Не е подготвена за врска? 10 работи што можете да ги направите

Не е подготвена за врска? 10 работи што можете да ги направите
Billy Crawford

Веќе некое време се забавувате со девојката од вашите соништа и конечно доаѓате до место каде што сте подготвени да напредувате од тоа да бидете само пријатели, но наеднаш изгледа дека таа се повлекува.

Кога еден од моите пријатели ме праша дали знам што треба да направи во оваа ситуација, сфатив дека знаев дека мојот одговор ќе биде контроверзен, но колку повеќе размислував за тоа, толку повеќе сфаќав колку е вистина.

Еве 10 работи што можете да ги направите за да и помогнете да биде поотворена за врска:

1) Бидете најдобриот пријател што можете да бидете

Најдоброто нешто што можете да го направите за неа во овој момент е да биде одличен пријател.

Некаде на патот, многу момци забораваат да бидат пријатели со жената во нивните животи.

Јас нема да седам овде и да кажам дека треба да бидете најдобри пријатели со вашата жена, но што е со добра пријателка?

Ако ѝ треба некој со кого да разговара, тогаш бидете има за неа и биди рамо за плачење (се додека не навлегува во многу детали!).

Ако сте со неа некое време и почнувате да мислите дека можеби губи интерес за вас, а потоа покажете ѝ дека секогаш сте спремни да слушнете и нема да ја осудувате или да кажете на некој друг што ви кажала.

Бидете тука за неа кога и треба некој да зборуваш со; не се обидувајте да ја натерате да ве бакне или да ве допира на кој било начин ако не е подготвена; само биди одлична пријателка на која знае дека може да смета.

Тоави треба совет од сертифициран тренер за односи, не заборавајте да го пробате Херојот на односите.

Бидете свои и живејте го животот

Знам дека звучи глупаво, но толку многу луѓе прават работи што се целосно против нивните морали и верувања за да ги видат другите или за нивно задоволство .

Со тоа веројатно ќе се отворат работи за кои никогаш не сте мислеле дека се можни и сигурен сум дека ќе ви биде мило што не го потрошивте целото свое време обидувајќи се да се извините за нешто што не е ваша вина на прво место.

Еден од начините на кој можете да се извлечете од ова е да научите како да бидете среќни сами.

Потребна ви е самодоверба за да го направите ова бидејќи ако вие ја немате, тогаш никој друг нема.

Без разлика што ќе одберете да правите, само обидете се да погледнете ситуацијата каква што навистина е.

Понекогаш не можеш да вратиш некого, а понекогаш можеш.

Па, што мислиш?

Заклучок

Колку и да сакате да бидете лоши со девојка, понекогаш едноставно не успева.

Добрата вест е дека иако можеби се чувствувате како да сте заглавени во обидот да ја вратите девојката, секогаш постои нешто друго за вас.

Знам дека не изгледа така, но затоа постојано велам дека упорноста е преценета. наместо да бидете толку брзи да пробате сè и сè со надеж дека ќе ја вратите, обидете се да направите нешто за себеи пред се твојата среќа.

Можеби ако го направите тоа, тогаш таа нема да се чувствува толку лошо што ќе се пресели кај некој кој всушност ќе може да ја направи среќна.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

ќе биде една од најисплатливите работи на долг рок.

2) Не зборувајте само за вашите чувства, туку слушајте ги нејзините

Ова е една од најголемите грешки што ги прават момците . Тие се обвиткуваат во сопствените чувства и забораваат да ги слушаат нејзините.

Момците имаат тенденција да мислат дека девојките сакаат само момче што ги прави среќни и ќе направи се за нив, но вистината е дека многу Девојките сакаат некој кој може да им помогне да станат најдобра личност што можат да бидат.

Ако сте еден од оние луѓе кои зборуваат за вашите чувства само за да ја натераат да се чувствува лошо или вознемирено, тогаш тоа не е кул.

Сигурен сум дека ако таа чувствува нешто за вас, тоа ќе излезе во разговор, но не можете да го избркате од неа. Важно е да слушате што вели таа, бидејќи таа знае што значи подобро од вас.

Не обидувајте се да кажете нешто и да ѝ кажете како се чувствувате ако двајцата не го водите истиот разговор.

Можеби е добра идеја да одите да имате срце- срдечно со неа и всушност обидете се да ја слушате она што таа го чувствува пред да ѝ кажете како се чувствувате за ситуацијата.

3) Престанете да и праќате пораки толку често и оставете малку далечина да се случи природно

Се сеќавам дека прочитав книга наречена „Тој едноставно не е во тебе“ и една од главните точки во неа е да не молиш некој да те сака.

Тие имаат свој живот , нивните сопствени работи со кои се занимаваат и нетреба постојано да се обесувате на нив и да испраќате пораки и да им се јавувате во секој момент. Треба веднаш да го прекинете тоа.

Не знам колку пати на ден добивам СМС пораки од момци пријатели кои велат: „Еј девојче! Дали сакате 2 дружење денес? Досадно ми е!“, или „О Боже! Само што те видов како поминуваш - што правиш сега? Сакаш да дојдеш подоцна?“, итн.

Една од најважните работи што треба да сфатите е дека сте на место на потенцијална опасност.

Не започнувајте да излегувате со некого додека не сте сигурни дека сакате да се забавувате со него.

Ако таа ви праќа пораки, но не сака да поминува време со вас, само разберете дека тоа може да биде само поради тоа колку е зафатена.

Можеби има многу работи во моментов и едноставно сака да заштеди малку време за други работи како што се спиење, извршување на домашните задачи итн.

Сега, не велам дека не треба да ја повикате и да ја поканите на една ноќ на Нетфликс или што и да сакате да правите двајцата заедно. Она што го велам е дека ако таа каже не, тогаш нека има време за себе и не се обидувајте да избрзувате.

4) Продолжете да ги следите вашите страсти и да градите нови вештини

Според мое мислење, една од најважните работи што можете да ги направите во која било фаза од врската е да ги следите вашите страсти и да изградите нови вештини.

Ако таа е на оградата за тоа дали сака или не да те види повторнотогаш таа можеби повеќе се концентрира на себе отколку на вас и можеби ќе и треба простор за да сфати што навистина сака од нејзиниот живот.

Ако сте еден од оние момци кои се толку фокусирани на девојката дека не знаете што да правите со себе во слободното време, тогаш можеби тоа е причината зошто ниту една од девојките не се спротивставила на вашите достигнувања толку долго.

Сега, не треба да излегувате и почнете да се качувате по планини или да учите нов јазик затоа што таа не ви дава време од денот.

Само сакам да кажам дека можеби е добра идеја да излезете со момците или да започнете да работите на развивање на некои вештини, ако сè уште не сте успеале да го направите тоа.

Јас сум Сигурно дека многу мои пријатели кои го читаат ова ќе ме обвинат дека ги охрабрувам сите момци да „играат игри“ и да ги тераат девојките да ги бркаат.

Јас не велам: „Повелете и водете ја колку што е можно подолго, не ги следите вашите соништа, не градете нови вештини, фокусирајте ја целата своја енергија на неа“. Сосема спротивно.

5) Направете ја да се чувствува убаво и покажете и дека ви се допаѓа сè на неа

Знам дека ова може да изгледа како најочигледниот совет што некогаш сум можел да го дадам, но ако бркавте по девојка долго време и изгледа дека не е заинтересирана, тогаш можеби е затоа што премногу се фокусирате на тоа како се чувствувате за неа, а не доволно на тоа како таа се чувствува за себе.

Го кажав тоа многу пати досега – повеќето жени го бараатнекој што ќе направи да се чувствуваат убаво, ценето и сакано.

Со тоа што нема доволно да се фокусирате на тоа да се чувствува така и наместо тоа да се обидете да ја убедите дека ви се допаѓа сè во неа, тогаш можеби ќе завршите да ја оттурнете од тебе.

Никогаш нема да можете да убедите некого да биде со вас ако тие самите не веруваат во тоа.

Тоа се толку очигледни работи, но за жал, многу мажи можат да ги разберат.

Зошто можам да дадам совет во врска со половите разлики во односите?

Да бидам искрен, и јас имав проблеми во мојата врска пред 2 години.

Во тоа време, се обидов да побарам стручна помош.

Херојот на врската е најдобриот ресурс што го најдов за љубовни тренери кои не зборуваат само. Тие дадоа корисни совети и навистина одговараа на мојата ситуација во тоа време.

Тие не се само општите совети што ги гледаме таму. Наместо тоа, тоа е темелно разбирање на ситуацијата и почетна точка на емоциите.

Значи, благодарение на тоа, успеав да ги донесам вистинските одлуки за себе.

Знам дека дојдовте до оваа статија затоа што вие самите барате помош. Кликнете овде за да ги проверите дали ве интересира она што штотуку го споделив.

6) Ако таа разговара со други момци, тогаш оставете ѝ го тој простор

Ако вашата девојка разговара со други момци, тогаш само прифатете го. Веројатно го прави тоа затоа што чувствува дека некого повеќе ќе ја привлекувадруго.

Не се осмелуваш ли да се обидеш да го промениш начинот на кој таа се гледа себеси поради тоа што мислиш за неа?

Имам многу пријатели кои се толку љубоморни што нивната љубомора им праќа пораки на други момци кога се на пауза, но јас им велам цело време: „Таа има право да зборува и да пишува пораки со кого сака. .“

Ова не значи дека треба да застанете и да ја оставите да излезе со други момци. Девојките сакаат да гледаат момци кои се трпеливи и со разбирање.

Тоа едноставно значи дека ако разговара со други момци, тогаш нека има простор, но не се откажувајте прерано.

Таа е разговор со други момци затоа што можеби е подготвена да има нов пријател во нејзиниот живот; тоа не значи дека не сте направиле доволно.

Всушност, ако ги правите сите правилни работи за неа, а таа сè уште не се однесува како да се грижи за вас, тогаш можеби тоа е знак дека нешто друго се случува.

7) Дајте ѝ до знаење дека може да ви испрати порака кога сака и дека ќе го чекате тоа

Јас знај дека ова сум го кажал претходно, но ако сакаш на девојката да и се допаднеш, тогаш биди трпелива и дозволете ѝ да ве гледа како тип на личност од која може да зависи. Ако сака да ти прати пораки, но е зафатена или не сака, тогаш немој да ја буниш за тоа како куче што бара внимание.

Остави ѝ го тој простор.

Едно нешто што би сакал да напоменам е дека никогаш не треба целосно да се откажете од жена бидејќи речиси секогаш има повеќе во приказната одона што го гледате како се случува пред вашите очи во секое време.

Има толку многу фактори кои влијаат на тоа како жената размислува и чувствува - една работа ретко има врска со друга, барем не начинот на кој мислите дека е така.

Понекогаш работите кои изгледаат како да нема да функционираат во тоа време, ќе завршат да функционираат на долг рок. Ако ја добиете оваа поента, тогаш ќе бидете чекор понапред од повеќето момци.

8) Покажете ѝ што пропушта со задржување

Ако се воздржува да не ви се јави или да се врати вашите пораки, а потоа покажете ѝ што пропушта.

Исто така види: 13 предупредувачки знаци дека е маскиран играч

Ако знае дека сте заинтересирани да продолжите со врската со неа, но таа не е заинтересирана да го прави истото, тогаш можеби е добра идеја да дајте ѝ до знаење колку време и енергија троши.

Ова на почетокот ќе ја вознемири, но тоа е за нејзино добро. Понекогаш да му дадете до знаење на некого колку време троши на нешто може да биде најдобриот начин да го привлечете неговото внимание, особено ако е на оградата за нешто.

Не бидете претерано агресивни во врска со тоа, но покажете ѝ дека ако започне врска со вас, тогаш вие двајца ќе можете многу да се забавувате заедно.

Нека ги гледа убавите моменти низ твоите очи и кажете ѝ дека би било убаво ако ги сподели со вас.

9) Грижете се за себе и работете на сопствената среќа

Знам дека ова можеби немаизгледа како нешто што треба да го направите за да се обидете да ја вратите девојката, но тоа е нешто што е важно.

Ако размислите за последниот пат кога сте ја виделе и што зборувала, тогаш големи се шансите многу добро, таа направи некој вид референца за тоа како не се однесуваш кон себе.

Ако сум целосно искрен, тогаш морам да кажам дека овде некако се согласувам со неа.

Ако девојка ми каже дека разговара со дечко долго време , но тој не се ослободил од влакната на лицето или не ја стекнал мускулната маса што ја сакал, тогаш лесно ми е да видам зошто таа би изгубила интерес.

Ако сакате да ја вратите девојката, тогаш вие треба да имате доверба во себе. Секако, можеби не секогаш се чувствувате како најсигурната личност на светот, но правете што можете.

Никогаш нема да можете да ги постигнете своите цели ако не преземете акција за нив, а тоа важи и за враќање на девојката исто како и за било што друго.

10) Направете нешто барате душа и откријте што е тоа што сакате од врската

Постојат многу добри шанси ако не ви праќа пораки или не ви се јавува, едноставно не е толку заинтересирана за вас како за пријателка.

Ова не е нужно затоа што нешто не е во ред со вас, но можеби е затоа што таа не го бара она што вие го барате од врската.

Ако таа знае дека вие двајца сте во право за секојдруго, тогаш таа ќе ви се стави на располагање и ќе се врати со раширени раце во врската штом ќе сфати целото време дека го поминала без неа.

Не сфаќајте го тоа лично и разберете дека жените биолошки се поинаку од мажите

Тие нема да се однесуваат како момци, без разлика што правите.

Понекогаш е најдобро само да го прифатите тоа како факт и да продолжите со својот живот. Ако одлучите да не го направите тоа, тогаш би можеле да бидете во многу долг временски период обидувајќи се да ја вратите девојката што навистина ја посакувавте.

Ако имам нешто што научив во мојот живот досега, тоа е дека треба да ги прифатиш работите онакви какви што се пред да продолжиш со нив и да го живееш својот живот на позитивен начин.

Ако изгубила интерес, тогаш не е поради нешто што ТИ го направила, затоа не сфаќај го тоа лично и не обидувај се со ништо чудно како да ја следиш или нешто слично.

Повеќето најважно, само прифати дека врската е завршена и дека ќе бидеш добро.

Не звучи како нешто што би го кажал затоа што се залагам за упорност, но има моменти кога е најдобро да ги намалите загубите и да уживате во остатокот од животот.

Само запомнете како изгледаше на прво место да стапите во врска со неа.

Можеби тогаш сте завршиле добра работа или можеби таа не била вистинската девојка за вас.

Исто така види: 16 знаци на препотентна личност (и како да се справите со нив)

И како што споменав погоре, ако
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.