10 знаци дека вашиот поранешен е збунет во врска со враќањето заедно и што да прави

10 знаци дека вашиот поранешен е збунет во врска со враќањето заедно и што да прави
Billy Crawford

Содржина

Раскинавте, но сè уште имате нерешени чувства кон нив.

Но, не сте сигурни дали вашиот поранешен размислува да се врати заедно.

Па, како дали кажуваш дали бившиот е збунет да се врати заедно?

И што треба да правите кога тоа ќе се случи?

Ајде да го растуриме!

1) Вашиот поранешен многу ви праќа пораки

Ова може да значи еден од две работи: или се обидуваат повторно да се запознаат, или се збунети околу враќањето заедно.

Ако вие сте тој што го иницирал раскинувањето, тоа може многу добро да значи дека вашиот поранешен се обидува да разговараат со вас почесто затоа што им недостасува вашето присуство во нивниот живот.

Сум бил таму, и момче беше збунувачки.

Тие сакаат да разговараат повеќе, но не знаат дали сакаат да се вратат заедно.

Ова е добар знак дека вашиот бивши е збунет околу враќањето заедно, но не мора да значи дека тие размислуваат за тоа.

Ако вие сте тој што го иницирал раскинувањето, тоа може да значи дека вашиот бивш се обидува да ја преброди болката со тоа што почесто разговара со вас, а тој сепак сака да биде со вас.

Ако ова се случува, обидете се да не реагирате веднаш за да не го помешаат со интерес за вас.

Исто така, треба да им праќате пораки поретко, само за да нема забуна.

2) Тие сè уште ве проверуваат

Исто како што може да ви испраќаат пораки почесто значи дека вашиот поранешен е збунет

4) Кога бившиот ќе ве замоли да излеземе, тогаш тоа може да значи дека тие се подготвени да се вратат заедно или да се забавуваат

Ако сте заинтересирани да се вратите заедно, тогаш тоа е во ред.

Тешко е да не се заглавите во идејата дека вашиот поранешен сака повторно да се собере ако ве замоли да излезете.

Но, ако тие веќе ве замолиле да излезете, тогаш е безбедно да се претпостави дека тие се вистински заинтересирани да се дружат со вас.

Престанете да се опседнувате со идејата дека тие сакаат да се вратат заедно и наместо тоа да се забавуваат со нив.

Но, не обидувајте се да ги избрзувате работите и не им поставувајте премногу прашања веднаш - може да заврши да им даде погрешна идеја.

5) Се работи за тоа како се чувствувате

Ова е еден од најважните делови што можам да ги истакнам.

Сè е за тоа како се чувствувате во вашето срце.

Без разлика што вели вашето поранешно момче, сè е до она што го чувствувате.

Знам дека можеби рекол дека те сака, но дали навистина сакаш да се вратиш во врската со толку многу нерешени проблеми?

Одговорот е ваш!

6) Не дозволувајте некој да ви каже со кого да бидете или како да бидете

Враќање на #5, единственото нешто што важно е како се чувствуваш.

А ако одлучите дека тоа е она што го сакате со вашиот поранешен, тогаш повелете.

Никој не може да ви каже со кого да бидете или како да бидете со нив - дури ни вашите пријатели.

Можеби тие можат да ви дадат добар совет, но тиесамо даваат информации, исто како и оваа статија. Оној кој ја носи одлуката сте вие.

Ако се чувствувате како да се вратите заедно е она што го сакате, тогаш само направете го тоа.

7) Не дозволувајте некој да ви каже дека никогаш повеќе нема да успее

Друг важен дел од секоја врска е да се чека додека двајцата не сте подготвени да бидете заедно.

И така ќе знаете дали некогаш повторно ќе функционира.

Можеби нема да завршите заедно засекогаш - но ќе завршите заедно некое време, а потоа повторно ќе се вратите заедно кога ќе биде вистинското време.

Па, како што реков, не нека ти каже некој дека никогаш повеќе нема да функционира само затоа што еднаш завршила.

8) Никогаш не се откажувај од љубовта

Љубовта може да те најде на најслучајните места и на најнеочекуваните времиња.

Не знам што носи иднината за мене и мојот дечко, но знам дека ќе бидам тука за него.

Тој ме сака и ќе биде тука за мене кога ќе ми треба - без разлика дали е во моментов или не.

Ќе го поминеме ова патување заедно, и тоа е она што е важно.

А што се однесува до вас, ако сте бивши кој се обидува да се врати заедно со вашиот партнер, тогаш се надевам дека овој напис ви даде совет што да направите за да биде поподносливо.

Заклучок

Љубовта не е лесна за ракување, но тоа е патување што треба да го направите за да ја пронајдете среќата.

Оваа статија е напишана заоние кои размислуваат да се вратат заедно со своите бивши.

Тешко е да не размислувате за минатото, но понекогаш може да вреди ако сè уште сте заљубени во бившиот.

Се надевам дека мојот совет ќе ви помогне на вашето патување да го вратите оној што го сакате.

Исто така види: 15 докажани методи за да се манифестира нешто на хартија

И, ако се чувствувате подобро откако ја прочитавте мојата статија, испратете е-пошта за да ме известите.

Би сакал да се слушнам со вас!

за да се вратите заедно, да ве чекираат почесто може да значи истото.

Ако вашиот поранешен го иницирал раскинувањето и тој го прави тоа, можеби сè уште има некои нерешени чувства.

Знам дека бев многу збунет кога дечко ми раскина со мене.

Но, откако имав можност да се оладам, почнав почесто да го проверувам затоа што сакав да знам како е.

Проблемот е во тоа што тој мислеше дека сакам повторно да се собереме и го заврши тоа - додека не сфати дека тоа не е она што го сакам.

Ако ова ви се случува вам, мојот совет е прво да продолжите понатаму, така што процесот повторно да го заинтересирате вашиот поранешен длабоко за вас ќе биде полесен.

3) Вашиот бивши зборува за вас да вашите заеднички пријатели

Ова е комплицирано, бидејќи може да значи многу различни работи.

Како што јас го гледам тоа, постојат три главни причини зошто бившиот би разговарал за вас со вашите заеднички пријатели.

Првата причина е што често размислуваат за вас и сакаат да ги споделат своите спомени со некого.

Не е нужно дека тие се збунети околу враќањето заедно, туку само потсетување на старите времиња.

Втората причина е што тие се збунети околу враќањето заедно, но не се сигурни како да го изнесат тоа со вас, па разговараат со вашите заеднички пријатели за да можат да им помогнат да го поднесат тоа кога ќе ги запознаете пријателите .

Третата причина е што тиесе обидуваат да се вратат заедно со вас, но не знаат како. Затоа разговараат со своите пријатели за да добијат совет.

Многу време, луѓето зборуваат за старите времиња за да се потсетат и да видат дали магијата ќе биде таму ако се вратат заедно. Тие сакаат да ги прашаат вашите заеднички пријатели за вашата состојба, дали гледаат некаков знак дека сè уште ги сакате.

Тие сакаат да видат дали сè уште ќе ја имате истата врска кога ќе се соберете повторно заедно по одредено време разделени.

4) Тие прашуваат што значи раскинувањето за вас двајца

Ова е уште еден знак дека вашиот поранешен се обидува да најде одговори пред самиот да донесе цврсти одлуки.

Многу збунетата личност ќе поставува прашања за да може подобро да разбере што се случува во вашата глава и срце - но тоа не е секогаш позитивна работа.

Овде треба да се разгледаат две работи: вашиот бивши можеби се прашува што значи раскинувањето за вас двајца или можеби зборува со вас за тоа затоа што сакаат да знаат што значи тоа.

Исто како и претходно, ова може да значи дека тие сакаат да се вратат заедно, но се обидуваат да сфатат како.

Или, вашиот поранешен би можел едноставно да биде збунет околу повторното собирање и да се прашува дали ќе успее.

Кажете му на вашиот бивши дека сте задоволни со сè како што е и дека не сте заинтересирани да се вратите заедно.

Ако ова ги оттурнува од вас, тогаш погрижете се да дозволитетие одат за да не се вратат ползејќи се подоцна кога ќе им недостига дружбата што можеш да ја пружиш.

5) Тие велат дека сакаат да биде поинаку, но дека сè уште те сакаат

Тоа е меч со две острици поради две причини: од една страна, бившиот би можел да каже дека му недостигате - нешто што е многу природно кога ќе се вратите заедно по раскинувањето.

Од друга, тоа е едноставно знак на конфузија или негативност.

Фразата „посакувам да беше поинаку“ често се користи за да се опише врска каде една личност не е задоволна со неа.

Но, може да се користи и кога се зборува за раскинување каде што двајцата сè уште се вљубени еден во друг.

За мене, ова е пример на вашиот поранешен да е збунет околу враќањето заедно и да има измешани чувства за раскинувањето.

Ова може да значи дека не сте во нивните идни планови или планови за друга врска, но тие сепак имаат силни чувства за вас во спротивно.

Немојте погрешно да го толкувате ова, бидејќи вашиот поранешен можеби ги кажува сите овие работи за да ве натера да се вратите и да разговарате за повторно здружување.

6) Бившиот постојано исчезнува и повторно се појавува

Секогаш кога ќе се обидете да разговарате со бившиот, тие исчезнуваат и повторно се појавуваат како дух!

Тие ве држат на работ и секогаш ве оставаат да се прашувате дали ќе се појават.

Ако ова се случува, причината може да биде тоа што вашиот поранешен размислува да добиеназад заедно. Но, ако вашиот бивш активно се обидува да ве избегне, тоа може да значи и дека мислат дека не сакаат да се вратат заедно.

Ова е многу опасна ситуација. Згора на тоа, ако ви е премногу збунувачки да добиете уверување од нив, тоа може да предизвика поголем стрес во вашите односи.

Вашиот поранешен сè уште е збунет околу враќањето заедно и сака да биде со вас, но тие се збунети околу времето.

Ако вашиот поранешен исчезнал и се појавувал многу пати, обидете се да разговарате со него поретко за да не претпостават дека сте заинтересирани.

Не бидете премногу достапни кога и да посакаат разговарај со тебе, за да сфатат дека веќе не си нивни да си играат.

Во ред е да им праќате пораки одвреме-навреме за да видите како се справуваат и како се одвиваат работите - но не им праќајте пораки секој ден како што бившиот мисли дека сакате да се вратите заедно.

7) Вашиот поранешен сака да остане пријател, но не сака да биде ексклузивен

Кога раскинав со бившиот, тоа не беше на него, туку на мене - не бев јас многу јасно каде бев во животот и зошто не работевме повеќе.

Но, мојот поранешен постојано ме замолуваше да се дружам со него.

Убаво е да се има пријател по раскинувањето, но мојот поранешен се обидуваше да открие кога треба да се собереме и да се израмниме - и затоа што бевме на пауза за тој сè уште да може да се дружи со други девојки .

Ако вашиот поранешен прашалда бидат пријатели, тоа значи дека тие сè уште сакаат да можат да разговараат со вас - но не знаат дали сакаат да се видат со други луѓе, тоа може да значи неколку работи: може да значи дека тие сè уште се заинтересирани за вас и само треба малку време, или може да значи дека сè уште не се подготвени.

Во овој момент, мој совет е сè уште да не се дружите со нив. Пријателството не оди никаде.

Наместо да создавате неурамнотежено пријателство, дајте му простор на бившиот и продолжете со животот за малку.

Ако планирате да останете пријатели по раскинувањето, разјаснете дека не сте заинтересирани да бидете повторно заедно.

8) Бившиот постојано ги спомнува проблемите во вашата врска

Знам дека едно од најлошите чувства на светот е изборот дали треба да го добиете повторно заедно или не.

И ако вашиот бивш постојано ги истакнува проблемите во врската, може да видите јасен знак дека тој сè уште сака да биде ваш значаен другар.

Сепак, ова не е секогаш добар знак и ми се крши срцето секогаш кога гледам вакво однесување.

Ако вашиот бивш постојано ги спомнува проблемите во врската кога не сте заедно, обидете се да зборувате за нив поретко бидејќи понекогаш тоа не ви помага да го решите проблемот, туку се вртите кон покажување со прст и обвинување едни со други.

Исто така, обидете се да не бидете премногу напорни кога ќе ги изнесат проблемите во вашитеврска.

Ако покажат дека ја преземаат одговорноста за проблемот во претходната врска, тогаш признајте ја сопствената одговорност и обидете се да продолжите понатаму.

А ако тоа не функционира, само наместо тоа, зборувајте за тоа како работите.

Тоа нема секогаш да функционира, но може да помогне ако разговорот се заглави во нивните проблеми во врската.

9) Вашиот поранешен постојано вели дека се „збунети“

Ако вашиот поранешен постојано вели „Јас сум збунет за нас“ или „Сè уште сум збунет поради раскинувањето“ тоа може да значи неколку работи.

Тоа може да значи дека тие се обидуваат повторно да се запознаат со вас, тоа може да значи дека сè уште не се подготвени или може да значи дека се збунети околу враќањето заедно.

Ако бившиот ви го каже ова и сте заинтересирани да се вратите заедно, обидете се да не му покажете интерес.

Наместо тоа, фокусирајте се на тоа да правите работи за себе и игнорирајќи го фактот дека вашиот поранешен се обидува да се врати заедно со вас велејќи дека се „збунети“.

Бидејќи ако навистина го прават тоа сакаат да се вратат, мораат да сакаат, а не „збунети“.

Знам дека моето момче постојано го кажуваше ова кога сакаше повторно да биде ексклузивен со мене. Но, не му дадов до знаење дека и јас сакам да се вратам. Затоа што знам ако покажам интерес, тој ќе знае дека и јас сакам и чекам да кажам прво.

Знам дека врската не е битка, но ако твојатамомчето не е искрено со своите чувства, што може да се погрижи да не биде повторно збунет во иднина?

10) Вашиот поранешен сака да прави „двојка“ работи

Ако вашиот Бившиот сè уште е збунет околу враќањето заедно, тоа значи дека тие се обидуваат да ја пребродат болката од раскинувањето.

Исто така види: 11 знаци дека момчето ви верува во своите тајни (и што навистина значи тоа)

Еден од најлесните начини на кои можат да го направат тоа е да се однесуваат како пар со вас.

Можеби ќе побараат да гледаат филм - а не со кој било филм.

Веројатно ќе го изберат оној филм што беше посебен за вас како двојка.

Или, можеби ќе ве прашаат како ви поминал денот, но не сакаат детали - само нешто брзо и лесно како „добро“ или „убаво“.

Веројатно „ќе се однесуваат“ како да сакаат да се вратат заедно - но не сакаат да бидат наметливи бидејќи сè уште не се сигурни за приказната за враќање.

Што да правите кога вашиот поранешен е збунет околу враќањето заедно?

Раскинав со неколку луѓе во мојот живот и можам да ви кажам дека тоа не е најдоброто чувство во светот.

Ако и вие сте збунети околу враќањето заедно со нив, тогаш работите само ќе ги комплицираат ако се обидете почесто да разговарате со нив.

Затоа, кренете ја главата - можеби ќе ве боли сега, но запомнете колку сте биле среќни кога ве третирале убаво и кога сте биле независни.

Вашиот поранешен можеби се обидува да се врати заедно со вас, но ако тие не сакаат да го направат тоа сигурно, тогаш можеби е времеи тие да продолжат понатаму.

Не дозволувајте однесувањето на бившиот да ве вознемирува бидејќи тој ќе продолжи со својот живот - а истото треба и вие.

1) Направете нешто што не сте го направиле одамна

Можете да направите многу работи за да го задржите умот од раскинување.

Без разлика дали се работи за наоѓање ново хоби или пробање нов ресторан, излегувањето од вашата комфорна зона може да ви помогне да не размислувате толку за вашиот бивши.

Ако е можно, изведете некого да се почестите, како вашето семејство или пријателите.

2) Престанете да се опседувате со врската и фокусирајте се на себе некое време

Ние носите секакви одлуки во животот - некои добри, а некои лоши.

Понекогаш најдобрата одлука што можете да ја донесете е да не размислувате низ што поминувате.

Лесно е бившиот да ви се појави во умот кога работите одат на лошо.

Но, кога тоа ќе се случи, обидете се да размислите за други работи во вашиот живот: вашето здравје, вашите хоби, вашите навики, вашата работа, вашиот план за патување,…

3) Забавувајте се со пријателите и членовите на семејството

Ако имате пријатели, замолете ги да излезат малку и да одвојат малку време од раскинувањето.

Можете да го сторите истото и со членовите на вашето семејство - сепак немојте да мислите дека вашето семејство не се грижи за вас.

Ако не сте подготвени да ги замолите да излезат со вас, тогаш повикајте ги и разговарајте малку - тие ќе разберат и веројатно ќе ви дадат некој мудар совет.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.