Како да препознаете дали и се допаѓате на некоја девојка: 22 јасни знаци дека е за вас!

Како да препознаете дали и се допаѓате на некоја девојка: 22 јасни знаци дека е за вас!
Billy Crawford

Дали се прашуваш дали на девојка и се допаѓаш или не?

Ја чувствувам твојата болка. Никогаш не сум бил во можност да разберам што се случува во главата на една жена, особено ако сум удрена.

Но, благодарение на истражувањето за женската психологија, сфатив дека тоа не е толку сложено како ние може да помисли.

Трикот е да знаете на кои знаци треба да внимавате.

Ги составив врвните сигнали во најновото психолошко истражување за да знаете точно кои знаци ги испраќа жената кога и се допаѓате . Ајде да скокнеме веднаш.

1. Таа те гледа

Можеш да кажеш многу за тоа како една личност те гледа. Ништо не вика „Заинтересиран сум“ повеќе од постојаниот контакт со очите.

Таа може да ве гледа малку подолго отколку што сте навикнати, а ако забележи дека ја гледате како ве гледа, веднаш бегајте. Не грижете се, ова е позитивен сигнал.

Според поранешниот аналитичар за однесување на ФБИ, Џек Шафер: „Луѓето гледаат во луѓето што им се допаѓаат и избегнуваат да гледаат во луѓето што не ги сакаат“.

Прилично очигледно, нели?

Ако таа не може да го држи погледот од вас, тогаш сигурно е заинтригирана од вас поради некоја причина.

Но, еве што треба да имате на ум:

 • Ако таа одржува контакт со очите со вас кога ја гледате, најверојатно е заинтересирана. Таа веројатно е и прилично напредна и самоуверена.
 • Ако нејзините очи талкаат кон твојата уста, таа дефинитивно е во тебе.
 • Ако ја фатиш како гледа и таа погледне настрананешто што тие ќе сакаат да ги гледаат како „лесно“ или „потребно“.

  И секако, ако таа иницира состанок со вас, тогаш таа е прилично директна дека и се допаѓате.

  12. Нејзините пријатели знаат за тебе

  Ако и се допаѓаш на една девојка, нејзините пријатели ќе знаат. Жените им кажуваат на своите девојки сè.

  Значи, ако таа ве запознае со своите пријатели, тоа е знак дека гледа иднина со вас. Таа, исто така, ќе побара нивно одобрување.

  Ако сте доволно среќни да се запознаете, треба да го набљудувате и начинот на кој тие дејствуваат околу вас.

  Ако намерно ве охрабруваат или ви даваат време е да се биде сам со неа, тогаш не само што им се допаѓаш, туку и знаат дека и се допаѓаш.

  Може и да се смеат еден со друг или да шепотат кога си наоколу.

  Затоа, запознавањето со нејзините пријатели е одличен начин да се процени нивната реакција кон вас и да се разберат нејзините чувства кон вас.

  13. Таа поцрвенува

  Ако поцрвене, тоа е затоа што можеби и е малку засрамено, но тоа е само затоа што сака да и се допаѓате и вие.

  Рвенечки е уште еден одличен знак дека и се допаѓате.

  Поцрвенувањето е кога ќе добие розова нијанса на лицето од срам. Можеби не е навикната да и давате комплименти и да ја забележувате, а поцрвенувањето е нејзиниот начин да признае дека и се допаѓа вашето внимание.

  Постои лесен начин да го тестирате ова. Дајте ѝ неочекуван комплимент и видете како таареагира.

  Ако изгледа малку засрамено, или не е сигурна како да постапи и лицето и е малку црвено, тогаш веројатно и се допаѓате.

  Сепак, некои девојки прилично лесно се вцрвуваат. Така, ќе сакате да добиете основа за тоа како таа постапува со другите луѓе пред да претпоставите дека нејзиното руменило е единствено кон вас.

  14. Нејзиниот глас се менува

  Можете многу да забележите и од гласот на жената.

  Истражувањата покажуваат дека промените во висината и тонот се природен чин на човечко додворување .

  Студија од 2014 година покажа дека вокалната модулација може да ја зголеми процепцијата помеѓу паровите за време на раните фази на запознавање.

  Истражувачите напишаа дека ако гласот на жената стане помек или позаситен, тогаш тоа е јасно знак дека има чувства за вас.

  Секоја промена во гласот ќе открие како таа се чувствува кон вас. Ако таа зборува мирно со некого, а вие и пријдете и забележите дека нејзиниот глас се крева, тоа е јасен знак дека таа е возбудена што ве гледа и разговара со вас.

  Затоа слушајте понизок, побучен глас или посветлен глас исполнет со среќа за да разбереш дали е за тебе или не.

  15. Таа сјае

  Да, тоа е точно.

  Кога девојката е со некој што ѝ се допаѓа, таа дава топло, љубовно чувство и сјае.

  Луѓето изгледаат посреќни и поздрави кога се заљубени. Тоа е затоа што нашето тело добро реагира на љубовните хемикалии што ги добиваме кога го чувствуваме тоапривлечност.

  Окситоцинот за џабе не се нарекува „хормон на љубовта. Кога го имаме во нашиот систем, протокот на крв се зголемува. Штом ќе почне да тече, течат и хранливи материи, кои додаваат на тој „блескав“ изглед.

  Кога ни се допаѓа некој и ќе се ослободи окситоцинот, нашите пори ќе се отворат и ќе лачат повеќе масло, што ја прави нашата кожа сјајна.

  16. Нејзините зеници се зголемуваат

  Друга суптилна трага на која треба да внимавате е дали нејзините зеници се шират или се собираат кога зборува со вас.

  Ако и се допаѓате, нејзините зеници ќе станат поголеми. Ова е сигнал дека таа се чувствува опуштено околу вас во парасимпатична состојба, во споредба со состојба на стрес.

  Истражувањето од Универзитетот во Кент покажа дека проширувањето на очите се случува кога гледате некого или нешто ве привлекува.

  Ова е одлично да се забележи бидејќи е нешто што не можеме да го контролираме. Очите навистина можат да ја откријат.

  Исто така види: 15 знаци дека пораснавте во токсично семејство (и што да направите во врска со тоа)

  Погрижете се да ги проверите нивните зеници на постојано, стандардно ниво на светлина за да дознаете дали се поголеми од просекот бидејќи тие ќе се променат ако преминете од природна светлина на вештачка светлина и во различни средини.

  17. Таа го користи зборот „ние“

  Ако жената го користи зборот „ние“ за да ги опише плановите со вас, тоа е јасен знак дека таа е за вас.

  Никогаш не ја потценувајте моќта на зборот „ние“. Тоа значи многу.

  Според д-р Мартинез:

  „Жената може да зборуванеколку пати користејќи „ние.“ Работи „ние треба да ги правиме.“ Колку „ние“ сме слични. Како „ние“ имаме многу заедничко или имаме иста смисла за хумор. Ова е суптилен начин да ви даде до знаење дека таа би сакала да биде „ние“.

  Ако сака да зборува за вас двајца во формата „ние“, тогаш тоа е знак дека таа мисли за тебе како една единица, наместо да мисли за тебе како странец.

  Нема да добиете подобар сигнал од овој, но може да помине покрај главата на некој човек, затоа бидете сигурни дека плаќате внимание на зборовите што ги користи.

  18. Таа е незгодна околу вас

  Да, тоа е контраинтуитивно, но ако жената изгледа чудно и незгодно околу вас, тоа е знак дека е привлечена кон вас. Само така оди.

  Кога некого ви се допаѓа, некако, едноставно станувате непријатен хаос околу него. Ова има многу врска со нервите и потребата да се импресионира некој што им се допаѓа.

  Тоа може да оди на двата начина - таа станува исклучително срамежлива или премногу енергична. Во секој случај, тоа би можело да биде знак дека таа навистина ве сака.

  Ако е интровертна, најверојатно ќе стане срамежлива и помалку зборлива, додека ако е екстровертна, таа може побрзо да зборува, да зборува повеќе и да биде возбудена.

  По некое време, таа ќе се чувствува удобно со вас и ќе можете да ги прочитате другите показатели што ги споменав во оваа листа.

  19. Таа се однесува контрадикторно

  Можеби е малку збунувачки, но ако таа еособено срамежлива девојка, или таа има интензивна љубов со вас, таа може да се однесува на прилично контрадикторен начин.

  Може да каже дека сака да оди на прошетка, но никогаш не се надоврзува. Или таа може да ви се насмевне, а потоа да си замине.

  Ова е затоа што таа е малку збунета околу вас. Не се работи за тоа што вели, туку како се однесува. Ако таа премногу размислува што да прави околу вас, таа можеби размислува многу за вас и не е сигурна што да прави.

  Затоа внимавајте на нејзиното однесување. Дејствата зборуваат погласно од зборовите, нели?

  20. Таа често се согласува со вас

  Кој сака да поминува време со некој сосема различен од вас?

  „Принципот на сличност“ покажува дека луѓето сакаат да бидат опкружени од луѓе кои делат исти интереси како нив.

  Ефектот на сличност-привлекување покажува дека луѓето ги привлекува некој што е како нив кога станува збор за интереси, вкусови, верувања итн.

  Добар знак е ако таа се согласува со многу работи што треба да ги кажете, особено за важни теми.

  Ако таа постојано се расправа со вас, особено за време на првите неколку состаноци, можеби ќе ви биде тешко два да развијат нешто подлабоко.

  21. Таа јаде помалку пред вас

  Ако не сте сигурни како жената се чувствува за вас, погледнете надолу во нејзината чинија на крајот од оброкот. Жените ќе имаат тенденција да јадат помалку пред некој што го привлекуваатдо.

  Според едно канадско истражување, жените јадат помалку околу мажите отколку кога се со жени.

  Студијата исто така тврди дека мажите се „негативни предвидувачи“, што значи дека колку повеќе пати жената јадела храна со мажи, толку помалку јадела.

  За тоа зошто, Мередит Јанг, водечкиот истражувач на студијата вели:

  „Кога е ситуација со состанок, тогаш гледаме голема разлика. Може да бидете оценети повеќе или помалку привлечни, повеќе или помалку женствени, повеќе или помалку пожелни во зависност од тоа што јадете.“

  Не е таа виновна. И треба да ја поттикнете да биде поудобно околу вас. Сепак, тоа е сепак знак дека и се допаѓате.

  Нејзиниот стомак може да се превртува додека зборувате за неа, или можеби не сака да влијае на нејзиниот изглед за што е повеќе свесна кога е надвор со вас .

  22) Некои девојки ќе бидат неодлучни

  Ова не е нужно знак дека некому му се допаѓате, но мислам дека е неверојатно важно да сфатите дека некои девојки ќе бидат неодлучни околу тоа дали им се допаѓа ти или не.

  Овие девојки ќе ве третираат како крал еден ден, покажувајќи ги сите знаци што ги споменавме во оваа листа, а следниот ден нема да покажуваат никакви знаци, па дури и може да ве игнорираат .

  Зошто?

  Тоа може да значи една од двете работи:

  1) Таа се обидува да манипулира и да ве искористи. Можеби таа се обидува да направи некој друг љубоморен или можеби сака да направите нешто за штонеа.

  2) Или, таа едноставно може да биде неодлучна и да не знае дека сака.

  Во секој случај, важно е да сфатите кога една девојка е неконзистентна во своето однесување бидејќи таа можеби навистина нема да ви се допадне, или уште полошо, таа може да сака да ве искористи.

  Најдобро е да му дадете простор на некој како овој и да продолжите понатаму.

  Како ќе одговорите на нејзините знаци?

  Па, сега кога го разбирате нејзиниот говор на телото и знаците за да видите дека таа е всушност во вас, што ќе правите?

  Таа може да се насмевнува цел ден, да ви пријде со отворен говор на телото и погледнато право во вас, но треба да донесете важна одлука.

  Како што јас го гледам тоа, можете или:

  1. Трпеливо да чекате таа да да ти каже како се чувствува и да ти каже што мисли.
  2. Или можеш да преземеш нешто и да и пријдеш со љубопитност и самодоверба и да ја прашаш.

  Што е најлошото може да се случи?

  Ги имате сите алатки што ви се потребни за да го направите ова токму сега, токму таму каде што сте.

  Лесно е да сакате да се поврзете со некого. Да бараме знаци за да видиме дали се во нас.

  Колку побрзо го знаете одговорот, толку појасни ќе бидат вашите интеракции.

  Но, што ве кочи?

  Ако сакате да бидете сигурни дали таа е привлечена кон вас и кон вас, само прашајте ја.

  Тоа е најдобриот, најнекомплициран начин да знаете дали вашите определби ќе оди каде било. Исто така, ќе биде потребно помалку време, стрес инапор од ваша страна.

  Како се чувствувате тоа? Нервозни?

  Сите сме биле таму. Може да изгледа застрашувачки да се направи потег.

  Еден практичен совет што може да ви помогне да го сфатите ова е да ја слушате Руда Ианд како споделува одличен говор за љубовта и интимноста.

  Тој објаснува како лесно можеме да фантазираме за некој друг за да нè направи среќни и да се откажеме од љубовните врски.

  Руда не потсетува во ова трансформациско бесплатно видео, љубовта ни е достапна ако ги пресечеме лагите што си ги кажуваме.

  Во спротивно, можеме да продолжиме со бескрајна потрага и надеж за без љубов врските да се претворат во нешто повеќе или да издржат бескрајни датум по состанок што само нè остава ладни и празни.

  Алтернативата е да бидете заглавени во меѓусебна зависност и да не сте сигурни со прекрасната личност што сте.

  Учењата на Руда ми покажаа сосема нова перспектива.

  Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео .

  Да стекнете самодоверба да се сакате себеси и вистински да се чувствувате добро во своја кожа е најдобриот начин да се подготвите да преземете акција во вашиот љубовен живот.

  Не плашете се од отфрлање, прифатете ја јасноста.

  На крајот на краиштата, животот е ризик. Подобро да го следите истиот совет кога станува збор за љубовта.

  Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

  брзо, таа можеби е заљубена во тебе, но е срамежлива поради тоа. Можеби ќе сакате да и пријдете ако видите дека го прави ова.
 • Од друга страна, ако го прекине контактот со очите со вас и продолжи да ја скенира собата, тоа можеби не е добар знак.
 • Огромен знак дека и се допаѓаш е ако си во група, таа кажува нешто и прво гледа на тебе за твојата реакција.

Тоа е толку едноставно. Ако девојката прави се за да избегне контакт со очите со вас, таа веројатно не е заинтересирана да разговара со вас.

Факт е дека кога некој е физички привлечен кон вас, тој ќе продолжи да ве гледа - свесно или потсвесно. Тие едноставно не можат да помогнат.

2. Таа ве смета за смешни

Ако жената се смее на вашите шеги, таа дефинитивно е за вас.

Дури и ако вашите шеги се страшни (на добар начин). Но, се чини дека оваа девојка мисли дека сте најзабавното момче на планетата.

Ако таа секогаш има огромна насмевка на лицето и не може да престане да се насмевнува кога е околу вас, тоа мора да е љубов.

Фактот дека можеш да победиш на натпревар за лоша шега, во моментов, е најголема работа за неа.

Хуморот е огромен показател за позитивна врска со жена. Правите таа да се чувствува добро и таа ви дава до знаење. Ако таа се занимава со игриви закачки, тогаш таа е заинтересирана за вас.

Затоа престанете да го губите вашето време обидувајќи се да ги импресионирате жените со тоа што ќе се однесувате „тврдо“ или „доминантно“. Ќе имате многу поголем успех со жените ако само споделите неколкуНаместо тоа, глупави приказни и духовити согледувања.

Хуморот е сигурен знак за самодоверба. И самодовербата искри нешто длабоко во жената што предизвикува моментална привлечност.

3. Таа ве „огледа“

Внимавајте на тоа како жената го држи своето тело и дали го отсликува вашиот говор на телото затоа што тоа може да ви подарува ако ве привлекува.

Дали се чувствувате како таа да ги копира вашите манири? Сленгот што го користите? Темпото со кое зборувате?

Ако е така, тогаш и се допаѓате.

Експертскиот консензус ни кажува дека „отсликувањето“ е главен знак дека некој му се допаѓате.

Секој ден, ние постојано комуницираме со другите. Кога ги забележуваме туѓите изрази на лицето, говорот на телото, па дури и дишењето и отчукувањата на срцето, тоа значи дека се поврзуваме со него на многу реално физичко и потсвесно ниво.

Ако таа одвои време да го разбере вашиот сленг, таа сака да ве разбере подлабоко и да се поврзе со вашиот свет.

Исто така, ако вашето ниво на енергија е покачено и сте возбудени, а потоа таа одеднаш е иста, веројатноста е голема врска и привлечност помеѓу вас двајца .

4. Таа одржува редовен контакт со вас

Ако жената постојано ви пишува пораки и ви се јавува, тоа значи дека таа размислува за вас и се интересира за вас. Радио тишината е огромно црвено знаме.

Кога некому му се допаѓате, тој ќе сака подобро да ве запознае. Мора да одржуваат комуникација совие да го направите тоа.

Дали таа одговара на вашите пораки штом може? Уште повеќе, дали таа самата поттикнува разговор?

Ова е особено случај кога станува збор за социјалните медиуми и апликациите за пораки.

Не сме толку засрамени на интернет и имаме тенденција да бидеме понапредни , па ако тие се занимаваат со вас на социјалните мрежи (дури и едноставни „лајкови“ на вашите фотографии), тогаш тоа е добар знак дека им се допаѓате.

Исто така види: 13 начини да знаете дали некој ви испраќа телепатски пораки

Можете многу да оцените и од начинот на кој таа е ви испраќа пораки.

На пример, дали таа ви дава само одговори со еден збор за кои не е потребен многу труд? Или таа ви одговара со внимателни одговори кои бараат повеќе когнитивен напор?

Ако постојано се занимава со вас со внимателни одговори, таа секако е заинтересирана за вас.

5. Таа те допира

Поврзување на рацете со твоите, лесно допирање на ногата кога седи, па дури и брзо допирање на косата - ова се навистина добри знаци дека таа се чувствува удобно со вас и се чувствува безбедно околу вас.

Дури и најмал допир е сигнал дека таа е физички привлечена кон вас.

Исто така, особено е охрабрувачки да знаете дека таа не се оддалечува од вашиот допир и тело .

Ова е прилично лесно за тестирање. Сè што треба да направите е лесно да ја допрете нејзината рака со задниот дел од раката, а потоа да гледате како таа реагира.

Ако и се чини дека е удобно со вашиот лесен допир, па дури и го движи телото кон вас,тогаш тоа е одличен знак дека и се допаѓаш.

Од друга страна, ако изгледа дека е извлечена и веднаш се тресе и се оддалечува, тоа не е добар знак.

Се разбира, ако таа иницира допир со вас, тоа е фантастичен знак.

Општо познато е дека луѓето допираат кој им се допаѓа. Тоа значи дека таа се чувствува удобно со вас и дека односот е висок.

6. Таа реагира на вашиот говор на телото

Ако жената ги забележи и одговори на знаците на вашиот говор на телото, таа сигурно ве забележува.

Жените се многу прилагодени на сигналите што мажите ги даваат со нивниот говор на телото .

Ако ги давате вистинските сигнали, таа повеќе од веројатно ќе ви одговори со категорично „да“.

И покрај тоа што можеби мислите, жените никогаш не се веднаш привлечени на мажите поради нивниот изглед, или неговите пари, или поради непријатната линија „подигнување“.

Ако разговарате со девојка во бар или кафуле, или сте запознале за прв пат, ништо од овие работи воопшто не е важно. Жените бараат нешто сосема друго.

Она што е важно за жената е едноставно како се носите околу неа.

Бидејќи жената може да ги почувствува слабите знаци на говорот на телото од една милја далеку.

Ако сте премногу тивки, избегнувајте контакт со очите или стоите слаби и млитави, тогаш ги поканувате жените да ве избегнуваат и да ве отфрлат.

Работата е во тоа што проектирањето на самоуверен говор на телото е лесно кога знаеш што да правиш.

И да имаш кул,Смирената самодоверба искри нешто длабоко во жените што секогаш предизвикува моментална привлечност.

Може да биде едноставна работа да се застане високо, да се насмее, да зборува јасно и да остане ладнокрвно и смирено.

7. Таа има „отворен“ говор на телото и „држење на модната писта“

Друг знак за говорот на телото што таа го сака е кога намерно се позиционира кон вас.

Дали нејзиното тело покажува во ваша насока кога сте низ собата? Каде се нејзините стапала? Нејзините колкови?

Во меѓувреме, ако таа ги има прекрстените раце и горниот дел од телото е поставен подалеку од вас, тоа е знак дека не е заинтересирана да се доближи повеќе со вас.

Исто така, да те импресионира, ако и се допаѓаш, се разбира, може да стои повисоко, да го повлече стомакот и грбот на рамото. Ова е она што сакам да го наречам „поза на модната писта“.

Ако и се допаѓате, кога ќе помине покрај вас, таа ќе има високо, исправено држење и ќе ги истакне колковите исто како и модел.

Таа можеби не ни знае дека го прави ова, но потсвесно сака да ве импресионира, а одличното, гордо држење на телото е добар начин да го направите ова. Мажјаците го прават тоа кога сме во близина на девојка што ни се допаѓа.

8. Таа е нервозна околу вас

Кога жената е нервозна околу мажот, тоа е јасен знак дека и се допаѓа. Ова може да биде тежок сигнал за читање бидејќи таа може да изгледа незаинтересирана.

И многу момци не ја знаат разликата.

Кога јаспогледни назад на девојките на кои им се додворував кога бев помлад, мислев дека ако не зборуваат многу со мене, тогаш едноставно не ме сакаат.

Сега сфаќам дека многу од нив можеби едноставно беа нервозни и се плашеа да ми пријдат.

На крајот на краиштата, некои луѓе имаат тенденција да не зборуваат многу кога се нервозни, нели?

Од друга страна, некои луѓе зборуваат премногу. Треба само да знаете со кој тип на личност си имате работа.

Исто така, треба да научите да ги натерате да се чувствуваат удобно за да им се расипат нервите. Можете да го направите ова со тоа што ќе бидете прифатливи, пријателски расположени и ќе го продолжите разговорот на незаканувачки начин.

Во секој случај, не правете ги истите грешки како мене кога станува збор за да се утврди дали девојката е нервозна или не околу вас.

7 јасни индиции за јазикот на телото откриваат дека некој е нервозен што ќе ви помогне.

 1. Допирањето на лицето – тоа е средство за смирување . Кога вршите притисок врз делот од вашето тело, тоа е начинот на кој мозокот се „смирува“.
 2. Често трепкање - според истражувањата, честото трепкање на очите се случува или кога сте нервозни или лажење.
 3. Компресија на усните – набиените усни може да значат психички вознемирувања, кои може да се појават кога некој се чувствува нервозен или под притисок.
 4. Сигрување со коса – „смирувачко“ дејство што ја смирува анксиозноста.
 5. Кривување на рацете – преплетување на прстите, стискање на рацете заедно,пукање на зглобовите на прстите укажува на нервоза.
 6. Триење раце - уште еден приказ на нерви е кога некој ја трие кожата на рацете.
 7. Зевање - ова може да биде незгодно, бидејќи може да значи досада или нервоза. Сепак, истражувањата покажуваат дека зевањето помага и во регулирањето на температурата на телото со внесување на ладен воздух во носот и устата.

9. Таа ви поставува многу прашања

Дали изгледа како да сака да знае сè за вас? Тоа е показател дека таа е за вас.

Од површни детали како што е вашиот омилен вкус на сладолед до длабоки, интимни прашања за вашиот живот - ако и се допаѓате, таа ќе праша многу на прашања.

Тоа е исто така доказ дека таа сака да се отворите и да и дозволите да влезе.

Фактот што таа прави таков напор во разговорот треба да направи разговорот да тече фер исто така лесно.

Сега брз подарок за да се види дали се труди е да се види дали поставува прашање кога има навестување на непријатна тишина.

Ова покажува дека таа сака да го продолжи разговорот и што е најважно, да развие врска со вас.

Од друга страна, ако изгледа дека не и е грижа дали има незгодни тишини или не и се чини дека едноставно не вложи многу во разговорот, тогаш веројатно таа не те привлекува.

10. Таа ви дозволува во нејзиниот личен простор

Секојго цени нивниот личен простор.

Многу луѓе не дозволуваат некој што не им се допаѓа да влезе во нивниот личен простор. Некои дури и одат од својот пат за да создадат граници.

Но, ако девојката ви дозволи да влезете во нејзиниот физички или нефизички простор, тогаш и се допаѓате.

Ова е прилично лесно да се забележи . Сè што треба да направите е да се приближите до неа и да видите како таа ќе реагира.

Ако и е удобно со тоа, па дури и го иницира, тогаш јасно е дека односот меѓу вас двајцата е висок.

2>11. Таа прави планови со вас

Ако не и се допаѓате, ќе ве натера да мислите дека е многу зафатена и дека не може да ја вознемирувате. Но, ако ѝ се допаѓате, таа ќе ви каже одреден датум или време за повторно да се видиме.

Ако и се допаѓате, тогаш, се разбира, ќе сака да поминува повеќе време со вас. Тоа не мора да значи дека таа ќе каже „да“ на кој било датум што сакате да го организирате. Сите имаме зафатени животи.

Меѓутоа, таа веројатно ќе се обиде да организира време што и одговара.

Некои девојки не сакаат да се сретнат после работа бидејќи „ќе изгледаат уморно “. Но, таа ќе се обиде да те запознае некаде за време на викендот каде што ќе може да изгледа убаво за тебе.

Исто така, ако сте ја запознале само еднаш или тоа е рана фаза во врската, таа нема да кажете „да“ на секој ваш напредок.

На крајот на краиштата, таа не сака да изгледа дека има потреба. Женките се, генерално, социјално поинтелигентни од нас мажите. Последниот
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.