Кога не сте приоритет во неговиот живот: 15 начини да го промените ова

Кога не сте приоритет во неговиот живот: 15 начини да го промените ова
Billy Crawford

Дали сте фрустрирани затоа што вашиот партнер едноставно не ве прави приоритет во неговиот живот?

Верувај ми, јас бев на твоја кожа и знам колку е поразително да бидеш секогаш на второто место ( или дури и последна).

Добрата вест?

Постојат 15 начини да го промените тоа и да ве стави повторно приоритет во неговиот живот, а јас ќе ги споделам со вас!

<0 2>1) Бидете со отворен ум

Кога вашиот партнер не ве става приоритет во неговиот живот, примамливо е да се налутите поради тоа или да се повредите.

Меѓутоа, кога сте отворени -уми, може да бидеш поразбирлив.

Не велам дека треба да прифатиш да те третираат како опција која е секогаш тука, без разлика на се.

Сепак, понекогаш има валидни причини зошто можеби не сме секогаш приоритет број 1 на нашиот партнер.

Можеби ќе откриете дека тој бил навистина зафатен на работа, се обидувал да заврши училишен проект или има нешто големо што се случува во неговиот личен животот.

Во тие ситуации, наместо да се лутите што не му се приоритет, треба да имате разбирање и да му ја дадете својата поддршка.

Покажете му дека се грижите за она што го прави и колку време троши на својата работа или на други работи во кои е вклучен.

Работата е во тоа што ќе знаете кога тој всушност ве запоставува и кога има добра причина да го стори тоа.

0>Да се ​​лутиш на него затоа што му дава приоритет на работата или семејството во текот на неколку стресни недели не е знак за здраваодржувајте ги пријателствата во вашиот живот и спречете чувство на поврзаност со партнерот, каде што тој е единствената личност во вашиот свет.

10) Ослободете се од очекувањата и преземете одговорност за себе

За да ве направи приоритет во неговиот живот, треба да го промените вашиот начин на размислување.

Не можете да очекувате тој да ги сака истите работи како вас, ако не вложува никаков напор да ги задоволи вашите потреби.

Треба да одлучите што сакате од врската и да бидете во ред со тоа да не успее доколку тој не ги исполни тие потреби.

Ова можеби на почетокот звучи тешко, но неопходно е со цел да ја преземете контролата врз ситуацијата.

Кога ќе се откажете од очекувањата, тоа ќе ослободи малку простор во вашиот ум за да можете да се фокусирате на тоа да се грижите за себе и повторно да станете приоритет.

Ова исто така ви дава можност да сфатите дали сте навистина запоставени или имате очекувања што е речиси невозможно да се исполнат.

Преземете одговорност за себе и гледате на кои начини би можеле да имате премногу потреба е одличен чекор што треба да го направи за да стане приоритет во неговиот живот!

Размислете: кога ќе види дека донекаде ја преземате одговорноста за вашите емоции, уште повеќе ќе ве привлече!

11) Споделете ги вашите интересни мисли со него

Можеби се чувствувате како никогаш да не сте приоритет за него, но веројатно е дека тој едноставно не знае што сте виеразмислување или чувство.

Разговарајте со него за вашите чувства и мисли за да знае што се случува во вашата глава.

Гледате, кога ќе одвоите време да ги споделите вашите интересни мисли со него , тој ќе биде повеќе склон да ве направи приоритет, бидејќи гледа колку сте паметни, интелигентни и духовити.

Сите овие работи ќе ве направат попривлечни за него и токму тоа го сакате.

Сакате да бидете најневеројатната личност во неговите очи и сакате да се чувствувате како да сте приоритет во неговиот живот.

Ако види дека сте интелигентна жена, ќе чувствувајте се мотивирано да ве направи приоритет.

Бидете отворени со своите емоции и споделете ги со него за да може да види колку сте навистина одлични личности!

Ова значи и да не бидете срамежливи да му покажеш колку си паметен.

Гледам многу жени како се загрозуваат за да бидат „поубави“.

Да бидам искрен, ова може да функционира кај некои мажи, но многу момци ја ценат жената која е паметна.

Затоа, не плашете се да разговарате со него за комплицирани работи и отфрлање на вашиот интелект.

Ова ќе го натера да биде повеќе склон кон вие сте приоритет.

12) Грижете се за себе

Ако сакате да бидете приоритет во нечиј живот, ќе треба да покажете како да правите тоа.

Гледате, сè започнува од вас.

Размислете за тоа: ако не се поставите себеси приоритет, кој ќе го направи тоа?

Ние ги учиме другите како допостапувај со нас онака како што се однесуваме кон себе.

Ако постојано се ставаш себеси на последно место, тој ќе се однесува со тебе на ист начин.

Значи, ако сакаш да му бидеш приоритет во животот , грижете се за себе.

Ова значи да се грижите за себе на сите нивоа, физички, ментално и духовно.

  • движете го вашето тело
  • хранете го вашето тело со здрава храна
  • одморете кога ви треба
  • спијте доволно
  • работете на вашите емоционални проблеми
  • разговарајте со пријателите или терапевтот
  • добијте доволно сонце
  • одвојте време од социјалните мрежи понекогаш
  • грижете се правилно за вашата хигиена

Опциите се бесконечни, но кога се грижите за себе и направи се себеси приоритет, ти го учиш како да се однесува со тебе.

Ова ме доведува до мојата следна точка:

13) Продолжи да работиш на сопствените цели

Еден од најдобрите начини да му покажете на вашиот партнер дека сте приоритет во неговиот живот е да продолжите да работите на вашите цели.

Без разлика колку време и труд вложи вашиот партнер вие сте приоритет, ако не вложите ништо во себе и сопствените цели, нема да стигнете далеку во животот.

Не е сè до вашиот партнер, потребни ви се сопствени цели и амбиции во животот .

Секако, вашата врска може да биде важна за вас, но немојте да ја правите единствена цел во животот.

Работењето на сопствените цели и амбиции не само што ќе ве направи попривлечни, но ќе го земе и вашиототфрлете се од врската малку и ќе ви даде на нешто друго да се фокусирате.

А најдобриот дел?

Кога работите на сопствените цели, вашиот партнер ќе биде импресиониран и ќе сака да те прави приоритет во неговиот живот.

14) Не ги намалувај своите стандарди за него

Секако, многу од овие начини имаат врска со работата на себе за да најдеш решение на вашиот проблем.

Сепак, една работа што никогаш не треба да ја правите е да ги намалите стандардите само за да останете во тој однос со него.

Ако не го добивате она што ви треба од оваа врска, време е да најдете некој кој ќе ве третира како кралицата што сте вие.

Некој може да биде одличен човек, но едноставно да не биде компатибилен со вас.

Дајте му можност да знај што ти треба, но пред да чекаш со години да се промени, почитувај ги сопствените потреби и најди некој подобар!

15) Време е да се направиш себеси приоритет!

Сега, ти имајте алатки за да се поставите себеси како приоритет во неговиот живот.

Знаете дека не е секогаш тој виновен и сте научиле како да го промените вашиот начин на размислување и однесување, така што тој ќе сака да ве направи приоритет во неговиот живот .

Знаете дека е во ред да заминете ако тој не ги задоволува вашите потреби и дека треба да преземете одговорност за себе.

Време е за последниот чекор: преземете акција!

Почнете да ги спроведувате овие чекори во вашиот живот за да станете приоритет во неговиотживотот.

Тој ќе ги забележи промените и ќе биде привлечен кон вас повеќе од кога било досега!

Завршни зборови

Досега треба да имате добра идеја како да станете приоритет во неговиот живот. Пробајте ги советите погоре и дефинитивно ќе успеете!

Но, ако сакате да направите кратенка, мора да научите за инстинктот на херојот. Тоа е уникатен концепт кој објаснува како мажите размислуваат и се чувствуваат во врските.

Гледате, кога ќе го активирате херојскиот инстинкт на мажот, сите негови емотивни ѕидови се рушат. Тој се чувствува подобро за себе и природно почнува да ги поврзува тие добри чувства со вас, што го одредува да ве направи приоритет во неговиот живот.

А се зависи од тоа да знае како да ги активира овие вродени двигатели кои го мотивираат да сакаш, да се посветуваш и да заштитуваш.

Значи, ако сте подготвени да ја подигнете врската на тоа ниво, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговиот одличен бесплатно видео.

врска.

Меѓутоа, ако изгледа дека секогаш е зафатен со нешто друго, а вие никогаш не го гледате, тоа може да биде знак дека тој не се грижи за вас колку што вие би сакале.

Сè што велам е, обидете се да сфатите дали ова е привремена работа или дали тој секогаш ве запоставува.

Ако тоа е нешто привремено, можете да се обидете да имате отворен ум и да го поддржите во тие тешки пати наместо да му ставате дополнителен притисок.

2) Не се наведнувајте наназад заради него

Природно е луѓето да сакаат да им помогнат на оние што сакаш и се грижиш за.

Меѓутоа, никогаш не треба да се чувствуваш како да си единствениот кој се обидува да направи нешта да се случат во вашата врска.

Ако се чувствувате дека ова се случува, зборувајте!

Не можете да му дадете приоритет на вашиот партнер ако изгледа дека тој не го прави истото за вас.

Гледате, кога постојано се наведнувате за него и го прифаќате неговото однесување, тој нема да има поттик да ве направи приоритет.

Размислете за тоа: ако некој направи сè за вас без вие да морате да направите ништо за возврат, зошто би работеле напорно?

Па, престанете се наведнуваш наназад.

Секако, сè уште можеш да правиш работи за него, но не се труди да правиш работи за него.

Натерајте го да работи за тоа.

Ако сте секогаш тука за него, тој нема да ве цени колку што треба.

Ќе ве земе здраво за готово, можеби ќе сфатите дека тој почнува да избегнува илида ве игнорира кога не сака да биде околу вас.

Кога тоа ќе се случи, запрашајте се дали вашата врска вреди или не да го вложите напорот потребен за работите да функционираат?

3) Бидете многу јасни за тоа што ви треба

Добро, ова можеби е мојот најважен совет досега!

Мажите се неверојатни, но понекогаш им недостасува вештина да знаат што сакаме или што треба без нас да се биде многу јасен во врска со тоа.

И со тоа не мислам да го навестам тоа, мислам да го напишам за нив!

Гледате, кога сакате да бидете приоритет во вашето животот на човекот, ќе треба да му го разјасниш тоа.

Она што значи „да ти даде приоритет“ за него може да биде нешто сосема поинакво од она што значи за тебе!

На пример, можеби сакате да се чувствувате како да сте негов приоритет број еден.

Но, тој може да се чувствува како да вложи дополнителен час работа во канцеларијата ќе му помогне да напредува во кариерата, што ќе му овозможи да ви купи нешто многу убаво наскоро.

Видете како работите можат да станат збунувачки?

Ова е причината зошто е многу важно да бидете многу јасни за тоа што ви треба и што сакате!

И за ова , треба да барате решенија во односот што го имате со себе

За ова дознав од реномираниот шаман Руда Ианде. Тој ме научи да гледам низ лагите што си ги кажуваме за љубовта и да станам вистински овластен.

Како што Руда објаснува во ова бесплатно видео , љубовта не еона што многумина од нас мислат дека е. Всушност, многумина од нас всушност се самосаботираат во нашите љубовни животи без да го сфатат тоа!

Затоа треба да бидете јасни за вашите желби и да дојдете до коренот на проблемот.

Учењата на Руда ми покажаа сосема нова перспектива. Сигурен сум дека исто така ќе ви помогне да изградите здрава и исполнета врска, дури и ако не сте приоритет на оваа конкретна личност.

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео .

4) Одвреме-навреме поддржувајте ги неговите потреби

Ако се чувствувате фрустрирани со вашиот партнер, обидете се да ги поддржувате неговите потреби одвреме-навреме време.

Гледате, кога сте некој кој ги поддржува неговите потреби, тој ќе ја види вредноста што ја додавате во неговиот живот и ќе ве направи приоритет!

Работата е во тоа што кога ќе сфатиме како многу некој носи вредност во нашите животи, сакаме тој да остане во нашите животи, нели?

Ова не значи дека треба да ги миете садовите, да му ја свиткате облеката без тој да бара или да му дадете триење на грбот после работа (иако сигурен сум дека ќе го цени тоа).

Тоа е повеќе за поддршка на неговите потреби во смисла да се биде тука за него кога му треба некој со кого да разговара или да биде камен на кој ќе се потпре него.

Задоволувањето на вашите потреби е важен дел од секоја врска, и се разбира, не треба да заборавите ниту на вашите сопствени потреби!

Но, кога се чувствувате фрустрирани со вашиот партнер, обидете се одвреме-навреме да ги поддржите неговите потребисо цел да го натерате да се чувствува како да сте тука за него.

Тоа ќе му помогне да види дека можете да бидете драгоцено богатство за неговиот живот и ќе го натера да сака да ја покаже својата ценење за вас со тоа што ќе посвети повеќе внимание на вашите потребите, исто така.

Тој ќе го почувствува вашиот гест и ќе запомни дека е важно да се грижи и за вас!

И ако никогаш не ви возврати на напорите што сте ги вложиле?

Тогаш можеби е време да продолжите, извинете!

5) Покажете ценење за него

Еден од најдобрите начини да се ставите себеси приоритет во животот на вашиот партнер е да покажете ценење за него .

Знам дека ова звучи малку клише, но секој ден покажете му колку го цените сето она што тој го прави за вас.

Веројатно се прашувате „зошто по ѓаволите да покажам ценење за него кога тој не ме става приоритет?“

Па, работата е во тоа што можете да ги научите луѓето како да се однесуваат со вас според начинот на кој се однесувате со нив.

Едноставно благодарам. далеку.

Кога вашиот партнер прави нешто за вас во текот на денот, дајте му до знаење што значи тоа за вас и колку навистина ви е важно.

А најдобриот дел?

Тоа ќе го поттикне да прави повеќе работи за вас и ќе ве цени уште повеќе!

Ова е одличен начин да покажете ценење за вашиот партнер и ќе го натерате да се чувствува добро за себе затоа што го прави нешто што ја прави среќна неговата девојка.

Повеќе е важно да го пофалите кога тоа го заслужува отколкуомаловажувајќи се за неговите постапки и кажувајќи зошто тие не се во право или не функционираат.

Позитивното засилување често е многу поефикасно од немилосрдното договарање.

6) Инспирирајте го да ги достигне своите соништа

Може да биде фрустрирачки кога се чини дека вашиот партнер никогаш не одвојува време за вас.

Дали постојано го мачите да помине повеќе време со вас и да ве направи приоритет?

0>Ако е така, застанете и размислете зошто можеби не одвојува време за вас. Можеби е зафатен со обидот да ги достигне своите соништа.

Гледате, да се биде приоритет во животот на мажот обично се постигнува кога сте некој кој додава вредност на неговиот живот.

Тоа значи да го инспирирате да ги достигне своите соништа, наспроти тоа да го досадувате кога нема доволно време за вас.

И можете да го направите тоа така што ќе го натерате да се чувствува како најдобрата верзија од себе кога е со вие!

Ова ќе го натера да се чувствува како неговото време со вас вреди (колку и да звучи страшно на почетокот).

И тоа ќе го натера да сака да поминува повеќе време со вас !

Па, како да инспирирате маж?

Тоа е лесно, со тоа што ќе бидете најдобрата верзија од себе кога тој е наоколу!

Ако вашиот маж е претприемач, поддржете од неговиот бизнис и охрабрете го да работи напорно.

Исто така види: 12 работи што треба да ги знаете за моделите на изневерување на нарцисите

Или ако сака да влезе во форма, поддржете ги неговите напори и правете здрави оброци со него.

Поентата овде е дека ако вашиот маж чувствува сакан и поддржан од вас во постигнувањето на неговитесоништата, тогаш тој ќе сака да те направи приоритет затоа што ти го носиш напред наместо да го задржуваш!

Мажите ги обожаваат жените кои се покрај нив, поддржувајќи ги до крај.

И најдобриот дел?

Ова исто така ќе ви даде шанса да работите на вашите сопствени напори!

7) Поставете цврсти граници

Ако вашиот партнер не ве прави приоритет во неговиот живот, првиот чекор за промена на ова е поставување цврсти граници.

Треба да бидете навредливи и да поставите јасни граници за тоа што е прифатливо однесување, а што не.

>Ова ќе го натера повеќе да размислува за вас бидејќи ќе сфати колку се грижите за него.

Гледате, границите се важни во секоја врска.

Тие ни помагаат да знаеме што е прифатено и што не е.

Ова ни овозможува да се чувствуваме удобно и безбедно во врската.

Но, кога не поставувате граници, во суштина му дозволувате на вашиот партнер да оди по вас и да ве натера да приоритет наспроти тој што се прави себеси приоритет.

Па, како поставувате граници?

Не е тешко! Само треба да му кажете на вашиот маж што ви треба од него и што нема да прифатите да продолжите напред.

А ако тој не сака да вложи таков напор, тогаш треба да заминете за да можете да најдете некој што ќе го стори тоа!

Исто така види: 12 симптоми на духовно прочистување за кои треба да знаете

Гледате, границите се различни за секого и нема сите да работат добро заедно и да бидат на истотостраница.

Ако се чувствувате дека вашиот маж едноставно не може да ги почитува вашите лични граници и да одвои време за вас, тој можеби не е вистинскиот човек.

На некои жени им треба помалку внимание и ќе напредуваат со него, но ако ви треба повеќе, нема срам да заминете и да најдете некој што ќе ви го даде светот.

8) Добијте совет од тренер

Иако точките во оваа статија ќе ви помогнат да станете приоритет во животот на вашиот маж, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Гледате, понекогаш е едноставно да разговарате со трета страна за нештата.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет приспособен на специфичните прашања со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Релација Херојот е страница на која се високо обучени Коучите за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како да не се приоритет. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, допрев до нив неколку месеци пред.

Откако се чувствував беспомошно и како да сум толку долго запоставен, ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучително и практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку беа искрени, разбирливи и професионални.

За само неколку минути можете даповрзете се со сертифициран тренер за односи и добијте совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

9) Не бидете достапни во секое време

Друг начин да стане приоритет во неговиот живот е да не биде достапен во секое време.

Знам дека звучи чудно, но ако сте секогаш достапни, вашиот партнер може да ја изгуби почитта кон вас.

0>Се разбира, тоа не значи дека треба да кажете дека сте зафатени кога навистина сте слободни да се дружите, но едноставно не ги откажувајте плановите со други луѓе само за да бидете со него.

Верувај ми, бев таму - ги откажав плановите со пријателите само затоа што еден дечко со кој се гледав побара да се дружиме.

Не сум горд на тоа, но сега знам подобро.

Со тоа што нема да бидете постојано достапни, ќе го натерате да се заинтересира повеќе за вас и ќе му дадете чувство на итност.

Тој ќе сака да се погрижи да биде наоколу кога сте вие ​​наоколу затоа што сака да поминувам време со вас!

Ова исто така значи дека не сакате да бидете онаа личност која му праќа пораки секој час прашувајќи што прави.

Треба да му дадете простор и да му дозволите слободата да го прави она што го сака, за да може всушност да добие шанса да му недостигаш.

Гледаш, тој не треба да те прави приоритет ако му стоиш на располагање 24/7 !

Кога ќе му дадете време да му недостигате, тој ќе се чувствува мотивиран да ви даде приоритет во неговиот живот.

А најдобриот дел?

Ова исто така ќе ви помогне
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.