16 причини поради кои таа ве турка кога ќе се приближите (и како да одговорите)

16 причини поради кои таа ве турка кога ќе се приближите (и како да одговорите)
Billy Crawford

Содржина

Ако излегувате со некого и таа ве оттурнува кога ќе се зближите - таа не сака да зборува долго време, споделува мали информации и изгледа емотивно резервирано - тоа може да биде многу фрустрирачко.

Но, пред да се откажете од оваа личност и да ја наречете „само не е наменета да биде“, размислете за 16-те причини поради кои таа би можела да ви го придвижи патот.

Па, да почнеме.

1) Не е сигурна дека ја сакаш

Можеби се плаши дека ќе го изгубиш интересот и ќе си замине ако ти се отвори.

Што има повеќе?

Таа му треба доказ дека твоите чувства кон неа се реални, дека не се само симпатија или фаза.

Помогнете ѝ да се чувствува сигурно во вашата љубов кон неа со тоа што ќе ѝ кажете колку е важно таа да се сподели со вас .

Потсетете ја колку ги цените посебните моменти поминати со неа.

2) Таа беше повредена во минатото

Се плаши да го вложи целото нејзино срце во врска само за да заврши со болка и болка.

Да ви објаснам.

Таа беше изгорена од нејзиниот партнер(ите) во минатото и чувствува дека мора да ја заштити самата од понатамошно отфрлање или болка.

За неа е премногу страшно да се зближи со друга личност откако научила толку болна лекција за љубовта.

Треба да и покажете дека не не ја земајте вашата врска здраво за готово и дека таа заслужува да се третира со доверба, љубов, почит и восхит.

Исто така види: 15 начини да го пронајдете вашиот вистински идентитет (и да го откриете вистинскиот вас)

За среќа, ако можете да покажетесопственото искуство, работењето на вашата самодоверба би помогнало.

Ова го научив од експертот за односи, Кејт Спринг.

Како што ме научи, самодовербата искри нешто длабоко во жените што предизвикува моментална привлечност.

Ако сакате да ја зголемите вашата самодоверба околу жените, погледнете го одличното бесплатно видео на Кејт овде.

Гледањето на видеата на Кејт ми ја промени играта. Затоа што знам точно какво е чувството да немаш состаноци… да го бараш „оној“… да се заглавиш во врска која едноставно не функционира.

Сепак, со помош на Кејт, јас бев со вид на висококвалитетни жени за кои никогаш не мислев дека е можно. Довербата што таа ми ја даде ми помогна да успеам и во други области од животот.

Еве повторно линк до бесплатното видео на Кејт.

таа дека сте љубезна и грижлива личност која сака да и помогне да ги залечи овие рани, тогаш постепено ќе почнете да поминувате низ нејзините ѕидови на отпор.

И двајцата можете да уживате во среќна врска заедно!

3) Тренерот за односи може да ви даде вистинска јасност

Иако причините во оваа статија ќе ви помогнат да разберете зошто таа ве оттурнува кога ќе се зближите и како да се справите со тоа, може да биде корисно е да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на конкретните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Херој на врската е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како што да правите кога таа ве оттурнува.

Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто дали ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, им се обратив пред неколку месеци.

Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучително и практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку тие беа искрени, разбирливи и професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнететука за да започнете.

4) Таа сака вие да ја преземете одговорноста за врската

Да се ​​биде близок може некои луѓе да се чувствуваат многу ранливи и несигурни во себе, па можеби ќе сакаат да се повлечат и „Чувствувај се безбедно“.

Како алтернатива, тие може да бараат чувство на контрола со избегнување блискост.

Помогнете ѝ да се чувствува сигурно така што ќе и дадете до знаење дека сте на располагање да слушате и да и понудите поддршка кога ѝ треба.

5) Таа не е сигурна дека може да им верува на вашите чувства

Можеби е сомнителна за тоа колку силно чувствувате за неа бидејќи вашите чувства се толку нови и непроверени.

Размислете за тоа.

Можеби се прашува дали ќе ги промените вашите чувства кога ќе откриете дека не се согласувате толку добро како што мислевте или кога ќе дојде некој друг кој има да понуди повеќе.

Известете ѝ дека чувствата што ги имате за неа се вистинските и ќе станат посилни со текот на времето ако и се даде шанса да процвета.

6) Таа едноставно сè уште не се чувствува безбедно со вас

Таа треба да биде повеќе околу вас пред да се чувствува удобно да се отвори со вас.

Бидете трпеливи со неа и не притискајте повеќе отколку што е подготвена да даде.

0>Биди тука за неа кога таа сака да бидеш. Покажете ѝ дека сте среќни што сте само со неа и не зборувате.

7) Таа се воздржува за да ја задржи својата самопочит

Таа сака да се погрижи да не даде повеќе од таа има намера или се губи во тој процес.

Од друга страна, тааможеби ќе сака да се почитува и да се сака себеси доволно за да не дава од себе, освен ако не и е удобно со нивото на посветеност што го нудите.

Помогнете ѝ да се опушти слушајќи ја и почитувајќи ја нејзината одлука, без разлика каква може да биде таа и кажи ѝ дека можеш да чекаш повеќе време и дека имаш доверба во љубовта меѓу вас.

8) Таа има ниска самодоверба и се сомнева во нејзината привлечност

Ако прикриената несигурност во оваа личност е доволно силна, може да биде уште подлабоко во позадина отколку што мислите.

Ова ќе го забележите кога таа нема целосно да се вклучи со вас во разговорот.

За да се истакне .

Таа можеби нема да го преземе водството или да иницира секс, или постојано ќе чека да кажете или направите нешто.

Морате да ја уверите дека сте среќни и задоволни со нејзиното учество. Во спротивно, тоа едноставно нема да се случи.

9) Таа се плаши да не ја осудат другите затоа што е со вас

Ако љубовта и наклонетоста што ги чувствува кон вас се искрени, таа ќе биде добро е што сум со тебе.

Но, многу пати, таа се плаши од членовите на нејзиното семејство, пријателите, па дури и непознати да ја осудуваат и да даваат негативни коментари за нејзината врска.

Совети:

Потсетете ја дека луѓето ќе можат да проценуваат за вас само ако се доволно блиску за да видат што се случува во реално време.

Запомнете исто така: не изневерувајте!

10) Таа има нерешени прашањаод детството што ја спречува да се споделува

Ако вашата љубовница се воздржува, таа веројатно реагира на своето минато.

Единствениот начин на кој можете да ја натерате да се отвори е да дознаете што се случило во нејзиното детство што ја натерало да се плаши да формира трајни интимни врски.

Што можете да направите повеќе?

За да и помогнете да се справи со овој страв поефикасно, мора да и дадете до знаење дека вашата љубов е безусловно: Никогаш нема да ја напуштите или да ја изневерите нејзината доверба.

11) Таа се плаши дека работите ќе прераснат во сексуална врска

Девојките сакаат да бидат на исто ниво и емоционално и физички кога тие започнуваат нова врска.

Еве што е тоа.

Многу жени нема да имаат „секс“ додека не дојде до емотивна врска меѓу нив.

Исто така види: 28 начини да го продолжите разговорот со вашето момче

Кога ќе запознае некој, таа сака, таа можеби ги обработува различните чувства и сè уште не е подготвена за интимност.

Нема ништо лошо во тоа... дури и ако тоа понекогаш ве вознемирува!

Жените се многу повеќе емотивно врзани од мажите направи; исто така им треба подолго време за да се чувствуваат удобно во сексот.

Ако премногу брзо се зближите, таа може да се чувствува заробена во сексуална врска за која не е подготвена, затоа ве отфрла.

Важно е да ја информирате за вашите сексуални желби, но не притискајте премногу за секс.

Известете ѝ дека не е во ред ако работите бавно и сакате вистинска врска со неа.

12) Таа ене е подготвена за врска

Ако таа сè уште се справува со нејзините проблеми и превирања, ќе забележите дека таа само до одреден момент ќе се отвори, а потоа повторно ќе се повлече.

Може имајте дури и други афери на страна, или повеќе момчиња/сопрузи во исто време.

Треба да бидете трпеливи и да почекате додека таа не успее да ги реши нејзините длабоко вкоренети проблеми и конфузија пред да очекувате каков било вистински напредок во вашата врска.

13) Таа се плаши од конфликт

Нејзината врата може да отвори пукнатина, но таа не сака целосно се изложи на тебе. Таа сака да ве чувствува надвор пред да ви покаже која е.

Работата е:

Таа не е вашата просечна жена која повеќе би сакала да има конфликт отколку хармонија. Таа само се плаши да не ве повреди вас или нејзината слика за себе доколку дојде до конфликт.

Дајте ѝ го просторот што ѝ треба со користење на методот на враќање, а потоа обидете се повторно подоцна кога ќе има помала тензија меѓу двете ти.

14) Таа има многу емотивен багаж

Ова издание е и благослов и проклетство.

Тоа е благослов бидејќи покажува колку таа сака вие и не се плаши да се ослободи од вас.

Покрај тоа, тоа е проклетство бидејќи тоа значи дека таа има свое семејство, пријатели и обврски кои и го одземаат целото време.

Ако таа не се справила целосно со ова прашање, таа може да продолжи да ве отфрла поради стравовиповрзани со тоа; или таа може да ве оттурне од страв дека ако не го стори тоа, работите ќе се распаднат.

15) Таа не знае како да комуницира

Ова е едноставен лек.

Подобрете ги вашите вештини за слушање и научете како ефективно да одговорите на она што го чувствува и мисли.

16) Таа не сака да ја знаете секоја ситница за неа

Таа сака да држи некои делови од себе приватно додека не може да ве открие и да се увери дека сте безбеден облог.

Ако се надева на долга врска со вас, сосема е природно да треба да чувате некои работи во резерва.

Совети:

Кажете ѝ дека иако би сакале да се зближите со сите неа, ако има одредени работи за кои не знаете, тоа нема да ја загрози врската.

Како да ја вратите откако ќе се повлече

Ако таа се оддалечила од вас, тогаш можеби нема никаков интерес да се врати заедно.

Се плаши и не знае дали ќе бидете тука за неа, особено ако сте ја повредиле во минатото.

Во овој случај, вашата задача ќе биде малку потешка. Треба да ја натерате да се отвори и да ви верува повторно пред да сака да се врати со вас.

1) Замолете ја да ви даде шанса и видете што ќе се случи

Ова може да биде доста тешко, особено ако била повредена во минатото.

Продолжете да се обидувате! Таа на крајот повторно ќе ви се отвори, иако можеби ќе потраенедели или дури месеци за таа повторно да ви верува.

2) Бидете љубезни и поддржувајте како таа може да се чувствува во моментов

Треба да се спротивставите на нагонот да ја обвините или да и се налутите .

Ова може да направи да се чувствува полошо и да ја оддалечи уште повеќе, особено ако тоа е ваша вина.

Наместо тоа, треба да и дадете до знаење дека сте спремни да зборувате за тоа и Работете преку ова заедно.

Таа ќе го цени ова и ќе знае дека ви е важна ако го направите ова токму сега.

3) Дајте ѝ простор и време сам ако и треба

Не прави да се чувствува полошо со обидот да зборуваш за твоите чувства или да ѝ кажеш што чувствува.

Можеби сè уште не е подготвена за тоа. Треба да и дадете малку време сама и да и дозволите да се навикне на оваа идеја пред да можете да зборувате за тоа корисно.

4) Продолжете да правите работи со вашите пријатели како што обично би правеле

Треба да ја потсетите дека нема да одите никаде и дека нема да ја оставите ако не сака да биде со вас.

Таа треба да се чувствува доволно безбедна во врските што може отворете се повторно.

Шансите се дека таа нема да сака да работи сама на ова, па ќе треба да и дадете до знаење дека сè уште сте тука за неа.

Ова може да помогне да ја убедите дека вашите намери не се промениле или не биле засегнати од она што се случило во минатото.

5) Дајте ѝ работи за размислување за да не се плаши

Ако таасе плаши повторно да не се повреди, тогаш треба да ја уверите дека тоа никогаш нема да се случи.

Можете да го направите ова со заеднички разговор за иднината. Направете планови за иднината и кажете ѝ дека ќе ја сакате и ќе се грижите за неа без разлика што ќе се случи.

6) Бидете трпеливи со тоа колку долго може да и треба за повторно да се отвори

Можеби ќе биде потребно некое време за целосно да се отвори повторно. Треба да бидете трпеливи и да и дадете време

Таа треба да се чувствува безбедно со вас пред да биде подготвена да се отвори.

Ставот е сè ако ја сакате назад. Ако таа сè уште има доверба, тогаш таа ќе биде подготвена да ги реши работите со вас, ако вие сте подготвени.

Меѓутоа, ако таа нема доверба во вас, тогаш можеби никогаш повеќе нема да се отвори. Таа може да верува дека не може да ѝ се верува и секогаш ќе ја повредува.

Во овој случај, треба да работите напорно за да и докажете дека тоа не е вистина и дека сте спремни да и дадете време ѝ треба.

Дали таа ќе одлучи да ве врати назад или не, целосно зависи од неа. Вие само треба да бидете тука за неа и да ѝ покажете дека повеќе нема од што да се плаши.

Оставете ја вашата самодоверба да ја заврши напорната работа

Има многу повеќе причини зошто жената може да ве оддалечи кога ќе се приближите, но ве молиме имајте ги на ум овие 17 додека почнувате да излегувате со некој нов.

Се надевам дека овој напис помогна да го направите вашето искуство со запознавање попријатно.

И во мојата
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.