„Јас правам сè за мојата девојка и не добивам ништо за возврат.“: 10 совети ако сте вие

„Јас правам сè за мојата девојка и не добивам ништо за возврат.“: 10 совети ако сте вие
Billy Crawford

Дали се чувствувате како да правите сè за вашата девојка и да не добивате ништо за возврат?

Ако е така, ова дефинитивно не е најдоброто од чувствата.

Најмалку што би очекувале е благодарност за многуте работи што ги правите на дневна основа.

Еве 10 совети ако не добивате ништо за возврат од вашата девојка!

10 совети ако не добивате ништо за возврат од вашата девојка

1) Не правете сè за вашата девојка и не добивајте ништо за возврат

Првиот совет е едноставно да не го правите тоа.

Гледате, кога го прифаќаме однесувањето на луѓето, ние ги учиме дека сме во ред со она што го прават (дури и ако не сме).

Ако се чувствувате како да правите се за вашата девојка и не добивате ништо за возврат, можеби е време да преиспитајте ја вашата врска.

Пред да направите било што, направете чекор назад и проценете што правите на дневна основа.

Првиот чекор е едноставно да престанете да правите сè за неа ако не добивајте ништо за возврат.

Таа ќе забележи колку сте направиле за неа и колку таа земала здраво за готово.

Ако таа не прави ништо за вас, престанете да правите што и да е тоа дали правиш за неа.

Ова може да звучи ирационално, но ако таа нема да го цени она што го правиш, тогаш зошто го правиш тоа?

Како резултат на запирање на вашето однесување, таа ќе биде принудена да забележи дека не го цени она што го правите и дека оваа врска не е избалансирана.

2) Дајтенејзината одредена благодарност (за да научи како да ве цени за возврат)

Еден од најдобрите начини да добиете ценење од вашата девојка е да почнете да и давате благодарност.

Знам, звучи чудно, но дали ја знаете изреката „мајмун види, мајмун направи“?

Ова значи дека кога ќе видиме некој како прави нешто, поголема е веројатноста тоа самите да го направиме.

Јас сум. Сигурно сте ја слушнале фразата „како што сееш, така и ќе жнееш“.

Исто така види: Како да заведете колега ако сте оженет маж

Ова значи дека ако ѝ оддадеме благодарност на нашата девојка, поголема е веројатноста таа да ни даде одредена благодарност за возврат.

Започнете со тоа што ќе ѝ кажете што цените кај неа.

Ова може да се работи како нејзината интелигенција, нејзината смисла за хумор или колку таа сака да поминува време со вас.

Тоа е важно е да почнете да ги препознавате сите мали нешта што ја прават посебна.

Исто така, важно е да и кажете колку сте благодарни за сите прекрасни моменти што сте ги споделиле заедно.

Кажете ѝ за времето кога се гушкавте заедно под покривката или времето кога толку силно се смеевте, ве болат страните.

Овие моменти сочинуваат голем дел од нашата врска и тие треба да се негуваат.

Кога таа го забележува вашиот ненадеен пораст на благодарност, многу е веројатно дека таа ќе ви возврати.

3) Бидете искрени за вашите чувства

Една од најважните работи што можете да ги направите за вашата девојка е, да бидам искрен за вашите чувства.

Не плашете седа ѝ кажеш дека почнуваш да се чувствуваш запоставено или дека не се чувствуваш како да ти дава време и внимание што го заслужуваш.

Ако не и се допаѓа она што го слуша, тогаш можеби е време да направете чекор назад.

Наместо да се обидувате да ја промените ситуацијата, можеби е најдобро за неа ако само и дадете малку простор.

Не обидувајте се да ја натерате да се чувствува како да прави нешто не е во ред ако таа не го цени она што го правите.

Само бидете искрени и кажете ѝ како се чувствувате.

На тој начин, таа нема да стане одбранбена и вие всушност ќе бидете во место каде што можете рационално да разговарате.

Искреноста е исто така огромен знак за самодоверба, што ќе биде супер корисно во вашата ситуација.

Иако советите во оваа статија ќе ви помогнат да научите што да правите кога не добивате ништо за возврат од вашата девојка, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на специфичните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Relationship Hero е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како да не добивате ништо за возврат од вашата девојка. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, посегнавнив пред неколку месеци. Откако толку долго се чувствував беспомошно, ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку беа искрени, разбирливи и професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

4) Излезете таму и правете работи во кои уживате

Треба да бидете ваш приоритет број еден, затоа излезете таму и погрижете се да правите работи во кои уживате.

И најдобриот дел?

Ова всушност ќе ви помогне да се чувствувате поблиски со вашата девојка и да ја зголемите шансата таа да се чувствува благодарна за сите мали моменти заедно.

Да правите работи за себе покажува дека почитувајте се себеси, што, пак, ќе ја научи да се однесува со вас со ценење и почит.

Ако не ја добивате благодарноста што ја заслужувате, тогаш е време да преземете акција.

5 ) Оставете го минатото и почнете свежо со неа

Друг одличен совет е да престанете да се тепате себеси или вашата девојка за минатото.

Започнете свежо со вашата девојка и заборавете на сите работи таа не направи за вас.

Фокусирајте се на работите кои ве направија среќни.

Запомнете колку таа сака да поминува време со вас и колку сака да биде со вас.

Започнете свежо иотпушти се што е негативно што ти е натрупано во мислите.

Не велам дека треба да ја игнорираш ситуацијата и да и дозволиш да оди по тебе, туку едноставно обидете се да се ослободите од секаква огорченост за да може да продолжи од ова како нов почеток.

6) Дајте ѝ малку простор

Ако сметате дека секогаш ги ставате потребите на вашата девојка на прво место, можеби е време да и дадете малку простор.

Има многу работи на кои треба да се фокусирате во сопствениот живот и немате време за туѓи проблеми.

Исто така, треба да внимавате да не ставате твојата девојка е во невозможна положба.

Можеби нема да може да се справи со сите одговорности кои доаѓаат со тоа што е во врска.

Знам дека оваа е тешка пилула за голтање, особено кога ја сакате вашата девојка, но понекогаш најздравото нешто што треба да го направите во врската е да добиете малку простор еден од друг.

Тоа не значи дека треба да раскинете или да одите на официјална пауза, само можеби да потрошите на неколку дена за да се ресетира.

По неколку дена, можете да сфатите дали работите сè уште одат добро и дали навистина сакате да бидете со неа.

Бидете искрени со себе и со вашите девојка за тоа колку сакате и двајцата да бидете заедно.

Ако одговорот е „да“, тогаш бидете храбри и оставете го целото минато зад себе и почнете одново со неа. Ако одговорот е „не“, тогаш раскинете или обидете се повторно подоцна.

7) Платетевнимание на сопствените потреби

Знам, звучи чудно, но една од најважните работи што можете да ги направите за вашата врска е да обрнете внимание на сопствените потреби.

Ако сте ако не си го обезбедите она што ви треба, ќе почнете да се чувствувате неисполнето.

Погрижете се пред сè да се грижите за себе.

Не мора да обезбедувате се што сака вашата девојка или потребите за да бидете добар партнер.

Можете едноставно да и обезбедите нешто што ја прави среќна, а потоа фокусирајте се на она што најмногу уживате да го правите.

Како ги задоволувате вашите сопствени потреби ?

Па, има многу начини да го направите тоа.

На пример, можеби ќе сакате да направите масажа.

Ако немате пари за тоа , тогаш барем погрижете се да се грижите за себе.

Можеби ќе сакате да излезете и да гледате филм или да играте видео игри со вашите пријатели.

Што ќе правите зависи од вас, но само погрижете се прво да се грижите за себе пред било што друго.

Исто така види: 30 цитати на Алан Ватс што ќе ви го разнесат умот ширум отворено

Гледате, штом знаете како да ги задоволите вашите потреби, исто така ќе биде полесно да комуницирате со вашата девојка за тоа како таа може подобро да ти помогне.

Но, како е тоа можно?

Па, првиот чекор е да изградиш здрава врска со себе!

Ова го научив од светски познатиот шаман Руда Ианде, во неговото неверојатно бесплатно видео за Љубов и интимност.

Гледате, повеќето од нашите недостатоци во љубовта произлегуваат од нашитекомплицирани внатрешни односи со самите себе.

Но, погодете што? Не можете да ги решите прашањата во љубовниот живот ако не внимавате на сопствените потреби.

Мислам, како можете да го поправите надворешното без прво да го видите внатрешното?

Како што објаснува Руда, многумина од нас всушност се самосаботираат во љубовниот живот без да го сфатат тоа!

Значи, ако сакате да се инспирирате од учењата на Руда и да научите како можете да изградите здрав однос со себе, тогаш ова е порака што треба да ја слушнете.

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео .

8) Разговарајте за тоа како да ја подобрите вашата ситуација

Ако се чувствувате како да правите се за вашата девојка, а таа не ценете го тоа, првиот чекор е да разговарате за тоа како можете да ја подобрите вашата ситуација.

Ова може да значи да разговарате за тоа што ви се допаѓа, а што не во врска со вашата врска, зошто може да бидете вознемирени и како можете да работите заедно за да ги подобрите работите.

Друга работа што можете да направите е да разговарате за тоа како таа може да придонесе за проблемот и како таа може да придонесе за решението.

Можете да разговарате и за тоа како таа можеби ви го отежнува разбирањето со неа.

Разговорот е важен бидејќи ќе ви овозможи и двајцата да разберете зошто работите одат наопаку и што треба да се промени за да се подобрат работите.

Добра идеја е и заи двајцата да го имате овој разговор кога работите не одат премногу добро, бидејќи тоа може да ве спаси од лоша ситуација.

Совет:

Обидете се да не звучите премногу обвинувачки или можеби нема да биде приемчиво за она што го кажувате.

9) Бидете јасни за вашите очекувања

Ако се чувствувате како да не добивате ништо за возврат од вашата девојка, важно е да бидете јасни за вашите очекувања.

Бидете искрени со неа и погрижете се таа да разбере што сакате во врската.

Ова ќе ви помогне и двајцата да бидете попродуктивни и да ви даде подобро разбирање на она што двајцата го очекувате.

Комуницирајте со неа за вашите очекувања и како таа може да придонесе за подобрување на вашата ситуација.

Бидете искрени со себе за тоа што сакате во врска и разговарајте за тоа со вашата девојка.

Гледате, луѓето се различни и затоа имаат различни потреби и очекувања.

Понекогаш, луѓето во врска не ни сфаќаат дека нивниот партнер е повреден , поради што е толку важно да ги пренесете вашите очекувања.

Размислете за тоа: Ако некој никогаш не спомне дека сака сини орхидеи, а потоа се лути затоа што наместо тоа му давате црвени рози, ќе речете „како требаше да знаеш?“!

Слично е и овде. Она што може да ви изгледа како здрав разум, вашата девојка може да го сфати сосема поинаку.

10) Внимавајтепрво за себе

Една од најважните работи што можете да ги направите за вашата девојка е да се грижите прво за себе.

Ова значи доволно одмор, диета и вежбање.

0>Тоа значи и да се биде емотивно здрав.

Не сакате да ја загрозувате сопствената среќа со тоа што не се грижите за себе.

Кога ќе се појавите како најдобра можна верзија на себе си во врска, вие автоматски го инспирирате и вашиот партнер да расте.

Бидете искрени

Големиот чекор овде е: бидете искрени за она што го чувствувате.

Да дозволите вашите емоции да се затворат, нема да донесе ништо добро.

Значи, дури и ако правите нешто за вашата девојка и не добивате ништо за возврат, треба да знаете дека не сте сами.

Ова е вистински проблем за многу луѓе. Може да биде навистина тешко да се одржи врската кога ја вршите целата работа и не се чувствувате ценети.

Понекогаш, луѓето почнуваат да се чувствуваат огорчени, а тоа полека може да ја уништи врската. Ако сте во оваа позиција, најдоброто нешто што можете да направите е да бидете искрени и да започнете да комуницирате.

Треба да му дадете до знаење на вашиот партнер дека се чувствувате преоптоварено и зошто. И на тој начин, веројатно ќе ги подобрите вашите чувства кон неа.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.