20 добрите и лошите страни на игнорирањето на бившиот кој ве исфрлил

20 добрите и лошите страни на игнорирањето на бившиот кој ве исфрлил
Billy Crawford

Ако некогаш сте биле фрлени од бивши, можеби сте се запрашале дали игнорирањето на бившиот е правилно за вас.

Некои луѓе можеби се залагаат да се држите подалеку од стариот пламен, додека други препорачуваат да одите со глава на глава.

Овој блог пост ќе ги испита добрите и лошите страни на двете мислења и се надеваме дека ќе ви помогне да откриете кое е најдобро за вашата ситуација.

Ајде да започнеме!

Добрите страни на игнорирањето на бившиот:

1) Помалку драма

Со игнорирањето на поранешниот, нема да наидете на непријатни расправии или повредени чувства. Не мора да се справувате со нивниот лош став.

Да се ​​има одличен живот е најдобрата одмазда. Не се расправајте со бившиот, тоа само го продолжува процесот на продолжување и наоѓање на некој друг.

Колку помалку се расправате, толку побрзо можете да застанете на нозе и да го елиминирате секое сомневање дека сте направиле добро одлука да продолжите понатаму.

2) Повторно станувате независни и самодоволни

Незборувањето со бившиот ви дава време повторно да станете свој.

Од суштинско значење е да бидете сами и донесете правилни одлуки за да можете да си создадете посреќен живот за себе.

Со нивно игнорирање, ќе можете да поминувате време со нови луѓе кои се повеќе од корист отколку што се пречка .

3) Дајте им време на двајцата да размислите за работите

Игнорирањето на вашиот поранешен им дава мир на двајцата да размислите за работите и да видите дали на крајот ќе се вратат затоа што им недостасувавие?

Иако добрите и лошите страни на игнорирањето на бившиот во оваа статија ќе ви помогнат да се справите со поранешниот што ве отфрлил, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Тоа е она што неодамна го направив.

Кога бев во најлошата точка во мојата врска, контактирав со тренер за врски за да видам дали може да ми даде какви било одговори или увид.

Очекував некои нејасни совети за расположување или да се биде силен.

Но, изненадувачки добив многу продлабочени, конкретни и практични совети за решавање на проблемите во мојата врска. Ова вклучуваше вистински решенија за подобрување на многу работи со кои мојот партнер и јас се боревме со години.

Херој на врската е местото каде што го најдов овој специјален тренер кој ми помогна да ги свртам работите. Тие се совршено поставени да ви помогнат и со [тема на статијата].

Херојот на врските е многу популарна веб-страница за обука за односи бидејќи тие обезбедуваат решенија, а не само разговор.

За само неколку минути може да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

4) Некој друг е таму за вас

Оставете го бившиот зад себе затоа што има некој друг за вас, само прашање на време е кога ќе го најдете.

По некое време, ќе заборавите се на личноста што избегала и биди благодарен за болката што ја имаатпредизвикано.

Од овој момент па натаму, ќе сфатите дека сите други можности што пропаднаа беа благослови под маски, а подобри работи се уште претстојат.

5) Ќе им ги кажувате вашите граници

Игнорирањето на нив ќе ви овозможи да поставите здрави граници и да направите позитивни промени во вашиот живот.

Кога ќе ги игнорирате некое време, ќе стане толку лесна одлука за вас без разлика дали тоа е или не сакате повторно да контактирате со нив.

Веќе нема да се чувствувате обврзани за нивното присуство во вашиот живот бидејќи конечно можете да видите дека тие не вредат.

6) Ќе биде многу полесно да се продолжи понатаму

Никогаш нема да успее.

Со текот на времето и правилниот начин на размислување, ќе видите дека игнорирањето на вашиот поранешен е најдобриот начин да ги завршите работите на вашиот услови.

Ќе можете да потрошите помалку време грижејќи се за нив и повеќе време да продолжите со вашиот живот.

Ќе откриете дека целосно ги избегнувате нив и нивната драма, така што ќе бидете способни да поминуваат повеќе време со нови луѓе кои се покорисни отколку што се пречка.

7) Да се ​​прекинат врските и да се започне со процесот на лекување

Кога ќе ја вложите вашата ментална енергија во обидот да контактирате вашиот бивш, а се што правите е опседнување со нив и вовлекување во нивната драма, тогаш ова е знак дека не сте подготвени да се справите со ситуацијата со бившиот или да продолжите понатаму.

Треба да научиш како да продолжиш со живототзатоа што не сакате постојано да бидете вовлечени назад во нивната ситуација, без разлика колку сакате да ги преболите.

8) Ќе се сетите кои сте

Кога првпат ќе го запознаете вашиот бивши, цело време сте го поминале грижејќи се за тоа што мислат за вас.

Сега конечно ќе ви се врати слободата бидејќи не треба повеќе да се грижите за нив.

Ќе се сеќавате кој сте и откријте дека не ви треба никој друг за да се чувствувате комплетни. Можете повторно да бидете свои.

Можете да станете личноста што требаше да бидете. Ќе научите да се сакате безусловно, да ги почитувате другите и да сфатите дека можете да направите сè на што ќе помислите.

9) Ќе бидете посреќни без нив

Кога имате врска која е исполнет со драма и толку многу неискажан гнев, може да ви го отежни животот.

На крајот од денот, обично сте впиени во целата таа негативност.

Игнорирајте го вашиот поранешен , ќе бидете среќни што сега немате кој друг да ве натера да се чувствувате полошо за себе, а вашата среќа повторно ќе стане приоритет.

10) Сега сте повеќе сакани

Ќе најдете луѓе кои постојано ви кажуваат колку им се допаѓате сега кога сте ослободени од бившиот.

Ќе добивате комплименти за вашата облека, фризурата, чевлите, шминката итн.

Вие ќе забележи дека луѓето отворено започнуваат разговори со вас и се добри со вас. На крајот ќе запознаете нови пријателине би се запознале порано.

Кога сите сакаат да се дружат со кул, независна девојка, тие лесно можат да ја видат минатоста на драмата во вашиот живот кога ќе ве запознаат.

лошите страни на игнорирањето на бившиот:

1) Тие никогаш нема да знаат колку сте се грижеле за нив

Како што поминува времето, вашиот бивш ќе сфати дека повеќе не се грижите за нив .

Вашиот бивш можеби си мисли: „Можеби ако им дадам малку време и простор, ќе ме преболат. Можеби нашата врска не беше толку добра како што мислев дека е. не можеш да победиш

Ако го игнорираш бившиот и заборават на тебе, тогаш се е во ред, нели?

Погрешно!

Личноста која сака да го задржи бившиот на крајот ќе најде начин да се врати и да ги поправи работите.

Вие ги сакате, а тие сакаат да се вратат. Ако ја држите устата затворена и се преправате дека ништо не е важно, тогаш ќе им здосади да чекаат и да најдат некој друг.

И двајцата играте игра што не можете да ја добиете.

3 ) Тоа ќе ги налути

Ако го игнорирате вашиот бивш, тогаш тие ќе се чувствуваат лути затоа што сакаат одговор на нивното прашање.

Знаејќи дека сте таму и игнорирајќи ги е ги навредува и им прави непријатно.

Тие сакаат да знаат зошто веќе не се доволно добри за да бидат со нив, па ќе го промешаат тенџеретододека не се скршите и не им кажете што не е во ред со нив (што не е ништо).

Исто така види: Дали таа ќе се врати? 20 знаци дека таа дефинитивно ќе ги направи

4) Можеби ќе треба редовно да се справувате со нив

Вие и вашиот поранешен веројатно дели блиски пријатели, а можеби дури и членови на семејството.

Може да биде тешко да се однесувате како да не сте лути на нив кога ќе се судрите еден со друг во момент на слабост.

Исто така види: 4 причини зошто да не извршите самоубиство, според д-р Џордан Петерсон

Осигурајте се дека сте подготвени да се соочите со нив без разлика на вашите чувства еден кон друг.

5) Тоа ги прави работите покомплицирани

Можеби ќе ви биде удобно со начинот на кој заврши вашата врска. Сепак, бившиот можеби нема да се чувствува така.

Вашиот бившиот можеби чувствува дека правите прилично голема грешка.

Отворете им се и бидете искрени зошто сте избрале да крајните работи може да им помогнат да продолжат побрзо, како и да ги известат дали има некаква надеж за помирување.

6) Тоа предизвикува повеќе проблеми

Најчестите недостатоци во игнорирањето на вашиот бивши се кога тие почнете да одите низ градот обидувајќи се да ве пронајдат.

Ова може да предизвика многу драма меѓу вас двајца, што резултира со тоа тие само да станат сè пољубоморни.

Тогаш што се случува?

Тие стануваат загрижени дека може да имаат измамник на рацете. Ова може да предизвика и двајцата да правите грешки, што може да доведе до други проблеми по патот.

7) Веројатно на крајот ќе ве повреди

Иако можеби се чувствувате како одите напред затоа што немаподолго се случуваат какви било потсетници или разговори, шансите се дека работите само ќе се влошуваат како што поминува времето.

Можеби сте ја изгубиле способноста да бидете во правилна врска со некој друг, но не можете да се обвинувате себеси за што се случило.

Болката од раскинувањето би била доволна за да натера некој да сака никогаш повеќе да не зборува со својот поранешен, без разлика колку се грижел за нив.

Но, бегството од проблемите не е“ И тоа е добар начин.

8) Болката сепак може да боли

Една од најтешките работи во врска со раскинувањето е фактот што секогаш ќе изгледа како да не е готово.

Иако треба да продолжите напред со вашиот живот и да се справите со болката, шансите се дека сè уште ќе бидете повредени од она низ што моравте да поминете, особено ако имало какви било разговори помеѓу парот или дури и непријателски размени кои се случи меѓу вас.

9) Вие не учите од тоа

Дури и ако не сте подготвени да го оставите, сè уште има огромен број работи што можете да ги научите од врската тоа тргна наопаку.

Можеби имаше нешто во себе што не беше на ниво, или можеби личноста со која се забавувате никогаш не се грижела за тоа кои сте и како се одвиваат работите во вашиот живот.

Дури и ако беше целосно еднострано, сепак има нешто важно да се научи од тоа.

10) Тоа може да доведе до депресија

Ако причината поради која го игнорирате вашиот поранешен едека одбивате да ги пуштите, тогаш шансите се дека ќе се појават вашата осаменост, депресија и различни други проблеми. да се справиш со тоа и да му дадеш шанса за борба. и сите нејзини последици уште еднаш. Сè подолго, но многумина од нас навистина не разбираат каков ефект може да има оваа одлука врз нашите животи. . Вашиот поранешен назад, ви треба помош од професионалец> Неговите испробани и тестирани методи нема да го пренасочат интересот на вашиот поранешен за вас, но тие исто така ќе ви помогнат да избегнете да ги направите истите грешкинаправено во минатото.

Значи, ако сакате да се вратите заедно со бившиот засекогаш, погледнете го неговото одлично бесплатно видео подолу.

Еве го линкот уште еднаш.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.