Кога момчето не сака да спие со вас, направете ги овие 15 работи!

Кога момчето не сака да спие со вас, направете ги овие 15 работи!
Billy Crawford

Содржина

Постои оваа вообичаена заблуда дека сите мажи се полудени.

Дека жените некако се чувари на сексот и дека на мажите им треба само зелено светло и тие се добри да одат.

Тоа е веројатно не помагаат старите митови како „мажите размислуваат за секс на секои седум секунди“. Мислам, штом ќе застанеме и правилно размислуваме за тоа, тоа е очигледно апсурдно.

Всушност, истражувањата покажуваат дека во просек мажите размислуваат за секс повеќе како еднаш дневно - така што тој не е единствениот нешто што му е на ум.

Затоа има многу причини зошто, и многу прилики кога мажите не сакаат да имаат секс.

Ако мислите дека момчето не сака да спијам со тебе, знам дека е лесно автоматски да го земеш лично. Можеби дури и се чувствувате отфрлено.

Иако е примамливо да се избрзуваат заклучоците, важно е логично да ги погледнете постапките на момчето, како и она што тој ви го кажува, за да откриете што навистина се случува.

Во оваа статија ќе разгледаме 15 клучни прашања што треба да ги поставите за да дојдете до дното на работите. Веројатно ќе зависи од тоа дали веќе сте во врска со ова момче или не.

Некои од овие прашања ќе важат повеќе за вас ако сè уште не сте спиеле заедно, а други ако сте спиеле, но чувствувате како да не сака повеќе да спие со вас.

Зошто не сака да спие со вас: 15 прашања за да ја дознаете вистината

1) Дали ти кажалспиењето со вас би можело да биде одраз на тие тензии.

15) Дали може да се случува нешто друго за кое не знаете?

Вреди да размислите дека можеби ги немате сите факти пред да се обидете да донесете дефинитивни заклучоци.

Тој би можел малку да се мачи во тој оддел и не сака да ви каже.

Иако проценките варираат многу, истражувањата сугерираат дека повеќето мажите ќе доживеат еректилна дисфункција во одреден момент од нивниот живот.

И тоа секако не е нешто што ги погодува само постарите момци. Едно истражување покажа дека 26 проценти од мажите под 40 години морале да се справат со тоа.

Одредени вообичаени лекови може да влијаат и на неговиот сексуален нагон - како што се лекови против болки, антидепресиви, антихистаминици, лекови за крвен притисок и многу повеќе.

Очигледно е важно да му пристапите на вакво нешто деликатно, бидејќи тоа најверојатно ќе биде многу чувствителна тема за него.

Ако се сомневате дека ова може да е проблемот, газете внимателно, бидејќи тој би можел да биде се чувствувате малку засрамено.

Обидете се нежно да разговарате за тоа, без да го натерате да се чувствува полошо. Дајте му до знаење дека го поддржувате и дека има медицинска помош ако се чувствува дека му е потребна.

Што да направите ако мажот не сака да има секс?

Бидете јасни за тоа што сакате, па дајте му малку време или простор

Прво, ако сфативте дека не сте биле многу јасни дека сакате да спиете со него, бидете сигурниги давате вистинските сигнали.

Ако ниту вие ниту тој сè уште не сте направиле потег, не плашете се сами да започнете секс. Тој би можел да чека да види дека тоа е дефинитивно она што го сакате.

Ако од друга страна, мислите дека сте можеле да излезете премногу силно, може да помогне малку да се повлечете.

Тоа не значи да се лади со него во некој обид тивко да го казниш, тоа само значи малку да ги притискаш сопирачките за да дозволиш работите да напредуваат со помала брзина.

Да се ​​биде премногу напорен за сексот само ќе ги направи работите полошо. Секогаш кога се чувствуваме напнати, веројатно нема да се чувствуваме особено расположени.

Знам дека може да се чувствуваме како супер ранлива ситуација да се најдеме, но токму тоа е моментот кога нашите его се со поголема веројатност да се испробаат и заштити нè — и направи само поголема штета во тој процес.

Затоа, наместо да бидете расположени, повлечени или манипулативни, обидете се да бидете разбирливи и отворени. И, се разбира, на крајот почитувајте ја неговата одлука да не сака да спие со вас во моментов — без оглед на причината.

Работите може да станат појасни или проблемите да се решат сами со малку време и трпение.

Разговарајте со него

Многу од нас може да се чувствуваат навистина непријатно кога разговараат за секс.

Очигледно е интимна тема и можеби се чувствуваме изложени на откривање работи за себе.

Но, сексот е исто така сосема природен дел од животот, и исто како и сите аспекти на врската, ние треба да можеме даотворено разговарајте за тоа со нашите партнери.

Одберете го вашиот момент и обидете се да започнете разговор за тоа. Кажете му како се чувствувавте и прашајте го како се чувствува.

Фокусирајте се на други аспекти од градењето врска

Сексот е само еден дел од сложувалката на врската.

Во моментов, сексуалниот дел веројатно ви е многу на ум, но тоа исто така може да создаде дополнителен притисок за двајцата.

Наместо да имате тунелска визија за заедничкото спиење, свртете го вашето внимание кон заедничко забавување на други начини.

Поминувајте време заедно, правете активности, водете длабоки разговори, покажувајте наклонетост и интимност на други начини.

Можеби едноставно да откриете дека сексот природно тече кога ќе го намалите притисокот малку.

Во секој случај, вие ја зајакнувате вашата врска, што ќе и помогне на вашата врска или романса на долг рок.

тој е привлечен кон вас?

Една од првите работи што треба да се елиминираат е дали сте добивале измешани сигнали од него, кои ве доведоа до заблуда за неговите севкупни намери.

Ок, можеби нема буквално ти рекоа „Те ме привлекува“ - бидејќи многумина од нас обично не се толку директни.

Но, ќе има други индикации во тоа што ќе ви го каже. Ако му се допаѓате, веројатно ќе ви даде комплименти за да ви каже дека ве смета за привлечни.

Можеби вели дека имате убави очи или вели дека изгледате супер жешко во таа нова облека.

Понекогаш може да биде незгодно кога поминуваме многу време со некого, а навистина не знаеме каде стоиме. Дали сме само пријатели или тој сака повеќе?

Можеби навистина му се допаѓате како личност, но тоа не значи автоматски дека сака да го подигне на следното ниво и да се вклучи сексуално.

2) Дали тој флертува со вас?

Некои луѓе се признаваат безнадежни во флертувањето, па затоа не е тотално прекршување на договорот ако тој не флертува секогаш со вас.

Сепак, флертувањето е начин на кој им сигнализираме на потенцијалните партнери „еј, ми се допаѓаш“.

Тоа е одраз на хемијата меѓу вас, што го разликува потенцијалниот романтичен партнер од обичен пријател. Тоа е како мал код што го ставаме таму за да ја тестираме водата и да видиме дали некој е заинтересиран и за нас.

Се разбира, некои мажи се чини дека речисивообичаено флертуваат, дури и кога немаат намера да ги преземат работите понатаму - тие само бараат засилување на егото.

Само по себе, флертувањето можеби не е доволно за да открие дали тој е искрено заинтересиран. Но, тоа ќе ви даде посилна идеја за тоа дали тој ве привлекува.

Дали сте љубители на момче и се надевате дека нешто ќе се случи меѓу вас двајца некое време?

Можеби веќе сте се обиделе да иницирате нешто или се ставивте во ситуација надевајќи се дека тоа едноставно ќе се случи - но не се случи.

Ако не сте добиле очигледни знаци дека тој ве привлекува, тој можеби нема да ве види на романтичен начин и затоа не сака да има секс со вас.

3) Дали е физички приврзан?

Општеството става голем акцент на сексот, но треба да го запомниме тоа градиме интимност и на многу други начини.

Создаваме силни физички врски со партнерите преку допир воопшто - што вклучува и работи како што се гушкање и бакнување.

Ако е приврзан со вас , иако работите не напредуваат понатаму, тоа покажува дека тој е романтично заинтересиран за вас.

Иако веројатно сè уште ќе се прашувате „добро, но зошто чека да спие со мене?“ Ова е уверување дека работите се движат во вистинската насока.

Можеби сака само да ги презема работите бавно и да се надоврзе на таа интимност, наместо да брза во било што.

4) Дали сè уште прашува тинадвор и да се обидам да поминувам време со вас?

Запознавањето е малку како тест возење автомобил (ве молиме простете ја малку грубата аналогија). Сакаме да се увериме дека нешто е во ред за нас пред да купиме.

Тоа е период на меѓусебно запознавање и секој од вас може да се повлече во секое време.

Можеме одете на неколку состаноци со некого и потоа сфатите дека тие не се соодветни за нас.

Ако тој веќе не ве бара да излезете или не ве брка, можеби за него, работите се измешале и тој не сака да напредува понатаму. Исто така, можно е да барал нешто лежерно, но сфатил дека не сте.

Ако мажот не бара врска и мисли дека сексот ќе ве натера да се приврзете, може да се дистанцира избегнувајте ја ситуацијата.

Но, ако тој сè уште се труди да помине време со вас, тешко дека проблемот е во тоа што тој едноставно изгубил интерес.

5) Дали излегува со други луѓе?

Сексот често ги носи работите на следното ниво кога се забавувате.

И покрај тоа колку модерната култура го нормализира сексот, сепак е значаен потег. Ако не сте ексклузивен и тој излегува со други луѓе исто како и вие, тој би можел да ги држи отворени неговите опции.

Можеби не е подготвен да ја преземе обврската што мисли дека ќе донесе сексот.

6) Дали претпочита да ги презема работите бавно?

Често можете да сфатите што бара момчетоод неговиот општ карактер и однесување.

Можеби е тип на човек кој повеќе би сакал да одвои време и да дозволи работите да напредуваат бавно и да не брзаат да скокаат директно во кревет.

Во зависност од неговите ставови кон сексот, тој би можел да претпочита навистина да ве запознае и прво да се поврзе на емотивно ниво.

Се разбира, многу момци не го гледаат сексот како голема работа, но за други, сè уште не е нешто што го сфаќаат лесно. Далеку од тоа дека е „лош знак“, тоа може да биде сосема спротивно.

Ако мажот јасно ви каже дека е привлечен кон вас и дека ужива да биде со вас, фактот дека сè уште не сте имале секс може да покаже дека мисли многу за вас.

Тој ве почитува и премногу му се допаѓате за да брза да спие со вас - затоа е подготвен да одвои време.

Всушност, како дали знаеш дека еден дечко сака само да спие со тебе?

Поголема е веројатноста да биде напорен за да те стави во кревет веднаш, без да сака прво да те запознае.

7) Како помина долго време?

Секој има различна временска скала колку долго чека до секс со нов партнер. Нема погрешно или правилно, само вистинското време за вас.

Вашата идеја за тоа кога е вистинското време може да се разликува од неговата. Можеби е прерано за него да има секс.

Една од причините зошто сексот може да биде вистинско минско поле е тоа што сите имаме различни очекувања. Ние ги внесуваме во врска нашитепретходни искуства, кои влијаат на нашиот став за тоа што е „нормално“ или не.

Исто така е добро да сфатиме дека секоја поединечна врска е различна.

Во двете долгорочни врски што е добро мојот пријател имаше - во едниот, тој чекаше 5 месеци пред да спие со својата девојка, додека во другиот, тие всушност спиеја заедно на првиот состанок.

Морал на приказната: нема правила за тоа кога треба да имате секс.

8) Дали тој неодамна помина низ раскинување?

Дали има некакви звучни знаци дека носи некаков багаж за врска?

Можеби зборува многу за неговата бивша или знаете дека сè уште има драма во тек. Некои мажи не се подготвени за секс кога не се чувствуваат емоционално достапни.

Исто така види: 16 ефективни начини да престанете да размислувате откако сте изневерени

Можеби сè уште не завршил со претходната врска или ако е тешко повреден, би можел да се плаши од пребрзо преместување во нешто ново.

Исто така види: 15 знаци дека имате токсична средина дома (што да направите во врска со тоа)

9) Дали може да се чувствува срамежливо или несигурно?

Дали некогаш сте се чувствувале нервозни поради сексот?

Ќе земам дива претпоставка и ќе кажам тоа ќе биде убедливо да од сите.

Секако, сите имаме?

Што се однесува до сексот, многу е вообичаено да се чувствуваме срамежливи, несигурни и несигурни - особено кога навистина ни се допаѓа некој .

Можеби се грижиме за нашите тела и за тоа како изгледаме голи.

Можеме да бидеме нервозни за тоа како ќе „настапиме“ или како ќе се сместиме во споредба со претходните љубовници. Може дури и да се грижимеза тоа колку сме искусни.

И ако мислите дека момците имаат некаква научна самодоверба што жените ја немаат, ќе бидете многу погрешни. Всушност, истражувањата покажаа дека мажите се чувствуваат повеќе вознемирени за нивната форма на телото отколку жените - со 80% од мажите опседнати со недостатоци во споредба со 75% од жените.

Ако мислите дека тој може да се чувствува малку несигурен или срамежлив, обидете се да го уверите. Малку ласкање може многу да ви помогне.

10) Дали знае дека сакате да спиете со него?

Можеби звучи очигледна точка, но дали сте го разјасниле тоа со вашите зборови и постапки со кои сакате да имате секс?

Понекогаш кога знаеме како се чувствуваме, претпоставуваме дека тоа им е очигледно на другите - кога навистина не е. Мажите не се читатели на мисли.

Оваа идеја дека момците уживаат во потера може да создаде очекувања дека тој треба да биде оној кој води физичка врска, а не вие.

Особено ако сте играле напорно за да добивате или не давате многу, како треба да знае дека сакате да ги подигнете работите на следното ниво.

Дали сте се обиделе да иницирате секс меѓу вас двајца или сте чекале да ?

Можеби тој навистина сака да спие со вас и се обидува да има почит, не е сигурен што сакате или не знае колку брзо да се движи.

11) Дали излегувате од фазата на меден месец?

До сега, главно ги разгледувавме причините зошто вашата симпатија или некој што го сакате самоНеодамна почнавте да излегувате можеби нема да сака да спие со вас.

Ако сте размислувале, да, но зошто мојот партнер не сака да спие со мене? Следниве прашања ќе важат и за вас.

Нашиот сексуален живот се менува со текот на времето кај парот.

Во раните фази, можеби сте се чувствувале како да не можете да ги држите рацете подалеку од една друг, но можеби сега се чини дека вашиот партнер речиси и не сака да има секс.

Иако тоа може да ве натера да се чувствувате фрустрирано или да се прашувате дали тој сè уште ве привлекува, сосема е нормално сексуалниот живот да престане по некое време.

Всушност, едно истражување покажа дека повеќе од половина од паровите кои биле заедно подолго од шест месеци доживеале намалување на сексуалната фреквенција.

Оние хормони за добро чувство што нè преплавуваат на почетокот природно почнува да бледнее, животот ни паѓа на патот и можеби ќе престанеме да правиме такви напори кога станува збор за сексот во врската.

12) Дали имате различни сексуални нагони?

Огромното мнозинство на парови ќе имаат одредена разлика во нивните сексуални нагони. Вистинското прашање е колкава е разликата помеѓу вашето либидо.

Колку се чувствуваме заинтересирани за секс во даден момент, исто така се менува во зависност од нашите флуктуирачки хормони и она што генерално се случува во секојдневниот живот.

Иако е вистина дека сексуалната желба е типично поголема кај мажите, исто така е сосема нормално жената да има повисок сексуален нагон во рамките наврска.

Ако навистина имате многу различни сексуални нагони, ќе треба да се обидете да постигнете компромис за и двајцата да се чувствувате среќни и задоволни сексуално.

13) Дали тој поминува низ тешко време?

Има многу емоции поради кои не е особено расположен за секс.

Ако е уморен, нервозен, зафатен, лут, под стрес, преоптоварен, несреќен , или дури и депресивен - веројатно ќе влијае на неговото либидо.

Сигурен сум дека можете да помислите на моменти кога не сте сакале да спиете со некого и немало никаква врска со него и сè што е поврзано со како се чувствуваше.

Веројатно не ви изгледаше толку голема работа во тоа време, бидејќи знаевте дека сте само уморни.

Но, кога сме на прием крајот, и се чувствуваме како некој да ги отфрла нашите достигнувања, ние се чувствуваме многу почувствителни во врска со тоа.

14) Дали сте продолжиле?

За повеќето луѓе, сексот не е нешто што тие можат самостојно да се фрлат во целосно посебна преграда. Тоа значи дека тоа како се чувствувате за некого често ќе влијае на вашиот заеднички сексуален живот.

Ако емотивно работите се малку затегнати меѓу вас, разбирливо е дека работите можеби нема да кликнат ниту во спалната соба.

Каков беше односот воопшто? Дали сте добро, се смеете заедно и се забавувате?

Ако сте се расправале многу или не се согласувате, тогаш тој не сака
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.