Како да го натерате да ве посака назад за време на паузата

Како да го натерате да ве посака назад за време на паузата
Billy Crawford

Дали моментално сте на пауза со вашиот маж?

Тоа никогаш не е лесна ситуација. Имате среќа, ако го сакате назад, има неколку начини на кои можете да го направите тоа!

Да ви покажам како да го направите тоа:

Дајте му простор

Првата работа што треба да ја направите кога сте на пауза со вашиот маж и сакате да се врати, е да му дадете малку простор.

Исто така види: 26 предупредувачки знаци на „лажни убави луѓе“

Кажете му дека ќе одвоите малку време еден од друг и не не биди премногу прилеплив.

Гледаш, тоа што е премногу леплив само ќе го оддалечи во моментот.

Постои причина зошто сте на пауза во моментов, па дајте му малку време е да си ги средиме мислите.

Ако му дадете до знаење дека ќе одвоите некое време еден од друг, тој ќе биде повеќе склон да ве сака назад.

Мора да му дадете малку време да размисли што сака.

Кажете му да знае дека му давате простор и тој ќе почне да се чувствува попривлечен кон вас.

Направете свој живот заедно

Друга работа што треба да ја направите кога сте на пауза е да го заокружите сопствениот живот.

Гледате, ако тој види дека имате свој живот, ќе го натера да сфати дека Не зависат целосно од него, што е навистина привлечна особина да се има.

Исто така, ако го заокружите сопствениот живот, тој ќе види дека не му дозволувате да одлучи како се одвива вашиот живот.

Но, како да го заокружиш сопствениот живот?

Па, имаш неколку столбовитреба да размислите за:

  • кариера
  • финансии
  • здравствени
  • врски

Морате да бидете сигурни дека ја собирате вашата кариера.

Ова е навистина важно бидејќи ако види дека имате своја кариера, ќе мисли дека сте независни и нема да се плаши да заминете.

Ако вие средете ги финансиите, тоа ќе му остави впечаток дека сте самодоволни и нема целосно да зависите од него.

Исто така, ако вашето здравје е под контрола, тој ќе види дека се грижите за себе си и не дозволувај работите да излезат од контрола.

Тој ќе биде повеќе склон да сака врска со некој кој се грижи за нејзиното тело, како и за нејзиниот ум!

Конечно, врските . Погрижете се да откриете односи со семејството или пријателите и не ги занемарувајте!

Сите овие работи се неопходни за да сфати дека ви оди добро без него.

Ако ги правиш сите овие работи, тој ќе види дека имаш свој живот и нема да се чувствува дека треба да направи нешто за тебе.

Но, не се работи само за него.

Вие види, кога ќе ги направиш овие работи за себе, и ти ќе се чувствуваш многу подобро!

Ќе сфатиш дека тој не мора да ти треба за да бидеш среќен, животот продолжува!

0>Ова е навистина здрав пристап за враќање заедно, бидејќи не сакате да бидете претерано зависни еден од друг.

Активирајте го неговиот внатрешен херој

Една работа што можетенаправете проактивно за да го натерате да сака да се врати кај вас побрзо отколку што мислите дека е со изнесување на неговиот внатрешен херој.

Гледате, за момците, сè е за активирање на нивниот внатрешен херој.

Научив за ова од херојскиот инстинкт. Измислен од експертот за врски Џејмс Бауер, овој фасцинантен концепт е за тоа што навистина ги тера мажите во врската, што е вкоренето во нивната ДНК.

И тоа е нешто за што повеќето жени не знаат ништо.

Откако ќе се активираат, овие двигатели ги прават мажите херои на нивните животи.

Тие се чувствуваат подобро, сакаат посилно и се посветуваат посилно кога ќе најдат некој кој знае како да го поттикне.

Сега, можеби се прашувате зошто се нарекува „херојски инстинкт“? Дали момците навистина треба да се чувствуваат како суперхерои за да се посветат на жена?

Воопшто не. Заборавете на Марвел. Нема да треба да ја играте девојката во неволја или да му купите наметка на вашиот маж.

Најлесно е да го погледнете одличното бесплатно видео на Џејмс Бауер овде.

Тој споделува некои едноставни совети како да започнете, како на пример да му испратите текст од 12 зборови што веднаш ќе го поттикне неговиот херојски инстинкт.

Бидејќи тоа е убавината на инстинктот на херојот.

Само е прашање на знаејќи ги вистинските работи што треба да ги каже за да го натера да сфати дека ве сака вас и само вас.

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео.

Засега прекинете ја целата комуникација

Во текот на паузата, воздржете се од контактирање со него aмногу.

Секако, ако тој посегне, можете да одговорите, се разбира, но обидете се да не бидете тој што посегнува премногу во моментов.

Размислете за тоа: ова ќе му даде шанса да пропуштите и да се чувствувате како ова е сериозна ситуација каде што може да ве изгуби ако не ги реши работите наскоро.

Дајте му време да размисли што сака и што му треба во животот.

Не го притискајте да донесува одлуки, нека ги носи сам.

Добар начин да се воздржите од контактирање со него е правилото за без контакт.

Поставете го правилото за без контакт. за себе одредено време, можеби неколку дена, една недела, па дури и еден месец (во зависност од вашата пауза) и воздржете се од секаков контакт во овој период.

Добриот дел?

Да имате „краен рок“ на ум го прави многу полесно да се придржувате до ова правило наместо да размислувате „Нема да контактирам со него“.

Повторно, очигледно можете да одговорите ако тој посегне, но ова ќе му даде неопходен простор за да ги сфати работите сам.

Погледнете искрено во вашата врска

Ова е совршено време да погледнете искрено во вашата врска и да процените каде работите не функционираат надвор.

Размислете како можете да ја подобрите вашата врска.

Ова е можност да си помогнете еден на друг да се зближите наместо да раскинете.

Ако сте не сум среќен, време е да направите промена.

Дознајте што треба да се промени за да можете заедно да продолжите напред.

Вие двајцата можеби сте во многу различноместо во моментов, но ако можете да се справите со овие прашања, работите ќе се подобрат!

Размислете за вашата иднина и што сакате од животот.

Кога станува збор за врските, ние сме честопати не сме сигурни што сакаме, а што не сакаме во нашата иднина.

Можеби се прашувате дали и тој ги сака истите работи или дали е задоволен со својот живот како што е сега.

Очигледно има некои работи кои не успеале првиот пат, а за да го вратите, ќе треба да откриете што тргнало наопаку и да работите на тоа.

премногу си приврзан?

Дали тој не беше доволно присутен?

Дали нешто се случи?

Овие прашања се важни, бидејќи ќе ги постават темелите на вашата нова заедничка врска.

Немој да го молиш да се врати

Една работа што никогаш не треба да ја направиш е да го молиш да се врати кај тебе.

Сериозен сум, ако го прифатиш Едно нешто далеку од оваа статија е ова: никогаш немојте да го молите за неговата љубов или внимание.

Причината е едноставна. Ако го молите да се врати, вие не се почитувате себеси.

Гледате, жена која ја знае нејзината вредност нема да моли за внимание на мажот. Ако не го добие, знае дека тој не вреди за нејзиното време и дека заслужува повеќе.

Ако сте жена која сака мажот да се врати и го моли да го стори тоа, тогаш не си правите услуга.

Време е да поработите на себе и на вашата врска.

Виемора да вложи работа и да докаже дека пропушта со тоа што ќе се држиш подалеку од него и ќе го правиш она што треба да го направиш за да ги подобриш работите и за двајцата.

Кога се сведува на тоа, ако тој не сака да се вратиш, тој не е „оној“. Толку е едноставно!

Исто така види: Брза трансформациска хипнотерапија за изобилство: искрен преглед

Знам, можеби звучи грубо, но човекот кој е наменет за тебе нема да треба да биде убеден, верувај ми.

Ова се однесува назад на уникатниот концепт што го спомнав порано: херојскиот инстинкт.

Кога мажот се чувствува почитуван, корисен и потребен, тој нема да треба да биде убеден да биде со вас.

А најдобриот дел е да го активирате неговиот инстинктот на херојот може да биде толку едноставен како и да се знае вистинската работа што треба да се каже преку текст.

Можете да научите што точно да правите гледајќи го ова едноставно и вистинско видео од Џејмс Бауер.

Внимавајте за себе

Она што можете да го направите број еден кога сакате тој да се врати е добро да се грижите за себе во меѓувреме.

Ова не само што ќе докаже дека сте неверојатни и силни жена, но исто така ќе направи да се чувствувате одлично за себе.

Сите сме биле таму порано. Сакавме некој да ни се врати, а тие не се вратија, а срцето ни беше скршено.

Знам дека ова не е случај за вас, но јас го кажувам во обид да ви помогне.

Бидете сигурни дека во меѓувреме се грижите за себе ментално и физички.

Имате многу други работи во вашиот животдека е важно да сте среќни!

Ако не се чувствувате добро со себе, тогаш тоа што сте со него нема да ве натера да се чувствувате подобро ниту, верувајте ми!

Заслужувате среќата повеќе од било што друго!

Бидете трпеливи

На крај, но не и најмалку важно, ќе треба да бидете многу трпеливи ако сакате тој да се врати по пауза.

Јас знајте, има 1000 работи што сакате да ги кажете или направите за да го забрзате процесот, но вистината е дека ќе потрае онолку време колку што е потребно.

Со тоа што сте трпеливи, вие му покажувате дека ја почитувате неговата потреба за простор и дека сте сериозни во врската.

Ако сте трпеливи во оваа ситуација, тој на крајот ќе го добие советот и ќе почне да се враќа кај вас.

Повеќето што е важно, погрижете се што и да се случи во вашата врска да не влијае на вашата самодоверба.

Запомнете, ако тој не може да почитува или сака жена која е самоуверена и среќна со себе, тогаш тој не е вреди!

Го добивте ова

Знам, сега сте на тешко место, но обидете се да запомните дека работите ќе се подобрат.

Само што реков да бидете трпеливи, но и поставете си (а можеби и него во одреден момент) временска рамка.

Нема да го чекате со месеци, губејќи го вашето време, нели?

Што и да правите, не ја ставајте неговата благосостојба над вашата, тоа е грешка што сум ја направил во минатото и ништо добро не доаѓа од тоа, верувајте ми!

До сега треба да имате подобраидеја за тоа како да го натерате да се врати.

Значи, клучот сега е да стигнете до вашиот маж на начин што ќе ги овласти и него и вас.

Го споменав концептот на херојскиот инстинкт претходно — со директно повикување на неговите примарни инстинкти, не само што ќе го решите ова прашање, туку ќе ја однесете вашата врска подалеку од кога било досега.

И бидејќи ова бесплатно видео открива точно како да го активирате херојскиот инстинкт на вашиот маж , би можеле да ја направите оваа промена уште денес.

Со неверојатниот концепт на Џејмс Бауер, тој ќе ве гледа како единствената жена за него. Значи, ако сте подготвени да го направите тоа, не заборавајте да го погледнете видеото сега.

Еве повторно линк до неговото одлично бесплатно видео.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.