11 знаци на единствена жена на која сите се восхитуваат

11 знаци на единствена жена на која сите се восхитуваат
Billy Crawford

Дали сте жена која маршира според ритамот на сопствениот тапан?

Дали танцувате со волците или летате со орлите каде што никој друг не се осмелува да оди?

Еве ги Топ знаци дека сте единствена жена на која сите се восхитуваат.

Знам дека се восхитувам!

11 знаци на единствена жена на која сите се восхитуваат

1) Нејзините неуспеси ја прават посилна

Никој од нас не сака да пропадне.

Но, во пошироката слика, неуспехот е само отскочна штица.

Еден од главните знаци на уникатната жена на која сите се восхитуваат е дека никогаш не се откажува и не дозволува неуспехот да ги спречи нејзините соништа.

Ако еден пат не функционира, таа оди на заобиколен пат. Така нека биде!

Таа учи од своите разочарувања и оди подобро следниот пат.

Писателката за животни совети Ејми Вајт многу добро го кажува ова:

„Знам дека звучи чудно , но кога сфатив дека можам да научам од моите неуспеси, нешто се смени во мене. Само едноставното сознание дека моите неуспеси беа отскочна штица кон поголеми и подобри работи, ми го промени животот. нас. Во пожарите на неуспехот се создаваат некои од најголемите хероини во историјата.

Ако бизнисот не функционира, врската тргне наопаку или нешто друго доаѓа што ќе уништи сè?

Карактерната жена станува и вели: „Тоа ли е сè што имаш?“

2) Таа не ги намалува своите емоции

Нашата модерна култура учи многунездрави работи.

Едно од најлошите е тоа што ги притиска мажите и жените да ги зголемат своите емоции и да се однесуваат како ладни, логични роботи. Ова води до замрзнат, лажен живот на депресија и фрустрација.

Силната и единствена жена не се замара со ова: таа има контрола, но таа избира да го изрази она што го чувствува кога е вистинското време.

Навистина уникатната жена која е на врвот на својата игра научила како да постигне внатрешно мајсторство и да го прегрне својот внатрешен ѕвер.

Ако е во расправија, таа е во расправија!

Ако е заљубена, таа е заљубена!

По ѓаволите, без разлика дали е срамежлива или не, таа никогаш не приредува шоу во корист на другите. Таа го живее својот најдобар живот и поканува секого на возење што може да се справи со нерамнините.

Донесете го!

3) Таа разбира дека вистинската убавина не е само на Инстаграм

Многу луѓе трошат премногу време барајќи лајкови и влијание на „мрежата“.

Но, има многу повеќе во животот од објавувањето на Инстаграм и барањето Прегледите на TikTok.

Исто така, има многу повеќе во животот од одење по улица и секој маж и жена да ја вртат главата со стравопочит кон вашиот стил и убавина.

Мислам, тие работи се одлично.

Но, што има под надворешната обвивка? Дали е грижлива, духовна, длабока, единствена?

„Колку и да е една жена обична, ако вистината и искреноста се напишани на нејзиното лице, таа ќе биде убава“,Рекла Елеонор Рузвелт.

Рузвелт е во право.

Ниту една жена не се дефинира само според нејзиниот надворешен изглед, квалитетот на кожата или големината на градите.

Плитките мажи може да се збунат, но оние кои се вреди да се одвои времето, знајте дека овие површински работи исчезнуваат.

Она што останува е душата и врската. Уникатната жена која носи нешто неверојатно на овој свет е многу повеќе од обичен предмет.

Таа го менува светот со секој чекор.

4) Таа признава кога не е во право и се обидува да го поправи тоа

Еден од најголемите знаци на уникатната жена на која сите се восхитуваат е жена која ги поседува своите грешки и недостатоци.

Сите ги имаме.

Лажните и огорчените меѓу ги криеме и се обидуваме да ги потиснеме со дрога, алкохол, секс, работа или каква било друга зависност...

Навистина ретката и неверојатна жена не се крие и не потиснува:

Таа се соочува со главата. -он.

Таа признава што направила погрешно, презема чекори за да го поправи ако е можно и се поправа секогаш кога може.

Научи една од најважните лекции во животот, која е дека ако немате самоинтегритет, нема да биде важен надворешен успех.

Победата е важна, а надворешниот успех има свое место: но жената со карактер и единствен интегритет никогаш не ги брка наградите без да ги стави во работата.

Другите луѓе имаат бескрајни списоци на изговори и причини да избегнуваат што направиле или не.

Оваа жена не ја интересиразатајува:

Ако се зафркава, се наметнува.

5) Таа се држи далеку од озборувања и гласини

Мажите и жените и озборуваат и почнуваат или шират гласини. Тоа не е родова работа.

Но, жената која е уникатна и стои на своите вредности никогаш не се спушта толку ниско.

Зошто да ширите гласини кога наместо тоа можете едноставно да молчите?

Како би сакале ако чевелот е на другата нога?

Гласините и озборувањата можат да се прикрадат без да забележиме, а штом ќе започне дигиталната или буквалното натрупување, лесно е да се придружите.

Но, жената со интегритет е одбиена од менталитетот на толпата и само прави нешто затоа што сите други го прават тоа. Првото место?

Менталитетот на толпата е отров за неа.

Жената со интегритет знае дека едноставно нема смисла да се озборува. Дури и кога се чини дека ќе биде смешно или ќе собори конкурент на краток рок, на долг рок тоа води до горчина и драма.

Деби Мејн објаснува:

„Кога сте во искушение да озборувате, застанете и размислете неколку секунди. Размислете како би се чувствувале доколку сте предмет на што и да сакате да кажете.

„Запомнете дека никогаш не е во ред да се каже нешто што не е точно, но дури и ако е фактичко, која е користа?“

6) Нејзините соништа се далеку над обичните

Големите соништа не мора да бидат како тиегледате на сребрениот екран.

Големите соништа се релативни.

Отпочнувањето семејство и среќниот брак може да биде најубавото нешто, а истото може да биде и медицински пионер кој спасува илјадници животи.

Уникатната и сакана жена не застанува на очекувањата на општеството или на условувањата што и се наметнуваат.

Таа ги следи соништата што ги има и не бара дозвола.

Жената со интегритет не мора да ги прави „привлечните“ работи што медиумите ви кажуваат дека жените треба да ги прават: таа го менува светот преку нејзините зборови и постапки на илјадници мали начини на кои многумина од нас би можеле лесно да ги игнорираат.

Но, сето тоа прави голема разлика.

Таа го менува својот живот, го менува светот и ја менува судбината на сите оние со кои доаѓа во контакт.

Јас. Сум запознала уникатни и неверојатни жени претходно и можам да гарантирам дека ќе те променат засекогаш.

7) Таа никогаш не ги обвинува другите неправедно за нејзините проблеми

Кога возот излегува од шините има два Главни типови на луѓе:

Оние кои бараат некаде да покажат со прст;

И оние кои гледаат наоколу и се обидуваат да сфатат како да ја поправат ситуацијата без да се мачат да се фокусираат на тоа кој е виновен .

Живееме во општество кое сака сè повеќе од нас да се лутиме на пионите на идеологиите без никогаш да ѕиркаме зад завесите во куклите.

Ретката и тврдоглава женане паѓа на тоа.

Дури и кога некој е виновен за ситуација, таа продолжува понатаму и се срања.

Густаво Рацети има одличен совет како да престанете да ја играте играта на обвинување:

„Обвинувањето е избегнување. Полесно е да мислиме дека другиот дел е погрешен или лош, да погледнеме во себе.

„Наместо да делиме одговорност, вие обвинувате една личност. И избегнувајте секаква одговорност на ваша страна. Обвинувањето на другите ве заслепува.“

Добро кажано.

Исто така види: 10 начини да направите врската да функционира кога нема компатибилност (следете ги овие чекори!)

8) Таа ги остава незнаењето и агресивноста во прашина

Еден од најсветлите знаци на уникатната жена на која сите се восхитуваат е тоа таа нема време за малоумност и незнаење.

Таа дури и не се лути поради тоа и не одговара на провокации.

Таа само ја остава негативноста во прашина. Таа нема време за тоа.

Повеќето луѓе лесно се заглавуваат во драмата. Но, силната и ретка жена се издигнува над неа природно како масло и вода.

Таа само без напор ја одминува затоа што е над заговорот и лошите вибрации.

Ако некој дојде кај неа со било каков вид манипулација или нарцисоидност, тие исто така немаат среќа:

Таа само ќе го отфрли без двоумење и ќе оди веднаш покрај вас.

Жената со интегритет не е виновник, тоа е едноставно е премногу слаб пат за да оди надолу.

Таа повеќе би сакала да си ја тргне сопствената патека отколку да се жали на лошиот пат што го направиле другите.

9) Таа е дарежлива со своето време ивнимание

Друг од главните знаци на уникатната жена на која сите се восхитуваат е тоа што таа е дарежлива со своето време и внимание, но:

Секогаш внимава да се грижи за себе.

Нема бинарна ситуација во која таа е или за другите или за себе. Затоа што таа ја знае - и ја почитува - сопствената потреба за грижа за себе со нејзината желба да им служи и да се грижи за другите.

Ова се манифестира во нејзините работни места, врски и секој аспект од нејзиниот живот.

Постојат ефективни начини да бидете дарежливи, но сепак да имате време за себе.

Како што вели Мари Форлео:

„Кога давате за да добиете, сè што навистина ќе добиете е искуството на облекување, ова искуство да се биде жртва и веројатно да се чувствуваш како чергач од врата.

„Сега, од друга страна, давањето за давање е местото каде што е целата магија. Сакате да дадете од себе затоа што всушност сакате да го направите тоа.

„Сакате да го понудите вашето време и вашата љубов, вашето срце и вашите ресурси, без разлика на тоа, со нула очекување да добиете нешто за возврат.“

4>10) Љубовта кон себе е повеќе од само слоган за неа

Поврзано со последната точка, единствената жена на која сите се восхитуваат никогаш не ги игнорира сопствените потреби.

Таа сака да им помага на другите и е љубезна и дарежлива, но се грижи за себе.

И знае дека без да се увери дека прави добро, нема многу што може да направи за некој друг .

Ова само-почитта природно се преведува во почит од другите, што е дел од причината зошто таа е толку сакана.

Во одреден момент, другите луѓе ве третираат онака како што им давате дозвола да се однесуваат со вас.

Силната и уникатна жена никогаш не се превиткува според сопствените стандарди или времето и просторот што и се потребни за себе.

Дури и во сериозна врска, таа ќе ја спушти ногата кога е потребно за да има простор и компромиси таа има потреба од сопствен развој.

Тоа е здрава и одлична работа.

Исто така види: Дали вреди да се има корпоративна кариера?

11) Таа никогаш не се наведнува на притисокот од врсниците и „популарноста“

Ако сакате да најдете жена која е навистина уникатна и сакана од сите, барајте ги оние кои не ја следат толпата.

Тие никогаш не се наведнуваат на притисокот од колегите или го прават она што е популарно, тие се држат до своите вредности и своето срце. Ова ги привлекува на оние кои исто така сакаат да го следат нивното срце, но чувствуваат притисок.

Бидејќи потребна е само една жена да стане и сите други знаат со сигурност дека можат исто така.

Како советник Пол Черњак пишува:

„Притисокот од врсниците може да биде тежок кога сè што сакате е луѓето да ве прифатат. Но, вистинското прифаќање започнува од себе.

„Научете да бидете сочувствителни кон себе - простувајте ги грешките и учете од нив. Запомнете дека никогаш немало и никогаш нема да има некој друг точно како вас, и тоа е прилично неверојатна работа.“

Да се ​​биде навистина уникатен наспроти желбата да се биде „посебен“

Имаогромна разлика помеѓу да се биде навистина уникатен и достоен за восхит и да се биде егоистичен трудољубив кој сака да биде „посебен“.

Првиот го прави нашето општество подобро место и нè предизвикува сите да го достигнеме нашиот целосен потенцијал. Вториот ја зајакнува лажната култура на зомби на Инстаграм и лажни маркетиншки гуруа.

Прегрнете го внатрешното вас – навистина единственото – и светот ќе ви се отвори.

Најјасните знаци на единствена жена на која сите се восхитуваат укажуваат на дама која го дефинира нејзиниот свет: таа не дозволува светот да ја дефинира.

Има повеќе од доволно копии, сите го сакаат оригиналот!
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.