10 тајни магии за да натерате некој да ве сака

10 тајни магии за да натерате некој да ве сака
Billy Crawford

Идејата некој да е заљубен во вас може да биде доволна за некого да брза.

Но, што ако можете да направите чекор понатаму? Или дури десет чекори.

Што ако има магии кои би можеле да ги натераат да ве сакаат повеќе од себе?

Изгледа невозможно, нели? Па, не толку многу!

Еве 10 тајни магии кои можете да ги искористите за да натерате некој да ве сака!

1) Магијата „Крадец“

Оваа магија е многу лесно се прави и можете да го користите во секое време.

Ако сте на слабо осветлено место, како спална соба, погрижете се никој друг да нема наоколу.

Запомнете: колку помалку луѓе има, толку полесно ќе ја фрлите оваа магија.

Откако ќе ја направите оваа магија, вперете го со прстот и замислете дека имате прстен на него.

Овој прстен треба да биде изработен од сребро или злато. Сега, насочете кон насоката на вашето здроби (по можност од далечина) и скандирајте го следново:

„Се врзувам и се стегам; врзувам и стегам

врзувам, врзувам; Сакам да останеш покрај мене

Нема да залуташ; нема да залуташ.“

Тоа треба да го направиш три пати.

Ако ја користиш магијата во спална соба, ќе видиш светлосна топка како пука кон твоето здроби.

Тие можеби дури и не знаат што се случува; магијата може само да стапи во сила сама по себе!

Имајте на ум дека ќе треба да бидете целосно фокусирани на магиите и да го испразните вашиот ум од се друго што би можелоздроби.

И како и секогаш, мора да има место кое е изолирано за да функционира магијата.

Потоа, скандирајте:

„Се врзувам и се стегам; врзувам и стегам.

врзувам, врзувам; Сакам да го промените вашето расположение на подобро

Нема да залутате; Нема да залутате.“

Откако ќе се уверите дека сè е во ред овде, натерајте ја вашата љубена да ја стави сликата во својата соба.

Ова ќе предизвика тие да бидат помалку агресивни и лути од порано. Важно е да оставите белешка до неа во која ќе кажете дека магијата успеала!

Ова сигурно ќе биде ефективно и ќе ви помогне повторно да уживате во вашата врска.

Последни мисли

Следниот пат кога вашата симпатија ќе ве налути, па дури и ќе збркате нешто, овие магии ќе ви помогнат да го вратите и повторно да уживате во вашата љубов.

Нема да помине многу време пред да почнете да го забележувате првото промени во однесувањето на мажот што го сакате.

Ги опфативме најважните магии што ќе ви требаат, но ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде ќе ве одведе во во иднина,  препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Ги споменав претходно; Бев воодушевен од тоа колку беа професионални, но сепак смирувачки.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за начинот на кој можете да го решите проблемот, туку можат да ве посоветуваат за тоа што ве очекува во иднина.

Без разлика дали повеќе сакатечитајте преку повик или разговор, овие советници се вистинската работа.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубов.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

ве оттргнува од вашата намера.

Можеби се прашувате зошто е неопходно да бидете целосно присутни во моментот, но поентата е да ја испратите вашата енергија до момчето што ви се допаѓа и да се синхронизирате со неговото срце, барем на момент.

Ова е најдобриот начин за фрлање љубовни магии.

2) „Заборави магија“

Односите се тешки, а понекогаш и партнерите одат по својот пат.

Ако сте направиле нешто за да го налутите вашето момче на вас, побарајте помош од Универзумот со тоа што ќе направите магија и ќе го натерате да се врати кај вас.

Оваа магија е многу слична на првата , но тоа има свои разлики.

Пред сè, треба да се погрижите да ја фрлите оваа магија во ненабљудувана област.

Потоа, треба да бидете навистина запознаени со вашата симпатија и знајте што точно му се допаѓа.

Исто така, многу е важно да ја правите оваа магија рано наутро или доцна навечер кога вашата симпатија најмалку е свесна за тоа. Следно, скандирајте:

„Се врзувам и стегам; врзувам и стегам.

Исто така види: 10 моќни карактеристики на алфа женките во врска

врзувам, врзувам; Сакам да заборавиш на денот

Нема да залуташ; Нема да залуташ.“

Потоа, покажете кон вашата симпатија и видете топка светлина која доаѓа кон нив.

Тие ќе почнат да се чувствуваат збунети и заборавени, што значи дека тој ќе заборави на работите што ги направивте и го натераа да ви се врати за кратко време.

Бидете сигурни дека наскоро ќе почнете да забележувате дека тој почесто контактира со вас илизборувајќи со вас кога сте блиску со него.

Ќе изгледа како ништо лошо да не се случило додека сте заедно. Може да биде вашата шанса да свртите нов лист во вашата врска.

3) Побарајте помош од надарен советник

Овие магии се моќни и не секој е подготвен да ги изведе. Во случај да не сте сигурни што треба да направите, секогаш можете да побарате помош од надарен советник.

Магиите што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја за тоа како да натерате некој да ве сака.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност со тоа што ќе разговарате со многу интуитивен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и упатени.

Кликни овде за да го добиете сопственото љубовно читање.

Исто така види: 14 вистински причини зошто мажената жена ја привлекуваат други мажи (целосен водич)

4) Магијата „Заборави ги“

Оваа магија е многу слична на првата.

0>Единствената разлика е во тоа што ќе ја натера вашата љубов да заборави на некој друг што му се допаѓа.

За да ја фрлите оваа магија, потребна ви е слика од личноста што ви се допаѓа.

Тоа Сликата треба да биде во проѕирен стаклен сад. Откако ќе го направите сето ова, одете на место кое е изолиранодоволно за да фрлате магии (како и секогаш). Следно, скандирајте:

„Се врзувам и стегам; врзувам и стегам.

врзувам, врзувам; Сакам да заборавиш на сите твои други љубови

Нема да залуташ; Нема да залуташ.“

Потоа, насочете го прстот кон сликата на личноста што ви се допаѓа и видете како се појавува светлосна топка. Ова треба да биде доволно за да ги натера да заборават да посветат внимание на кој било друг освен вас.

5) Магијата „Промена на срцето“

Можеби се прашувате зошто момчето што ви се допаѓа го сменило мислењето за тебе толку ненадејно, или можеш да одлучиш да направиш нешто во врска со тоа.

Ако сакаш да ги туркаш работите во саканата насока без тој да сфати дека мрднал со прст, наместо тоа, обидете се со магија.

0>Оваа магија ќе ја натера вашата симпатија да има храброст да се премисли за нешто со кое тие имаат проблем, а тоа сте вие.

Ќе ви треба слика од вашата љубов, како и писмо од нив.

Ако го немате тоа, тогаш доволно е писмо од личност на која им веруваат.

Кога ќе ги подготвите сите овие работи, одете на место кое е многу изолирано . Следно, скандирајте:

„Се врзувам и стегам; врзувам и стегам.

врзувам, врзувам; Сакам да се премислиш за мене

Нема да залуташ; Нема да залуташ.“

Потоа, покажете кон сликата на вашата симпатија и видете топка светлина која доаѓа кон нив.

Тие ќе бидат толку поместенисо тоа што ќе се премислат за нешто што не им се допаѓало порано!

Сигурно ќе можете да ја забележите промената во неговото однесување наскоро, па ќе можете да продолжите да уживате во вашата љубов секој ден.

6) Магијата „Љубовниот јазол“

Ако сте во врска и се обидувате да го натерате вашето момче да направи нешто за вас, оваа магија ќе ви помогне.

Прво, погрижете се вашето момче да ве сака.

Откако ќе се уверите во тоа, време е за магијата! За да ја фрлите оваа магија, одете во просторија што има доволно светлина за да работи магијата (како и секогаш).

Потоа земете игла и црвен конец.

Откако ќе добиете овие две работи, треба да направите јазол на црвената нишка. Следно, покажете кон вашиот дечко (подобро е ако сте во иста просторија) и скандирајте:

„Се врзувам и се стегам; врзувам и стегам.

врзувам, врзувам; Сакам да чувствувате љубов кон мене

Нема да залутате; Нема да залуташ.“

Потоа, треба да му ја врзете раката на вашето момче или парче облека со црвената нишка; уверете се дека е тесно.

Ќе видите дека вашето момче ќе почне да има чувства кон вас!

7) Магијата „Најди го своето срце“

Ако сте биле во врска со дечко и тој одеднаш раскина со тебе, седејќи и чекајќи да се врати кај тебе едноставно нема да направи ништо добро.

Користете ја оваа магија која е многу слична напрвиот.

Единствената разлика е во тоа што ќе му помогне на вашата симпатија да запомни колку те сакаше (можеби дури и да им помогне да се вратат заедно со тебе).

Да може да даде оваа магија, препорачувам да излезете надвор. Важно е да сте надвор, бидејќи тоа ќе го олесни функционирањето на магијата. Следно, скандирајте:

„Се врзувам и стегам; врзувам и стегам.

врзувам, врзувам; Сакам твоето срце да го следи својот вистински пат

Не залутај; Нема да залуташ.“

Откако ќе се уверите дека ви треба место со добра количина на светлина, посочете се кон вашиот здроби (по можност од далечина) и видете дека светлината доаѓа кон нив.

Претходно, спомнав колку ми помогнаа советниците во Psychic Source кога се соочував со тешкотии во животот.

Иако има многу што можеме да научиме за ваква ситуација од написи или експертски мислења, ништо навистина не може да се спореди со добивањето на персонализирано читање од високо интуитивна личност.

Од давање јасност на ситуацијата до поддршка додека донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со доверба.

Кликнете тука за да го добиете вашето персонализирано читање.

8) Магијата „Верност“

Да се ​​биде со некој што те сака и ти е верен е најубавото нешто.

Меѓутоа, работите често не се онакви какви што сакаме да бидат.

Ако момчето со кое излегувате еда имате проблеми со останувањето со вас и заборавањето на другите девојки, тоа може да биде многу сериозен проблем и причина за страдање и болка.

Ако сакате да го натерате вашето момче да се чувствува поверно и посветено кон вас, ова магија е онаа за вас.

За да ја фрлите оваа магија, се што ви треба е слика од вашата симпатија, како и црвена свеќа.

Потоа, најдете место каде што нема еден ќе ви пречи (мора да биде место кое е безбедно).

Потоа, сликајте ја вашата симпатија и запалете ја свеќата. Следно, скандирајте:

„Се врзувам и стегам; врзувам и стегам.

врзувам, врзувам; Сакам да ми бидеш верен до смрт

Не залутај; Нема да залуташ.“

Потоа, треба да го натераш љубителот да ја стави сликата во својата соба.

Ова е единственото нешто што треба да се случи за оваа магија да успее! Важно е да го правите тоа секоја вечер пред да заспиете.

Ако чувствувате дека толку многу страдате и почнувате да се чувствувате преоптоварени, време е да направите нешто во врска со тоа.

Но, разбирам, може да биде тешко да се испуштат тие чувства, особено ако сте поминале толку долго обидувајќи се да ја задржите контролата над нив.

Ако е така, топло ви препорачувам да го погледнете ова бесплатно видео за здив. создадена од шаманот, Руда Ианд.

Руда не е уште еден самопрогласен животен тренер. Преку шаманизмот и неговото сопствено животно патување, тој создаде модерен пресврт надревни техники на исцелување.

Вежбите во неговото заживувачко видео комбинираат долгогодишно искуство со работа со здив и древни шамански верувања, дизајнирани да ви помогнат да се опуштите и да се проверите со вашето тело и душа.

По многу години потиснувајќи ги моите емоции, динамичниот проток на здивот на Руда буквално ја оживеа таа врска.

И тоа е она што ви треба: искра за повторно поврзување со вашите чувства за да можете да започнете да се фокусирате на најважната врска од сите - онаа имаш со себе.

Затоа, ако сте подготвени да ја вратите контролата над вашиот ум, тело и душа, ако сте подготвени да се збогувате со анксиозноста и стресот, погледнете ги неговите вистински совети подолу.

Еве повторно линк до бесплатното видео.

9) Магијата „Натерајте го да се чувствува на ист начин“

Ако не можете да живеете без вашето момче и го сакате повеќе отколку што можат да кажат зборовите, но тој едноставно не покажува дека сака да биде со вас, време е да ја фрлите оваа магија.

Најпрво, погрижете се вашата симпатија да има чувства кон вас.

Откако ќе се уверите во тоа, време е за магијата! За да ја фрлите оваа магија, потребна ви е црвена свеќа и слика од вашата симпатија.

Потоа, запалете ја свеќата и пејте:

„Се врзувам и се стегам; врзувам и стегам.

врзувам, врзувам; Сакам и вие да се чувствувате исто

Нема да залутате; Нема да залуташ.“

Тоа ќе ја натера вашата љубов да се заљуби во вас, самокако да сте се заљубиле во него.

За да ја фрлите оваа магија, ќе ви треба слика од вашата љубов (направена црно-бела).

Како и секогаш, најдете место со добра количина на светлина за оваа магија и уверете се дека тие се некој на кој можете да му верувате.

Следно, скандирајте:

„Се врзувам и стегам; врзувам и стегам

врзувам, врзувам; Сакам да се заљубиш во мене, исто како што јас се заљубив во тебе

Нема да залуташ; Нема да залуташ.“

Откако ќе се уверите дека тоа е така, натерајте ја вашата љубовница да ја стави сликата во својата соба.

Може да биде добра идеја да им оставите белешка до тоа.

Ова ќе успее, па тој ќе почне да ги чувствува ефектите од магијата многу брзо, за да можете да поминувате повеќе време заедно и да уживате во друштвото на едни со други правејќи ги работите што ви се допаѓаат и двајцата.

10) Магијата „Промени го расположението“

Дали во последно време забележавте дека момчето со кое излегувате не е многу весел или не го сака онака како што беше порано?

Па, можеби тој размислува за работа или можеби има проблем за кој не сака да зборува, но тоа не значи дека треба да страдате поради тоа.

Користете магија за да ја промените енергијата помеѓу вас и неговата расположение.

Оваа магија е многу слична со последната.

Овој пат, сакате да се уверите дека вашата љубов повеќе нема да биде нерасположена или насилна.

Во за да ја фрлите оваа магија, се што ви треба е вашата фотографија
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.