14 начини да го натерате да се врати оставајќи го сам

14 начини да го натерате да се врати оставајќи го сам
Billy Crawford

Ако неодамна сте раскинале со вашиот дечко, можеби се чини дека тој нема да се врати.

Меѓутоа, повеќето мажи ќе бидат отворени за повторно здружување ако им ги дадете вистинските сигнали.

За почеток, ако го оставите некое време сам, ќе му недостигате и ќе размисли зошто воопшто ви раскинал.

Да. Добро прочитавте. Ако го оставите сам, може да го вратите вашиот маж повторно во вашите прегратки.

Ајде да видиме како.

1) Дајте му малку простор

Ова е нешто што на момците навистина им се допаѓа. Тие не сакаат да им пречат жените кои постојано им пречат да се вратат дома.

Ако сакате вашето момче да се врати, тогаш треба да го натерате да се чувствува удобно.

Ова може да биде направено со тоа што ќе го оставите сам или ќе му дадете малку простор. Важно е да се чувствува како да не го осудуваат кога ќе се врати.

Важно е и да се чувствува како да сте спремни да го слушате и поддржите на кој било начин.

0>Ова може да изгледа контраинтуитивно ако се обидувате да го вратите вашето момче бидејќи тоа прави личноста која заминала да се чувствува како да нема ништо друго да понуди освен време.

Сепак, ова може да биде моќна алатка доколку се користи правилно .

Оставањето на поединецот сам на краток период може да ги стави на место каде што ќе размислат што сакаат и што им треба од нивната врска и како можат повторно да го добијат.

Исто така види: Што да правите кога немате насока во животот на 50 години

Ова е особено точно ако знаатТој ќе сфати дека ако те пушти да си одиш, тогаш никогаш повеќе нема да те види.

12) Имај нов дечко на страна

Издржи се да излегуваш со други момци и задржи ги на растојание од раката.

Ако вашиот човек мисли дека се забавувате со некој друг, тој ќе се обиде да најде начини да ве натера да му недостигате и повторно да се зближите.

Тој ја сака својата девојка за себе, па ако види друг дечко кој се обидува да се зближи со вас, тоа ќе го направи љубоморен и ќе се труди повеќе да ве врати.

Издржувањето на врската со други момци исто така ќе направи вашето поранешно момче да се чувствува несигурно затоа што тој нема да знае дали ќе излезеш со друго момче или не.

Ако те види со друго момче, ќе почне да мисли дека е можно повеќе да не го сакаш.

Гледате, љубомората е здрава емоција затоа што го прави вашиот маж да се чувствува заштитнички настроен кон вас.

Ќе се чувствува како тој да биде првиот што ќе ги исправи работите повторно.

0>Значи, ако види друг дечко кој се обидува да се зближи со вас, неговото его ќе го натера повеќе да се труди да ве врати и да ја спаси врската.

Поважно му е да ја врати својата девојка отколку за да излезете со нов дечко или двајца.

13) Бидете свои

Бидете свои.

Ако ги правите работите на начин што го прави вашето момче да се чувствува непријатно, тој ќе веројатно престанете да ги правите исто така.

Тој може дури и да ве остави.

Бидете свои и дајте му до знаење дека не сакате да го промените тоа што сте.

Тоа ешто ќе го натера да сфати дека нешто не е во ред со врската и треба да поработи на тоа.

Можеби претходно не можел да го види тоа, но сега му е многу јасно.

0>Ако не му се допаѓа начинот на кој се облекувате или делувате, или ако сака само едно од вас, тогаш можеби треба да размислите повторно зошто сте во оваа врска на прво место.

Ако тој е само заинтересирани за секс, тогаш можеби е време да продолжите понатаму.

Спојувањето со некој друг никогаш не е лесно, но ако бидете сигурни дека поврзувањето е само забава и ништо повеќе, тогаш на крајот возбудата да се биде со некој нов ќе исчезне и двајцата ќе можете повторно да се чувствувате удобно еден со друг.

14) Дајте му малку време

Има многу начини да го натерате вашето момче да се врати, вклучително и да му дадете малку време.

На повеќето мажи ќе им здосади да останат сами и ќе почнат да им недостигаат партнерот.

Добар начин да го придобиете назад е да му дадете малку простор.

Ова може да вклучува и оставање сам неколку часа или дури и ноќе.

Една работа што треба да ја имате на ум е дека ако не Не ви се јавив или не ви испратив порака во рок од еден час, безбедно е да се претпостави дека не сака да разговара.

Ако сè уште не е подготвен да се врати, дајте му малку време. Не го присилувајте на тоа така што постојано му се јавувате или се вознемирувате поради тоа.

Ако сакате вашето момче да се врати, треба дадајте му малку простор за да може јасно да размислува и да одлучи што сака.

Заклучок

Кога ќе раскинете со вашето момче, најдобриот начин да го задржите заинтересиран е да му покажете дека сте продолжувате понатаму.

Со ова, сакате да му дадете до знаење дека не сте спремни да се смирите со него и да започнете долга врска — дури и ако тој го прави тоа.

Можеби. веќе сте се обиделе да контактирате со него и единствениот одговор што го добивте беше дека тој сè уште е „тврд“ или „кул“. надвор сам или барајќи од вашите пријатели да се дружат со вас.

Ако тој сè уште не ви се јави за една недела по неколку такви потези, тоа може да биде добар знак дека тој не е заинтересиран да се врати заедно со вас.

Сепак, смирете се! Тој сепак може да се предомисли и да посегне по вас.

тоа е само привремено и тие ќе се вратат кај партнерот штом ќе имаат шанса да обработат сè.

Затоа, нека има простор што му треба за да се „олади“ без да му пречи. Оваа стратегија ќе направи чуда.

2) Не биди достапен 24/7

Да го оставиш сам не е исто што и недостапен.

Тоа е да се дистанцирате од ситуацијата со правење паузи и посветување време на сопствените потреби и интереси.

Ако сте достапни 24/7, ќе му биде премногу лесно да се јави кога тој сака или едноставно да се појави на вашата врата секогаш кога ќе му се допадне.

Дел од тоа да се биде добра девојка или сопруга е да се најде рамнотежа помеѓу тоа да се биде достапен и да се биде достапен цело време.

Да дајте му простор, прво треба да научите како да си поставувате граници.

Исто така види: 10 совети како да се стремите кон напредок - не до совршенство

Ова може да значи да се согласите со вашето момче дека можете да разговарате само во одредени денови од неделата или да поставите граници во вашата куќа што ќе му овозможат одредена приватност.

Бидете јасни за тоа што сакате во однос на комуникацијата и почитта и не се чувствувајте виновни што поставувате граници.

3) Одете полека

Ако штотуку ја завршивте врската и вашиот дечко сè уште ви се јавува, не брзајте да се враќате во работите.

Обидете се да ги сфаќате работите бавно и дајте му време да размисли за сите убави моменти што ги поминал со вас.

Во овој момент, тој ќе се чувствува како да изгубил нешто. Ќе му недостигаш и ќе го мисли тоаможеби направил грешка со раскинувањето со вас.

Ако брзате да се вратите во врската, тоа само ќе ги влоши работите бидејќи вашето момче може да мисли дека сè уште не сте го надминале и се уште се надевате повторно заедно.

Ако работите не функционираат повторно, тогаш можеби ќе заглавите во друга долгорочна врска која не е соодветна за вас.

Наместо да брзате со работите, земете време е да размислите зошто вашето момче постапи така како што постапи и зошто работите не функционираа повторно.

Ова ќе му помогне да сфати колку му недостасувате и ќе го натера да направи се што може само за да биде повторно со вас.

Ако брзате да се вратите на работите, тогаш тој ќе се чувствува како да нема ништо лошо во врската на прво место.

Одвојте време и оставете го да го пропушти она што беше изгубено.

4) Одвојте време од врската

Откако ќе раскинете со вашиот дечко, одете на одмор или едноставно направете нешто забавно за да не мислите од него.

Не само што ќе ве натера да се чувствувате подобро, туку ако го оставите сам на некое време и не подадете рака, вашиот тип ќе размисли што згрешил и ќе бара начини да го поправи тоа.

Запомнете дека мажите се едноставни суштества: ако не можат да дојдат до вас, тие претпоставуваат една од двете работи.

Или направиле нешто лошо и сакате да ги казните или ви се случило нешто ужасно.

Кога мажот ќе почувствува дека нешто не е во ред, ќе почувствува потреба да се поправитоа и ви се јави.

Ако не сте таму кога ќе ви се јави, тој ќе размисли што згрешил и ќе се обиде да го реши.

Ќе помисли: „Можеби јас требаше да и кажам колку ја сакам“ или „Можеби требаше да и кажам колку е убава“.

Поважна лекција е дека ништо не е во ред.

Едноставно си на одмор или зафатен правејќи нешто забавно и правејќи го тоа сам.

Ако продолжите да мислите на вашиот дечко, тој ќе размислува за вас и ќе се обиде да ги поправи работите.

Не реагирајте на него; тоа само ќе го натера да верува дека сакате да го казните.

Бидете свои и тој повторно ќе се обиде да се собере.

5) Поминете време со вашите пријатели

Сите ние имаме една личност која едноставно не можеме да ја постигнеме.

Без разлика дали тоа е поради долга историја на неуспешни врски или поради толку лош судир на личноста што вие двајца не можете ни останете во иста просторија повеќе од 10 минути, резултатот е секогаш ист: вие сте сингл, сами и целосно мизерен.

Иако ова може да звучи како безизлезна ситуација, има многу начини на кои можете да ја одржите вашата врска ако и двајцата сте спремни да вложите труд.

Една работа што можете да направите е да поминувате време со вашите пријатели и семејството.

Иако можеби звучи клише на почетокот, всушност е добра идеја да закажете повеќе време со луѓе кои ве сакаат и се грижат за вас.

Да правите работи како излегување на вечера илигледањето филмови заедно може да ви помогне да изградите посилна врска и да се поврзете на емоционално ниво што ќе ви го олесни компромисот кога ќе треба.

6) Направете се зафатени за да не размислувате за него и па се одвлекуваш од искушението

Колку и да е тешко да се направи, треба да го оставиш бившиот сам и да се зафатиш за да не мислиш на него .

Ако знае дека сте тажни и дека ќе се предаде на искушението да се врати и да ве утеши.

Но, ако се одвлекувате со работа, пријатели или какви било активности, тогаш го бришеш неговото постоење во твојот живот.

На пример, кога ќе се јави, нека повикот оди директно на говорна пошта.

Кога ќе се појави на вашиот Фејсбук и ќе видите дека тој е онлајн, затворете го компјутерот и одете направете нешто друго.

Не е лесно да се направи, но ако успеете да останете зафатени, ќе ви биде полесно да го оставите на мира.

И кога ќе го направите тоа, може повторно да го прогонува кога ќе сфати колку му недостасувате.

Ова е важна стратегија што треба да ја правите од време на време.

7) Бидете сигурни .

Ако не се вративте во вашата врска, одвојте малку време и фокусирајте се на себе.

Тоа ќе ви помогне да ја изградите вашата самодоверба така што ќе имате време да ја преболите, работете на себе и повторно изградете подобра втора половина од вашиот живот.

Бидете самоуверени, бидејќи тоа ќе го натера да посака да дојденазад кон вас.

Кога мажот ќе види дека сте сигурни во себе, тој се чувствува посигурен и со вас.

Поголема е веројатноста да се врати кај вас ако тој гледа дека не се плашите од преземање ризици и дека сте подготвени да ги правите работите сами.

Прво, погрижете се да му покажете дека сте сигурни во себе со тоа што ќе ви биде удобно да го носите она што го сакате и да го правите што сакаш.

Ова му покажува дека си уверен во својата кожа и дека не можеш да се замараш со мислењата на другите (освен твоите пријатели).

Второ, биди подготвен за кога ќе се врати.

Бидете подготвени за кога ќе посака да се види повторно (тој ќе се види) и бидете подготвени за кога ќе има слободно време и ќе сака да помине време со вас.

Бидете подготвени за кога тој сака да помине време сам со вас (тој ќе го направи), и бидете подготвени за кога тој не сака да се види со никој друг освен вас (тој нема).

Бидете подготвени за кога ќе се јави/испише порака/сака да се дружи веднаш (ќе).

8) Разговарајте со доверлив тренер за односи

Иако точките во оваа статија ќе ви помогнат да се справите со поранешно да се вратите, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на конкретните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Херојот на односите е страница каде што високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложена и тешка љубовситуации, како начини да го натерате да се врати. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, допрев до нив неколку месеци пред.

Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучително и практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен далеку од тоа колку беа искрени, разбрани и професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

9) Дајте поддршка

Ако сакате да го вратите вашето момче, може да биде примамливо да се обидете да го принудите да се врати кај вас.

Сепак, ова е лоша идеја.

Ако го оттурнете вашето момче и го оставите на мира, тој може да почне да се чувствува огорчен кон вас.

Може дури и да се изнервира од фактот дека неговата девојка постојано му се јавува или му пишува пораки.

Како резултат на тоа, тој може да почне целосно да избегнува да се гледа со вас.

Ако сакате вашето момче да се врати кај вас, постојат две работи што треба да го направите:

Најпрво, да ја поддржувате врската.

Ова значи да бидете сигурни дека тој има сè што му треба.

На пример, ако му треба нов пар чевли, па погрижете се тоатој ги добива.

Слично на тоа, ако има проблеми со својот автомобил, тогаш понудете му помош да го реши проблемот.

Второ, поставете се на располагање секогаш кога е можно.

Ова значи да бидете сигурни дека сте секогаш наоколу кога вашето момче сака да ве види.

Со други зборови, не плашете се да се појавите во неговата куќа ненајавено.

10) Игнорирај неговите пораки и повици од време на време

Можете да ја користите и оваа стратегија. Ако сакате да го оставите вашиот поранешен сам, оваа идеја е особено ефективна.

Кога одговарате на неговите пораки и повици, игнорирајте ги. Ако сакате, игнорирајте го неколку дена директно.

Проверете дали вашиот телефон е на тивко и игнорирајте го дури и ако знаете дека е тој. Кога ќе ви прати пораки или ќе ви се јави, не одговарајте веднаш, а ако случајно го сторите тоа, не разговарајте долго на телефон.

Ако е итно, тој ќе се јави. Кога ќе му одговорите, бидете благи со разговорот. Не отворајте му за вашите чувства и не му давајте ни милиметар.

Ако се обидува да се врати заедно со вас, голема е веројатноста дека ќе ви праќа многу пораки или ќе ви се јави .

Колку повеќе повици и пораки испраќа, толку поочајно ќе изгледа и овој трик ќе биде попривлечен.

Ова може да биде начин да види колку навистина му недостасувате и сака да се врати.

Момците сакаат да им се погали егото и ако му дадете простор некое време да ви недостига и да размисли зазошто ти раскина на прво место, тогаш и ова ќе функционира добро.

11) Држете ја дистанцата

Далечината функционира на два различни начини.

Кога вие прво раскинете со вашиот дечко, тој можеби ќе сака да остане близок затоа што е тажен.

Но, ако го оставите сам на некое време, ќе му недостигате и ќе сака повторно да поминува време со вас.

0>На крајот на краиштата, на луѓето им недостасува она што не можат да го имаат. Ако вашиот човек не може да ве допре и да ве види, тој ќе почне да размислува зошто и да се прашува како да го поправи тоа.

Ако не сте наоколу кога ќе ви се јави, тој ќе се прашува зошто сте застанале ќе му возврати на повиците.

Тој ќе почне да размислува што не е во ред со него и ќе се обиде да го поправи.

Можеби ќе каже: „Можеби направив нешто прерано и таа ја прекина врската затоа што се плашеше повторно да се повреди.“

Повторно, не реагирајте на ова. Едноставно игнорирајте го додека не престане да се јавува.

Ако реагирате на неговите повици, тој ќе почувствува дека сакате да го казните.

Повторно, ништо не е во ред. Едноставно се забавуваш без него и тој е оној кој треба да попушти и да ти надомести.

Повикај го кога ќе имаш време и кажете дека сте зафатени во моментот, но вие ми недостига и сакаме да бидеме заедно.

Тоа не води до втората причина зошто далечината функционира. Тоа го прави да се чувствува несигурен за иднината без тебе.

Ако е далеку, ќе има време да мисли дека иднината без тебе не вреди.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.