15 изненадувачки причини зошто вашиот поранешен ненадејно ве контактира од ведро небо

15 изненадувачки причини зошто вашиот поранешен ненадејно ве контактира од ведро небо
Billy Crawford

Во моментот кога раскинувате со бившиот, без разлика колку е минлива врската, правите се што е во ваша моќ за да бидете сигурни дека е конечна.

Ги бришете нивниот број од вашиот телефон и ги блокирате на секој платформа за социјални медиуми што ја користите и двајцата.

Сосема е природно да сакате да продолжите понатаму од минатото и сè што ве потсетува на вашиот бивши.

Сепак, некои луѓе едноставно не изгледаат да ги надминат своите бивши.

И дури и ако им ги блокирале сите броеви, овие луѓе одеднаш добиваат СМС порака или е-пошта од нивниот поранешен.

Не' не размислувај премногу. Тоа е нормално однесување.

Ќе ве пренесам низ главните причини зошто вашиот поранешен ненадејно ве контактира сега. Ајде да скокнеме веднаш.

1) Тие сакаат зајакнување на егото

Ако раскинавте со некого и тој сè уште сака да одржува врска со вас, има добри шанси дека нивната главна причина за правејќи го тоа е да се чувствуваат подобро за себе.

Луѓето имаат тенденција да бидат инхерентно себични. И таму вашиот поранешен веројатно повеќе размислува за нивните потреби отколку за вашите во моментот.

За некои, нивното его е повредено поради нивното раскинување и тие сакаат повторно да го изградат.

Тие го сакаат вашето внимание и да знаат дека сè уште ви се допаѓаат и ве привлекуваат.

Чувствуваат дека им е погрешно во врската и сакаат да се поправат со тоа што повторно ќе се воведат во вашиот живот во обид при добивањеулица.

Вашиот бивш можеби те напуштил поради начинот на кој работите се одвиваат во вашата врска, но сега, можеби мислат дека се е во ред.

Исто така види: 11 духовни значења на налетување на бивши

Тоа не значи дека сакаат да се обидат повторно со вас.

Можеби ве контактирале затоа што сакаат да се поправат.

Можеби ќе сакаат повторно да ве искористат или пак да се дружат со вас.

Ако вашиот поранешен контактирал со вас по раскинувањето и сака да се вратиме заедно, кажете им дека тоа нема да се случи.

Вашиот поранешен не треба да контактира со вас или да биде во контакт со вас ако не разберете дека работите се завршени меѓу вас двајца.

12) Тие се осамени

Вашиот бивш можеби ве контактирал по раскинувањето бидејќи тие се осамени и им треба значаен човечки контакт.

Можеби се обидуваат да се вратат во вашиот живот затоа што се чувствуваат повредени и запоставени и сакаат повторно да се чувствуваат добро во најдобрите моменти од вашата врска.

Знаете дека тие се оддалечиле од вас, но вашиот поранешен не знае како да продолжи од претходната врска.

Вашиот бившиот можеби ве контактирал затоа што сака да се увери дека ви оди добро.

Можеби се чувствуваат осамено и се прашуваат како си.

Можеби размислувале за тебе и сакале да ти се јават или да ти пиштат.

Треба да им дадеш до знаење дека се е во ред и тие треба да продолжат од нивната врска совие.

Одржувајте срдечни односи со нив, но немојте да се вратите во врска со нив.

13) Тие проверуваат за да го спасат лицето

Вашиот бивш можеби има ве контактирале затоа што се загрижени дека ви оди добро без нив.

Можеби сакале да ве прегледаат и да се уверат дека се е во ред.

Не сакаат да заминат вие со впечаток дека не се грижеле за вашата благосостојба.

Знаете што згрешиле, но не сакаат да се справат со тоа.

Овие причини за еден поранешен да контактирањето со вас може да биде прилично суптилно и тешко да се дешифрира.

Затоа би ве упатил кон професионален тренер за да ја решите секоја конфузија.

Како што споменав претходно, Херојот на врската е местото каде што Најдов посебен тренер кој ми помогна да го променам мојот начин на размислување и перспектива. Тие се совршено искусни за да ви помогнат да разберете како да се преселите од вашиот поранешен љубовник или ако сакате, повторно да го запалите пламенот.

Кликнете овде за да ги проверите.

14) Тие сте пијани

Ако вашиот бивши контактирал со вас затоа што се пијани, кажете им дека ќе разговарате со нив следниот ден ако воопшто и воопшто. Тие не размислуваат јасно.

Што се однесува до нив, тоа е последниот повик во барот.

Тие сакаат да знаат како им оди и имаат навика да одат твое место. Но, внимателно. Не се враќајте во врскасо нив.

Треба да бидете среќни во вашата сегашна врска и не треба да му давате на бившиот причина да верува во спротивното. Вашиот поранешен ќе ја искористи оваа прилика да се обиде да се врати заедно со вас затоа што нема никој друг.

Тие можеби ќе бидат заинтересирани да се вратат кај вас, но вие не треба да бидете заинтересирани да се вратите со нив.

15) Тие се зависни од вас

Причината поради која бившиот може да ве контактира е тоа што тие толку се труделе да не го направат тоа што се полни со потиснати емоции и се чувствуваат поттикнати повторно да посегнат . Можеби и тие се зависни од вас. Тие не можат да престанат да размислуваат за вас.

Можеби се на тоа место кога се обидуваат да ве заборават.

Можеби се на истото место како што биле претходно; барем така мислат тие.

Можеби размислувале за вас и сакале да ве проверат.

Не треба да одговарате ако е така бидејќи тоа е нешто што вашиот Бившиот тоа го правел порано, па зошто вие би требало да бидете поинакви?

Вие знаете подобро.

Одржувајте срдечни односи со нив, но немојте да бидете вклучени во врска со нив.

Продолжете со вашиот жив живот

По раскинувањето, вообичаено е да сакате да знаете зошто вашиот поранешен раскинал со вас.

Сепак, најдобро е да не прашувате нив затоа што може да ве хранат со лаги и да направат да се чувствувате уште полошо отколку што веќе се чувствувате. Ако сакате да се вратите заедно со вашитебивши, треба да се фокусирате на сегашноста и да не одите наоколу обвинувајќи се за минатото.

Задолжително фокусирајте се на вашите чувства и бидете сигурни во себе. Ако го имате нивниот број или знаете каде живеат, не ги вознемирувајте или демнете ги.

Ова може да ги влоши работите и за двајцата и може да доведе до катастрофална ситуација како што е следење или малтретирање од страна на полицијата.

Начинот на кој јас го гледам тоа е дека имаш две опции кога бившиот ќе се обрати до тебе:

Можеш да дозволиш тоа да влијае на твојот ден и да се отвориш за она што тие имаат да кажат.

Или, можете да продолжите со вашиот живот и да се држите подалеку од каква било драма во која тие се обидуваат да ве вовлечат.

Според моето искуство, поранешниот партнер има тенденција да посегне по случаен избор бидејќи е збунет . И ова значи дека обично ви е подобро без нив.

Ако тие се јасни и сакаат повторно да се разгорат, тие ќе се потрудат да се покажат себеси.

Но, мора искрено запрашајте се дали ова е нешто во што сакате да се вклучите.

Ако вашиот поранешен контакт повторно ве контактира, можете слободно да му кажете дека не сакате повеќе да бидете во контакт со нив.

Не дозволувајте вашето его да го извлече најдоброто од вас.

Само продолжете да го живеете животот како да не е ништо страшно.

Ако се занимавате со тешко ми е да се ослободите од врските кои повеќе не ви служат, дали сте размислувале да дојдете до коренот на проблемот?

Дали погледнавте најмногуважна врска што ја имате во животот – онаа со себе?

Овој важен потсетник го научив од светски познатиот шаман Руда Ианде. Неговото остроумно видео за Љубов и интимност нуди клучни точки кои ќе ви помогнат да ги подобрите односите што ги имате со другите.

Тој исто така ви помага да погледнете зошто е толку тешко да се ослободиме од нашите минати врски.

Ќе најдете практични решенија за љубовта и многу повеќе во моќното видео на Руда, решенија кои ќе резонираат во други области од вашиот живот.

Погледнете го бесплатното видео овде.

Најдоброто нешто што можете да го направите е повторно да го изградите вашето чувство за себе и вашата самодоверба за да можете да се движите во оваа врска како што ви треба.

Колку повеќе се фокусирате и се грижите за себе, толку повеќе ќе бидете во можност да го живеете вашиот жив живот, самец или поврзан со некој друг.

Но, не заборавајте прво да се сакате себеси.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

повторно заедно.

За некои луѓе изгледа како да не можат да ве остават затоа што тоа премногу го повредува нивното его. Одбивањето е болно искуство за преболување. И никој не сака да чувствува болка.

Тие ќе продолжат да ви се јавуваат и да ви пишуваат пораки, надевајќи се дека ќе им посветите внимание и ќе им дадете до знаење дека сè уште се барани.

Преземете го за што вреди, тоа е случаен терен. Ако продолжат да ве гонат и се обидуваат да се помират, тогаш можете малку да размислите.

Но, засега, обидете се да останете рамнодушни на нивните пораки.

2) Тие се искрено загрижени за ти

Раскинавте со некого, а тој сè уште сака да ја одржи врската со вас бидејќи се загрижени за вас.

Вистината е дека одредени луѓе искрено и искрено се грижат за доброто да бидеш од другите.

Многу време, овие луѓе ќе сакаат да знаат дали си добро и дали се е во ред во твојот живот.

Раскинувањето на врската може да биде исклучително болно и воспитува секакви емоции.

Тие лесно можат да не фрлат во јама на очај.

Некои луѓе навистина се грижат за вашата благосостојба и би сакале да видат дали можат да ви помогнат на кој било начин дека можат. Дури и ако тие излегуваа со вас и оттогаш сте се разделиле. Дури и ако се посветени на некој друг во моментот.

Понекогаш, едноставно е како да сакате да видите како работите. Ако некој не сака повеќе да му пречиш, можеби ќе бидевреме е за преиспитување на вашата заедничка врска.

Тие, исто така, може да видат дека правите работи надвор од карактер по раскинувањето и сакаат да се уверат дека нема да се повредувате себеси на кој било начин.

2>3) Вие продолживте понатаму, но тие не

Твојот поранешен контакт со тебе од ведро небо може да биде показател дека тие не се над тебе.

Ако беа, тие не би имале никаква причина да ве контактираат. И дури и да го направат, разговорот би бил краткотраен.

Поранешните обично се обидуваат да се затворат или да се извинат за злоделата и тоа е тоа.

Ако ве контактираат по некое време, можеби сакате повторно да го запалите пламенот.

Меѓутоа, ако сте се оддалечиле од нив и сте во среќна и посветена врска, тие можеби нема да можат да се справат со тоа. Ако сте продолжиле понатаму и сте задоволни со вашиот нов партнер, треба да му дадете до знаење.

Кажете му дека вашата нова врска оди силно. Во спротивно, можеби ќе се обидат да се вратат во вашиот живот.

4) Сте се закачиле по раскинувањето

Ако бившиот ве контактира по врската, тоа може да биде затоа што сакаат да продолжат да се гледаат иако вашата врска завршила.

Можеби ќе сакаат да продолжат да се гледаат повторно и повторно без никаква посветеност и да уживаат во придобивките од сексуалниот однос со вас.

Ако не сте заинтересирани да продолжите со таква врска со нив, треба да ги известите.

Можеби дури и сакатеда ги игнорирате нивните текстуални пораки и е-пошта бидејќи тие не се достојни за вашето време и внимание.

Можеби постојано ве контактираат затоа што не можат да продолжат со својот секојдневен живот.

Може бидете во некаква неволја и тие сакаат да им помогнете да го надминат тоа.

Дури и ако не можете ништо да направите за да им помогнете, запомнете дека тоа не е ваша одговорност. Веќе не сте во врска.

Иако главните точки во оваа статија ќе ви помогнат да разберете зошто вашиот бивш може да ве контактира од ведро небо, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи.

Не знам за вас, но сметам дека врските се навистина тешки за навигација. И понекогаш не сакам секогаш да разговарам со моите пријатели или семејството за сите детали од мојот љубовен живот.

Исто така види: 15 дефинитивни знаци дека сака да спие со вас

Затоа, сфатив дека е ослободувачко да се обратам до стручен тренер за односи. Можев слободно да зборувам за точните проблеми со кои се соочував и да го разјаснам секој детал што вообичаено би го воздржал. Тие можеа да го искористат своето искуство за да ми дадат здрав и практичен совет за точното прашање со кое се соочував и повеќе.

Бев трогнат од тоа колку тие ги разбираат.

Херојот на врската е страница каде што високо обучени, професионални тренери за односи се подготвени да им помогнат на луѓето да се справат со тешките раскинувања и сè што оди заедно со скршеното срце.

Тие можат да ви помогнат да одите подлабоко. Како и кога да се продолжи од араскинувањето, особено ако бившиот сè уште ве допира и ве натера.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети прилагодени кои ќе ви помогнат да разберете зошто вашиот поранешен постојано се појавува на површина.

Кликнете овде за да започнете.

5) Тие сакаат да се помират

Ако вашиот поранешен контактира со вас по раскинувањето, можеби ќе сака да се обиде да се врати заедно со вас но не сакам да го кажам тоа директно. Тие испраќаат неколку пораки за да ја почувствуваат ситуацијата и да видат дали ќе одговорите и повторно ќе се загреете.

Веројатно би сакале да ги одржат интеракциите кратки, слатки и до точка додека не знаете каква е нивната намерите се.

Треба да бидете претпазливи ако сакаат да се вратат заедно.

Бидејќи никогаш не знаете што навистина се случува во нечиј ум.

Треба да знаете дека ова лице ве пуштило еднаш и може да го направи тоа повторно или обратно. Па, зошто повторно да ја посетите ситуацијата што не функционираше на прво место?

Не треба повторно да се вратите во врска со нив додека не знаете дека овојпат се сериозни и кои се нивните намери.

Ако сакаат да се вратат заедно, можеби ќе сакаат и повторно да бидат пријатели.

Но, ова е исто така тешко да се движите.

Дали навистина сакате да бидете пријатели со некого бевте толку интимни со?

Дали ќе бидете во ред со нив да излегувате со други луѓе?

Дали тоа ќе ви помогне да продолжите понатамусо сопствениот славен живот?

Најдобро е да ја сведете комуникацијата со нив на минимум додека не го преболите бившиот и не знаете што сакате во животот.

Потоа, можете или дајте им до знаење дека сте среќни и дека сте се оддалечиле од нив, или дека сте спремни да се сретнете со нив во одреден момент во иднина.

6) Новиот партнер на вашиот поранешен е лош во кревет

Твојот поранешен можеби раскинал со тебе затоа што мислел дека не си доволно добар за нив и сега се кае за својата одлука затоа што е со некој полош за нив.

Откако раскинале со тебе , можеби запознале некој друг и имаат врска со него, но гледаат некои големи проблеми и недостатоци кои никогаш не ги доживеале со вас.

Новиот партнер можеби не е добар за нив. Тие можат да бидат насилни или навредливи или остро критички настроени.

Можеби, нивниот нов партнер е лош во кревет.

Или можеби не можат да ги направат среќни на други начини.

Можеби ве контактирале затоа што сакаат да раскинат со сегашниот партнер и контактирањето со вас се смета за опасно или непослушно однесување.

Можеби дури и сакаат да го вознемират својот сегашен партнер и да го вознемират или љубоморат да му го дадат причина да ја прекинете врската.

Да посегнам кон вас од ведро небо може да покаже дека вашиот поранешен не е задоволен од својата моментална ситуација.

7) Вашиот поранешен има проблеми што доведоа додо раскинувањето

Вашиот поранешен можеби претходно раскинал со вас поради нешто што не можеле да го контролираат и ве контактираат затоа што таа пречка сега е отстранета.

Можеби, тие мораше да патува многу поради работа и немаше друг избор освен да раскине со тебе.

Можеби ќе сакаат да се извинат и да се чувствуваат лошо што мораа да раскинат со тебе.

Ако раскинаа со вас бидејќи имаа проблеми во нивното тело како анксиозност или депресија, можеби ќе сакаат да објаснат што се случува во нивниот приватен живот.

Можеби ќе разберат дека не се во позиција да бидат во врска со тебе.

Ако раскинале со тебе затоа што сакале да те заштитат од некого, можеби ќе сакаат да ти се извинат.

Ако раскинеш со некого затоа што се чувствуваш како да е лошо влијание врз вас, можеби ќе сакаат да се извинат.

Можеби ќе сакаат да ги поправат работите и да се поправат. Ако ве контактираат по раскинувањето, дајте им до знаење дека сте среќни во вашиот живот и не ви треба нивното извинување.

8) Вашиот поранешен е носталгичен за убавите моменти

Ако вашиот бивши ги пропушти убавите моменти што ги споделувавте и двајцата, можеби ве контактирале затоа што сакаат повторно да се чувствуваат добро.

Можеби копнееле по тие денови кога сте биле во врска со нив.

Можеби сте ги возбудиле и споделувавте радост со нив на начин што тие не можатнајдете се или со некој нов.

Ако сте се преселиле од нив, можеби ќе сакате да го известите за да престанат да ви пречат.

Треба да му дадете до знаење дека сте среќни во вашата сегашна врска и немате намера да се вратите во врска со нив.

Ако раскинале со сегашниот партнер, можеби размислувале за вас и наоѓале начин да ве привлечат вас и сите убавите спомени се враќаат.

Можеби се каеја за својата одлука да раскинат со вас.

Ако вашиот бивши ги пропушти убавите моменти што ги делевте и двајцата, не се враќајте во врска со нив веднаш. Погледнете дали им недостигате вие ​​или идејата за вас.

Запомнете дека минатото е нешто што секогаш ќе го споделувате, но тешко е да се рекреира.

9) Имате заеднички пријатели и колеги

Вашиот бивш можеби слушнал дека ви оди добро од заеднички пријатели и дека сака повторно да се поврзе со вас, па затоа се обидуваат да контактираат.

Можеби ќе сакаат да го запознаат вашиот нов партнер и да ви честитаат.

Можеби ќе сакаат да го запознаат вашиот нов партнер, но не се осмелуваат да ве замолат да излеземе на состанок.

Ако вие и вашиот поранешен имате заеднички пријатели и колеги, тие би можеле да слушнат дека го правите тоа одлично.

Можеби ќе сакаат да се сретнат со вас за да можат да ги споделат своите добри желби со вас.

Известете им каде стоите. Биди јасен. Повеќе не им должите ништо и нема причиназошто треба да ги пуштиш да влезат во твојот живот.

Ако не сте заинтересирани да се сретнете со нив, секогаш можете учтиво да ја одбиете нивната понуда.

Ако сакаат да го запознаат вашиот нов партнер, вие треба да ги запознаете и да им дадете до знаење дека сте среќни во вашата нова врска.

10) Одмаздата им е на ум

Вашиот поранешен можеби раскинал со вас и ви го блокирал бројот и социјалните мрежи сметајте затоа што сакале да ве повредат или да ви го збркаат менталниот разум.

Можеби сакале да ја уништат вашата самодоверба и да направат да се чувствувате безвредно.

Некои луѓе имаат намери на штета на другите.

Никогаш не знаете што мислат тие.

Вашиот поранешен можеби сакал да ви возврати поради некоја причина.

Ако вашиот поранешен контактирал со вас надвор од сино, тоа би можело да биде затоа што сакаат да ви возвратат.

Можеби сакале да ве повредат и сега ќе го направат тоа.

Можеби ве контактирале затоа што сакаат да те искористам. Или, тие ве контактирале затоа што сакаат да ви возвратат.

Не одговарајте на нивните повици или не одговарајте на нивните текстуални пораки ако се чини дека е така.

11) Тие сака да те врати назад

Ако бившиот те контактирал затоа што сака да се врати со тебе, можеби ќе се извини.

Можеби раскинале со тебе и сега, сакаат да добијат повторно заедно.

Секогаш треба да запомните дека тоа е двонасочна
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.