15 лесни начини да го покажете вашиот поранешен партнер (ова ќе функционира)

15 лесни начини да го покажете вашиот поранешен партнер (ова ќе функционира)
Billy Crawford

По скршеното срце, може да биде тешко да се запамети дека љубовта што ја споделивте со вашиот поранешен партнер некогаш била ваша.

Понекогаш, надминувањето на врската значи да го вратите животот на вистинскиот пат и да заборавите на тие пати.

Но, што ако можете да направите нешто за да го покажете вашиот поранешен партнер во вашиот живот?

Еве 15 лесни начини да го направите тоа.

1) Бидете прецизни како зошто го сакате бившиот назад

Дали е тоа затоа што сè уште го сакате? Или сеуште сте заљубени во идејата за нив? Ако точно знаете зошто сакате вашиот поранешен партнер да се врати во вашиот живот, ќе биде многу полесно да го манифестирате.

Прво правило за манифестирање: Кога ќе почнете да го манифестирате вашиот поранешен партнер, мора да бидете конкретни за тоа.

Да бидете многу прецизни за тоа што сакате, на пример, зошто ги сакате назад, ќе му олесни на универзумот да го манифестира тоа побрзо.

Размислете за причините зошто сакате тие да се вратат, можеби мислите дека тоа е поради оние посебни моменти што сте ги споделиле со нив, или како сте станале подобра личност поради нивното влијание.

Причината може да биде што било, универзумот не грижи се додека е од твоето срце.

Можеби ќе откриете дека им треба само вистинското охрабрување за да се вратат во вашиот живот и да бидат подготвени за нова врска.

Размислете внимателно за тоа по што копнеевте од претходната врска и ќе ви помогне да го создадете потребнотобеа кога се соочував со проблеми во врската.

Иако има многу што можеме да научиме за ситуацијата од вакви статии, ништо навистина не може да се спореди со примање персонализирано читање од надарена личност.

Од давање ако ја разјасните ситуацијата за да ве поддржат додека донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со доверба.

Кликнете овде за да го добиете вашето персонализирано читање за љубовта.

Исто така види: Која е поентата да се биде жив? Еве 12 клучни причини

11) Размислете за тоа како процес, а не како настан

Универзумот нема да го пушти вашиот поранешен во скутот само за да биде со вас.

За да се манифестира врската е потребно време, затоа дозволете си да се навикнеш на идејата да бидеш сингл додека чекаш да се врати вистинската личност. Бидете удобни кога сте сами, знаејќи дека тоа е сосема во ред и нормално за вас.

Како што споменав, на почетокот ќе биде тешко и осамено, но колку повеќе прифаќате да бидете сингл, толку е полесно ќе се справи со.

Исто така, важно е да престанете да размислувате да го манифестирате вашиот бивш како еднократен настан.

Наместо тоа, сфатете го тоа како процес - процес на кој треба да работите секој ден.

Процесот нема да заврши кога конечно ќе се вратите заедно со бившиот. Ќе продолжи понатаму и ќе биде се подобро и подобро.

Ова е причината зошто излезете таму и забавувајте се, запознајте ги пријателите или најдете ново хоби.

Треба да го одржувате вашиот живот забавен ивозбудливо, така што кога повторно сте со бившиот – работите нема да ви изгледаат здодевни и досадни.

12) Гледајте го раскинувањето како благослов под маска

Ако некогаш сте поминале низ раскинување и ја читате оваа статија, тогаш имате среќа. Преболувањето на раскинувањето и учењето од него не е лесно.

Потребно е време, труд и упорност.

Ако можете да го видите како благослов под маски, тоа ќе го намали стресот што доаѓа со раскинувањето.

Ова е затоа што ќе ви помогне да ја препознаете болката од раскинувањето за она што беше - важна лекција за тоа како да бидете среќни во вашиот живот. Ако можете јасно да го видите раскинувањето како благослов, тогаш ќе можете да го искористите за да се подобрите.

Само кога ќе научиме од нашите грешки, ќе можеме да растеме како поединци и да ги подобриме нашите животи .

Како што вели старата поговорка: „Сè се случува со причина“.

Раскинувањето не се случи без причина, тоа се случи затоа што требаше да се случи>Понекогаш е тешко да се гледаат работите во позитивно светло кога се повредувате, но ако го правите тоа, наскоро ќе почнете да ги препознавате можностите за раст што се манифестираат како резултат на раскинувањето.

13) Престанете да обвинувате себе си и почнете да го цените она што е добро во вашиот живот

Повеќето од нас ги земаат нашите животи и работите што се случуваат во нашите животи здраво за готово. Толку сме навикнати да бидеме на одредено место во нашите животи што можеби недури и забележувајте што се случува околу нас.

На пример, ако размислувате да се вратите со бившиот, немојте да си давате толку голема заслуга за тоа.

Покрај тоа да се фокусирате на добрите работи во вашиот живот, отфрлете ги негативните работи што можеби ве оптоваруваат. Пред да ги преземете овие чекори, ако поминувате низ процесот на раскинување, треба да застанете и да се погледнете себеси.

Запрашајте се што правите погрешно. Запрашајте се зошто работите ви беа толку тешки во последно време. Престанете да ги обвинувате другите и почнете да преземате одговорност за вашите постапки - ова може да помогне да се ослободите од негативноста што ве кочи.

Имајте го ова на ум дека благодарноста е еден од најважните принципи што треба да ги практикувате со цел да ја манифестирате вашата идеална врска.

Кога сме благодарни, го отвораме срцето за да добиеме повеќе љубов и изобилство во нашиот живот.

Имајте благодарно срце и видете го доброто во животот. Запомнете дека светот е полн со можности.

Ако не почнете да го цените она што е добро во вашиот живот, ќе ви биде тешко да привлечете повеќе одлични работи во него - вклучително и љубовна врска.

14) Постапувајте секој ден кон создавање на вашата идеална врска

Направете листа на сите работи што ги сакате од врската и почнете да преземате активности за да ги постигнете.

Вашиот фокус треба да биде на иднината, а не наминатото.

Она што го сакате секогаш може да ви биде надвор од дофатот, но треба да го барате со целото ваше срце.

Сфатете ја вашата манифестација како навика, но не заборавајте да визуелизирајте го видот на врската што ја сакате кога ќе се вратите со бившиот.

Ќе бидете изненадени од работите што ќе ги знаете кога ќе ја откриете идеалната врска што ја сакате со бившиот.

Вие можеби ќе сакате партнер кој ќе патува со вас бидејќи ова е нешто на што се радувате во иднина. Или, можеби сакате партнер кој ќе биде поблизок со вашето семејство.

Што и да е, нема причина зошто не можете да го направите вашиот поранешен дел од тој иден живот со вас.

Таму Постојат многу работи што можеби нема да ги сфатиме за тоа што сакаме во врската додека не преземеме акција и не идентификуваме што навистина сакаме. Колку поконкретен можете да ја испишете вашата идеална врска, толку подобро.

Бидете фокусирани на вашата цел, направете листа на сите работи што ги сакате и работете на тоа да ги постигнете едно по едно.

15) Верувајте во универзумот

Универзумот е најголемата моќ што ја имате, затоа верувајте во него за да ви помогне да покажете втора шанса со вашиот поранешен.

Таа не е важно колку време му е потребно на Универзумот да одговори или колку е тешко за вас на патот.

Не е важно што другите луѓе велат за вас или колку пати се сопнувате и паѓате, се додека продолжувате да ставатевашата вера во Универзумот, таа на крајот ќе го манифестира она што го сакате.

Морате да верувате дека универзумот работи на хармоничен начин и ги испраќа вистинските луѓе на вашиот пат.

Вистината е , Универзумот секогаш ви испраќа што ви треба кога ви треба.

Оставете и верувајте во Универзумот и тој ќе се грижи за вас.

Колку време е потребно за да манифестирајте го бившиот назад?

Времето е драгоцено богатство во вашиот живот.

Исто така види: 10 клучни совети како да ги надминете предизвикувачите на неверство

Резултатите од вашата манифестација ќе потрае - може да потрае еден месец, може да потрае шест месеци или можеби дури и земете една година.

Не се откажувајте од вашите цели само затоа што на Универзумот му треба малку подолго отколку што очекувавте.

Попатно, ќе има нерамнини на патот и неуспеси - ова е дел од животот. Ако можете да ги издржите овие работи, дефинитивно можете да ја достигнете целта.

Затоа, никогаш не се сомневајте дека бившиот ќе ви се врати, само верувајте во Универзумот и знајте дека ќе биде потребно време.

Ќе вреди.

Заклучок

Научивме многу како да се ослободиме од минатото и да користиме манифестации за да го привлечеме поранешниот кон себе.

Оваа информација може да се користи само како водич, бидејќи на крајот не постои единствена формула за успех.

За постигнување на вашата цел ќе биде потребно време и напорна работа, но тоа може да се направи!

Вистинската моќ на Универзумот ќе ви помогне доколку верувате доволно во себенаправете го тоа.

Но, ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Ги спомнав претходно. Кога добив читање од нив, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни и искрено корисни.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за можноста да го вратите вашиот бивши преку манифестацијата, туку можат да советуваат вие за она што навистина се подготвува за вашата иднина.

Кликнете овде за да добиете ваше лично читање.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

енергија во себе.

2) Ослободете го вашето его

Не правете грешка да мислите дека се работи за враќање на вашиот поранешен бидејќи сте толку прекрасни.

Наместо тоа, дозволете му на универзумот да го испрати она што го гледа како идеален партнер за вас (а можеби не е тој што мислите дека треба да биде). знаејќи дека постои цел универзум на љубов таму, и дека вашиот поранешен е едноставно индивидуален дел од тој универзум.

За време на манифестацијата, важно е да не ја споредувате ситуацијата со она што го мислите треба да биде, туку како што е.

Добар начин да го направите ова е да замислите дека вашиот бивши ќе се врати бидејќи има свој живот што го граделе за себе.

Да се ​​држите премногу цврсто за оваа идеја ќе предизвикате да бидете фрустрирани поради тоа што не гледате како врската се материјализира, а исто така ќе предизвика сомнеж што може да го отежне универзумот да ја оствари.

Секогаш кога ние сме подготвени да се ослободиме од нашето его, сакаме да ги ослободиме сите негативни емоции.

Негативните емоции како лутината и тагата можат да создадат многу блокови во вашиот живот, па затоа е важно да ги ослободите. Начин да го направите ова е да размислите за сето добро што го имате во вашиот живот.

Размислете за сите причини зошто треба да можете да го покажете вашиот поранешен партнер.

Тоа може да помогне да запишете сè така штокога ќе ги ослободите тие негативни емоции, можете да се повикате на нив ако ви треба потсетник зошто е важно тие да останат надвор од вашиот живот.

3) Вежбајте позитивна визуелизација

Со цел за универзумот да ги манифестира вистинските работи за вас, треба да имате јасна намера.

Универзумот не работи со идеали, тој работи со акција и создавање.

Ова значи дека вие мора да бидете многу конкретни во однос на тоа што сакате бидејќи универзумот точно знае што го гледа како најдобриот можен исход за оваа ситуација.

За да го направите ова, треба да замислите дека вашиот поранешен партнер се враќа во вие.

Визуелизацијата е моќна алатка.

Ако сакате специфичен исход во вашиот живот, можете да го визуелизирате тоа како реалност.

Оваа техника може да се користи за создадете каков било исход што го посакувате, од манифестирање на пари во вашиот живот (дури и ако тоа е само мала сума), до манифестирање на вашиот поранешен во вашиот живот. Колку повеќе можете да го замислите ова како реалност, толку побрзо ќе го манифестирате вашиот поранешен партнер.

Само размислете за тоа, универзумот секогаш размислува за начини да создаде работи.

Постојано размислувајќи како да им ги обезбедите на луѓето нивните желби и дали тоа е соодветно за нив.

Сè што треба да направите е да се фокусирате на вашите желби и да ги опишете колку што е можно подетално, вклучувајќи го секој детал што можете да го замислите.

4) Манифестирањето ќе биде поефикасносо помош на надарен советник

Може да има сомнежи кога некој вели дека е надарен советник - но има вистина во тоа.

Надарен советник е некој кој ќе може да разговара со вас и да ви даде насоки, како и да може да ви обезбеди можности и можности за тоа како да го манифестирате вашиот поранешен партнер.

Ако барате стручна помош, надарениот советник може да ви помогне да поминете низ овој процес со тоа што ќе го насочите вашиот ум да се фокусира на вистинските работи за да го покажете вашиот поранешен партнер.

Знам, ниту една врска нема еднократно решение за сите.

Го знам тоа од лично искуство.

Начинот на кој јас го гледам тоа, повеќето совети за врска од пријателите и семејството завршуваат како контраефект.

Но, мојата сопствена борба со враќањето на бившиот минатата година ме натера да пробам нешто ново.

Разговарав со духовен советник во Psychic Source за тоа како да покажам посебен некој назад во мојот живот.

Тоа беше одлична одлука, што јас не очекував!

Затоа што јасновидецот со кој разговарав беше интелигентен, сочувствителен и приземен. Тие пристапија кон мојот предизвик со вистинскиот начин на манифестација и навистина ми помогнаа да се справам со него на ефективен начин.

Конечно се почувствував како да имам патоказ напред за мојот љубовен живот, за прв пат по години.

Кликнете овде за да добиете сопствено персонализирано читање.

Тие ќе ви помогнат да го оптимизирате вашиот љубовен живот и да ги надминете бариеритеве држи назад.

5) Ширете ја позитивноста

Додека почнувате да преземате акција, погрижете се да верувате дека тоа веќе се случило.

Ова ќе ви помогне да ја зголемите вашата самодоверба во законот на привлечност и да ви даде мотив да продолжите да туркате напред додека вашиот поранешен не се врати.

Дури и ако е потребно подолго време отколку што мислите, или се чувствувате како да не функционира, само знајте дека тоа функционира и вие Наскоро ќе видам докази за тоа.

Никогаш не се задржувајте на ограничувачките верувања - фокусирајте се на позитивни мисли и бидете свесни за фактот дека тоа веќе се случило.

Еве неколку ограничувачки верувања што треба да го избегнувате:

  • „Едноставно не знам дали е можно повторно да се вратиме заедно.“
  • „Мојот поранешен не сака да се врати нашата врска“.
  • „Тој/таа се враќа само затоа што им требаат пари или нешто друго од мене.“

Запомнете, ние не се обидуваме да го искористиме нашето его за да го принудиме универзумот да ни даде што сакаме.

Ако почнете да размислувате вака, тоа ќе ви го замати умот и ќе го попречи процесот на манифестација.

Можеби е потребно трпение, но универзумот ќе ви ги испрати пораките до да ве извести дека тоа се случува.

Треба само да ги забележите и да ги признаете, што ќе ви овозможи да бидете посигурни и свесни за сите промени што се случуваат околу вас.

Ако може да продолжи да шири позитивност, поголема е веројатноста да создадете соодветни околности за нова врскаманифестира.

6) Позитивните афирмации се клучни за да се одржувате на вистинскиот пат

Позитивните афирмации се нешто што можете да го користите за да помогнете да се манифестира вашиот љубовен живот.

Тие се особено корисни кога се чувствувате како да не ги гледате резултатите што ги сакате.

Штом ќе бидете подготвени да се вратите заедно со вашиот поранешен, почнете да користите позитивни афирмации.

Имајте на ум дека афирмациите се одличен начин да ни помогнете да го покажеме нашиот поранешен партнер.

Дури и ако не верувате во афирмации, размислете колку често ги кажувате како дел од вашите секојдневни активности.

А вие го знаете најдобриот дел?

Потврдите исто така можат да ни помогнат да манифестираме други работи во нашите животи, како што се нови пријателства или наоѓање нова работа или кариера.

Постојат многу начини на кои можеме да користиме афирмации за да помогнеме ја постигнуваме оваа цел - некои од нив може да бидат полесни од другите.

Затоа следниот пат, кажете си ги овие работи или дури на ум:

  • „Ќе добијам назад со мојот поранешен."
  • "Мојот бивши сака повторно да се собереме."
  • "Знам дека ќе се вратам со мојот поранешен денес."

Повторете го ако треба, додека не верувате.

Направете го тоа што е можно почесто и користете го најверодостојниот тон на гласот. Вашата намера ќе се почувствува и универзумот ќе ви испрати потврда дека вашиот поранешен сака повторно да се поврзе со вас.

7) Фокусирајте се на тоа да се подобрите

Ова е многу важен чекор што треба да неигнорирај.

Ова ќе направи сè да тече многу подобро за вас и ќе ви овозможи да разберете дали вашиот поранешен е заинтересиран да се врати заедно.

За време на процесот на манифестација, бидете многу свесни за вашата само- подобрување.

Ова не значи дека треба да се однесувате како роб и да работите понапорно од просечниот човек, туку едноставно да бидете свесни како се чувствувате, како размислувате и што се случува.

Можете да користите и афирмации за да ја зголемите вашата самодоверба и да се задржите на позитивно место.

Одвојте време за да се подобрите, така што ќе ги испуштите вистинските вибрации за да ги привлечете вашите бившиот се врати во вашиот живот.

Ова е причината зошто треба да продолжите да се подобрувате што е можно повеќе.

Ако вашиот поранешен гледа дека се развивате и се менувате на подобро, многу е веројатно дека ќе сакаат да се вратат.

Имајќи ги на ум сите овие работи, ништо не ве спречува повторно да се дружите со бившиот.

8) Научете од раскинувањето

Ова е нешто што многу луѓе не го прават и на крајот ги повредува.

Ако можете да разберете зошто завршила врската, можете да научите како за да спречите истото да се повтори.

Не само тоа, туку и ќе ви помогне да разберете како подобро да работите со бившиот.

Иако чекорите во оваа статија ќе ви помогнат да се манифестирате вашиот поранешен назад, може да биде корисно да разговарате со врскататренер за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на специфичните прашања со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Релација Херојот е страница каде што се високо обучени врски тренерите им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како да сакаат да бидат заедно со бившиот. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, допрев до нив неколку месеци пред. Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку искрено, разбирање и професионално тие беа.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

9) Избегнувајте автоматски пилот

Можеби мислите дека ова не важи за вас, но верувајте ми дека важи.

Кога имаме цел, мозокот ја исклучува нашата свесна свест за другите работи што се случуваат околу нас.

Причината за ова е да ни даде највисоко ниво на фокус и концентрација потребни за да ја достигнеме нашата цел.

За жал, тоа исто така прави преземаме акција - и не мора да биде најефективна или најпогодна акцијаза она што сакаме да го направиме. Што значи ова за вас е дека ако се обидувате да се вратите со бившиот, ќе почнете да ги поминувате сите движења без да размислувате за нив.

Ова може да доведе до повторување на старите обрасци кои биле многу штетни за вашите врската на прво место.

Одвојте неколку моменти, барем секој ден, за да забележите што се случува и повторно да ја преземете контролата врз вашиот живот. Ова ќе ви помогне да престанете да дејствувате со авто-пилот и да започнете да ги преземате вистинските активности за да ја постигнете целта да се вратите заедно со вашиот поранешен.

10) Знајте дека понекогаш е потребно време за да се манифестира љубов

Луѓето кои штотуку поминале низ раскинувањето, можеби не разбираат зошто тоа трае толку долго.

Тие едноставно сакаат да се вратат заедно со бившиот и очекуваат тоа да се случи преку ноќ – што не е секогаш можно.

За да се вратите заедно со бившиот може да биде потребно време. Може да потрае месеци, па дури и години ако личноста ви била навистина важна.

Секогаш кога размислуваме за нешто што го сакаме, тоа не значи дека универзумот веднаш ќе ја исполни нашата желба.

Понекогаш треба да чекаме долго време пред да се оствари - ова е нешто што повеќето луѓе не го сфаќаат. Се разбира, ако сакате да се вратите со бившиот што е можно поскоро, можете да се обидете да ги забрзате работите користејќи некои од техниките споменати погоре.

Претходно споменав колку помагаат советниците во Psychic Source
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.