да се разбудуваат?

Вреди да се обидете, нели?

Отворете работите…

Отворените врски не се за секого и може да бидат катастрофа.

Но, во некои случаи отворањето на работите всушност може да биде генијалец.

Како би се чувствувале кога го гледате вашиот партнер како има секс со некој друг? Како би се чувствувале?

Или што е со само да си дадете едномесечна карта за сала?

Вреди барем да размислите или да разговарате дали вашата врска е навистина на последните нозе…

8 знаци дека хемијата е целосномртви и без закрепнување во вашата врска

1) Повеќе не сакате да имате секс со вашиот партнер (воопшто)

Сексот е важен во односите. Тоа е многу важно.

Ако не сакате да имате секс со вашиот партнер, тогаш постои голем проблем.

Дали поминувате низ фаза и имате физички или психолошки проблеми или имате желбата за секс со партнерот целосно исчезна?

Бидете искрени.

Не можете да чекате засекогаш ако тоа едноставно не го чувствувате, а желбата за секс што исчезнува е тешко е да се вратите.

2) Често фантазирате да бидете со некој друг

Еве нешто што треба да земете во предвид:

Ако сте со вашиот партнер, но цело време повеќе ве привлекуваат другите, морате да се запрашате што се случува.

Зошто идејата да бидете со некој друг ве возбудува повеќе отколку да бидете со вашата значајна личност ?

Дали е тоа минлива сексуална фантазија или нешто подлабоко?

Ако ова се случува многу, тогаш тоа би можело да биде крај на врската.

3) Едноставно не се чувствувате среќни што сте со нив на кој било начин

Оваа ситуација е толку тажна за гледање: пар кој е заедно со години и не може да поднесе ниту да се погледне.

Ги гледате надвор на ручек, лебдат над нивните телефони и воопшто не разговараат.

Тие немаат привлечност и се едни со други само поради удобност или стравза да си сам.

Ако ова си ти, тогаш ми е жал што можам да кажам дека вашата врска е завршена.

Може да биде тешко да се слушне, но работата е дека крајот на една врска не мора да ги уништи сите ваши соништа.

Навистина, кога станува збор за врските, можеби ќе бидете изненадени кога ќе слушнете дека постои една многу важна врска што веројатно сте ја занемарувале:

односот што го имате со себе.

За ова дознав од шаманот Руда Ианд. Во неговото неверојатно, бесплатно видео за негување здрави врски, тој ви дава алатки за да се засадите себеси во центарот на вашиот свет.

И штом ќе почнете да го правите тоа, не може да се каже колку среќа и исполнетост можете да најдете во себе и со вашите односи.

Значи, што го прави советот на Руда толку да го промени животот?

Па, тој користи техники кои произлегуваат од древните шамански учења, но тој го става својот модерен пресврт на нив. Тој можеби е шаман, но ги има искусено истите проблеми во љубовта како јас и ти.

И користејќи ја оваа комбинација, тој ги идентификуваше областите каде што повеќето од нас грешат во нашите односи.

Значи, ако сте уморни од вашите односи никогаш да не функционираат, да се чувствувате потценети, неценети или несакани, ова бесплатно видео ќе ви даде неколку неверојатни техники за да го промените вашиот љубовен живот.

Направете ја промената денес и негувајте ја љубовта и почитта што ве познаватезаслужуваат.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

4) Постојано се борите како кучиња на пад од пара (без добра причина)

Ако вие и вашиот партнер се карате како кучиња на пад од пара, тогаш треба да престанете и објективно да го погледнете ова.

Зошто се карате толку многу, и за што се карате?

Ако забележите дека се работи за мали нешта кои навистина не се важни, тогаш имам неколку лоши вести за вас.

Тоа е целосно решение за други проблеми.

Вашиот проблем е што навистина не сакате повеќе да бидете со оваа личност.

Тажно е, но соочувањето со вистината е секогаш подобро отколку да се криеш во удобна лага.

5 ) Не споделувате интереси и сметате дека вредностите на едни со други се глупави

Постојат разлики и не мора да ја раскинат врската.

Но, кога ќе ги најдете вредностите на едни со други за глупави и искрено мислите дека се излезени на ручек, малку е потешко да се поправи.

Ако веќе сте се обиделе да разговарате и не сте стигнале никаде, очигледно има проблем.

Ова е еден од оние случаи каде што бруталната вистина за тоа што да се прави кога нема хемија е дека е време да се стави крај.

Вие сметате дека вредностите и верувањата едни на други се глупави и здодевни? Збогум...

6) Се чувствувате запоставено или активно непочитувано од вашиот партнер

Од другата страна на партнерот или сте целосно зависни е чувството дека стезапоставени.

Ако вашиот партнер не ни чини дека сте забележале дека постоите, тоа боли.

Тоа е навистина толку едноставно: се чувствува ужасно.

И ако тие се исто така непочитување или зборување со вас, тоа е уште полошо.

Никој не треба да толерира да биде третиран како ѓубре, особено од некој што наводно го сака.

Ако ова ви се случува, тогаш е време да го кажете adios.

7) Вашиот недостаток на хемија ве натера вие или вашиот партнер да имате афери

Ако вие или вашиот партнер се изневерувате еден со друг поради недостаток на хемијата тогаш е нешто што го крши.

Освен ако не сте сигурни дека ќе направите отворена врска, вашата единствена друга добра опција е да тргнете по својот пат.

Неверството остава длабока трага и ги тера паровите да се чувствуваат недостоен и со недостатоци.

Тоа може да не погоди токму таму каде што најмногу боли во нашите ранливости. Почитувајте се себеси и вашиот партнер и заминете...

8) Тие прават планови за иднината кои не ве вклучуваат вас

Дали вашиот партнер прави планови за иднината што не те вклучувам тебе?

Ова е ужасна работа да се доживее, и ако ти се случува тебе, искрено ми е жал.

Може да биде тешко да се признае кога врската е успешна се разбира, но...

Отворете ги очите!

Време е да го предадеме овој во историските книги, за жал...

Да ја кажуваме вистината за хемијата...

Вистината за хемијата е дека таа е околу 75% вродена и 25%создадена.

Она што сакам да кажам е дека во најголем дел или е таму или не е.

Иако сигурно има работи што можете да ги направите за да ги поттикнете работите со вашиот партнер, постои и одреден момент во кој треба да признаете дека вашата хемија и привлечност штотуку исчезнале.

Само вие можете да знаете со сигурност!

Но, не плашете се да се соочите со грдата вистина.

Понекогаш бруталната вистина за тоа што да правите кога нема хемија е дека е време да тргнете по својот пат и да ја прекинете врската.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

имаш хемија, едноставен допир може да те диви. Тоа е чиста хемија, душо!

Но, кога хемијата недостасува или основната, не чувствувате речиси ништо.

Нема морници кога тој или таа ќе се приближат, нема сензуални мисли кога ќе ве погали по образот.

Ако ве допре и не чувствувате ништо, има големи шанси да нема хемија меѓу вас.

4) Нивниот мирис е заборавен за вас

Мирисот и аромата се длабоко поврзани со еротиката и романтичната привлечност.

Затоа, дозволете ми да ве прашам: како се чувствувате кога размислувате за мирисот на оваа личност?

Дали тој или таа доаѓа блиску до тебе и напливот од нивниот парфем те тера да сакаш да ги бакнеш? Дали добивате гуски?

Ако не можете ни да препознаете како мириса оваа личност и не ве возбудува кога ќе се доближи, тогаш внимавајте: има голем недостаток на хемија!

5) Нивниот бакнеж не го превртува вашиот свет

Бакнувањето на некого што го привлекувате и го заљубувате е едно од најубавите чувства на светот.

0>Но, ако сте ја бакнувале оваа личност без да чувствувате ништо посебно, можеби немате хемија.

Подобра среќа следниот пат, претпоставувам...

Бакнежот со хемија ви го одзема здивот далеку. Ги поврзува сите ваши сетила и не ни дозволува да размислуваме за ништо друго освен за личноста што ја бакнуваме.

Ако тоа недостасува во вашата врска, тогаш хемијата е во голема неволја!

10 знацидека вашата хемија гори!

Хемијата е лепакот што ги поврзува сите останати елементи во врската. Кога има стабилно снабдување со хемија, постои желба која никогаш не истекува.

Хемијата е уникатен афинитет што не го наоѓате со никој друг.

Еве десет знаци дека ја имате во лопати.

1) Има магија во нивниот допир

Начинот на кој две личности се допираат може да открие дали постои вистинска хемија помеѓу двајца луѓе.

Ракувањето, допирот, прегратката, па дури и галењето се потрајни и поинтензивни кога има хемија.

Тоа е само посебно чувство. И не се заморувате од нивниот допир.

2) Нервозни сте околу нив (на добар начин!)

Хемијата помеѓу двајца луѓе може да исто така се покажува кога едниот или и двајцата стануваат нервозни кога се заедно или блиски.

Физичката привлечност што ја чувствуваме кон другиот нè тера да изгубиме одредена доза на контрола во тоа како дејствуваме и реагираме.

0>Имаме среќа...

Примери?

  • Постојано допирање на косата на оваа личност
  • Триење и мрдање нервозно
  • Треперење и тресење
  • Капкање и мрдање

3) Кога ќе помислите на нив добивате пеперутки во стомакот

Тој ладен познаник во стомакот, кога е околу да ја види личноста што му се допаѓа.

Мешавина на чувства, која исто така може да генерира одредена неволја и очај.

4) Виеиспотете се како свиња околу нив

Кога чувствувате силна привлечност за некого, тоа може да предизвика многу непријатна реакција:

Потење.

Овој феномен се случува затоа што телото реагира на силниот интерес што го чувствуваме и се возбудува.

Нашите потни жлезди потоа почнуваат да ги истураат добрите работи од нашите раце, стапала и пазуви.

Ain' не сакаш големо?

5) Се смеете како луди

Смеата може да биде многу клучен знак за хемијата.

Кога некој прави се насмевнуваш, тоа е затоа што се чувствуваш добро со нив и го цениш смешниот начин на кој тие го гледаат светот.

Ако некој те тера да се смееш и редовно да се смееш, тогаш можеш да се обложиш дека хемијата е силна.

Верувај ми...

Смеата може да биде патот до нечие срце, не се сомневај во тоа!

6) Нивната насмевка го осветлува твојот свет

Моќта на насмевката може да открие многу за хемијата помеѓу двајца луѓе кога тие се во интеракција.

Дури и да не кажат ништо, прилично е лесно да натерате некого да се насмее кога е привлечен за вас.

Ако некој ве прави среќни и ве насмевнува само поради тоа што сте покрај него, тогаш можете да бидете сосема уверени дека хемијата е солидна.

7) Се огледате еден со друг однесување

Огледањето е интересно однесување кое психолозите го забележуваат кај двајца луѓе кои се привлекуваат еден кон друг.

Телото секогаш покажува знаци наинтерес, дури и ако некој се обиде да го скрие.

Нема потреба да се каже ниту збор. Самиот факт дека си ги повторувате гестовите значи многу.

Тоа значи дека вие и оваа личност сте поврзани и тоа е голем знак дека има хемија меѓу вас.

8 ) Разговорите течат природно

Ангажманот разговор е клучен дел од хемијата.

Кога можеш да разговараш за бура со некого и да не се досадуваш, знаеш дека си постигнал злато !

Никогаш не ја потценувајте моќта на добриот разговор.

Крцкавите и смешни разговори значат дека имате голема хемија!

9) Нивните очи ве завртуваат

Контактот со очи е еден од најважните елементи на привлечност и романса.

Ако имате хемија, погледот на другата личност ќе ве сврти и физички и емотивно.

Никогаш нема да се изморите да зјапате во нивната душа и да ги загледате во вашата.

Тоа е толку едноставно.

10) Вниманието што ви го посветуваат се чувствува супер посебно

Вниманието се чувствува добро.

Тоа е генерално точно, но особено е точно кога тоа е внимание од некој што ве интересира.

Секој поглед , коментарите и шегите прават да се чувствувате како милион долари.

Се чувствувате пријатно во присуство еден на друг и сакате повеќе.

Одлично е чувството...

Што да направете ако вашата хемија исчезнала

Ако излезете на состанок со некој што стеразговарав и открив дека нема хемија, знаеш што да правиш.

Набарајте изговор или едноставно кажете им директно дека навистина не го чувствувавте тоа и дека сте зафатени со други работи.

0>Но, ако сте во врска и хемијата исчезнала, тоа е малку потешко.

Плус, како знаете…

Можеби ќе се врати, нели?

Па, тоа зависи...

Исто така види: 12 знаци дека сте всушност поинтелигентни отколку што мислите дека сте

Никогаш не треба да останете во врска поради „можеби“, а има моменти кога недостатокот на хемија е доволно лош што навистина е време да се откажете .

Други времиња, сè уште има шанса да го постигнете тоа.

Еве поглед на…

14 работи што треба да ги правите кога нема хемија

Понекогаш недостатокот на хемија не е крајот на патот и има шанса за враќање.

Ако сте сигурни дека врската е мртва, тогаш време е да си заминете (за што ќе разговарам подолу) .

Но, ако мислите дека има уште малку жар во огнот, еве како да се обидете...

1) Овозможете неколку зачинети разговори

Дали вашиот партнер некогаш ви испратил секс среде работен ден?

Прилично е жешко и топло го препорачувам.

Само држете го екранот на телефонот подалеку од вашите соработници!

Кажете му или ѝ дека размислувате за нив и правите некои многу непослушни работи…

Одлучете некои зачинети разговори и бидете подготвени да си ја скинете облеката на крајот одден…

Статус на хемија? Назад. Bigtime.

2) Ставете малку јазик во него

Како се вашите бакнежи?

Ако вие и вашиот партнер не добивате се вклучи со бакнување еден со друг, тогаш можеби е едноставна работа да додадете малку јазик.

Француското бакнување е секси со причина...

Пробајте!

Нека вашите Јазикот одолжете, уживајте и истражувајте...

Држете ја главата на вашиот партнер и привлечете го блиску. Нека го почувствуваат огнот што гори внатре.

3) Оставете ги вашите прегратки да траат

Неодамнешната студија од Националниот институт за здравство покажа дека прегратките ослободуваат хемикалии за поврзување како окситоцин и зголемете ја романтичната врска помеѓу двојката.

Обидете се да го гушкате малку подолго и да дозволите тие добри хемикалии да ве преплават и двајцата.

Обидете се да се гушкате цела минута, на пример!

Тоа помага да се стимулираат сексуалните чувства и може да направи чуда во обновувањето на хемијата помеѓу вас и вашиот значаен друг.

4) Вратете се на основите

Дали се сеќавате како беше вашата врска кога започнавте, уште на самиот почеток?

Веројатно имаше пеперутки во стомакот, многу возбуда за иднината и еден тон сексуална страст!

Зарем не би било епско ако можеш да се вратиш назад и повторно да го најдеш тоа чувство?

Имам неколку предлози кога станува збор за ова...

5) Откриј повторно закопано богатство

Вреди да размислите и да запомните штовашата врска навистина беше како тогаш.

Направете листа на она што најмногу ви недостига од кога првпат се здруживте!

Не велам дека можете да се вратите на точно како работите беа, но можеби ќе бидете изненадени колку работите сè уште можат да се подобрат.

Постојат вистински начини да ја обновите хемијата ако и двајцата сте спремни да искористите шанса и да вложите малку работа.

6) Истражете ги вашите соништа заедно

Едноставно, размислете како бевте кога започнавте.

Какви соништа сонувавте за вас двајца?

Какви соништа сонувавте поединечно?

Вратете се и разговарајте за овие соништа и видете што можете да направите за да ги остварите.

Можеби ќе откриете дека вашата хемија започнува полека се враќа...

7) Држете се за раце и бидете физички блиски

Се сеќавате како се држевте за раце и бевте физички блиски во раните денови на запознавање?

Ова може да биде уште една клучна работа што треба да ја искористите ако сакате да ја ревитализирате вашата хемија.

Бруталната вистина за тоа што да правите кога нема хемија е дека обично најдобриот потег е да ја оставите врската зад себе .

Но, со тоа што ќе бидете физички блиски и ќе и дадете шанса, можете да видите дали постои начин сепак да останете заедно.

8) Отсуството го прави срцето да се обожува

Се сеќавате на пеперутките во вашиот стомак кога знаевте дека ќе дојде вашиот партнер?

Или кога заѕвони телефонот и тоа беше неговиот или нејзиниот повик?

Нооткако новитетот се истроши, избледе...

Клучот е да почнете да поминувате малку повеќе време одвоено. Дозволете му на вашиот партнер да му недостигате…

Отсуството го љуби срцето - навистина го прави тоа!

9) Дијагностицирајте што тргнало наопаку

Само вие и вашиот партнер навистина може да знае што се променило од почетокот на вашето запознавање.

Што го натера интензитетот да избледи? Можеби беше само време, можеби беше повеќе?

Ако можете да дијагностицирате што тргнало наопаку, можете да сфатите како да го поправите.

Напишете рангирана листа од еден до 10 за тоа што е направија хемијата да избледе во вашата врска.

Потоа обидете се да подобрите едно прашање месечно.

10) Загрејте ги работите во спалната соба

Не е секогаш возможно да имате секс што крчка толку многу како на почетокот.

Но, со неколку трикови можете да ја зголемите топлината...

Пробајте играње улоги и бидете отворени за пробувајте нови работи во спалната соба.

Работете на вашето тело во теретана и носете шминка и нови секси облеки што ќе го разгорат вашиот партнер.

Можеби ќе откриете дека вашите раце се една над друга уште еднаш многу порано отколку што очекувавте.

11) Помалку е повеќе

На почетокот на запознавањето ќе одите во тоалет со отворена врата или ќе гледате телевизија внатре скинати пижами?

Ако го правите ова, престанете сега!

Не е секогаш неопходно да се прават огромни промени кои целосно ќе ја променат вашата врска.

Понекогаш е малку
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.