15 симптоми на негативна енергија дома (и како да ја исчистите)

15 симптоми на негативна енергија дома (и како да ја исчистите)
Billy Crawford

Вашиот дом би требало да биде ваша оаза, место каде што можете да одите и да се опуштите по напорниот ден на работа.

Но, што ако има симптоми во вашиот дом кои се чини дека наместо тоа ви ја трошат енергијата да го негувате?

Дозволете ми да ви кажам 15 очигледни знаци на негативна енергија во куќата и како да се борите со нив. Грижете се за себе со овие едноставни совети!

1) Се чувствувате слабо

Некои луѓе се чувствуваат слабо кога влегуваат во своите домови затоа што често го поврзуваме ова чувство со нашата ранливост да биде изложена пред другите . Веројатно затоа се чувствувате слаби бидејќи си вршите премногу притисок за да постигнете повеќе на работа или во вашите односи. Тоа се случува со најдоброто од нас.

Треба да запомните дека не можете да контролирате сè и да престанете да вршите толкав притисок врз себе.

Меѓутоа, ако ова чувство е постојано, може да биде основна причина за тоа.

Можеби се чувствувате слаби затоа што има необјаснива сила во вашата куќа која ви ја цица енергијата.

Потсетете се на моментите кога се обидувате да се опуштите, но сепак не може бидејќи се чини дека вашата енергетска лента постојано се намалува - и тоа обично се случува кога сте дома.

Како да го исчистите:

Првата работа што треба да направите е дајте си одмор и оставете ги работите кои се надвор од ваша контрола. Седнете на мирно место и побарајте одмор од Универзумот.

Кога ќе почувствувате дека добиватебитие, но и на вашата ментална состојба.

Време е да престанете да живеете со него и да најдете начин да го решите проблемот со тоа што ќе го исчистите од вашиот дом.

Исто така, најдете начин да откриете малку инспирација секој ден. Малку е веројатно дека ќе го најдете во секој агол од вашата куќа, но дефинитивно го има и на други места.

Побарајте инспирација на социјалните мрежи, читајте инспиративни текстови и обидете се да поминете време со луѓе кои носат од најдоброто во себе.

Ви треба само малку мотивација со тоа што ќе ја најдете надвор од куќата. Ако овие луѓе не постојат во вашиот живот, не грижете се; има и други начини да го направите тоа.

10) Постојано имате негативни мисли секој ден

Ова не значи дека имате OCD. Но, ако сè уште ги имате овие мисли, тогаш е време да направите нешто во врска со тоа.

Негативните мисли понекогаш се предизвикани од вашата околина, особено ако просторот за живеење е негативен на кој било начин.

Тоа не влијае само на вашата ментална состојба, туку влијае и на вашето физичко здравје.

Би било заморно ако нешто убаво се случило во вашиот живот, но не можете целосно да го цените тоа поради овие мисли.

Како да го исчистите:

Ако живеете на место каде што вашата енергија се исцрпува, нема да можете да направите позитивни промени во вашиот живот. Справувањето со негативните мисли е многу полесно кога се чувствувате добро за себеи вашата околина.

Ова не е многу лесен процес, но со правилно водство, можете да го направите тоа и да направите огромна разлика во вашиот живот.

Исчистете го вашиот ум од негативни мисли, опкружете се со позитивна енергија и фокусирајте се на убавите моменти од вашиот живот. Вашиот ум е моќна алатка, користете го за да најдете мир и да постигнете благосостојба.

Запомнете, вие секогаш го контролирате вашиот живот, затоа направете го изборот да бидете среќни секој ден.

>Сакате да создадете простор кој е позитивен и енергичен.

Сепак, не треба сами да го поминувате ова! Иако е сосема нормално понекогаш да сакаме одредена приватност, здраво е да бараме помош од други кога ни е потребна.

11) Се чувствувате исклучени од вашиот живот

Начинот на кој се однесувате со работите во вашиот живот зависи од тоа како ќе реагирате на нив. Ако не се чувствувате поврзани со себе, факторот што најверојатно влијае на тоа е енергијата во вашиот дом.

Живеете во негативен простор кој може да исцеди и може да предизвика многу непријатности. Се чини дека сè во вашиот секојдневен живот не е во рамнотежа и колку и да се трудите да го промените, ништо не се случува.

Чувството на исклучување во животот не е одлично, но може да биде добро ако сфатите дека ова е точка во вашиот живот што влијае на вашата енергија.

Како да го исчистите:

Направете листа на сè што влијае на вас во секој аспектод вашиот живот и видете дали има некоја позитивна промена што можете да ја направите.

Ако не можете ништо да направите за вашата енергија, единственото нешто што навистина можете да го направите е да создадете простор за себе што е позитивен.

Обидете се да разговарате за овие работи со некој кој може да ви понуди сознанија и совети како да ја промените вашата околина.

Ако овие работи не се можни, можеби е време да најдете терапевт или побарајте совет од некој кој ќе може да фрли малку светлина на ова.

Завршни зборови

Како живеете и како се чувствувате за себе ќе одреди како го гледате светот.

Има многу емотивни работи кои треба да се разработат и една од нив е живеењето во негативен простор. Иако е лесно да ги игнорирате, обидете се да не го дозволите тоа по секоја цена.

Иако некоја негативна енергија е природна во животот, има моменти кога сме ја однеле предалеку. Можеби ќе треба да добиете совет од некој кој знае многу за енергијата и може да ве води кон вистинскиот пат.

Направете го она што е потребно за да го направите вашиот живот најдобро што може, бидејќи вреди.

Затоа препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Ги споменав претходно. Кога добив читање од нив, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни и искрено корисни.

Не само што можат да ви дадат повеќе насока за тоа како да се ослободите од негативностите во вашиот дом, тукутие можат да ве советуваат за тоа што навистина се подготвува за вашата иднина.

Кликнете овде за да добиете ваше лично читање.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

слаб, пронајдете горилник за масло или свеќа за да му обезбедите на вашето тело дополнителен поттик на енергија.

Запалете ја свеќата и вдишете длабоко околу 10 секунди. Погрижете се да го правите тоа најмалку 3 пати во текот на денот, наутро, напладне или навечер. Можете исто така да ставите некои масла со безбеден мирис во собата.

2) Често се чувствувате лошо

Одлично е што се разболувате и брзо закрепнувате, но ако ова ви се случува одвреме навреме, време е да ги преиспитате работите.

Можеби има причина зошто постојано се разболувате секоја година во одреден временски период.

Може дали вашето тело се подготвува за огромна трансформација или дури и знак од Универзумот дека нешто не е во ред во вашиот живот.

Исто така види: Како да ја натерате вашата љубезност да се заљуби во вас: 12 без нахакан совети

Или уште полошо, вашиот дом може да биде причина за вашата болест - негативна енергија се манифестира во вашето тело и прави да се разболиш.

Негативноста што ја троши вашата куќа поминува низ вашето тело. Затоа почесто се чувствувате лошо.

Како да го отстраните:

Ако сакате да бидете подготвени за најлошото, побарајте ја вашата куќа да ја провери стручен мајстор за фенг шуи.

0>Професионалец ќе може да утврди дали има негативни извори на енергија во вашиот дом - и се надеваме дека нивното решение е лесно и евтино.

Од друга страна, започнете со одржување на хидрираност и живеење поздраво начин на живот:

– Одете на диета, колку поприродна и пошарена, толку подобро. Избегнувајте ја преработената храна што е можно повеќе.

– Пијтеповеќе вода, најмалку 8 чаши на ден!

– Редовно вежбајте, дури и прошетка низ соседството ќе ви помогне!

– Не пушете, пијте алкохол или употребувајте дрога. Вашето здравје е на прво место!

Или уште подобро, зошто не одвојувате време и не бегате од градот? Ти го заслужи тоа. Можеби ќе ви треба само извесно време одмор од вашиот дом.

3) Се чувствувате немирно

Чувството на немир е често поврзано со стрес и бес.

Сепак , ова чувство може да биде предизвикано и од негативната енергија во куќата.

Дали некогаш сте почувствувале дека некој или нешто ве следи каде и да одите? Ако е така, тогаш веројатно има некој или нешто во вашиот дом што ви предизвикува голем стрес.

Оваа негативна енергија може да ви ја троши енергијата и да ве натера да се чувствувате немирно и непријатно. Едноставно не можете да останете мирни во вашиот дом бидејќи не се чувствувате безбедно.

Како да го исчистите:

Тестирајте го: одете кај соседот за да видите дали чувството сè уште е останува со вас. Дали сè уште демне околу вас?

Ако не, тогаш тоа е дефинитивно негативна енергија во вашата куќа.

Со ова, што ако добиете совет и јасност зборувајќи со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар БС детектор.

Откако поминав низ тежок период, неодамна го пробав PsychicИзвор. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот.

Всушност бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање.

Надарениот советник не само што може да ви каже како да ги исчистите негативните енергии околу вашата куќа, туку може да ги открие и сите скриени прашања за себе кои ви ја трошат животната енергија.

4) Вашиот дом е полна со неред

Можеби нема да чувствувате неред на начинот на кој јас го кажав, но ако вашата куќа изгледа како да е погодена од торнадо, тогаш веројатно знаете на што мислам. Ако не сте сигурни што е неред, тоа е вишокот работи што ви ја обземаат куќата.

Тоа е знак за нездрав живот кој брзо се приближува кон вашата иднина.

Сите овие работи ве влечат надолу и не дозволувајќи ви да се опуштите. Не можете да се ослободите од нив бидејќи некако, нивното присуство прави да се чувствувате удобно.

Замислете го ова: како можете да најдете мир ако вашата куќа е полна со работи? Некои од нив може да бидат неопходни за вашето секојдневие или да имаат посебно значење за вас.

Меѓутоа, сè уште не го задржува вашето внимание и затоа не можете да се опуштите во него. Добивате општо чувство на незадоволство секогаш кога размислувате да се ослободите од него и тогаш негативната енергија станува посилна.

Како да ја исчистите:

Започнете со отстранување на нередот од вашата куќа и работи што ве спречуваат да продолжите напредживот.

Направете дополнителен напор да го исчистите вашиот простор, дури и ако тоа значи да продадете некои работи или да ги фрлите. Знам дека ќе биде потребно време, но можете да го направите тоа!

Ако започнете со мали нешта, можеби ќе можете да ја почувствувате разликата до крајот на денот.

Може да најдете и добар багер да дојде и да ги собере сите вишок работи.

Вака ќе почнете да се чувствувате полесни, додека вашиот дом ќе почне да станува поорганизиран.

5) Често добивате главоболки

Ова е прилично самообјасниво, но главоболките се знак на напнатост.

Ако имате главоболка постојано, таму се две причини зошто. Прво, можеби имате основна причина за главоболки, како мигрена или други медицински состојби.

Второ, може да има негативна енергија во вашата куќа - тоа ве исцрпува во потполност и затоа редовно чувствувате главоболки .

Можеби нема да ја забележите врската, но ако имате главоболки во одредени простории во вашата куќа, постои голема можност тоа да е предизвикано од негативна енергија на нешто друго.

Како да се ослободите it:

За да се спротивставите на ова, ако знаете некој во близина да ја исчисти куќата, направете го тоа што е можно поскоро. Чистењето на вашиот простор треба да се прави најмалку еднаш годишно.

Потоа, правете вежби за дишење како јога или медитација за да ви помогне да ја исчистите главата.

Исто така види: 24 прекрасни знаци на судбината за кои треба да бидете со некого

Ако ова ви звучи добро, топло ви препорачувамгледајќи го ова бесплатно видео за здив, создадено од шаманот Руда Ианде.

Руда не е уште еден самопрофесионален тренер за живот. Преку шаманизмот и неговото сопствено животно патување, тој создаде модерен пресврт на древните техники на лекување.

Вежбите во неговото зајакнувачко видео комбинираат долгогодишно искуство со работа со здив и древни шамански верувања, дизајнирани да ви помогнат да се опуштите и да се пријавите со вашето тело и душа.

По многу години потиснување на моите емоции, динамичниот проток на здивот на Руда буквално ја оживеа таа врска.

И тоа е она што ви треба:

Искра да ве поврзе повторно со вашите чувства за да можете да започнете да се фокусирате на најважната врска од сите - онаа што ја имате со себе.

Значи, ако сте подготвени да се збогувате со анксиозноста и стресот, проверете ја неговата вистински совет подолу.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

6) Имате повторливи кошмари

Кошмарите се форма на анксиозност. Значи, има смисла дека ако имате повторливи кошмари, вашиот дом може да ги предизвика. Кошмарите се начин да се справите со нерешениот проблем во вашиот живот.

Тие можат да бидат предизвикани од различни нешта, но обично тоа е нешто со кое избегнувате да се соочите.

На пример, можеби сте малтретирани на работа и нема кој да ви помогне или можеби вашиот брак е во неволја и се плашите да го оставите вашиот сопружник поради дополнителните компликации кои би можеле дапроизлегуваат од тоа.

Имањето кошмари навистина може да го наруши вашето мислење за вашиот дом.

Како да го исчистите:

Побарајте помош од некој што редовно врши чистење на домот и прашајте го она што тие мислат дека предизвикува кошмари. Тие точно ќе знаат што се случува во вашата куќа.

Ако тоа ви звучи како задача, тогаш обидете се да запалите свеќи или темјан во различни агли од вашиот дом за да ја избалансирате енергијата. Можете исто така да го направите ова пред да заспиете навечер.

Кога го правите ова, имајте на ум дека вашата околина може да го одразува вашиот потсвесен ум и може да влијае на вас.

Сè на сè, тоа е не е лесен процес, но дефинитивно вреди.

7) Имате расправии со личноста/луѓето со кои живеете

Ако „Го споделувате вашиот личен простор со некого и се расправате, тоа значи дека некоја негативна енергија предизвикува да се чувствувате непријатно еден со друг.

Сепак, очигледно, ова може да се случи кога живеете со некого кој има исцрпена енергија. Тие се или депресивни, се држат за нешто од своето минато и/или се малку себични.

Се чини дека расправиите доаѓаат од никаде и тие се фокусирани на мала, негативна тема.

Како да го исчистите:

Нема лесен начин да го направите ова, освен да разговарате со нив за да разберат што всушност доживувате. Тие имаат способност да се трансформираатнивната енергија и ги отстрануваат негативните енергии околу нив.

Ако станат свесни, ќе станат посвесни за нивното однесување и како тоа може да влијае на вас, особено ако сте членови на семејството.

8) Гледате сенки во вашата периферна визија

Ова е еден од најмистериозните феномени што речиси никој не го разбира. Овие сенки обично се појавуваат на места каде што ви е најудобно.

Кога ќе ги видите, нема начин со сигурност да знаете што ги предизвикува. Обично, тоа не е лош знак и е предизвикан од негативна енергија во вашата куќа или од нешто надвор од неа.

Изгледа безопасно, но само помислата на тоа ви прави непријатно, нели?

Тоа дефинитивно е знак дека нешто не е во рамнотежа во вашата околина, но тоа не значи дека енергијата е лоша или нешто лошо ќе се случи.

Како да го исчистите:

Нема многу може да направи ентитет за да ви наштети ако всушност не му дозволите да го стори тоа.

Најверојатно ја искусувате енергијата на телото што поминало.

Ослободете се за каква било негативност што ја имате околу вас и разговарајте со некој што редовно врши прочистување на просторот. Тие ќе можат да објаснат дали сенките се предизвикани од нешто друго или не.

Спомнав колку ми помогнаа советниците во Psychic Source кога се соочував со проблеми.

Иако има многу може да научи за некоја ситуација однаписи како оваа, ништо навистина не може да се спореди со примање персонализирано читање од надарена личност.

Од да ви дадат јасност за ситуацијата до да ве поддржат додека донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со самодоверба.

Кликнете овде за да го добиете вашето персонализирано читање.

9) Ви недостигаат страст и инспирација

Која е поентата на животот ако се чувствувате неинспирирани?

Колку и да се трудите, не можете да чувствувате дека сè оди без проблеми и тоа не е поради недостаток на напор.

Се чини дека вашиот дом прави да се чувствувате зависни и неинспириран. Ако се чувствувате вака, можно е енергијата во вашиот дом да прави да се чувствувате досадно и досадно секој ден.

Ова се случува и кога луѓето се чувствуваат исцрпени по многу работа.

Што е полошо е ако тоа влијае и на вашиот однос со другите луѓе, да, тоа е можно. Можеби тие го имаат истиот проблем или се чувствуваат непријатно околу вас поради енергијата што ја носите.

Како да го исчистите:

Прво, погледнете ја енергијата тоа е околу вас и истражете што е тоа.

Дали има стагнантна енергија во вашата куќа?

Дали има нешто во енергијата што може да го предизвика ова?

Енергијата има начин со нас. Можно е да имате малку стагнантна негативна енергија во вашиот дом што влијае не само на вашата физичка
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.