Дали некогаш ќе се омажам? 22 големи знаци ќе

Дали некогаш ќе се омажам? 22 големи знаци ќе
Billy Crawford

Содржина

Многу луѓе се грижат дали некогаш ќе се венчаат или не.

Но, вистината е дека дури и најнесигурните луѓе на крајот ќе најдат некого и ќе имаат семејство, без никакви ненадејни настани опасни по живот.

Ако некогаш сте загрижени дека никогаш нема да најдете некого и да имате деца, еве 22 големи знаци кои треба да ги погледнете за да ви помогне да се смирите.

1) Вие „Се чувствувам удобно со посветеноста

Пред да најдете брак и семеен живот, важно е да можете да се обврзете.

Не се сите исти.

Но огромното мнозинство луѓе не се подготвени да ги преземат одговорностите за долготрајна врска и семеен живот додека не наполнат доцни 20-ти или постари.

Ако не сте сигурни кога да се посветите, ова значи дека можеби ќе сакате да се откажете од основањето семејство додека не почувствувате дека е вистинското време.

Затоа, ако се чувствувате малку очајно да му се посветите на вашиот партнер, не грижете се.

Сè што кажува е дека можеби ќе треба да ги преземате работите побавно отколку некој кој се чувствува како повторно да има 20-ти.

2) Сакате да имате деца

Дали Дали некогаш сте се нашле себеси како мечтаете за тоа колку деца сакате?

Дали некогаш сте се нашле да зборувате за тоа како би ги именувале вашите идни деца?

Дали се чувствувате поврзани со децата и дали се гледате себеси како родител со љубов?

Ако одговорот е да, тогаш еотворено.

 • Споделете повеќе од себе со вашиот партнер.
 • И бидете поискрени за тоа што сакате од врската.
 • Со тоа што ќе бидете отворени и искрени со еден со друг, ќе можете да изградите посебна врска која ќе ви помогне да издржите 50 години или повеќе.

  15) Интеракцијата помеѓу двајцата партнери за „критичните работи“ се случува на отворен начин со почит

  Во добра врска, двајцата партнери ќе имаат силен глас за важни работи.

  Тие треба да бидат способни да ги комуницираат и позитивните и негативните прашања отворено и со почит.

  Ова ќе помогнете им на двете страни да бидат целосно свесни за тоа што се случува во нивните животи и што треба да се промени, како и како да се оди напред дури и кога тоа изгледа невозможно.

  Размислете што може да значи ова за вас:

  • Вие и вашиот партнер ќе можете да работите заедно за да ги решите проблемите во врската.
  • Тоа може да помогне да доведе до повисоко ниво на комуникација и разбирање бидејќи и двајцата партнери го даваат својот придонес.
  • Ќе бидете посигурни во можноста сами да донесувате одлуки кога станува збор за важни работи.

  И чувството да се биде самоуверен и сигурен е едно од најдобрите чувства во светот.

  Значи, ако сте во можност да го направите ова во вашата врска, тогаш веќе сте на вистинскиот пат.

  16) Му верувате на вашиот партнер - дури и со мали нешта

  Кога сакаш некого, тоа е леснода станеме несигурни во врска со нив.

  И често, ние се обидуваме да се заштитиме со тоа што правиме нешто сами.

  Но, ако сте во солидна врска, тогаш нема потреба да бидете несигурни или да бидете заштитнички настроени кон себе.

  Треба да се чувствувате сигурно и удобно во близина на вашиот партнер, а исто така да верувате дека тој никогаш нема да направи нешто што намерно ќе ве повреди.

  Значи, сето тоа придонесува за ова:

  Ако имате длабоко ниво на доверба со вашиот партнер, тогаш ќе биде лесно да верувате во него кога станува збор за важни работи.

  И фактот дека имате доверба во вашите партнерот ќе помогне работите како што е бракот да се чувствуваат како природна прогресија за двајцата.

  17) Имате цел живот за себе и за вашиот партнер

  Кога ќе најдете љубов, вие „Веројатно ќе бидете фокусирани на тоа да бидете со вистинската личност.

  И ова може да доведе до многу фокусирање на себе и вашите цели.

  Но, ако имате долгорочна цел за себе, тогаш тоа ќе ви помогне да останете заинтересирани за врската.

  Многу е полесно да видите што прави вашиот партнер за вас кога ќе добиете нешто од него за возврат.

  Со крај на повидок, ќе имате општа претстава за тоа што ќе се случи.

  На пример:

  Ако сакате да се омажите и да имате деца, тогаш додека сте свршени, ќе видите придобивките од тоа да се биде со оваа личност кога станува збор за семејството и вашите цели.

  Итоа е нешто што навистина може да помогне да ја одржите вашата врска жива долго откако сите останати ќе ја заборават.

  18) Вие не се обидувате да вршите притисок еден на друг или да брзате во нешто

  Многу луѓето се обидуваат да го натераат својот значаен другар на обврска, дури и ако тоа не се чувствува како што треба.

  Ако брзо се свршите со некого, тоа може да доведе до незадоволство.

  Треба да бидете трпеливи и дозволете му на вашиот партнер да го направи првиот потег ако ве сака.

  И ова е нешто што добрите парови можат природно да го направат затоа што ги почитуваат чувствата на партнерот и личноста со која се венчаат.

  Ако имате било какви сомнежи, тогаш размислете да продолжите пред да направите нешто за што може да зажалите.

  Штом ќе ја надминете желбата да бидете „во врска“, тогаш ќе можете да ги видите работите појасно и не зависи од вашиот партнер да ви каже кога е време.

  Ќе можете сами да ја донесете одлуката и да сфатите дека се чувствувате правилно и за двајцата.

  Ова е исто така знак дека сте на вистинскиот пат кон среќен брак и дека сте подготвени да го започнете вашиот заеднички живот.

  19) Партнерот има преземено огромни обврски кон вас

  Малите обврски лесно се направи и тие не значат многу.

  Но, ако вашиот партнер навистина ви се посветил, тогаш тоа често значи дека ќе се држат наоколу.

  Тоа исто така ви дава можност за заедничка работа и едополнителен знак дека сте во посветена врска.

  На пример:

  Можеби вашиот партнер се преселил кај вас или ја напуштил работата за да помогне вашата врска да оди понепречено.

  Или можеби се согласиле на нешто со што навистина не сакале да се согласат, само затоа што знаеле дека тоа е вистинската одлука за нив.

  Исто така види: Духовно будење и вознемиреност: каква е врската?

  Овие видови обврски можат да помогнат врската да функционира подобро и Помогнете им на двајцата да растете заедно.

  20) Нема големи пречки на патот кон бракот

  Овие пречки може да вклучуваат религија, финансии, или деца од претходни врски.

  Значи, во случај да нема големи пречки, тогаш ќе ви биде полесно да се омажите.

  Ќе имате повеќе време да се фокусирате еден на друг и вашиот однос со децата и финансиите што се на место.

  Ова навистина може да ви помогне да ја воспоставите вашата љубов еден кон друг и да ви даде добар почеток на вашиот брак.

  Но, тоа е само дел од приказна:

  Ако треба да се справите со многу препреки во текот на вашата врска, тогаш тоа е јасен знак дека не сте подготвени за брак.

  Треба заедно да ги решите вашите проблеми и средете си го животот.

  И штом ќе го направите тоа, тогаш ќе бидете способни да се венчате и да имате живот еден со друг каде што сè е мазно и лесно.

  21) Сакате да бидете во брак со причина - не само затоа што тоа е следното логичночекор за вас

  Можеби ќе сакате да се омажите затоа што сакате да бидете во солидна врска со вашиот партнер.

  Или можеби сте во врска со истата личност со години и чувствувате дека е време да го официјализирате.

  Во секој случај, да се биде во брак е нешто што треба да го правите затоа што го сакате вашиот партнер , не само затоа што има смисла.

  Добро е да се планира однапред и да се размисли добро, но не брзајте во ништо освен ако навистина не го сакате тоа длабоко во вашето срце.

  Почнете да прашувате прашања за да се биде во брак како:

  • Како ќе се чувствувате?
  • Како ќе биде различен вашиот живот?
  • Како ќе се однесувате поинаку со вашиот партнер?

  Ако не можете да одговорите на тие прашања, тогаш сè уште не сте подготвени за брак.

  Наместо тоа, фокусирајте се на други работи во вашиот живот.

  Дипломирајте училиште, патување или да имате бебе заедно ако и двајцата сакате деца - има многу работи што треба да ги направите пред да стапите во брак.

  22) Семејството на вашиот партнер ја одобрува вашата врска

  Повеќето луѓе се грижат за семејството на нивниот партнер прави да се чувствуваат непријатно.

  Но, ако семејството на вашиот партнер навистина ве поддржува, тогаш тоа е добар знак дека на крајот ќе ја прифатат вашата врска.

  Дури и ако е потребно малку од нив кога ќе те запознаат, на крајот ќе бидат во ред со тоа затоа што знаат дека партнерот те сака.

  И тоа е она што е најважноза нив.

  Меѓутоа, во исто време, бидете подготвени тие да имаат силно мислење за двете.

  Тие ќе имаат мислења за вас, вашата врска и сè друго што правите .

  Обидете се да не дозволите оваа фаза да ве уназади или ако го прави тоа, не дозволувајте да ве спречи да се трудите и да бидете позитивни за иднината.

  Последни мисли

  Сега ги знаете знаците дали ќе се омажите или не.

  Сега знаете што навистина значи „брак“ и што е важно да барате кога сте во нова врска.

  А ако сакате да се омажите, тогаш можете да го направите тоа бидејќи има многу причини кои се доволно добри за да се омажите.

  Запомнете, тоа е вашиот живот, затоа правете го она што е правилно за вас и вашиот партнер. Вие си го должите тоа еден на друг, затоа само не дозволувајте некој друг да ви каже поинаку.

  Сепак, ако навистина сакате да дознаете повеќе за тоа дали некогаш ќе се омажите, не оставајте го тоа на шанса.

  Наместо тоа, разговарајте со надарен советник кој ќе ви ги даде одговорите што ги барате.

  Го спомнав Psychic Source претходно.

  Кога добив читање од нив, бев изненаден од тоа колку се познавања и разбрани.

  Тие ми помогнаа кога ми беше најпотребно и затоа секогаш ги препорачувам нивните услуги на секој кој се соочува со голема одлука на која му треба одговор, дури и ако таа одлука не е за брак.

  Кликнете овде за да ја добиете вашатапрофесионално љубовно читање.

  веројатно дека во одреден момент од животот ќе имате семејство.

  Единствениот момент кога луѓето одат спротивно на нивниот „биолошки часовник“ е кога се чувствуваат силно против да имаат деца или кога навистина немаат желба да станат родители.

  Иако некои луѓе се премислуваат подоцна во животот, толку многу луѓе основаат семејства подоцна од кога било досега.

  Не е големо изненадување што толку многу луѓе еднаш имаат деца тие наполниле 30 години.

  Ако ова звучи како вас и ако се чувствувате правилно да сакате, тогаш честитки!

  Многу е веројатно голем знак дека ќе се венчате некаде по патот.

  3) Почнувате да правите долгорочни финансиски планови

  Друг знак дека ќе се омажите е кога ќе почнете да правите долгорочни финансиски планови.

  Можете да бидете штедење за веренички прстен или свадба.

  Или, може да заштедите за вашиот меден месец или вашиот прв аванс на заеднички дом.

  И замислете го ова:

  Што се случува ако се заљубите во момче кое не заработува доволно, но не можете да ја поднесете идејата да се омажите?

  Сè што ова кажува е дека треба да почнете да размислувате за како да се справите со вашите финансии.

  Важно е да имате долгорочна цел и доверба дека ќе ја постигнете долго пред да се распадне околу вас.

  4) Надарениот советник потврдува тоа

  Знаците горе и долу во оваа статија ќеда ви даде добра идеја за тоа дали ќе бидете во брак или не.

  И покрај тоа, може да биде многу вредно да разговарате со надарена личност и да добиете водство од него. Тие можат да одговорат на секакви прашања за врската и да ги отстранат вашите сомнежи и грижи.

  Како, дали треба да бидете со вашиот партнер? Дали вашата врска ќе потрае?

  Неодамна разговарав со некого од Psychic Source откако поминав низ груб проблем во мојата врска. Откако бев изгубен во мислите толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во тоа каде оди мојот живот, вклучително и со кого требаше да бидам.

  Всушност бев воодушевен од тоа колку љубезен, сочувствителен и упатен тие беа.

  Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

  Во љубовното читање, надарениот советник може да ви каже дали ќе бидете во брак или не, и што е најважно да ве овласти да донесувајте правилни одлуки кога станува збор за љубовта.

  5) Го започнувате разговорот за брак

  Дали ова звучи како вас?

  Почнувате да станувате поотворена за идејата за да основате семејство и ќе почнете да ги замислувате сите деца што сакате да ги имате.

  Почнувате да зборувате за брак, штедење за свадба, па дури и почнувате да замислувате како би го украсиле вашиот стан.

  Ако се чувствувате вака, тогаш ви честитаме!

  Го започнавте разговорот за брак.

  И штом го направите, во ред е да се чувствувате уверени дека барем дел од вашиот иднината е мапирананадвор.

  Не плашете се да сонувате за преземање на следниот чекор или размислување за новиот живот што го создавате.

  Но, исто така, имајте на ум да не бидете премногу пред себе. Сè уште сте далеку од преземањето на следниот чекор.

  Исто така види: Оваа водена медитација за емоционално исцелување го промени мојот живот

  Размислете како ќе ги зачувате вашите финансии сигурни и осигурани доколку имате деца.

  Тие не треба секогаш да се планираат за или планирате за толку наскоро.

  Но, најдобро е да имате барем мал совет за тоа како да започнете, особено ако тие ќе бидат вашиот приоритет број еден.

  6) Вие научете да правите компромиси

  Повеќето врски минуваат низ подеми и падови.

  Но, со текот на времето, двете вклучени луѓе растат заедно и учат како да прават компромиси еден со друг на здрави начини.

  Значи, што значи сето ова?

  Учиш да дозволиш туѓите потреби (или желби) да бидат на прво место, понекогаш дури и пред твоите.

  Ова е многу голем чекор за многу парови да се земе и оној кој бара голема доверба во име на двете страни во врската.

  И тоа е почеток на моќно партнерство и води до брак.

  Исто така, ќе има моменти кога се чувствувате како да дозволувате да ве искористат и дека вашиот партнер е себичен.

  Но запомнете:

  Вака ќе бидат работите засега и клучот за тоа да функционира е вие ​​да останете рамноправен дел од врската.

  7) Вие стесупер специфични за тоа со кого излегувате

  Добрата врска ќе има заедничка врска и овие врски може да бидат едноставни како спортски тимови или политички ставови.

  Но, ако вие и вашиот партнер сте избрале еден или два посебни интереси, тогаш веројатно е дека ќе се формираат и други заедничкости.

  Па, што значи кога сте супер конкретни за тоа со кого излегувате?

  Тоа не е точно знак дека ќе се омажиш.

  Но тоа е сигурен знак дека твоите чувства и емоции стануваат посилни и дека навистина сакаш нешто да работи со партнерот.

  Затоа, не плашете се да бидете пребирливи кога станува збор за состаноци.

  Вие го заслужувате најдоброто и некој што ќе ве натера да се чувствувате како себе.

  8) Имате солиден систем за поддршка

  Еден од Најдобрите знаци дека ќе се омажите е кога имате солиден систем за поддршка.

  Тоа е како да имате заштитна мрежа на која треба да се вратите ако вашата врска помине низ некои груби закрпи.

  Значи, ова значи дека ако работите не функционираат со вашиот партнер, имате силно и поддржувачко семејство, пријател или колега кој може да ви помогне со сите подеми и падови на запознавањето и врските воопшто.

  Всушност, најдобро е и вашето семејство и пријателите да бидат вклучени во вашата врска кога е можно.

  И ако имате проблеми да се поврзете со вашите пријатели или членови на семејството, не заборавајте за онлајн групите за поддршка на социјалните мрежиплатформи.

  Постои цела заедница на луѓе таму кои живеат низ слични искуства и се подготвени да понудат совет и поддршка доколку ви треба.

  9) Не сте имале низа неуспешни врски

  Ова е одличен знак дека ќе се венчате за неколку години.

  Тоа значи дека учите од вашите минати врски и навистина вложувате напори да ги примените лекции од вашата моментална романтична врска.

  Секако, секогаш ќе има моменти кога работите ќе ви бидат тешки или ќе се чувствувате како да сте направиле погрешен избор со вашиот партнер.

  Но, ако сте навистина отворен за учење од вашите грешки и растење како личност, тогаш целата работа ќе вреди.

  И ако сте поминале низ низа неуспешни врски и постојано ги правите истите грешки одново и одново , тогаш не го искористувате овој знак и ја пропуштате вашата можност повторно да пронајдете љубов.

  10) Ги отфрливте вашите несигурности и љубомори

  Еве ја вистината :

  Колку побрзо ги отфрлите вашите несигурности, толку подобра ќе биде вашата врска и најверојатно ќе биде онаа која ќе трае.

  И ова важи и за мажите и за жените!

  Нема ништо полошо од тоа да се држите до несигурностите и да дозволите стравот да бидете отфрлени да ве спречи да се стремите кон некого кој навистина би можел да ви одговара.

  Затоа, не плашете се даработете на себе и навистина почнете да ја испуштате вашата љубомора кон другите луѓе.

  Ќе се изненадите колку подобро се чувствувате за себе и уште посреќни со вашиот партнер.

  И најдобриот дел е што всушност ќе почнете да гледате резултати во вашата врска.

  Затоа обидете се да се отворите и да споделите некои од тие чувства на несигурност со вашиот партнер.

  А ако тие се добар партнер, тие ќе бидат подготвени да сослушаат и да ви помогнат преку тоа.

  11) Имате исклучително силно чувство за самоидентитет

  Без разлика дали Дали сте во врска или не, важно е да имате добро чувство за тоа кој сте и од каде доаѓате.

  Треба да бидете во ред со тоа што сте и не треба да чувствувате потреба да се обидувате да бидете некој друг.

  Значи, ако сте во врска, тоа значи дека тоа е врска во која двете страни се сакаат и почитуваат едни со други поради тоа што се како личности.

  Ова е една од најмоќните, а сепак ги игнориравте знаците дека ќе се омажите во следните неколку години.

  Затоа, оддадете си признание за тоа што сте и не плашете се да ги споделите сите ваши необичности со вашиот нов (или сегашен) партнер.

  И за да ви помогнам во овој пат, препорачувам да добиете професионално водство од надарен советник.

  Спомнав претходно како помошта од надарениот советник може да ја открие вистината за тоа што ве прави среќни и ќе ве прави да ви помогне да се изградите врз таа основа, како и дали виеќе се омажите или не.

  Можете да ги анализирате знаците додека не дојдете до заклучокот што го барате, но добивањето насоки од надарена личност ќе ви даде вистинска јасност за ситуацијата.

  Од искуство знам колку може да биде корисно. Кога поминував низ сличен проблем како тебе, тие ми дадоа насоки што ми беа многу потребни.

  Кликни овде за да добиеш сопствено читање за љубовта.

  12) Имаш баланс во работата и личен живот

  Во ред, знам што мислите:

  Ова е исто како да кажете дека имате солиден систем за поддршка.

  Но, малку ги гледам работите поинаку.

  Што значи да се има рамнотежа помеѓу работата и личниот живот?

  Тоа значи дека ја одржувате работата во перспектива, а истовремено одвојувате време за себе и имате повеќе време да се фокусирате на вашите цели во врската.

  Тогаш, што значи ова за вашата врска?

  Тоа значи дека можеби ќе можете да ги достигнете малку побрзо.

  Нашите кариерите понекогаш може да ви попречат на работи како што се запознавање и градење врски.

  Затоа, одвојувањето време за да се ослободи простор за вашите цели во врската е одлична можност да завршите со трајна љубов.

  13 ) Престануваш да спиеш со непознати

  Знам дека звучи чудно.

  Но, многу луѓе никогаш претходно не биле во сериозна врска, па не ни сфаќаат дека ова е една од знаците дека ќе се омажите.

  И ова е делумнозошто луѓето завршуваат во брак со луѓе кои навистина не се соодветни за нив.

  Сега, тоа не значи дека не треба да спиете со вашиот партнер!

  Тоа не е она што јас Пристигнувам.

  Кога велам дека треба да престанете да спиете со странци, мислам дека не треба да се поврзувате со луѓе кои навистина не се на место за посветување.

  Понекогаш луѓето почнуваат да мислат дека се способни да имаат долготрајна врска со било кој.

  Но, сите знаеме дека тоа не е вистината.

  Важно е да се биде искрен со сами и сфатете кој за кого е погоден.

  И сите црвени знамиња треба да ви помогнат да видите кој е таму затоа што е убав, а не затоа што е подготвен за врска.

  14) Вие и вашата значајна личност не можете да замислите да живеете еден без друг

  Ова е крајниот знак дека ќе се омажите.

  Ако не можете ни да започнете замислете иднина во која вашиот партнер не е таму, тогаш веројатно веќе сте во посветена врска и едноставно не сте свесни за тоа.

  Значи, ако постојано размислувате за вашиот значаен другар, тогаш не не плашете се да ги споделите тие чувства со нив.

  Ова е одличен начин да изградите доверба меѓу двајцата и да ја отворите вратата за нешто уште поголемо.

  Некои од начините за зајакнете ја оваа врска вклучете:

  • Повеќе комуницирање со вашите чувства  Billy Crawford
  Billy Crawford
  Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.