Како да го натерате вашиот поранешен да ви испрати порака прво

Како да го натерате вашиот поранешен да ви испрати порака прво
Billy Crawford

Да го натерате вашиот поранешен да дојде до вас е деликатен процес.

На крајот на краиштата, луѓето обично не ги прекинуваат врските освен ако не се задоволни со состојбата на работите и не сакаат да бидат со другата личност повеќе.

Тоа е кажано, постојат начини на кои можете да го натерате вашиот поранешен да биде тој што прв ќе ви испрати порака!

Дали сте љубопитни?

Па , ако сте подготвени да направите магија и прво да ги натерате да пишуваат пораки, продолжете да читате!

1) Разберете зошто не ви пишуваат пораки

Првата работа што треба да ја разберете е зошто вашиот бившиот не ви праќа пораки.

Причините може да ви помогнат да го одредите најдобриот начин за да ги натерате тие да бидат тие што ќе започнат повторно контакт.

Причините поради кои луѓето не контактираат се екстремно разновидни.

Тие би можеле да се чувствуваат тажно, луто, жалење, збунетост, па дури и надеж.

Тие исто така би можеле да бидат премногу зафатени за да допрат, но со ваша помош, можно е да натерајте ги да ја надминат својата неподготвеност и испратете ја првата порака!

Причината зошто тие не ви пишуваат пораки обично има врска со раскинувањето.

Или раскинувањето беше неодамна или тие се обидувајќи се да продолжите понатаму.

Ова е причината зошто за да разберете зошто не ви пишуваат пораки, можеби ќе треба да копате многу подлабоко и да ги разгледате причините за вашето раскинување:

2 ) Разберете ги причините за раскинувањето

Раскинувањето можеше да биде многу трауматично за двајцата.

Тоа би можелобиле екстремно емотивно и болно искуство или можело да биде мирна и рационална одлука.

Без оглед на тоа, важно е да се идентификуваат причините за раскинувањето. Пронаоѓањето на причините за раскинувањето може да обезбеди јасност и увид во врската и што тргнало наопаку.

Овие причини може да ви помогнат да разберете од каде доаѓа вашиот поранешен и да ви овозможат да се чувствувате поудобно со одлуката да ставите крај на работите .

Штом ќе разберете зошто вашиот поранешен решил да ги прекине работите, имате поголеми шанси да продолжите и да се ослободите!

Но, не само тоа, кога ќе разберете што тргнало наопаку, вие исто така знајте точно на што треба да работите за да ги натерате да сакаат да ви праќаат пораки!

Ова е она што не води до следната точка:

3) Работете на себе и на вашите проблеми

Прашањата поврзани со комуникацијата и односите помеѓу вас и вашиот бивши се очигледно важни и треба да се решат.

Но, пред да почнете да ги решавате тие прашања , треба да работите на себе и на вашите проблеми.

Ова значи да одвоите малку време за да откриете кои се вашите проблеми и како тие можеби влијаеле на врската.

На пример, ако имате анксиозност или депресија, треба да ја добиете потребната помош за да можете повторно да се чувствувате здрави.

Проблемите со вашата самодоверба и самодоверба, исто така, сериозно ќе влијаат на вашата способност да одржувате здрававрска.

Откако ќе поработите на себе и на вашите проблеми, ќе си дадете поголема шанса да го натерате вашиот поранешен да сака да ви прати порака!

Верувај ми, тоа е најдоброто решение за да ги натераш да посегнете.

Меѓутоа, иако може да се чини контраинтуитивно, можеби ќе ви треба одредено растојание за да го направите ова:

4) Одвојте малку растојание, за да имате време и можност да промена

Ако се обидувате да го натерате бившиот да ви испрати порака, а сепак да бидете со него, тогаш можеби не е најдобра идеја да му испратите порака.

Ако раскинале со вас, тие можеби ќе треба повеќе време за да се излечат и обработат работите.

Ако им пратите порака и нивниот одговор е ладен или незаинтересиран, може да биде крајно болно.

Ако ја прекинете сета комуникација, можете да започнете да се чувствувате изгубено и очајно.

Сепак, ако одвоите малку време од врската, можете да стекнете јасност и перспектива.

Можеби ќе сфатите дека врската не била добра за вас и дека ти е подобро без него. Или, можете да ја искористите паузата за да пораснете и да станете подобар партнер.

Гледате, иако сакате да разговарате со нив токму оваа секунда, без никакво растојание, има малку простор за промена.

И без промени, вашиот бивш веројатно нема поттик да допре до вас. Работите сепак се исти, на крајот на краиштата!

Ова е причината зошто треба да одвоите малку време за себе и да работите на проблемите што ги имате!

Ова исто така ќе ве направи повеќеинтересно, што е мојата следна поента:

5) Станете интересна личност со која ќе разговарате

Ако сакате бившиот да ви испрати порака, тогаш треба да се направите интересна личност со која ќе разговарате . Ако имате проблеми и здодевен живот, тие веројатно не сакаат да бидат пријатели со вас.

Размислете за тоа: зошто би сакале да ви праќаат пораки?

Исто така види: Топ 21 хоби за мажи кои се достојни за вашето време

Дури и ако добивате да ви пишуваат пораки, веројатно нема да останат заинтересирани да разговараат со вас.

Но, можете да го промените ова!

Можете да станете интересна личност со која ќе разговарате правејќи работи во кои уживате, читање книги и разгранување и разговор со нови луѓе.

Ако јасно ставите до знаење дека сте забавна и привлечна личност, тие можеби ќе одлучат да продолжат да се дружат со вас.

И ако тие го прават тоа, тогаш шансите да ви праќаат пораки или да допрат до вас ќе бидат многу поголеми!

Ова не значи дека треба да промените кој сте за да им се допаднете.

0>Наместо тоа, фокусирајте се на она што ви носи радост и потоа дознајте повеќе за тоа. Без разлика која е темата, луѓето кои се страствени за нешто автоматски се поинтересни.

И нивниот живот ќе биде исто така поинтересен:

6) Направете го вашиот живот интригантен, па тие сакаат да бидеш дел од него

Ако сакаш бившиот да ти праќа пораки, тогаш треба да си го направиш животот доволно интригантен за да сака да биде дел од него.

Ако не го правите вашиот живот интригантен, тие можеби немаат желба за тоаРазговарајте со вас.

И ако решат да ви праќаат пораки, можеби ќе бидат заинтересирани да разговараат со вас само поради сожалување.

Па, како да го направите вашиот живот интригантен? Може да одите на патување, да одите на некои нови часови или да направите некои драстични промени во вашиот животен стил.

Нешто едноставно како менување на бојата на косата или започнување часови по бокс може да биде интригантно за луѓето.

0>И ако ги заинтригирате доволно за да посакаат да бидат дел од вашиот живот, најверојатно ќе ви праќаат пораки!

Овде можете да ги користите социјалните мрежи во ваша корист и да објавувате работи за вашиот живот.

Кога бившиот ќе види дека вашиот живот изгледа забавен, ќе сака да биде дел од него и да посегне до вас!

А кога ќе го направат тоа, од клучно значење е да знаете како да реагирате:

7) Кога пишуваат пораки, не правете вообичаени мали муабети

Ако вашиот бивши ви праќа пораки, тогаш тие покажуваат интерес да разговараат со вас.

Меѓутоа, ако одговорите со нормален разговор, тие може да изгубат интерес повторно да разговараат со вас.

Наместо тоа, кога ќе ви праќаат пораки, треба да се чувствуваат како да се вовлечени во возбудлив разговор што едноставно не можат да го направат долу.

Ова значи дека треба да имате интересни работи да кажете и да бидете подготвени да разговарате со нив за работи кои не се „како си помина?“ „Времето беше лудо!“.

Наместо тоа, зборувајте за возбудливите работи што сте ги направиле во последните неколку недели или личните откритија што сте ги направиле!

Можете да правитеова со тоа што ќе останете заинтересирани и ангажирани, а исто така ќе им поставувате длабоки прашања.

Можете и да читате книги, да одите на нови места и да комуницирате со нови луѓе за да имате интересни работи за разговор!

Претходните точки ќе ви помогнат во тоа.

Накратко, станете личност до којашто би сакале да допрете, што е мојата следна поента:

8) Станете личност со која би сакале да контактирате, исто така

Ако сакате бившиот да ви праќа пораки, тогаш треба да станете и личност која би сакала да праќа пораки.

Кога и вие. размислуваш за тоа, со каква личност би ти било супер интересно да разговараш и зошто?

Кои се нивните карактерни црти и што прават тие секојдневно?

0>Овие прашања ќе ви помогнат да станете личност со која секој би сакал да разговара, вклучително и вашиот поранешен.

Повторно, ова не е за промена на тоа кој сте во вашата суштина, туку повеќе за промена на начинот на кој се чувствувате за себе.

Гледате, можете да ги имате сите исти навики и интереси, но ако се чувствувате уверени дека ќе бидете личност со која секој би сакал да разговара, ќе ја зрачите таа енергија!

Тоа ме доведува до мојата следна точка:

9) Изградете ја сопствената самодоверба

Раскинувањето можеби ве натерало да се чувствувате повредено, ранливи и збунети.

Ако е така, можеби се двоумите дали да започнете контакт со вашиот поранешен. Може да се чувствувате како да ја туркате вашата среќа и да ја туркатедалеку повторно.

Ако е така, важно е повторно да работите на градење на вашата самодоверба.

Одвојте време за да заздравите, опкружете се со позитивни луѓе и ангажирајте се во активности кои предизвикуваат се чувствувате добро со себе.

Штом повторно ќе се чувствувате посигурни и попозитивни, ќе се чувствувате поудобно да допрете до бившиот!

И како што споменав претходно, кога зрачите со самодоверба, други луѓето сакаат да бидат повеќе околу вас!

Ова ќе го натера вашиот поранешен да сака повторно да контактира со вас!

Но, последната точка е веројатно најважната:

10) Ослободете го прилогот што треба да ви испрати порака

Ако сакате бившиот да ви испрати порака, тогаш треба да го ослободите прилогот што треба да ви испрати порака.

Исто така види: 10 работи кои независните мислители секогаш ги прават (но никогаш за кои не зборуваат)

Ако размислите за тоа, обидувајќи се да го натерате бившиот да пишува пораки, може да бидете крајно нездрави.

Не само што ги ставате во многу непријатна положба, туку и се воздржувате од создавање нови и позитивни врски .

Ако навистина сакате да продолжите понатаму и да бидете среќни, тогаш мора да се откажете од приврзаноста што им треба да ви испрати порака.

Наместо тоа, фокусирајте се на тоа да станете подобра личност, дозволувајќи тргнете од негативните емоции, а останатото ќе си дојде на свое место!

Клучот за да го натерате бившиот да ви испрати порака е да се откажете од вашата приврзаност кон нив и да се фокусирате на тоа да станете подобра личност за себе, а не за нив.

Штом ќе станете подобра личност,природно ќе привлечете подобри врски. И кој знае, една од тие врски би можела да биде со бившиот!

Последни мисли

На крајот, навистина сè е за вас.

Никогаш не можете да контролирате што друг личноста мисли, чувствува или прави.

Сè што можете да направите е да контролирате што правите со вашиот живот. Ова е причината зошто сите овие совети имаат врска со израмнување на сопствениот живот бидејќи тоа е навистина единственото нешто што можете да го направите за да го натерате вашиот поранешен да дојде до вас.

И најдобриот дел?

Дури и ако тоа не успее, сепак ќе останете со поголема самодоверба и подобар живот што ќе ви помогне да ја запознаете личноста од вашите соништа!
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.