„Никогаш ниту една девојка не ме сакала“ – 10 причини зошто ова може да биде вистина

„Никогаш ниту една девојка не ме сакала“ – 10 причини зошто ова може да биде вистина
Billy Crawford

„Најголемата радост во животот е да сакаш и да бидеш сакан за возврат.“

Ако верувате во ова, тогаш можеби чувствувате дека пропуштате многу затоа што сте сами од раѓање .

Чувствуваш дека на ниту една девојка не ти се допаднала и тоа ти ја дроби душата од ден на ден, особено сега другарките ти се закачуваат една по една.

Тоа го разбирам. Навистина, и би сакал да ви помогнам.

Во оваа статија ќе наведам десет причини зошто на ниту една девојка можеби никогаш не сте им се допаднале и што можете да направите во врска со тоа.

Предупредување: Мора да бидете подготвени. Некои причини може да ве навредат и да ве натераат да размислувате многу. Верувајте ми кога велам дека се е на најдобро. Првиот чекор за да се направи некоја значајна промена е со идентификување на проблемите.

Подготвени?

Ајде да одиме!

1) Немате доверба во себе

Одвојте момент за да размислите дали ви недостасува самодоверба или не.

Дали се плашите да дејствувате затоа што се плашите дека девојката може да ве одбие? Дали мислите дека сте погрди од повеќето и дека немате што да понудите?

Постојат неколку работи што ги одвраќаат девојките од момчето кое има мала до никаква самодоверба. Дури и другите момци не сакаат да се дружат со некој таков!

На девојките им се допаѓа кога момчето е самоуверено и сака. Ова е веројатно причината зошто „лошите момци“ се толку популарни! Тие знаат што сакаат, и одат по тоа и не дозволуваат никакви сомнежи да ги кочат. Тие ги знаат своитеподобра личност!

Ако девојка ви лелека за тоа како „Сите мажи се измамници“, „Сите мажи се лажливи“ или „Сите мажи се глупави“, дали мислите дека ќе сакате да бидете со неа ?

Би сакале да трчате на другата страна на земјата затоа што секогаш ќе треба да и докажувате дека не сте. Зарем тоа не е исцрпувачко?!

Размислете добро дали имате однапред замислени идеи за тоа што една девојка треба или не треба да прави бидејќи тоа може да биде само една од поголемите работи што ги оддалечува девојките.

Што да правите:

 • Бидете отворени. Гледајте ја како личност (исто како вас) наместо да прибегнувате кон стереотипи.
 • Интроспектива! Размислете пред да зборувате и обидете се да ставите крај на предрасудите.
 • Вие не ја поседувате вашата девојка! Таа е своја личност.
 • Превртете ги работите. Ако се најдете дека велите „девојките се...“, размислете дали би било во ред ако слушнете некој да вели „момчињата се...“
 • Бидете внимателни на коментарите што може да ја натераат да се чувствува лошо за себе или за своето тело.

10) Премногу сте фокусирани да имате врска (и ја сакате сега!)

Да речеме дека некој ви се допаѓа, но тој ве гледа само како пријател. Вие сте во пријателската зона. Луѓето ја прават оваа голема страшна работа од која не можете да избегате и да се заглавите во неа е буквално крај на светот.

И тоа е крајна глупост. Само бидете трпеливи!

Видете, сосема е во ред да се дружите со девојка и да не влегувате во врска со неа. И исто така е сосема во редда се дружите со девојка со години пред да се соберете.

Не сите девојки ги ценат луѓето што не ги знаат (или едвај знаат) да ги удираат. Многу девојки кои претпочитаат да запознаат некого пред и да стапат во врска со него.

И да, тоа значи дека претпочитаат да бидат пријатели со момче со години пред да започнат врска.

Не правете го тоа голема работа ако се најдете заглавени во пријателската зона. Можеби ќе претпочитаат да се снаоѓаат бавно и... па, дури и ако одлучат дека не се ваш тип, тогаш барем сте се дружеле.

Што да правите:

 • Обидете се да бидете добра пријателка, без разлика дали таа е за вас или не.
 • Размислете што можеби ви недостасува. Можеби и се допаѓаш, но има само некои работи што ти недостигаат. Затоа, биди најдобро јас!
 • Биди трпелив. Ова може да звучи повторувачко, но некои луѓе само сакаат време и брзањето не само што ќе ве чини, туку потенцијално дури и вашето пријателство!
 • Бидете спремни да го прифатите ако таа каже дека едноставно не ве сака.

Можеби е болно да сметате дека некои од работите во оваа листа се недостатоци во себе. Можеби сте лути и сакате да ме удрите низ екранот дури и да претпоставите дека немате самодоверба.

Но, промената не доаѓа лесно или безболно и ако сакате да бидете подобра личност, треба да погледнете „непријателот“ директно во окото.

Бидете внимателни неда се „претерате“ сепак. Мора да научите да ги чувате добрите делови (и имате толку многу добри делови!) и да работите на вашите недостатоци.

Најдоброто нешто што треба да го направите сега, додека се обидувате да бидете подобра верзија од себе, е почесто да се ставаш таму. Најк вели дека најдобро е „Само направете го тоа“.

Не можете само да се дотерувате до совршенство и да го чекате тој ден кога ќе бидете подготвени. Освен тоа, колку сте сигурни дека сега никој не ве сака такви какви што сте?

Излезете. Да се ​​појави. Дознајте повеќе за себе и за состаноци. Еден ден, ќе го запознаете вашиот натпревар и ќе бидете толку среќни што ќе бидете проактивни со вашиот живот (запознавање). Но, пред…

…да ја земете работата во свои раце

Ако сакате навистина да научите како да привлекувате девојки, мора да станете посигурни во себе.

Сето ова се однесува на неверојатниот совет што го научив од Кејт Спринг.

Таа е експерт за односи, кој ги трансформира состаноците и врските на илјадници мажи.

Една од највредните работи што таа ги учи е ова:

Жените не го избираат момчето кое најдобро ќе се однесува со нив. Тие избираат момци кои се длабоко привлечени на биолошко ниво.

Жените не сакаат шупаци затоа што се шупаци. Сакаат шупаци затоа што тие момци се самоуверени и им ги даваат вистинските сигнали. Сигнали на кои жената не може да одолее.

Па, што ако ти кажам дека можеш брзонаучете ги вистинските сигнали што треба да им ги дадете на жените - и апсолутно не треба да станете шупак во тој процес?

Можно е!

Погледнете го ова бесплатно видео од Кејт Спринг.

Во него, таа го открива најефективниот метод што сум го сретнал за да ги натерам жените да бидат опседнати со вас (а да останат добро момче).

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

вреди и сакаат и другите да го знаат тоа.

А знаете што? Повеќето од нив не се згодни.

Не сфаќајте го ова за да значи дека воопшто не можете да бидете ранливи или дека не можете да се плашите. Да се ​​​​биде самоуверен значи да ги поседувате вашите слабости и да не дозволувате вашите ранливости или стравови да ве задржат.

Што да правите:

 • Земете лекции за доверба!
 • Престанете да се споредувате со другите. Секогаш ќе има луѓе подобри и полоши од вас.
 • Грижете се за вашето тело. Одете во теретана.
 • Наместо да работите на тоа да станете искинати и згодни, настојувајте да станете жешки. Жешкоста значи повеќе од вашиот изглед. Тоа е став.
 • Наградете се само за обидот.
 • Вежбајте го начинот на размислување за изобилство

2) Вие сте премногу дрски

Довербата може да биде привлечна, но не погрешно го сметајте тоа за дрскост!

Всушност, луѓето кои сакаат да се покажат пред цел свет да ги види или да ги понижат другите прават да се чувствуваат добро, обично го прават тоа затоа што немаат самодоверба.

Ако некогаш се најдете дека мислите дека сте подобри од другите, дека сте снисходливи или секогаш се обидувате да ги соберете сите други, треба да престанете и да побарајте помош.

Никој не сака такви луѓе. Секоја минута со нив е како смртна казна.

Дури и ако на крајот привлечете девојка, голема е веројатноста дека ќе ја исклучите многу брзо пред дури и да имате втор состанок.

Што данаправи:

 • Биди љубезен кон себе. Ароганцијата - дрскоста - често оди рака под рака со лоша слика за себе.
 • Не покажувајте премногу. Ако сте навистина прекрасни, тие ќе знаат.
 • Престанете да бидете опседнати со тоа да бидете во право. Веројатно не сте. И дури и ако сте во право, подобро е да бидете љубезни отколку да бидете во право.
 • Бидете љубопитни за другите.
 • Запомнете дека никој не сака да биде со некој кој секогаш мисли дека е подобро од сите други. Некогаш!

3) Можеби сте премногу допирни

Девојките се преоптоваруваат (и се исклучуваат) кога продолжувате да ги туркате нивните граници за да се „поблиску“.

Смирете се и почитувајте.

Личните граници се важни. Никој не сака кога му навлегувате во неговиот личен простор. Бидете внимателни да стоите премногу блиску до некого или да го допирате кога тоа не е соодветно - тоа е исклучување!

И особено, не опседнувајте се со девојка толку силно што ги демнете нивните социјални мрежи, обидете се да копате наведете лични информации или разговарајте за нив со други.

Сето ова ќе ве натера да изгледате како лази.

Не вовлекувајте се со работи што не треба да ве засегаат и почитувајте нивните лични граници. Ова е нешто што треба да го почитувате пред да стапите во врска со некого, и нешто што треба да продолжите да го почитувате дури и откако сте во брак.

Што да правите:

 • Обидете се да бидете свесни дека постојат граници и тие се разликуваат од личност до личностличност.
 • Прочитајте ја атмосферата, а ако едноставно не можете, тогаш греши на страната на претпазливост.
 • Комуницирајте! Побарајте согласност и почитувајте ја.

4) Премногу сте очајни

Запрашајте се дали навистина сте толку загрижени зошто девојките не ве сакаат и дали се, тогаш зошто.

Дали е тоа само една девојка (онаа во која сте заљубени) или која било девојка?

Како се чувствувате кога девојката не обрнува внимание за вас?

Ако сте очајни, тоа ќе биде очигледно во тоа како се однесувате со девојките. Ќе завршите опседнати или ќе бидете премногу напред, и ќе ви се чини дека се трудите премногу.

Девојките чувствуваат мирис на очај и го избегнуваат како силен парфем.

Знаеме дека сме игнорирани може да влијае на вашата самодоверба и без да го знаете тоа, би сакале да добиете потврда од девојчиња... од која било девојка!

Гледај, ако очајно сакаш да натераш девојка да и се допадне, ти. не сте подготвени за врска. Веројатно имате работи што треба да ги средите сами со себе (како оваа ПОТРЕБА ДА СЕ ЈАБЕТЕ КОЈА девојка), или можеби вашите пријатели и семејството ве притискаат да барате една.

И сите овие се погрешни причини да барате значајна друга.

Значи, дури и ако некако успеете да добиете девојка, на крајот ќе ја избркате многу брзо.

Што да направите:

 • Научете како да ви биде удобно сами, сами. Очајот произлегува од стравот да се биде сам, затоа победете го тој страв!
 • Проширете го вашиот досег и обидете се дабарајте нови луѓе со кои ќе се дружите. Со интернетот, можете да се спријателите со луѓето ширум светот!
 • Не фиксирајте се на полот. Не се чувствувајте како да треба да запознавате девојки или да стекнувате пријатели кои се девојчиња - па што ако вашата група на пријатели е главно составена од момци? Направете пријатели поради тоа кои се тие, без разлика на полот.
 • Бидете подготвени да се ослободите. Понекогаш пријателствата и врските едноставно завршуваат лошо, и подобро е да се ослободите наместо да се задржувате на минатото.
 • Најдете ја вашата лична моќ!

Една од најважните работи што ги имав да почнам да правам за да го подобрам мојот романтичен живот беше враќање на мојата лична моќ.

Започнете со себе. Престанете да барате надворешни поправки за да го средите вашиот живот, длабоко во себе, знаете дека ова не функционира.

И тоа е затоа што додека не погледнете во себе и не ја ослободите вашата лична моќ, никогаш нема да го најдете задоволството и исполнувањето што ги барате.

Ова го научив од шаманот Руда Ианде. Неговата животна мисија е да им помогне на луѓето да ја вратат рамнотежата во нивните животи и да ја отклучат нивната креативност и потенцијал. Тој има неверојатен пристап кој ги комбинира античките шамански техники со модерниот пресврт.

Во неговото одлично бесплатно видео, Руда објаснува ефективни методи за да го постигнете она што го сакате во животот.

Значи, ако сакате да изградите подобар однос со себе, отклучете го вашиот бескраен потенцијал и ставете страст во срцето на сè што правите,започнете сега со проверка на неговите вистински совети.

Еве линк до бесплатното видео повторно.

5) На вашиот начин на живот можеби ќе треба малку поправка

Дали седите пред телевизорот цел ден?

Дали носите чад секаде каде што одите?

Дали не јадете ништо освен нездрава храна и бонбони?

Дали вашата соба е ѓубре?

Исто така види: 21 клучни совети како да го натерате избегнувачот да се обврзе

Дали сте скршен AF и не правите ништо за да го промените?

Сите овие работи, се разбира, се важни!!!

Ако не се капете често, на крајот може да мирисате толку лошо што не само девојките, туку и пичове ќе мразат да бидат на една милја од вас. Ако пушите 20 цигари дневно, тоа е минус, а не плус за тоа колку сте привлечни како партнер.

Не кажувајте „Земи го или остави го“ и плачете ако завршите сами. Работете на себе и девојките ќе се редат. Всушност, ова може да биде она што може да ги реши горенаведените проблеми со довербата.

Не можете само да работите на тоа да бидете самоуверени без да ги менувате работите што навистина треба да се поправат. Правете ги двете.

Што да правите:

 • Наведете ги особините на вашиот идеален партнер. Бидете таа личност!
 • Идентификувајте кои работи во вашиот живот треба да се поправат и одвојте време да се справите со нив една по една.
 • Поставете јасни цели. Направете список и закачете го покрај креветот ако морате!
 • Откако ќе се одлучите за некоја акција, држете се до неа. Не барајте изговори да се вратите на тоа како некогаш биле работите, дури и ако тоа е незгодно.
 • Бидете трпеливи со себе. Промената не есекогаш брзо.

6) Треба да работите на вашите вештини за флертување

Не можете да очекувате девојките само да се фрлаат по вас, освен ако не сте жесток пријател како Хари Стајлс . Треба (да, ПОТРЕБ!) да го направиш првиот чекор и да флертуваш.

Флертот е уметност, а ти треба и техника и став за да го извлечеш добро.

Реков претходно во оваа статија дека треба да бидете сигурни и не смеете да бидете очајни. Ова е особено важно кога флертувате бидејќи ако не сте самоуверени, одбивањето ќе го прифатите премногу грубо, а ако сте премногу очајни, само ќе се сликате како лази.

Тоа може Бидете слатки кога гледате како некој се обидува и не успева во флертувањето, но најчесто тоа што е лошо во флертувањето е исклучување.

Флертот е животна вештина, па затоа мора да научите малку и да вежбате многу.

Што да правите:

 • Обидете се да научите што да правите и да не правите во флертувањето.
 • За да ја намалите вашата анксиозност, направете тоа почесто. Потоа ќе почнете да се вкочанувате од сите одбивања кога ќе сфатите дека нема да умрете од тоа.
 • Понекогаш, потребно е само внимание. Ако сте премногу незгодни, заборавете на потезите! Фокусирајте се на мотивацијата, а тоа е да обрнете внимание на девојката.

7) Треба да бидете малку поубави

Додека треба никогаш не очекувајте дека да се биде „убав“ е доволно да ве освои дамите или уште полошо, да ви даде право на врска или барем место за секс (тропата „убав дечко“постои со причина), сепак треба да се обидете да бидете навистина добра личност.

Повеќето девојки навистина не ценат да бидат во близина на некој кој им вика на луѓето за најмали работи, ги треска вратите и ги фрла работите на ѕид кога работите не одат како што треба и е груб со луѓето што ги среќаваат секој ден.

Ако сте вака, можеби ќе активирате предупредувачки ѕвона - предупредувачки ѕвона што велат „Еј, овој пријателе може да ве претепа ако стапите во врска со него!“

Што да направите:

 • Обидете се да ги разберете луѓето наместо да ги осудувате.
 • Убавото не значи дека сте мрзливец.
 • Обидете се да го контролирате вашиот темперамент.
 • Секогаш размислувајте пред да дејствувате или зборувате.
 • Обидете се да следите вашите модели. Запрашајте се за време на интеракциите дали додавате повеќе радост или ја одземате. Се разбира, треба да додадеме повеќе радост! Справете се со вашето расположение на друго место.
 • Обидете се да се сакате себеси!

8) Не ги цените работите доволно

На девојките не им се допаѓа кога не правите ништо но лелекаат и се жалат. Па, не само девојки. Луѓе!

Исто така види: 10 лесни чекори како да се одвоите од вашите мисли

Сфаќам, сите понекогаш треба да се жалиме. Сепак, постои ограничување за тоа колку е добро да се жалите, и ако се жалите толку многу што оставате впечаток дека едноставно не сте благодарни за какви било добри работи што доаѓаат на патот?

Големо исклучување .

Никој не сака да подарува цвеќе на некој кој се жали дека е донекаде изнемоштен.Девојки дека е тешко да ве направат среќни.

Во ред е да се жалите на климатската криза или како компаниите ги искористуваат нашите податоци, но ако тоа е нешто премногу лично како вашиот досаден колега? Заштитете го.

Треба да се фокусирате на ценење на она што го имате наместо да се кучкате за секоја работа.

Никој не сака да живее со лелекак затоа што е заразно.

Што да правите:

 • Запишете работи за кои треба да бидете благодарни секој ден. Читајте го одвреме-навреме.
 • Спротивно на тоа колку добро го имате сега, во споредба со најлошото што сте го имале во минатото.
 • Бидете покрај среќни луѓе кои секогаш го гледаат доброто. Само чувството на нивното топло присуство ќе ве натера да сакате да бидете како нив.

9) Можеби ќе треба да го промените начинот на кој размислувате за жените

До растењето, многумина од нас слушаат предрасудите и стереотипите околу тоа што треба да бидат мажите и жените и овие работи длабоко ни се копаат во главите.

Работи како:

„Жените се плитки и само сакаат лоши момци.“

0>„Жените треба да бидат заштитени затоа што се кревки.“

„Жените кои носат шминка и курва облека не се материјал за брак.“

Девојките можат да го почувствуваат ова и тие се масивни исклучување, особено денес кога девојките сега се посвесни за тоа како општеството ги угнетува. Овие мисли можат да бидат од нашите конзервативни родители или религиозни влијанија. Обидете се да ги одучите, не само за да ги придобиете девојките, туку и да бидете а
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.