Како да направите вашиот поранешен да се чувствува лошо поради текстот

Како да направите вашиот поранешен да се чувствува лошо поради текстот
Billy Crawford

Односите честопати може да се влошат и личноста што најмногу ја сакавте одеднаш станува некој што не можете да го поднесете.

Дали се чувствувате како да сакате да се одмаздите или барем да го натерате вашиот поранешен да се чувствува малку лошо?

Па, тогаш дојдовте на вистинското место бидејќи денес ќе погледнеме како едноставен текст може да ви помогне да го добиете она што ви треба!

Кажете им како многу те повредиле

Ако сакате да го натерате вашиот поранешен да се чувствува лошо, можете да почнете од местото каде што сте навистина повредени.

За да се чувствувате повредено, треба да признаете колку тие ве повредиле.

Ова значи дека треба да бидете искрени пред сè со себе.

Бидете отворени и искрени со себе и остатокот од процесот ќе биде многу полесен.

Гледате, постојат многу различни начини на кои некој може да ве повреди.

Може да биде дека биле неверни, или дека биле премногу контролирани или може да е нешто друго.

Ако сакате да ги натерате навистина да се чувствуваат лошо, треба искрено да го признаете и да го поседувате фактот дека ве повредиле.

Кога потоа ќе им испратите порака, можете да им кажете дека ве повредиле многу.

Секако, тоа можеби не е она што вашето его го посакува, но дефинитивно би го натерало вашиот поранешен да се чувствува виновен што ве повредил.

Дали тоа звучи премногу ранливо за вас?

Тогаш, не грижете се, има и други работи на кои можете да испратите порака:

Кажете дека ви треба простор за размислување и да бидете сами

Акосте раскинале со вашиот партнер, веројатно веќе сте кажале дека ви треба малку простор.

Повеќето луѓе се запознаени со овој концепт, а тоа е нешто што функционира навистина добро ако сакате да го натерате вашиот поранешен се чувствувате лошо.

Гледате, тие веројатно ќе очекуваат дека ќе сакате многу да разговарате со нив, така што испраќањето пораки дека ви треба малку простор навистина ќе ги исфрли од играта.

Не само дали ќе почнат претерано да размислуваат за она што ви поминува низ умот, но исто така ќе почнат да се чувствуваат лошо и да им недостигате.

Ова е многу моќен начин да ги натерате да се чувствуваат лошо бидејќи покажува дека можете да застанете на вашата поседувате две стапала и дека не ви требаат за да се чувствувате целосно или целосно.

Ова ќе направи да се чувствуваат како да изгубиле нешто и ќе сакаат да го вратат.

Ова може да се направи и на поинаков начин:

Воопшто не им праќајте пораки

Ова може да звучи како чуден начин да го натерате вашиот поранешен да се чувствува лошо, но ќе успее.

Исто така види: Како да препознаете дали вашиот партнер изневерил? Еве 16 знаци

Ако сакате да направите вашиот поранешен да се чувствува лошо, едноставно не одговарајте на ниту еден од неговите текстови.

Ова може да биде многу моќен начин да ги натерате да се чувствуваат како да не сте заинтересирани да бидете во контактирајте со нив повеќе.

Ако вашата врска завршила лошо, веројатно сакате да избегнувате да разговарате со поранешниот што е можно повеќе.

Ова е одличен начин да се држите настрана од нив без да имате да кажеш дека не сакаш да разговараш со нив.

Знам, бараш вистински текстови,но тоа што воопшто не им праќате пораки понекогаш може да зборува погласно од кој било текст.

Тоа ќе ги натера сами да се погодат и ќе ви помогне да ве поттикне!

Кога зборуваме за зајакнување, обидете се следно Совет, исто така:

Кажете им колку сте благодарни за раскинувањето

Ова може да биде многу моќен начин да го натерате вашиот поранешен да се чувствува лошо и да вратите дел од моќта во ситуацијата.

Ако раскинувањето се случило пред некое време, веројатно не сакате навистина да го изнесете и зборувате за тоа.

Но, ако е сè уште свежо во вашиот ум, тогаш ова е веројатно одличен начин да ги натерате да се чувствуваат лошо.

Ако сте навистина благодарни за раскинувањето и искрено можете да кажете дека сте, тогаш ова може да биде моќен начин да направите вашиот поранешен да се чувствува лошо.

Ако сте биле во токсична врска или ако вашиот поранешен бил токсичен, тогаш може да биде многу охрабрувачки да го кажете ова.

Можете да кажете работи како: „Толку сум благодарен што раскинавме . Јас сум посреќен отколку што сум бил долго време“. Или, „Толку сум благодарен што раскинавме, затоа што мислам дека не бевме добри еден за друг“. повеќе нема моќ над вас и дека сте многу моќни сами по себе.

Зборувајќи дека сте моќни сами:

Фокусирајте се на себе наместо на нив

Кога вие сте во врска, може многу лесно да се фокусирате на вашиот партнер и на тоа што е тојправење, што мислат и што сакаат.

Ако сакате да направите вашиот поранешен да се чувствува лошо, треба да се фокусирате на себе наместо на нив.

Ако вашата врска завршила лошо, ова можеби е полесно да се каже отколку да се направи, но тоа е исклучително моќен начин да го натерате вашиот поранешен да се чувствува лошо.

Ова не секогаш значи дека треба да му испратите нешто, само по себе.

Исто така види: Како да понизите арогантна личност: 14 без напнати совети

Вие мора искрено да се фокусирате на себе и на она што го сакате и ви треба.

Ова може да биде навистина моќен начин да го натерате вашиот поранешен да се чувствува лошо бидејќи ќе знае дека повеќе не размислувате за нив и дека се фокусирате на вашиот сопствен живот наместо нив.

На слична белешка:

Живеј го својот најдобар живот

Нема подобар начин да направиш бившиот да се чувствува лошо отколку да живееш најдобро животот.

Ако вашата врска завршила затоа што еден или двајцата одлучиле дека е време да продолжите и да се иселите, ова може да биде одличен начин да го натерате вашиот бивш да ви недостигате и да се чувствува лошо поради раскинувањето.

Сега: не постои конкретен текст што можете да го испратите за да ја пренесете оваа порака, тоа е повеќе за нешто што го правите.

Сепак, во зависност од тоа што се случува во вашиот живот, можете да ја искористите оваа можност да му пишете нешто како „Немам време, летам за Шпанија викендов“ или „Не можам да сум на патување со ранци“.

Овие текстови ќе му покажат дека твојот живот не заврши со врската, напротив, ти навистина ги живееш своите соништа!

Дарезимирај:

Најдобар начин да ги натераш да се чувствуваат лошо е да им покажеш што им недостасува

Ова е најдобриот начин да направиш твојот бивш да се чувствува лошо бидејќи тоа е најискрен и најискрен начин да продолжите да го правите тоа.

Тоа е најдобриот начин да ги натерате да се чувствуваат лошо бидејќи тоа е највистинскиот начин да го направите тоа.

Нема подобар начин да им покажете што се да пропуштите отколку да им покажете колку е неверојатен вашиот живот сега кога двајцата не сте заедно.

Без разлика дали им праќате пораки за тоа што го правите или целосно ги игнорирате, враќајќи се неколку дена подоцна кажете им колку сте биле зафатени, кога вашиот поранешен ќе сфати дека пропушта нешто, ќе се чувствува навистина лошо.

Направете го вашиот поранешен да се чувствува лошо и да се кае за нивната одлука да ја прекине врската со тоа што ќе му покажете колку си посреќен без нив и колку е подобар твојот живот без нив во него.

Завршни мисли: не ти треба текст

Моралот на приказната е да се направи вашиот поранешен се чувствува лошо, не треба секогаш да му праќате порака.

Понекогаш, она што се случува во вашиот живот надвор од пораките кажува многу повеќе за тоа како се чувствувате.

Верувај ми , штом ќе ја ослободите потребата да му испратите порака на бившиот нешто за да се чувствува лошо, тогаш веројатно ќе почне да му недостасувате и ќе се чувствуваат ужасно.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.