26 знаци дека тој не ве почитува и не ве заслужува (без глупости)

26 знаци дека тој не ве почитува и не ве заслужува (без глупости)
Billy Crawford

Содржина

Кај мажот, однесувањето со непочитување може да се манифестира на различни начини, од одбивање да ги извршува основните задачи до целосно прекинување на комуникацијата.

Најчесто, момчето не се однесува негативно кон жената намерно, туку неговите постапки се скоро секогаш повредливи за неа.

Затоа понекогаш може да и биде тешко на жената да утврди дали недостатокот на почит од страна на нејзиниот партнер е значаен за неа и за врската во која е.

Ова може да биде и ваш случај. Значи, ако го видите овој човек низ розови очила, сега би било одлично време да ги извадите и да ја прочитате вистината за него!

Еве 26 знаци дека не ве почитува и не ве заслужува:

1) Тој дава лоши забелешки за вашиот изглед

Очигледен чин на непочитување е кога вашиот партнер прави лоши забелешки за вашиот изглед.

Тој може да каже работи како „ти „Дебел си“, „Дали навистина ќе го носиш тоа?“, или „Дали се погледна себеси денес?“

Тој може дури и да се пофали со својата привлечност, велејќи дека изгледа многу подобро од ти си.

Кога ја исмејува вашата фигура, тој имплицира дека не ја заслужувате неговата љубов. Затоа е непочитување. Тоа е и понижувачко и навредливо.

Дури и ако е во право, не треба да го кажува така.

2) Многу интуитивен советник го потврдува тоа

Знаците Откривам во оваа статија ќе ви даде добра идеја за тоа дали тојсо вас и не се труди да ги реши конфликтите покажува дека не ја почитува вашата врска или себеси.

Ако излегувате со некој ваков, не дозволувајте тоа да излезе од контрола и не нека ве повреди уште повеќе.

Ако сте во врска во која партнерот ве злоупотребува и непочитува, време е да се извлечете. Не е здраво некој да трпи злоставување.

22) Вашето момче ве игнорира почесто отколку не

Овој тип престана да ве гледа во очи кога разговаравте. Тој престана да прави да се чувствувате како да сте причината зошто тој сè уште дише. Почна да ве игнорира и да ги игнорира вашите потреби.

За жал, сето тоа се знаци дека вашата врска е во неволја. Ако партнерот постојано ве игнорира, тогаш тоа значи дека не ве почитува, а самата врска заслужува подобро.

Покрај тоа, ако престане да комуницира со вас и почне да зборува лошо за вас, можеби обидувајќи се да ве повреди во тој процес. Внимавајте на тоа!

23) Тој се исмева со вашите животни цели

Ако вашето момче се исмева со работите на кои имате ум и особено со работите што ви се важни, тој не ве почитува.

Ова покажува дека тој не ве смета за рамноправни во неговиот живот и не ги почитува вашите квалитети како личност. Исто така, тој не ги почитува вашите избори и ве осудува.

Значи, можеби е време да најдетеподобар дечко.

24) Тој се обидува да ја преземе контролата над вас

Ако вашето момче се обидува да ве контролира, тогаш тој не ве почитува.

Според различни експерти, оној кој ја контролира врската не го почитува својот партнер како независна личност и не дозволува партнерот да биде свој.

Тие манипулираат со партнерот давајќи им наредби и сите други да се однесуваат кон нив како да се тие И вие сте одговорни.

Значи, ако вашиот партнер се обидува да ве контролира и да ве натера да правите работи што не ги сакате, можеби е време да трчате на другата страна!

25) Тој често ви вика

Овој тип постојано ви вика, ви вика и навредува.

Без разлика што правите, тој е оној кој секогаш прави работите се полоши или кажуваат лоши работи за да ве повредат.

Ќе почнете да мислите дека ова однесување е нормално, но тоа воопшто не е во ред.

Ако вашето момче често ви вика, тоа значи дека не ве почитува ниту вас, ниту вашата врска.

26) Секогаш наоѓа изговори за да не направи нешто

Сакате да направите нешто со него и, откако ќе се согласите, тој бара изговори за неможноста да дојде.

Следно, кога ќе се налутиш, тој те обвинува дека не ја почитуваш неговата одлука.

Што е ова?

Мразам да ти го кршам, но со тоа што се однесува вака тој само прави будала од тебе.

Што го тера мажот да не те почитува?

Во ред, па сегадека знаете како изгледа непочитувањето и како можете да го забележите, треба да одговориме на уште едно важно прашање:

„Зошто мажите не ги почитуваат жените?“

Факт е дека понекогаш знаците се лесно да се види. Други времиња, потребна е силна жена само за да ги препознае.

Причините зошто мажите не ги почитуваат жените би можеле да бидат:

 • Имаат проблеми со самодовербата, што ги тера да сакаат да се чувствуваат моќни во врската.
 • Тие се чувствуваат љубоморни и несигурни, што ги тера да се обидат да доминираат во ситуацијата.
 • Тие не сакаат да бидат повредени, па затоа се обидуваат да ве контролираат и да ве натераат да го правите она што тие сакаат.
 • Тие се чувствуваат отфрлено или несакано, па го користат непочитувањето како одбранбен механизам против вашето отфрлање.
 • Тие мислат дека се супериорни, па сметаат дека е нормално да не ве почитуваат .
 • Тие имале негативни искуства со жени во минатото, па претпоставуваат дека можат да го направат истото во вашата врска.
 • Тие се чувствуваат како да можат да се однесуваат со вас како што сакаат и тоа е во ред затоа што тие се мажи, а вие сте само жена.
 • Тие мислат дека е во ред да се однесуваат со вас на кој било начин бидејќи сте очајни за љубов и внимание.
 • Тие имаат ниско јас - почитуваат и имаат потреба од одобрување од другите, па се преправаат дека се совршени момци пред луѓето за да се чувствуваат добро со себе.

Според една статија објавена од Psychology Today, Можат да бидат причините поради кои мажите не ги почитуваат женитекатегоризирано во три работи:

 • како средство за задоволување
 • како одбранбен механизам против анксиозност
 • како начин да се заштити нивната сексуална самодоверба

Ова може да звучи како комплицирана работа. Но, едноставно кажано, ако вашето момче не ве почитува, тоа не е поради вас.

Без разлика што може да ви каже, вие не сте виновни.

Исто така види: Што значи кога мислите дека сте подобри од другите

Не сфатете ме погрешно, сепак; Не велам дека ништо не е твоја вина. Меѓутоа, да се биде непочитуван не е.

Како да натерате маж да се однесува со вас со почит?

Не треба да очекувате вашиот партнер автоматски да почнете да се однесувате кон вас со почит. Ако сакате тој да се однесува со вас со почит, треба да му покажете дека го заслужувате тоа.

Но, како го правите тоа? Еве што треба да се случи:

Посветете се прво да се почитувате себеси!

Не можете да очекувате некој друг да ве почитува ако не го сторите тоа прво. Не е фер.

Покажете се како најдоброто јас!

Морате да бидете искрени за тоа кои сте и што сакате од животот.

Ако му кажете што ви треба наместо да чекате тој да ви каже, тогаш тој ќе разбере дека и тој треба да ве почитува.

Застанете во одбрана!

Имате право да го направите вашиот потребите да се слушнат и да не се игнорираат или контролираат затоа што сте жена.

Треба да ги пренесете вашите потреби, а ако тој не ве почитува, тогаш тоа повеќе не е негов проблем.

Биди најдобарверзија на себе!

Не можете да очекувате некој друг да ве третира како принцеза кога вие самите не сте такви. Ако сакате некој да се однесува со вас со почит, тогаш погрижете се да знае дека тоа треба.

Покажете почит на вашиот партнер!

Запомнете: почитта е она по што тој копнееше, а не вие . Ако го третирате како крал, тој веројатно ќе ве третира и како кралица. На крајот на краиштата, љубовта е да давате.

Потсетете го дека е достоен за вас!

Кога вашиот партнер не ве почитува, потсетете го зошто е дури и со жена како вас.

Кажете му дека треба да се потсети на неговата вредност како личност и знајте дека тоа не значи дека треба да не ги почитува жените за да се чувствува добро во врска со тоа што е.

Тој не ве почитува вас и тој не не те заслужува. Дали треба да го оставите?

Одговорот на ова прашање зависи од сериозноста на непочитувањето. Понекогаш, може да го натерате вашето момче да се промени ако го препознае неговото однесување и се чувствува лошо поради тоа.

Но, ако не е отворен за промени или ако не му е важно да се однесува со вас со почит, тогаш тоа е време е да го оставите во мир!

Вашата среќа зависи од тоа. Никој не заслужува некој што не го цени. И на крајот на денот, она што е најважно не е што мислат другите за нас, туку како ние се чувствуваме за себе.

Вашиот партнер не ве почитува. Што сега?

Ги опфативме знаците тојне ве почитува и не ве заслужува, но ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Јас ги спомна претходно; Бев воодушевен од тоа колку беа професионални, но сепак смирувачки.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за вашата врска со овој човек, туку можат да ве советуваат за тоа што ве очекува во иднина.

0>Без разлика дали претпочитате читање преку повик или разговор, овие советници се вистинската работа.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубов.

не ве почитува и не ве заслужува.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со многу интуитивен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и упатени.

Кликни овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да ви каже повеќе за однесувањето на вашиот партнер, туку може да ви ги открие и сите ваши љубовни можности.

3) Тој се однесува како никогаш да не сте поставиле ништо граници

Жените поставуваат граници со мажите за да се погрижат да го почитуваат нивниот личен простор кога не сакаат да им пречи.

Кога поставувате граници, во основа велите дека одредени однесувањето не е прифатливо и дека очекувате вашиот партнер да ги почитува вашите желби.

Значи, се подразбира дека ако вашиот маж не ги почитува вашите граници, тој не ве почитува.

На пример, , му велите да не праќа пораки или да се јавува после 11:00 часот навечер (и често му кажувате), но сепак тој избира да го направи тоа. Во овој случај, тој дефинитивно не ве почитува.

Немојте да се замарате со него ако тој мисли поинаку.

Исто така види: Како да препознаете дали и се допаѓате на некоја девојка: 22 јасни знаци дека е за вас!

4) Никогаш не го добивате личниот просторви треба

Не е невообичаено мажите да бараат поголемо внимание од своите партнерки. Како и да е, непочитување е кога мажот се обидува да ја задуши својата партнерка со тоа што ја гужва во речиси сите прилики.

Ако вашето момче инсистира постојано да се наметнува и не ви дозволува да дишете, треба да му кажете дека неговото однесување е непочитување.

Морате да останете цврсти на вашата изјава и да не ве поколебаат неговите аргументи (тој ќе се обиде).

Во случај да одлучи да ги игнорира вашите чувства, како и вашите потребите, тој дефинитивно не ве почитува.

5) Неговото однесување е сосема слично на нарцисоидното

Нарцисоидните луѓе се желни да изгледаат добро во секое време пред другите како чин на вообразеност .

Тие само сакаат да бидат забележани поради нивната уникатност, без разлика на последиците.

Ако вашето момче постојано вели „Јас сум подобар од тебе“ или „ти си инфериорен од мене “, тој покажува дека не сте му толку важни колку што веројатно би сакале.

Со други зборови, тој не ве почитува вас (и себеси). Зошто?

Затоа што е навредливо да слушате такви забелешки од вашиот партнер, особено кога тој се чувствува како да има главна рака во врската.

6) Тој е груб кон вашите пријатели и семејството

Однесувањето на вашето момче (или сопругот?) со пријателите и семејството е добар показател за тоа колку ве почитува.

Ако ги третира вашите пријатели како ѓубре ине го почитува вашето семејство или ако често го критикува, дефинитивно не ве почитува, а не само што покажува незаинтересираност за нив.

Разбирам; малку луѓе навистина се согласуваат со семејството и пријателите на нивниот партнер, но тоа не значи дека не треба да ги почитуваат.

7) Тој не споделува многу со вас и чува тајни

Партнерите во врска треба да си веруваат еден на друг и да бидат отворени еден со друг.

Ако мажот одлучи да задржи нешто од својата партнерка, тој покажува дека не ја почитува .

На пример, ако момчето лаже за тоа каде оди на важен состанок или ако ве заведе за тоа каде се наоѓа кога доцнел поради олеснителни околности и не ви кажал соодветни детали, тоа е непочитување.

Да се ​​однесува кон вас како да сте странец е нешто што не треба да го толерирате.

8) Тој флертува со други жени или доаѓа со други жени

Мажите ја имаат оваа навика флертување со други жени дури и ако се во врска. Тоа е само една од оние „машки работи“ - тие не можат да помогнат, но тоа не го прави помалку непочитување.

Оваа конкретна постапка покажува дека вашиот маж не ве сфаќа сериозно или не го цени вашето врска затоа што тој постојано им прави префрлања на други жени.

Ако флертува со друга жена или доаѓа со друга жена кога сте заедно, кажете му да ја отфрли или да се изгуби.

Ако тој избира да не ве почитува,тогаш немој повеќе да се замараш со него.

9) Не се чувствуваш како да те поддржува

Да знаеш дека партнерот навистина ти го држи грбот кога е најважно е важно кога станува збор за одржување здрава врска.

Ако тој не покажува никаков интерес за она што ве прави среќни, или ако не може да му пречи како работите се одвиваат со вас, тој не ве почитува затоа што не го прави тоа се грижи дали ќе успееш или ќе не успееш.

Можеби вели дека ти дава поддршка, но овие зборови се бесмислени кога неговите постапки зборуваат поинаку.

Претходно спомнав колку ми помогнаа советниците во Psychic Source кога јас се соочуваше со тешкотии во животот.

Иако може многу да научиме за ваква ситуација од написи или стручни мислења, ништо навистина не може да се спореди со примање персонализирано читање од високо интуитивна личност.

Од давање јасност на ситуацијата до поддршка додека донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со доверба.

Кликнете овде за да го добиете вашето персонализирано читање.

10 ) Ви вели дека вие сте виновни за неговото лошо однесување

Ако го поддржувате партнерот и стоите покрај него, тој треба да биде благодарен за вашето присуство.

Меѓутоа, доколку се однесува како ако сè е ваша вина, тогаш тој не ве почитува.

Не е почит да обвинувате некого за вашето лошо однесување бидејќи нема оправдување затоа.

Ако имате проблем со себе, преземете ја одговорноста и не обвинувајте за тоа некој друг, нели?

11) Тој ве спушта и се исмејува со вас пред други

Постои тенка линија помеѓу задевањето и исмејувањето на партнерот кога разговарате со другите. Ако ја премине оваа граница, тогаш можете да бидете сигурни дека не ве почитува.

На пример, ако вашето момче разговара со своите пријатели и вели: „Не можам да верувам дека таа го кажа тоа“ или „тоа е тешко е да излегувам со неа бидејќи и треба премногу внимание додека сме заедно“, тој не те почитува.

Има многу мажи кои се впуштаат во такво однесување, па ако зборува и прави вакви работи, тој е покажувајќи дека не се грижи за вашите чувства.

12) Постојано ве прекинува кога зборувате

Некако, се чини дека мажите секогаш се во брзање. Тие не можат да престанат да зборуваат дури и ако личноста со која разговараат не завршила со зборувањето.

Истото се случува и со вашето момче. Тој се збунува и почнува да ве прекинува.

Ако ова се случува (и тоа се случува често), тој не ве почитува затоа што не му е грижа за тоа како се чувствувате секогаш кога зборува над вас или се обидува да го прекине вашиот разговор.

Кога го прави ова, тој дури и не слуша што имате да кажете, туку размислува за неговиот одговор.

13) Тој ве тера да имате многу сомнежи за себе

Кога ќе сфатите дека неповеќе верувајте во себе, тоа е знак дека вашата врска не функционира.

Ова не го велам за да ве вознемирувам, туку за да те доведам во контакт со реалноста на ситуацијата.

Ако тој ве тера да се сомневате во себе и прави да се чувствувате инфериорни, тој не ве почитува.

Да речеме дека ги скратува вашите мислења и вели нешто како „не сте во право“.

Што ќе се случи следно? Почнувате да се сомневате во себе затоа што тој ги третира вашите ставови како да се ужасни или непостоечки.

14) Тој не вели дека се извинува

Вашиот партнер, било да е тоа момче или сопруг, не не ти се извинувам.

Од една страна, најчесто не признава дека направил нешто погрешно. Па зошто би се извинувал?

Од друга страна, дури и ако знае дека е негова вина и дека нештото што го направил ве вознемирило, тој сепак не вели дека се извинува.

Кога човекот не се извинува, тоа не значи само дека не ве почитува; тоа значи и дека тој не се грижи за вашите чувства или за врската.

15) Тој не ви помага со ништо

Кога сте во врска/брак, таму се работи што очекувате вашиот партнер да ги направи за вас.

Тие вклучуваат, но не се ограничени на помагање во домашните работи, грижа за децата, грижа за постарите родители итн.

Ако тој не ги прави овие работи за вас и занемари да ви помогне во вашето време на потреба и бара од вас да направите сè за него (на пр., „Јасне може да се грижи за мајка ми затоа што и треба некој друг освен мене да се грижи за неа“), тогаш тој не те почитува со тоа што не ги исполнува твоите потреби.

16) Тој станува навистина љубоморен без причина

Љубомората во врската не треба да постои затоа што едноставно не е здрава. Значи, ако овој човек почне да се однесува љубоморно без причина, тоа значи дека не ве почитува и не ја цени вашата врска.

Или, ако станува навистина љубоморен кога сте надвор со други луѓе или на забава, ова е уште еден знак дека не ве почитува. Не е во право што мисли дека ќе направите „Господ знае што“.

Не треба да биде љубоморен освен ако не се чувствува несигурен во врска со неговата љубов или посветеност кон вас или ако нешто се случило во нивниот љубовен живот претходно.

Сепак, ова не е оправдување за неговата љубомора и не треба да биде причина да се толерира неговото лошо однесување.

17) Тој ве нарекува со секакви навредливи имиња

Исто како и другите однесувања со непочитување, и ова треба да биде црвено знаме за да внимавате.

Ако ве нарекува со имиња кои се навредливи или навредливи, тоа покажува дека не го прави тоа. не ве почитува вас и вашата врска.

На пример, ако постојано ве нарекува „глуп“, „грд“ или „глупав“, тогаш тој не ве почитува затоа што ова однесување е понижувачко и навредливо.

18) Тој никогаш не зазема ваша страна со ништо

Една од најважните работи што можете да ги направите во врската е да ја задржите вашатадовербата на партнерот и застанете покрај нив.

Во суштина, ако тој никогаш не се согласува со вас за ништо, тоа значи дека не го почитува и не го цени вашето мислење, што не е во ред.

Покрај тоа, ако секогаш се согласува со другата личност, веројатно тоа го прави намерно.

Да, добро прочитавте! Веројатно намерно те повредува.

Како да знам? Тоа е затоа што тој намерно прави да се чувствувате лошо за себе.

19) Тој често ви дава тивок третман

Тивот третман е форма на емоционална злоупотреба што е дизајнирана да ја повреди и понижи жртвата.

Лицето кое не се почитува со помош на таквиот третман ќе се чувствува како да е казнет за нешто што не го ни направила.

Ако ова се случува во вашата врска, тоа значи дека тој не ве почитува затоа што мисли дека е во ред да ве повреди така.

20) Тој не ги исполнува своите ветувања или договори со вас

Ако вашиот партнер вети дека ќе направи нешто за вас или со вас, но потоа не го прави тоа, тој не ве почитува.

Покрај тоа, ако склучува договори со вас, но сепак не ги исполни, тој не го почитува она што вие двајцата го имате заедно.

0>Со други зборови, бруталната вистина е дека тој е нечесен, недоверлив и не ја заслужува вашата љубов.

21) Тој не се однесува како тимски играч

Еден од најважните работи во врската е тимската работа.

Човек кој не работи
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.