12 симптоми на духовно прочистување за кои треба да знаете

12 симптоми на духовно прочистување за кои треба да знаете
Billy Crawford

Не е лесно да се помине низ духовно будење.

Тоа е тесно поврзано со концептот на духовно прочистување поради едноставниот факт дека додека напредувате низ него, ќе се чистите од замките на вашето его .

Тоа е лично патување каде што учите да го помирите вашето пониско јас (или его) и вашето повисоко јас (или душа).

Но, како би знаеле дека поминувате низ духовно прочистување или будење?

Еве единаесет симптоми кои треба да ги знаете и да внимавате.

Исто така види: 15 изненадувачки причини зошто вашето момче вербално навредува кога е пијан

1) Станувате повнимателни и свесни за работите околу вас

Како што поминувате низ вашето духовно будење, една од првите работи што ќе ги забележите е дека, добро... ги забележувате работите.

Тоа е како да сте во слабо осветлена просторија и потоа да ја вклучите светлината. Знаете каде се работите во собата и можете да ги издвоите нивните форми, но има толку многу работи што навистина можете да ги видите само кога ќе ги погледнете под јасна, силна светлина.

Ќе започнете поставувајќи си прашања за вашите навики и запрашајте се зошто е тоа така.

Прашања како: „Постојано се лутам, зошто е тоа така? и „Зошто секогаш има толку многу драма околу мене? Можеби јас сум тој што го предизвикува сето тоа?“

И додека си ги поставувате овие прашања, ќе се сеќавате на работите што сте ги направиле во минатото. Ова е често непријатно, особено кога ќе се присетите на моменти кога мислевте дека вие сте тоје она што би сакале да го постигнете, кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

Дури и ако сте на добро во вашето духовно патување, никогаш не е доцна да ги отповикате митовите што сте ги купиле за вистина!

12) Ќе се чувствувате сами

Додека го доживувате вашето духовно будење, ќе се најдете неверојатно изолирани. Вие сте во состојба помеѓу, со вашето старо егоистичко јас и сите негови плитки удобности на едната страна, и вашето мирно и уверено горно јас на другата страна.

Во вашиот ум, вие ги немате ниту вашите удобности. егото не ужива ниту во сигурноста и довербата на вашето горно јас. Исто така, ќе почувствувате дисонанца помеѓу себе и луѓето околу вас, што е особено лошо кога вашиот живот се превртува наопаку одново и одново.

Но, луѓето кои ќе ве водат кон подобрување - вашите наставници - ќе на крајот ќе ве најде и ќе ви помогне. И немојте да мислите дека тие мора да бидат вистински „учители“, ум. Тие можат да бидат секој, од вашиот сосед до вашата детска љубов.

Не се разликува премногу од вашите тинејџерски години ако размислите за тоа. Пред вашето слатко дете да стане нивно прилично возрасно јас, требаше да поминете низ неверојатно незгодна фаза помеѓу.

Заклучок

Поимот за духовно будење е нешто што го имале многу култури со векови, под толку многу различни имиња. Еден од нив, „блаженство“, накратко опишува како се чувствувате кога си заминалниз целото патување и се ослободивте од замките на вашето его.

Ако доживувате духовно прочистување, радувајте му се дури и во помрачните денови. Наскоро ќе најдете јасност и радост како никогаш досега.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

згрешиле, само за да сфатите дека вие сте погрешиле.

Но, таа болка е само дел од процесот. На крајот на краиштата, постои причина зошто тоа се нарекува духовно чистење .

2) Страдате емотивно и физички

Ќе се чувствувате лошо и уморно. Се разбира, ова не значи дека доживувате духовно прочистување секогаш кога ќе се разболите и уморите, па дури и дека треба само да се откажете од тоа. Ако не се чувствувате добро, одете на лекар!

Но, додека поминувате низ вашето духовно прочистување, ќе се случат настани што ќе ве направат емоционално нестабилни.

Ќе бидете уморни и двајцата физички и емоционално. Може дури и да ве разболи физички и да заминете сакајќи да не правите ништо освен да лежите во кревет цел ден.

Дури и ако се гледате себеси како личност која ужива во страдањето, ќе го најдете ова далеку од пријатен. Ова се искушенија од кои едноставно не можете да погледнете подалеку.

Но, има причина за тоа. Тоа што не можете да го игнорирате тоа значи дека ќе ве принуди да се соочите со работите што сте ги избегнувале, или воопшто не сте сфатиле дека ги имало, но сепак ве спречувале.

Ќе мора да работи преку нив, и со текот на времето тие ќе се решат и ќе направиш чекор поблиску до просветлување.

3) Што би предложил вистински психичар?

Поентите што ги покривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја за симптомите на духовно прочистување.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source . Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Навистина бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да ги објасни симптомите на духовно прочистување, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

4) Забележувате промени во вашето однесување

Духовното прочистување не е единечен настан што се случува. Наместо тоа, тоа е процес кој трае онолку долго колку што треба.

Егото е толку полна со несовршености и е толку разделено од совршенството на повисокото јас - душата - што ако универзумот беше да се обидат да го премостат тој јаз со еден удар, шансите се дека ќе се скршите под напорот.

Значи, наместо тоа, се искачувате чекор по чекор. И на патот, ќе ги забележите ефектите од ова​​ можеби ќе сфатите дека повеќе не пиете толку многу како што пиевте, или дека поретко дувате врз другите без да се трудите.

Внимавајте кога се наоѓате себеси како излегувате од вашиот пат „барајќи љубов и светлина“, или кога виепронајди ги твоите наводно добри постапки кои се чувствуваат шупливи длабоко во себе. Можеби сте паднале во стапица каде што, наместо да се соочите со товарите што ги носите во себе од детството, само се одвлекувате себеси.

Духовното будење е тешко патување кое вклучува прифаќање на тоа кој сте како личност и да се оди подалеку, а не врз основа на прекумерна позитивност.

И понекогаш промените со кои ќе се соочите можеби не се оние што сте мислеле дека би сакале. Не плашете се од ова. Ако се спротивставите или негодувате на промените на вашата личност, вие само го одложувате вашето будење.

5) Вашите односи почнуваат да се менуваат

Ќе се промените, а не секој во вашиот живот ќе може да го разбереме или цениме тоа. Некои можеби мислат дека одите по патека што не можат да ја следат или дека полека се оддалечувате од дофатот.

Делумно, ова може да биде затоа што повеќе не „делувате убаво“, или правење работи заради заработка на одобрување од другите. Може да слушнете како луѓето велат како „Зошто не застана на страната на мене? Секогаш беше на моја страна!“

Некои луѓе дури и ќе те остават зад себе.

Но, за жал, малку можеш да направиш освен да ги замолиш луѓето да разберат и прифатат кој си или кој вие станувате. На крајот на краиштата, не можете само да одлучувате што мислат луѓето. Единствената личност чие мислење всушност можете да го промените сте вие ​​самите.

И тоа ево ред. Само биди доследен на себе и не дозволувај стравот од отпуштање да те држи назад. Освен тоа, тие на крајот ќе се вратат во вашиот живот ако навистина се грижат за вас.

Можеби дури и ќе им служите на улогата на учител за нив кога ќе тргнат на сопственото патување во духовно будење.

6) Ќе сфатите дека секој оди по својот пат

Егото е себично. Ова можеби звучи излишно, но дозволете ми да објаснам.

Егото го гледа светот од многу „ЈАС! ЈАС! ЈАС!“ гледна точка. Го гледа светот како постоен за да одговара на неговите потреби, и ако нешто воопшто не му користи, тогаш можеби и не постои. Ги гледа другите луѓе како под него, и размислува и сака да ги контролира туѓите постапки и да ги контролира нивните мисли.

Душата, од друга страна, е сочувствителна и има разбирање.

И како поминувате низ вашето духовно будење и станувате повеќе во контакт со вашето повисоко јас, ги губите замките на вашето его и почнувате да ги гледате другите луѓе такви какви што се - други луѓе, со мисли, емоции и желби сопствени.

А со тоа доаѓа и почитта и разбирањето за индивидуалните разлики со кои дотогаш беше тешко да се справиме.

7) Синхроничноста наеднаш се чини дека е претерано

Се чини дека среќните мали несреќи се случуваат премногу често.

Можеби ќе се разбудите размислувајќи за вашиот најдобар пријател од средно училиште, а потоа ќе се појавите на интернет за да видитемајка ти зборува за нив. Потоа одите во трговскиот центар и се судрите со нив во првата продавница во која ќе влезете.

Можеби ќе сакате да обрнете внимание на важни астролошки настани, како фазата на Месечината или доаѓањето на рамноденицата.

Видете, животот веќе некое време ви ги фрла овие работи. Единственото вистинско нешто што се промени е тоа што сега сте повеќе свесни за добрите работи кога ќе се појават.

Претходно, спомнав колку ми помогнаа советниците во Psychic Source кога се соочував со тешкотии во животот.

Иако има многу што можеме да научиме за ситуацијата од вакви написи, ништо навистина не може да се спореди со примање персонализирано читање од надарена личност.

Од давање јасност на ситуацијата до поддршка додека донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со доверба.

Кликнете овде за да го добиете вашето персонализирано читање.

8) Полесно ви е да се откажете

Тешко е да се отпуштите, без разлика дали се работи за отпуштање од луѓе или лична контрола врз ситуацијата. Но, прочистувањето - важен аспект на вашето воздигнување - е само по себе процес на отпуштање.

Егото е несигурно и секогаш сака уверување каде може да го однесе. И од тоа доаѓа приврзаноста. Како што го испуштате вашето его и се искачувате на вашето повисоко јас, учите да се предавате и да верувате во универзумот да прави како што сака.

На крајот,ќе стигнете до точка каде што повеќе нема да се плашите од смртта и од крајот. Забележете, сепак, ова не значи дека ќе ја поздравите смртта. Ова не е ризикување на животот и екстремитетите додека викате YOLO или одбивате медицински третман затоа што не ви е грижа што ќе умрете.

Вие едноставно сте во мир со фактот дека смртта постои, е природно, и ќе дојде по тебе еден ден.

9) Ќе ја видиш и не ја сакаш неавтентичноста

Како што ќе станеш посигурна во тоа што си, ќе почнеш да ја гледаш и да не ја сакаш плиткоста и лагата на нашиот модерен свет. На истиот начин, ќе почнете силно да посакувате автентичност кај себе и кај луѓето околу вас.

Ова не значи дека ќе станете отворено презир кон оние луѓе кои се претплатат на плиткиот материјален свет, се разбира. Ова не значи ниту дека ќе мислите дека сте „духовна“ или „просветлена“ личност.

Ако го правите тоа, имате уште многу да научите.

Напротив, ќе сметајте дека е невкусно и бесмислено да сте сами неавтентични. Наместо тоа, би се обиделе да бидете верни на себе колку што можете да бидете пред другите, дури и кога ќе имате поголема корист од преправањето.

Да бидете вака, ќе привлечете луѓе кои се верни на себе, како вас .

И, се разбира, нема толку лесно да бидете измамени од луѓе кои ќе се обидат да ви се поклонат. Можете само да го почувствувате тоа кога се тиеобидувајќи се да го прошират својот пат до вашите добри благодати и да знаат како да не се закачат.

10) Станувате посочувствителни

Накратко го допрев ова во претходната точка, но многу суштински дел од нечие духовно будење е зголеменото сочувство.

Многу е егоистично да се држите себеси над другите, да бидете презир кон другите луѓе поради едноставниот факт дека тие се тоа што се.

Да речеме дека има некој кој постојано објавува слики на Инстаграм, и ако ги погледнете нивните објави, можеби ќе помислите дека живее совршен живот. Но, вие ги познавате во реалниот живот и знаете дека се жежок хаос кој е под еден тон долг.

Некој кој допрва требаше да го фрли своето его ќе се потсмееше и ќе ги повика на очигледната лажност на нивните објави, или во реалниот живот или на интернет. Или можеби ќе разговараат со своите пријатели за тоа зад грб и ќе им се потсмеваат.

Или, дури и ако не го сторат тоа, тие сепак може тајно да веруваат во себе подобро од другата личност и да мислат работи како „човек , барем јас не сум пластичен како тие.“

Но, некој што минува низ духовно прочистување ќе разбере . Или барем обидете се. На крајот на краиштата, што ако нивните објави на Инстаграм беа нивниот начин да се справат со нивниот несовршен живот и единственото нешто што ги одржува?

Всушност, страдањето на другите може да ви биде толку неподносливо што ќе правите што и даможе да помогне да се направи светот подобро место.

11) Повеќе не чувствувате потреба да останете позитивни цело време

Генерално, духовноста е полна со заблуди. Затоа знак на духовно прочистување е кога повеќе немате потреба да останете позитивни цело време.

Да се ​​биде преголем оптимист не е карактеристика на духовно разбудените луѓе. Ако сакате да ја научите разликата, одговорете на овие прашања:

Кога станува збор за вашето лично духовно патување, кои токсични навики сте ги стекнале несвесно?

Дали е потребата да се биде позитивен се времето? Дали е тоа чувство на супериорност во однос на оние на кои им недостасува духовна свест?

Дури и добронамерните гуруа и експерти може да сфатат погрешно.

Резултатот?

На крајот ќе постигнете спротивно од она што го барате. Вие правите повеќе за да си наштетите отколку да се лекувате.

Можете дури и да ги повредите оние околу вас.

Во ова видео кое ги отвора очите, шаманот Руда Ианде објаснува како толку многу од нас паѓаат во токсична замка за духовност. Тој самиот помина низ слично искуство на почетокот на своето патување.

Но, со над 30 години искуство во духовното поле, Руда сега се соочува и се справува со популарните токсични особини и навики.

Како што е тој спомнува во видеото, духовноста треба да биде за да се зајакнете себеси. Не потиснувајќи ги емоциите, не осудувајќи ги другите, туку создавајќи чиста врска со тоа кој сте во вашата срж.

Ако ова

Исто така види: 11 психолошки знаци дека некому му недостасуватеBilly Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.