Како да ја манифестирате вашата сродна душа за време на менструацијата

Како да ја манифестирате вашата сродна душа за време на менструацијата
Billy Crawford

Содржина

Дали сакавте да ја запознаете својата друга половина, но на крајот сте со погрешни?

Веројатно сте исцрпени иако го правите тоа, изгледа дека не можете да бидете со некого кој може да ви ја запали душата.

Што ако можете да направите нешто значајно, да ја манифестирате вашата сродна душа во животот и желбите преку вашиот менструален циклус? Да, можно е!

12 начини како да ја манифестирате вашата сродна душа преку вашиот менструален период

Со манифестирањето можете да излезете и да го дизајнирате животот за кој сонувате. Универзумот ќе ви ја даде личноста што ви треба во вашиот живот - вашата сродна душа.

Значи, ако барате вистинска љубов, можете да ги примените овие чекори на манифестација во вашиот живот.

Ајде да одиме над оваа информација што го менува животот за да можете да бидете во хармонија со вашиот менструален циклус.

1) Бидете во склад со вашето прекрасно женско тело

Знајте дека вашиот менструален циклус е вашата супермоќ  – и вие мора да бидете во согласност со тоа.

Кога не сте во согласност, ќе се чувствувате фрустрирани, несигурни и преоптоварени. Исто така, ќе ја пропуштите убавата, уникатна фаза од вашиот циклус.

Значи, мора да го прифатите времето кога овулирате, бидејќи тогаш ќе видите дека го имате овој неверојатен сјај.

Морате да се прегрнете бидејќи ќе привлечете луѓе со карактеристикипоседувате.

2) Поврзете се со вашето божествено женско битие

Кога ќе се манифестирате свесно, ќе доживеете ниво на радост.

И ова започнува со тоа што сте сегашно и автентично, правење со вистинска намера, и конечно, имање на желбите што ги сакате.

Ова е да верувате во себе и да бидете личноста што сакате да бидете. Зашто, кога сте со вашата состојба, ќе можете да се манифестирате на вистински начин.

Но, што ако можете да го промените начинот на манифестирање на вашата сродна душа низ фазата на менструација.

Исто така види: 12 клучни работи што треба да ги направите ако вашата жена е здодевна во кревет

Вистината е дека повеќето од нас никогаш не ја сфаќаат моќта и потенцијалот што се крие во нас.

Се заглавуваме и се заплеткуваме од континуираното условување од општеството, медиумите, нашиот образовен систем и многу повеќе.

Резултатот?

Реалноста што ја создаваме се исклучува од реалноста што живее во нашата свест.

Оваа информација (и многу повеќе) ја научив од светски познатиот шаман Руда Ианде. Во ова одлично бесплатно видео, Руда објаснува како можете да се вратите во суштината на вашето битие со кревање на тие ментални синџири.

Едно предупредување - тој не е вашиот типичен шаман. Тој дури и не наслика убава слика или не турка токсична позитивност како што прават многу други гуруа.

Наместо тоа, Руда ќе ве присили да погледнете навнатре за да можете да се соочите со демоните внатре. Тоа е моќен пристап кој навистина функционира.

Значи, ако сте подготвени да го направите овој прв чекор,усогласете ги вашите соништа со вашата реалност и манифестирајте ја вашата сродна душа - нема подобро место за почеток отколку со уникатната техника на Руда.

Еве повторно линк до бесплатното видео.

3) Почитувајте ја својата женствена енергија

Ова не е за вашиот изглед или однесување, туку за поврзување со вродениот дел од вашето битие.

Тоа значи користење на вашата сила и секој аспект од вашата циклична природа за да имате корист . Ова ви овозможува да ги манифестирате и да ги постигнете вашите лични, професионални, романтични и духовни цели.

Иако изгледа нејасно и мистериозно, кога вашите хормони се избалансирани, можете да ги усогласите вашите активности со магијата и мудроста во вашиот циклус.

Еве што е:

Да се ​​манифестира вашата сродна душа значи да ги одржувате вашите вибрации доволно високи за да испратите порака до Универзумот дека, да, сакам мојата сродна душа да биде дел од мојот живот.

4) Вежбајте самољубие

Да се ​​сакате себеси можеби звучи клише, но тоа е основниот начин да привлечете вистинска љубов во вашиот живот.

Самољубието е прекрасно патување на самооткривање, прифаќање, исцелување и доверба во вашето автентично јас.

Исто така види: 19 знаци за моментална врска со некого (дури и ако штотуку сте се запознале)

Кога се сакате себеси длабоко, станувате позаслужни и подостојни за примање љубов – и ова ви го отвора срцето за примање вистинска љубов од вашата сродна душа.

5) Не опседнувај да бидеш во врска

Наоѓањето на твојата сродна душа не треба да биде стресно. И не треба да влезете воврска со секој што доаѓа само за да се чувствува сакано.

Кога се грижите да најдете некого, испуштате негативни вибрации што создаваат поголема осаменост во вашиот живот.

Обидете се да вежбате позитивно љубовни афирмации секојдневно за да ги подигнете вашите вибрации. Верувајте дека љубовта доаѓа во вашиот живот.

Морате да верувате во вашата способност да ја манифестирате вашата сродна душа и да верувате дека Универзумот го прави тоа за вас.

6) Напишете и визуелизирајте ги вашите идеална врска

Можете да направите цитатот „побарај и ќе добиеш“ да работи за тебе.

Клучот овде е да бидеш јасно што сакаш од Универзумот да ја манифестира твојата сродна душа.

Не се работи за пишување на физичките карактеристики на личноста, туку за овие важни работи:

  • Видот на врската што ја сакате
  • Причината зошто го сакате ова врска
  • Како сакате врската да ве натера да се чувствувате

Еве совет: Наместо да користите „Сакам“ или „Посакувам“, пишувајте во сегашно време како да веќе си со твојата сродна душа.

На пример, мојата сродна душа ме сака безусловно и со него се чувствувам среќно и исполнето. Нашата врска е исполнета со топлина, радост и страст.

7) Фокусирајте се на чувствата од вашата врска

Еве една тајна.

Кога визуелизирате, вие мора да ги почувствувате сите емоции во вашето тело. Иако ова е најтешкиот дел, тоа е оној каде што виестанете вибрационално совпаѓање со љубовта.

Станува збор за тоа да верувате со вашиот ум.

Ова ја тера вашата потсвест да верува дека она што го чувствувате е веќе реалност за вас.

Клучот овде е да ги подигнете вашите вибрации до фреквенцијата на љубов и среќа. Со тоа, ќе ја привлечете вашата сродна душа додека ја споделувате истата фреквенција.

8) Продолжете од вашите минати врски

Ако сте биле во токсични врски во во минатото, може да се држите за болката, лутината, тагата, вината или болката што доаѓа со него.

Време е да ги оставите емоциите и луѓето кои повеќе не ви служат добро. Зашто, кога ќе продолжите да се држите до таа негативност, ќе откриете дека ги доживувате истите модели одново и одново.

Не дозволувајте ништо да ве спречи да ја манифестирате вашата сродна душа.

Клучот овде е да практикувате простување.

Простете си себеси и на оние кои ви згрешиле. Со простувањето, се ослободувате од целиот емотивен багаж што ве држи заглавени.

9) Нека ништо не ви го одвлекува вниманието

Ако сакате успешно да ја манифестирате вашата сродна душа, прифатете дека можете. не се задоволувајте со ништо помалку.

Кога ќе паднете на физичка привлечност, тоа може да ја повреди вашата самопочит и може да ве остави да се чувствувате поосамени.

Погрижете се да не сте зафатени со трошење време и енергија над погрешните.

Еве ја работата: она што го толерираш еод што повеќе се манифестирате.

Затоа погрижете се да останете фокусирани на вашата сродна душа и на врската што сакате да ја манифестирате.

10) Следете го вашиот циклус

Не секоја жена ги следи нивните месечни циклуси.

Но, бидејќи тоа е дел од нашето физичко искуство, обидете се да го следите вашиот циклус од првиот ден од вашето последно крварење до последниот ден пред вашето крварење .

Затоа што преку цикличната свесност за телото ќе бидете во склад со повисока мудрост и ќе преземете усогласена акција.

Ова ви помага да ги манифестирате вашите намери бидејќи ви дава моќ да создавате што и да посакате.

11) Влезете во правилен однос со вашата месечна фаза

Општеството ја означува фазата на менструација како хормонална и нестабилна. Не е ни чудо што повеќето од нас ја имаат оваа комплицирана врска со нашето крварење.

Но, работата е во тоа што нашата менструална фаза е најсилното време за интуиција. И тоа е најсветото време за создавање моќна врска со Земјата и космосот.

Во фазата на менструација, тоа е кога можете полесно да се усогласите со Божествената природа. И може да одвоите време за да го исправите вашиот внатрешен свет.

12) Прифатете ја светата моќ на вашиот менструален циклус

Повеќето жени чувствуваат загуба околу нивниот циклус.

Еве една важна работа што треба да ја знаете:

Нашата утроба е најмистичниот, магичен и најсветиот простор каде што можеме да манифестираме и ко-создаваме се што сакаме вонашите животи.

Да, тоа вклучува манифестирање на вашата сродна душа!

Тогаш душата се среќава со телото, а свеста преминува во физичка форма.

Имањето на оваа мудрост ви овозможува да се поврзете со тоа што е ранлив. И оваа ранливост ви ја дава манифестираната енергија на Божествената Женска.

Клучот за манифестирање на вашата сродна душа лежи во вашиот циклус. Овој менструален циклус нè мапира да се движиме од намера до цел и свесно создавање со Универзумот.

Еве кои се фазите на нашиот циклус:

  • Менструалната фаза (крварење)
  • Фоликуларна фаза (телото произведува повеќе естроген)
  • Фаза на овулација (плоден прозорец и ослободување на зрелото јајце)
  • Лутеална фаза (по овулацијата слузницата се подготвува за крварење)

Разберете дека овие четири фази од нашиот циклус ви помагаат да ги искористите неверојатните моќи на интуиција, исцелување, создавање, манифестација и достигнување.

Направете манифестацијата да работи за вас

Со оваа информација, можете да почнете да ја искористувате моќта на манифестациите на вашиот менструален циклус.

Имајте го ова на ум: Свесното манифестирање започнува со енергијата на битието или вашата женствена, па затоа мора да останете во контрола со вашите чувства.

Да се ​​манифестира вашата сродна душа треба да се чувствува добро. И мора да работите во усогласување за да влезете во протокот многу полесно.

Клучот овде е да верувате во себе и никогаш да не се откажувате – без разлика што покажувате. Дури акосе чини дека ништо не функционира, продолжи и оди напред. Имајте непоколеблива вера во она што е возможно за вас.

Искористете ја можноста што значи да се биде жена.

Верувајте дека ви е дадена огромна интуиција - затоа погрижете се да ја почитувате. Наместо да се занимавате со општествено програмирање, бидете на вашиот циклус.

Ако покажувањето на вашата сродна душа во текот на менструалниот период ви изгледа преголемо или се чувствувате сосема ново, тоа е во ред. Само слушај го своето битие.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.