Дали таа игра напорно за да ја добие или не е заинтересирана?

Дали таа игра напорно за да ја добие или не е заинтересирана?
Billy Crawford

Содржина

Запознавањето понекогаш може да биде исклучително тешко. Не е лесно да се движите низ сите ситуации и нејасни правила.

Со толку многу апликации за запознавање, совети како да се направи, се чини дека постои исклучување меѓу световите. Ако се обидувате да се здружите со девојката од вашите соништа, но добивате измешани сигнали, тоа може да ве налути!

Еве неколку совети кои можат да ви помогнат подобро да разберете дали таа игра напорно за да ја постигнете или едноставно не е заинтересирана за вас!

9 работи што ќе ги направи ако е за вас

Постојат некои работи што жените ги прават за да го натераат момчето повеќе да се заљуби во неа. Секоја жена го направила тоа барем еднаш во животот.

Постои збир на непишани правила кои едноставно се пренесуваат низ генерации. И покрај тоа што светот е неверојатно променет, сè уште имаме тенденција да се вратиме на трик или два.

Сè што правиме се прави со намера да го привлечеме вниманието на човекот од наш интерес. Кога мажот што ни се допаѓа ќе покаже наклонетост, ќе го турнеме низ тешко искушение само за да видиме како ќе се однесува.

Ако веќе не сте сигурни што да мислите, еве неколку работи што жената ќе ги направи кога игра тешко да се добие.

1) Таа често ќе каже дека е зафатена

Па, размислете за тоа. Дали би биле повеќе заинтересирани за некој кој има забавен живот со многубројни настани наредени или кауч?

Нормално, повеќето луѓе сакаат да излезат, да гледаат и да бидат видени. Тоада и покажеш каков тип си.

Ова е време кога ќе знаеш каде стоиш. Во зависност од нејзината реакција, можете да го планирате вашиот следен потег.

Можете или да продолжите да ја следите или ќе сфатите дека е време да се повлечете.

3) Играјте ја истата игра

Ако таа постојано ги игнорира вашите пораки, обидете се да го сторите истото со неа. Таа ќе ја добие сликата, верувајте ми, особено ако почнала да и се допаѓате многу.

Ова ќе ја исфрли од нејзината игра и ќе ви даде шанса да го направите следниот потег. Знам дека сето ова може да звучи толку непотребно.

Меѓутоа, ова е играта која постои многу подолго од нас на оваа планета, затоа само играјте заедно.

Обидете се да и го дадете истиот третман подеднакво, за да може да го вкуси сопствениот лек. Може да биде горчливо апче за голтање, што може да го скрати периодот на оваа игра.

Можете да се обидете и целосно да ја игнорирате неколку дена. Нејзината реакција ќе ви каже сè.

Ако одеднаш почне да покажува интерес повеќе од вообичаено, ќе знаете дека сте на вистинскиот пат.

Исто така види: 10 непобитни знаци дека вашиот поранешен сè уште има чувства за вас (целосен водич)

Кога ќе сфати дека нема да отстапите , таа може да ја поедностави стратегијата или целосно да ја отфрли. Тоа ќе ви помогне подобро да ја разберете позицијата во која се наоѓате.

4) Бидете искрени

Ако таа игра напорно за да ја постигнете со месеци и едноставно ви е преку глава од тоа, можете да се обидете искрено да зборуваш со неа. Бидете смирени и соочете се со неа за работите што еправи.

Прашајте ја каков е нејзиниот план и дали мисли да продолжи со вас. Ова сигурно ќе ја изненади.

Тоа може да биде ризичен потег и може да оди во секој случај. Сепак, тоа е нешто што треба да се направи ако не сакате да губите време и нерви на нешто што не оди никаде.

На овој начин таа ќе знае дека сте решени да бидете со неа, но дека ти не си ничија марионета. Или ќе завршите со неа, што е целта цело време, или таа ќе продолжи да дава нејасни одговори.

Ова не води до следното нешто што треба да го направите.

5) Покажете таа дека ја сакате нејзината почит

Жените сакаат да играат и ние секогаш го тестираме теренот за да видиме до каде ќе ни дозволи мажот. Ако девојката што ја сакате си поигрува со вашите чувства и не е подготвена искрено да ви каже за нејзините намери, кажете ѝ како се чувствувате.

Покажете ѝ дека би ценеле одредена почит бидејќи го цените вашето време и емоциите, колку што ја цениш како човечко суштество. Ако ѝ покажете дека не сакате да ве изигруваат, ќе ја натера да се вразуми ако е заљубена во вас или ќе се повлече.

Во секој случај, тоа е победничка ситуација. Да ве водат можеби е најзбунувачката ситуација што постои, затоа погрижете се да и покажете дека имате достоинство.

8 работи кои значат дека таа не е заинтересирана за вас

Понекогаш кога девојката е Тоа може да значи дека не ви одговара онака како што вие би сакалетаа едноставно не е заинтересирана. Ова можеби не е лесно да се разбере, бидејќи сигналите се толку збунувачки, но сигурно ќе ви помогне!

1) Потребни се денови за да одговори

Ако девојката не одговори одговори на вашите пораки по неколку минути или часови, но денови, ова е јасен знак дека таа воопшто не е заинтересирана. Таа можеби одговара само од учтивост или само за да ве интересира за неа.

Ако напишете долга порака во која ќе ѝ кажете за вашиот ден и ќе ја прашате нешто, но таа ќе одговори со ок или да, ова е прилично јасна порака.

Нејзиниот одговор со неколку зборови не е воопшто приврзан. Ова е навестување за да престанете да и го давате своето време.

2) Таа игра игра топло-ладно

Некои луѓе не се доволно зрели за врска, што е факт. И покрај тоа што понекогаш не можеме да го видиме тоа така, тоа е вистината.

Потребна е зрелост за човек да може да се посвети на друга личност во врската. Ако девојката што ви се допаѓа се однесува целосно приврзано еден ден, а потоа се однесува како да не ве познава следниот пат кога ќе ја видите, ова е црвено знаме од кое треба да се држите настрана.

Постои тенка линија помеѓу играњето играта и да се биде груб. Некои девојки едноставно мислат дека се подарок за светот и дека секој треба да биде толку среќен што го дише воздухот во нивна близина.

Дали треба да го кажам тоа? Ова е однесување на некој вообразен кој едноставно не ги почитува другите доволно за да биде во асериозна врска.

3) Таа е сурова кон вас

Ако секој ваш потег е грубо запрен, тогаш оваа девојка не сака да добивате погрешни идеи дека можеби е заинтересирана за вас или дека имате шанса.

Таа ќе ви упатува ладен поглед секогаш кога ќе се обидете да бидете смешни и да ја насмеете. Секоја ваша покана ќе биде вкоренета со тоа што ќе ѝ речете дека нема време.

Таа нема ни да се обиде убаво да ви каже. Ако девојката не се труди барем да биде пристојна, ова е сигнал дека треба да продолжите понатаму.

4) Таа ќе каже дека сте пријатели

Кога и да разговарате со девојка што ти се допаѓа, таа ќе каже нешто како „Многу ми е мило што сме пријатели“ или „Ти си толку добар пријател“.

Ова значи дека таа не сака да добиете погрешна идеја и да размислувате за да имаш шанса со неа. Таа сака да ве држи во зоната на пријатели.

Ова е љубезен начин да ви покаже дека ве цени како личност и дека би сакала да поминува време со вас, но без да ја преминете границата. Овој начин можеби ви звучи груб, но всушност е еден од најискрените начини да покажете некому дека не сте подготвени да започнете врска.

Некои луѓе едноставно не кликнуваат емотивно и се раѓаат некои пријателства на овој начин. Ако мислите дека навистина би можеле да бидете пријатели со неа, тогаш тоа е одлично.

Ако не, и тоа е во ред. Само проверете дали сте искрени во врска со тоа.

Не лути сезатоа што сте отфрлени. Тоа не е пријатна ситуација, но не е ниту крај на светот.

5) Таа одбива физички контакт од секаков вид

Кога вие како некој, сакаш да го допираш речиси цело време. Меѓутоа, кога нема физичка привлечност, дури ни малку, луѓето имаат тенденција да избегнуваат секаков вид физички контакт.

Обратете внимание на начинот на кој девојката што ви се допаѓа се однесува околу вас. Дали таа се оддалечува дури и ако сакаш да се приближиш за да ѝ кажеш нешто?

Ако е така, имам некои новости за тебе - таа не е за тебе и сака тоа јасно да ти го покаже . Ова не е тешко да се добие сигурно.

6) Таа не ве запознава со никого

Ако поминувате време со девојка, очекувате таа да ве запознае со нејзиното семејство и пријатели. Меѓутоа, што се случува кога таа не сака да го прави тоа?

Па, погледнете на тоа со ладна глава. Внимавајте на начинот на кој таа зборува за вас и дали воопшто ве споменува пред другите.

Дали таа вели дека сте пријател, колега или дури избегнува да им го каже вашето име на пријателите? Ако таа избегнува да ве запознава секој пат кога некој од нејзиниот близок круг на луѓе се приближува, тоа не е многу добар знак.

Ова е главно црвено знаме што покажува дека таа не ве гледа во нејзината иднина и дека таа воопшто не е сериозна за започнување врска со вас.

Претставување некого сосемејството и пријателите се многу важен чекор во секоја врска. Ако забележите дека девојката што ви се допаѓа не е подготвена да го направи тоа, време е да размислите за вашите други опции.

7) Таа никогаш не ве кани на ништо

Како што беше претходно споменато , постои ситуација кога девојката може да игра напорно за да добие со тоа што не иницира ништо прво. Меѓутоа, постои и оваа ситуација кога таа не дава никакви навестувања и е многу рестриктивна во однос на информациите што ги споделува.

Ако се чини дека не добивате никакви информации за местата на кои таа сака да оди или филмовите што сака да ги гледа, концертите што би сакала да ги гледа, тогаш мора да се подготвите за студената вистина - ништо нема да се случи меѓу вас.

Дури и да се случило досега, нема да се развие многу во насоката во која би сакале да оди. Ваквото однесување дава порака дека таа не е подготвена да го вложи своето време во врската и дека само ве навлекува.

8) Таа станува чудна кога зборувате за иднината

Нормална работа за заљубените парови е да гледаат напред кон иднината и да прават планови. Ова е пријатна активност за луѓето кои се навистина спремни да се посветат.

Од друга страна, избегнувањето на оваа тема или разговорот за било што друго треба да ви даде јасен сигнал дека вашата љубов не ве гледа во неа планови. Можеби таа само се дружи со тебе такатаа не е сама или која и да е причината.

Ако не сте сигурни што таа навистина мисли за вас и вашата врска, почнете да зборувате за заедничкиот одмор. Погледнете ја нејзината реакција, бидејќи таа ќе ви каже сè што треба да знаете.

Што можете да направите?

Сфаќањето дека некој не ве сака или сака да биде со вас може да биде прилично болно . Понекогаш може да бидеме премногу вложени за да разбереме што се случува.

Меѓутоа, ако забележите дека не го добивате она што го сакате и сте само марионета во оваа приказна, еве неколку работи што би можеле да ги направите .

Пресечете ги сите врски

Ова можеби звучи грубо, но ова можеби е најдоброто нешто што можете да го направите. Тоа е најдобриот начин да ги заштитите вашите чувства од некој кој не ги сфаќа сериозно.

Не се јавувајте, не пишувајте и избегнувајте места каде што можете да ја видите. На почетокот може да биде прилично предизвик, но приоритет е да се заштитите себеси.

Немојте да паѓате на нејзините извинување. Ако забележите дека таа само ве контактира за да може да ве забавува за нејзина забава, подигнете се над ситуацијата.

Бидете љубезни, но цврсти

Кажете ѝ дека ова не е начин да третираат луѓе. Да не се допаѓа некого е во ред, но да се биде груб, груб или нејасен е повреден.

Едноставно дајте ѝ до знаење дека не сте ничија играчка со која таа може да си игра. Таа повеќе ќе ве почитува и повеќе нема да ви пречи.

Погледнете ја пошироката слика. Понекогаш сме премногу вложениво нешто, што едноставно не можеме да видиме ништо надвор од него.

Погледнете сè од светлата страна. Можеби постои пријател или познаник кој би ви одговарал подобро.

Последни мисли – што сега?

Односите понекогаш можат навистина да бидат збунувачки. Да се ​​најде сродна душа во ова општество може да изгледа како бескрајна потрага.

Иако може да биде тешко да се најде некој што ќе биде добар за вас, тоа е можно. Имајте на ум дека да се биде самоуверен, искрен и почитуван е долг пат.

Сето ова е поврзано со неверојатните совети што ги научив од Кејт Спринг.

Таа е експерт за односи кој ги трансформираше состаноците и врските на илјадници мажи.

Една од највредните работи што таа ги учи е ова:

Жените не го избираат момчето кое најдобро ќе се однесува со нив. Тие избираат момци кои се длабоко привлечени на биолошко ниво.

Жените не сакаат шупаци затоа што се шупаци. Сакаат шупаци затоа што тие момци се самоуверени и им ги даваат вистинските сигнали. Сигнали на кои жената не може да одолее.

Што ако ви кажам дека можете брзо да ги научите вистинските сигнали што треба да им ги дадете на жените - и апсолутно не треба да станете шупак во тој процес?

Погледнете го ова бесплатно видео од Кејт Спринг.

Таа го открива најефективниот метод што сум го сретнал за да ги натерам жените да бидат опседнати со вас(иако останува добар дечко).

ни дава потврда дека сме интересни, вредни и посакувани.

Тоа е главен афродизијак и жените го знаат тоа. Ако девојката што ви се допаѓа често ви кажува дека е зафатена, но ќе се обиде да ве вклопи во нејзиниот распоред, бидете сигурни дека тоа е игра.

Никој не е толку зафатен, верувајте ми. Кога сакате да видите некого, ќе го видите, точка.

Во овој случај, таа се обидува да создаде гужва околу неа. Кога таа ќе ве види, ќе се чувствувате привилегирани што добивте малку од нејзиното драгоцено време.

Тоа е игра и таа е пред вас најмалку два чекора, минимум.

Јас Не велам дека останувањето дома е погрешно, но излегувањето и гледањето многу луѓе создава врева. Луѓето зборуваат и ова е еден од главните трикови во ракав кога станува збор за игра за состаноци.

2) Таа нема да брза да одговара на пораките

Ако девојката што ја сакате до денес сака да игра напорно за да добие, можете да бидете сигурни дека нема да ви испрати порака веднаш штом ќе и испратите порака. Ќе потрае некое време.

Ова е затоа што таа сака да мислите дека е зафатена со нешто друго и дека не е достапна секогаш кога ќе ви треба. Оваа тактика е многу моќна затоа што одеднаш ќе сфатите дека постојано размислувате за причините поради кои таа не ви испраќа пораки!

Внимавајте да не станете премногу опседнати со неа. Мислам, тоа е нејзината цел, затоа не паѓајте на тоа.

Љубовта е одличнаи може да биде навистина забавно, но не е кул.

Некои жени ќе чекаат неколку часа пред да одговорат, но други ќе чекаат дури и неколку дена и потоа ќе ви кажат некоја неверојатна приказна за скршен телефон, тивок режим, преплавен со работа или која било друга „неверојатна“ ... лага?

3) Таа ве задева

Никој не сака навреди; на сите ни е јасно тоа. Меѓутоа, ако девојката што ви се допаѓа каже нешто гранично навредливо, но смешно за вашата облека или нешто што го поседувате, тоа значи дека таа се обидува да го привлече вашето внимание.

Можеби дури и да бидете вознемирени поради тоа во втори или две, но ако таа фрли насмевка и преслатко трепкање, можете да бидете сигурни дека има уште повеќе. Некои девојки едноставно не се подготвени да бидат отворени за своите чувства.

Постојат многу причини за тоа. Или тие биле премногу повредени во минатото, или нејзиниот тип на личност е едноставно таков.

Во секој случај, таа ќе ви даде суптилни знаци за да ви го привлече вниманието, а потоа едноставно ќе исчезне. Ова е нејзиниот начин да ја скокотка вашата имагинација и да ве остави да размислувате за неа што е можно подолго.

Иако знаците во оваа статија ќе ви помогнат да се справите со девојка која тешко се труди да стигнете, може да биде корисно да зборувате на тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на специфичните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Херојот на врската е страница каде што високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како да не знаат дали таа игра напорно за да ја добие или едноставно не е заинтересирана. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во сопствениот љубовен живот, им се обратив пред неколку месеци. Откако толку долго се чувствував беспомошно, ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку беа искрени, разбирливи и професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

4) Нема да добиете барање за пријателство од неа

Социјалните медиуми станаа огромна работа во последно време. Луѓето поминуваат многу време гледајќи ги објавите и фотографиите на другите луѓе, но тоа е и прекрасна алатка за комуникација помеѓу љубовниците.

Ако се надевавте дека таа ќе го направи првиот потег, размислете повторно. Девојката која игра напорно за да добие никогаш нема да направи такво нешто.

Таа ќе ви даде навестување дека е за вас, но никогаш нема да направи толку храбар потег како што е да испрати некому барање за пријателство. Дури и да и испратите барање за пријателство, таа ќе почекапред таа да го прифати.

Ова може да ги наруши нервите, но не грижете се; сето тоа е дел од тактиката. Подгответе се за повеќе.

Можете да бидете сигурни дека ќе има дополнителни потези кои таа ќе ги повлече на вас.

5) Таа секогаш ќе изгледа беспрекорно

Една работа што ве привлече кај оваа девојка е веројатно изгледот. И немојте да мислите дека таа нема да ја измолзи оваа картичка додека може.

Таа е убава и го знае тоа. Таа знае дека ти се допаѓа.

Што ќе прави? Па, таа ќе изгледа како модел секој пат кога ќе налета на вас.

Дали сте занесени од начинот на кој нејзината облека ги прави нејзините облини да се појавуваат? Дали нејзиниот парфем е она за што мислите цел ден?

Честитки, нејзината магија очигледно ви делува!

Размислувате ли за неа дење и ноќе? Тоа значи дека сака да бидете целосно заљубени во неа без можност да ги погледнете другите девојки пред да се префрли на нешто поконкретно.

6) Таа дава мали навестувања

Играње напорно за get е незгодна игра. Само вистинските професионалци можат да го играат затоа што е лизгава патека.

Тоа е тенка линија помеѓу игнорирање некого и игнорирање некого додека давате нежни совети. Тоа е како одење по врвка над бездната.

Исто така види: Дали таа повеќе не е заинтересирана? 13 паметни начини како да ја натерате повторно да ви се допадне

Трила и го крева адреналинот. Некои девојки сакаат да предизвикуваат возбуда на овој начин.

Ако девојката од ваш интерес малку ве допира, но потоа се држи на мало растојание, овае дел од игра. Таа веројатно ќе ве допре со коленото, а потоа малку ќе поцрвене; изгледа како случајно, можете да бидете сигурни дека сето тоа е дел од план.

Таа сака да ја сакате, но ја бара вашата реакција. Ако се збуните или се насмевнете, тоа ќе биде мала победа за неа што ќе и покаже дека ви се допаѓа.

Ова е игра каде што таа едноставно добива совети за да може да биде сигурна дека сте достојни за нејзиното внимание и дека нема да се повреди на патот.

Може да го спомене нејзиното омилено место за излегување и тоа ќе биде навестување за да ја замолите да излеземе. Бидете внимателни и искористете ги сите шанси што таа ќе ви ги даде, за да можете всушност да излезете со неа.

Бидејќи овие совети се мали и ретки, обрнете внимание на вашето однесување. Слушате ли што таа ќе каже следно?

Токму. Ова беше поентата цело време.

7) Често ќе ја чекате

Убавите девојки се свесни за својата убавина, можете да бидете сигурни во тоа. Ако се согласи да оди на состанок со вас, бидете сигурни дека ќе доцни најмалку 10 минути.

Тоа е начин да ја скокотка вашата фантазија и да види како ќе реагирате кога сте вознемирен. Ова е лесен начин да видите дали сте навистина заинтересирани и нестрпливи да направите се што е потребно за да бидете со неа.

Иако понекогаш се случува да доцниме од која било причина, девојката што си игра напорно ќе сака направи навика од ова. Ти можешочекувајте го тоа редовно.

Таа едноставно сака да ве види од сите агли пред да одлучи да започне врска со вас.

Имајте на ум дека ако ве остави да чекате на улица за еден час, ова не е тешко да се добие, само е грубо.

8) Секогаш ќе останете со недоволни информации

Не сте сигурни што мислам? Мислам дека ова ќе ви звучи многу познато.

Ја прашувате дали ќе се појави на забавата вечерва. Таа ќе каже нешто како „Не сум сигурна дека ќе успеам“.

Ако ја прашате со што е толку зафатена, таа одеднаш ќе види некој што го познава и ќе замине да каже здраво.

Секогаш ќе останете со дел од информациите, затоа бидете подготвени постојано да се чувствувате речиси збунети. Тоа е тактиката каде што таа ја прави мрежата, а вие сте мувата што ќе падне во неа.

Тоа не е најромантичното објаснување, но прилично го сумира. Таа сака да бидете таму каде што таа сака.

Ова е причината зошто сите овие работи се внимателно испланирани за да ве остават во темнина надевајќи се дека ќе можете да поминете неколку моменти со неа во секое време.

Ако ја прашате нешто за нејзиното минато, таа ќе каже збор или два, оставајќи ве во темнина за останатото.

Ова продолжува и понатаму. Тоа се однесува на секој поединечен аспект од вашата комуникација.

Таа постојано ве остава суви за нејзините планови, нејзиниот ден, минатите врски, плановите за утре исè друго од спектарот.

9) Нејзиниот говор на телото ќе ви оди во прилог

Понекогаш, дури и ако сакаме да скриеме некои работи, нашите тела кажуваат повеќе отколку што би сакале. Меѓутоа, девојката која сака да игра напорно за да ја добие веројатно ќе го искористи своето тело за да ви покаже дека е заинтересирана за вас.

Погледнете ги работите што ги прави кога е околу вас. Дали става мелем за усни кога е блиску до вас?

Таа го прави ова за да ве натера да ги погледнете нејзините усни. Сакате да ја бакнете сега?

Наеднаш ќе и „треба“ да се врати на работа.

Дали си игра со косата додека не ги забележите нејзините прсти и раце? Да не зборуваме дека вашиот поглед ќе трае подолго од вообичаеното…

Таа веројатно ќе „прими“ порака дека треба да биде на друго место.

Како што веројатно веќе знаете, сите работи се завршени за да можете да ја забележите, да размислите за неа, а потоа да копнеете по неа додека таа не одлучи дека е време за следниот чекор.

Еве 5 работи што можете да ги направите

Ако веќе полудувате и едноставно не знаете кој треба да биде вашиот следен чекор, еве неколку совети кои можат да ви помогнат да останете здрави во оваа луда игра.

1) Залак the bullet

Додека се наоѓате во ситуација дека девојката навистина ви се допаѓа, но не можете да ја доведете никаде до вистинска врска, време е да направите нешто смело. Ако ѝ праќавте пораки досега и не и се јавивте, ова може да ви биде првочекор.

Погрижете се да и се јавите кога не е на работа бидејќи има големи шанси да ве спушти прилично брзо.

Тоа е ако воопшто одговори. Затоа е потребно внимателно да планирате кога да и се јавите.

Постои голема шанса да биде збунета од вашиот повик, па може да заврши да каже „да“ на состанок. Таа може дури и да биде поотворена за нејзините одговори.

Многу е полесно да разговарате со неа кога таа не е пред вас. Тоа може да ви помогне да ја изгубите нервозата што ја чувствувате околу неа.

Кој знае, можеби ова е најдобрата одлука што сте ја донеле. Тоа ќе биде начин да и дадете до знаење колку ви се допаѓа.

Ако веќе зборувате на телефон, тогаш можете да ја замолите да оди со вас на ручек или вечера. Ставете ја вашата врска на поголемо ниво и видете што може да стане.

2) Побарајте ја да излезете

Можеби сте биле насекаде во нејзина близина обидувајќи се да и го привлечете вниманието. Можеби сте се обиделе да разговарате со неа.

Меѓутоа, ако се чини дека сите ваши напори се залудни, можеби ќе треба да се засилите и да ја замолите да излезе. Ако сте во контакт со неа некое време, веројатно знаете што сака, а што не.

Изберете да одите на концерт, да гледате филм или едноставно да побарате од неа да оди со ти на шолја кафе ако сакаш да дознаеш повеќе за неа. Изберете ја опцијата која најверојатно ќе ја прифати и цени.

Искористете ја оваа шанса подобро да ја запознаете, но и
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.