11 духовни начини да му се одмаздите на бившиот кои функционираат

11 духовни начини да му се одмаздите на бившиот кои функционираат
Billy Crawford

Содржина

Не сите двојки се натпревар создаден во рајот; тоа е факт. Значи, кога врската завршува, тоа не е секогаш крајот на светот.

Но, што правите кога ќе се повредите толку лошо што можете да ја почувствувате неправедноста на ситуацијата во секое влакно од вашето битие?

Тие велат дека кармата секогаш наоѓа начин, но нема ништо лошо во тоа да ѝ дадете малку притисок!

Како го правите тоа?

Останете таму барем до крајот на ова статија, бидејќи ќе споделам со вас 11 духовни начини како да му се одмаздите на бившиот (без да ги прекршите законите или да ве воведам во неволја, ветувам).

1) Одмазда со тишина

Ова е само уште еден начин да се каже - игнорирајте ги! Во моменти како овие, ништо не зборува погласно од тишината.

Најважното, а можеби и најпредизвикувачкото нешто е да се контролирате себеси. Можеби е примамливо да се појавите, но на крајот, тоа само ќе ја оштети вашата гордост.

Наместо тоа, запомнете, дека вашата рамнодушност ќе им даде до знаење дека дури и во најтешките моменти од вашиот живот, можете да живеете па дури и да бидете совршено добро без нив.

Ништо не носи поголемо задоволство од буквално и фигуративно отстранување на вашиот поранешен од вашиот живот. Замислете дека тие воопшто не постоеле во вашиот живот.

Како ова функционира во ваша корист?

Не само што ќе го остави вашиот поранешен да се запраша за причината поради која не посегнувате, туку исто така го задржува вашето достоинство на своетоумствените игри се полесни отколку што може да замислите. Сè што треба да направите е да испратите мешани сигнали.

На пример, еден ден, ако се сретнете некаде, постапете љубезно, па дури и со љубов. Направете ги да веруваат дека воопшто не сте вознемирени и среќни што ги гледате.

Секако, ќе добијат впечаток дека се грижите за нив. Меѓутоа, пред некој ден, ако се обидат да допрат до вас, игнорирајте ги или дајте им до знаење дека сте продолжиле понатаму и не сте заинтересирани.

Емотивниот ролеркостер што ќе го фрлите вашиот бивши ќе ги скрши . Веројатно ќе ја изгубат самодовербата, ќе се збунат, па дури и ќе се налутат. Зарем тоа не беше вашиот план од самиот почеток?

10) Бидете среќни и втријте го во лицето на бившиот

Да се ​​биде во врска, особено токсичната, може да заборавите како е да живее без таа личност. Сепак, вие сте повеќе од способни да живеете независен, самодоволен и радосен живот.

И навистина, да се биде среќен и самиот е испробан духовен начин на кој можете да му се одмаздите на поранешниот!

<0 0>Во моментов ова можеби не ви звучи како легален план, но нема ништо што ќе ги навлече нервите на вашиот бивши повеќе од фактот дека не можеа да ве скршат.

Запомнете дека бившиот би сакам да те гледам во солзи и страдања, но ти си посилен од тоа.

Почни да работиш на само-подобрување, повторно откриј се и третирај се, повеќе дружи се со луѓе, добивај нови хоби, живеј вомомент! Детските чекори како овие на крајот ќе ви го донесат резултатот.

Наскоро можеби ќе сфатите дека личноста, интересите и навиките на вашиот поранешен ве држат подалеку од малите нешта што ве прават среќни.

Ти ти е многу подобро без бившиот, тријте им го тоа во лицето.

11) Не заборавајте да се грижите за сопствената духовна благосостојба

Зборувајќи за духовноста, која е токсична Дали несвесно сте ги стекнале навиките додека се обидувате да му се одмаздите духовно на бившиот?

Дали е потребата постојано да се чувствувате самоуверени? Дали е тоа чувство на супериорност во однос на вашиот поранешен, кој очигледно нема духовна свест? Дури и добронамерните гуруа и експерти може да сфатат погрешно.

Резултатот?

На крајот ќе го постигнете спротивното од она што го барате. Вие правите повеќе за да си наштетите отколку да се лекувате.

Можете дури и да ги повредите оние околу вас.

Во ова видео кое ги отвора очите, шаманот Руда Ианде објаснува како толку многу од нас паѓаат во токсична замка за духовност. Тој самиот помина низ слично искуство на почетокот на своето патување.

Но, со над 30 години искуство во духовното поле, Руда сега се соочува и се справува со популарните токсични особини и навики.

Како што е тој спомнува во видеото, духовноста треба да биде за да се зајакнете себеси. Не потиснувајќи ги емоциите, не осудувајќи ги другите, туку создавајќи чиста врска со тоа кој сте во вашата срж.

Ако ова е она што би сакале дапостигнете, кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

Дури и ако сте добро во вашето духовно патување, никогаш не е доцна да ги разоткриете митовите што сте ги купиле за вистината!

Работи за одземе од овој напис

Не постои едно решение кое одговара на сите за секое раскинување. Истото правило важи и за духовните начини на одмазда на бившиот.

Сепак, некои работи се слични во секоја ситуација.

Секакви средства се оправдани за да се поправи вашето скршено срце. Започнете со внимателно размислување за она што навистина го сакате и планирајте соодветно.

Поставете го вашиот ум на фактот дека тие не го заслужуваат вашето внимание, но ако сепак сакате да се одмаздите, направете се што ви одговара - користете ги социјалните мрежи , и луѓето околу нив во ваша корист; направи ги љубоморни, плеткај им ја главата; полека напредувајте работејќи на себе физички, финансиски и психички;

Но обидете се да не се решавате предолго на тоа. Вашата крајна цел треба да биде да продолжите понатаму.

Запомнете, сте го живееле животот без нив и совршено сте способни да го правите тоа и во иднина.

И сцената – ова е како се прави одмаздата!

највисоко.

Сепак, понекогаш само ова може да не помогне.

Значи, ако игнорирањето на постоењето на вашиот поранешен не е начинот на кој сакате да му се вратите и наместо тоа сакате да направите малку врева , следниот дел е за вас.

Исто така види: 11 непобитни знаци дека универзумот сака да бидете сингл

2) Дозволете им на вашиот бивш и на другите да знаат дека се збркале

Предупредувањето на вашиот пријател да не дозволува да му се јавувате или да му пишувате пораки понекогаш може да биде ефективно, но не секогаш .

Ако сте по хардкор одмазда, можам да замислам неколку подобри начини на кои можете да го користите вашиот телефон.

Испратете флертувачка порака... што не беше наменета за него

Зошто да го избришете нивниот телефонски број кога можете да го искористите во ваша корист?

Планирањето на вашата одмазда може да биде креативен процес, но правилото што треба да го следите е да ги повредите чувствата на бившиот без да ги покажете вашите вистински емоции.

Правете го она што знаете дека 100% би направиле вашиот поранешен да се чувствува непријатно.

На пример, кажете му на вашиот поранешен дека сте продолжиле со око да трепнете. Додека тие мислат дека се борите да ги преболите, вие всушност веќе се забавувате!

Еден начин на кој можете да го направите тоа е случајно да испратите флертувачка порака.

Кажете им дека сте имале одлично помина „синоќа“ и дека сте возбудени што ќе го повторите тоа. Потоа продолжете со „упс, оваа порака не беше наменета за вас“.

Ммххх... Ладнокрвни!

Нека знаат нивните блиски луѓе каква личност се навистина

Сега кога вашата врска заврши, можеби ќе се навраќате на бившиотнавики, однесувања и особини, прашувајќи се како сте успеале да бидете со таа токсична личност, за почеток.

Обично, луѓето почнуваат да забележуваат работи за нивниот поранешен партнер по раскинувањето кое останало целосно надвор од нивни вид додека сте во врска.

Дали сте изневерени? Дали вашиот бивш имаше тенденција да ги игнорира вашите потреби и желби?

Дали целата врска беше насочена околу нив?

Дали дадовте многу повеќе отколку што сте добиле?

Ако најдете постојано се лутиш поради минатите постапки на бившиот, тоа може да биде знак дека треба да му дадете до знаење на светот за тоа.

Се разбира, секогаш можете да напишете објава за нив велејќи колку е ужасен вашиот поранешен, но ако не сакате да се експонирате, направете го тоа анонимно. Создадете лажна сметка и објавете сè што сакате!

Ако вашиот поранешен е датира со некој нов, можете директно да му испратите порака, предупредувајќи го за типот на личност со која излегуваат. Праведно е да бидете сигурни дека не сте единствениот кој ги знае нивните вистински бои.

3) Правењето некои ситни работи е исто така во ред

Ако им останало омилено парче облека во твојата куќа, уништи ги, кому му е гајле што ќе кажат другите.

Ти се повредија и имаш право да не се грижиш да бидеш грациозна. Нема ништо неограничено кога станува збор за слатка, слатка одмазда на бившиот.

Сакате да ја закачите сликата на бившиот во вашата соба и да го фрлите персоналот кон неа – продолжи; Сакате да добиете смрдлива риба иго стави во неговиот дом - тоа е во ред; Ако споделувате какви било сметки и сакате да ги потрошите сите нивни пари или да ја смените лозинката на нешто што е невозможно да се запомни - имате право да го сторите тоа.

Знам дека овие работи можеби не се најдостојните за правење, но не беше ни она што го направи вашиот поранешен.

Заклучокот е дека можете да ја правите секоја мала детска работа што ви дава спокој и малку го нервира вашиот бивши.

4) Покажете му на бившиот дека никогаш не им било важно

Колку е подолга врската, толку повеќе предмети се директно поврзани со таа личност. Сепак, висењето на тие работи ќе им овозможи да мислат дека сè уште се грижите. Затоа, можеби е време да направите малку чистење.

Еве неколку работи од кои можете да се ослободите за да му се одмаздите духовно на вашиот поранешен:

Нивните дарови:

Некои велат дека враќањето подароци по раскинувањето се чувствува како шлаканица. Па, зарем тоа не го барате?

Во некои случаи, можеби е премногу сурово, но не во ситуација кога ве повредиле, нели? Затоа, олабавете се и продолжете со планирањето на вашата духовна одмазда.

Соберете ги сликите од вас двајца, подароците што сте ги добиле од нив, картичките и писмата што сте ги размениле и заокружете ги сите овие работи . Испратете ја по пошта до вашиот бивш со напомена дека тие не ви значат ништо.

Ако навистина сакате да полудите со оваа идеја, можеме да продолжиме малку подалеку:

Испратете ја по поштана нивната работна адреса! Се обложувам дека бившиот би бил бесен и крајно засрамен да добие таков „подарок“ со другите луѓе наоколу.

Нешта од социјалните мрежи:

Објаснување на сите дека личноста за која зборувавте без престан испадна дека го крши срцето може да биде доста мака.

Постои поедноставен начин да го направите тоа, а во исто време да го налутите вашиот бивши.

Бришењето на објавите на вас и вашите бивши и Сликите од социјалните мрежи се сè што е потребно за да ги известите сите дека сте готови, вклучително и нив.

Ослободувањето од сликите ќе го убеди вашиот бивши дека сте ги избришале од вашиот живот еднаш засекогаш. Одмаздата на бившиот не станува подуховна од тоа!

Па, не дека немам поплодни совети за духовна одмазда за вас...

5) Приближете се до десно луѓе

Се разбира, да ги имате пријателите покрај себе за време на раскинувањето е одличен систем за поддршка, но тоа не придонесува за вашата желба да му се одмаздите духовно на бившиот.

Можеби не сакате да ги вклучите вашите пријатели во шеми на одмазда; иако има и други луѓе кои можете да ги таргетирате за тоа.

Добијте мала помош од нивните пријатели

Запомнете дека еден пријател што го имал вашиот поранешен кој секогаш ве вознемирувал повеќе да се дружите и да бидете блиски пријатели, дури и ако вашиот поранешен не беше во близина? Ова е совршено време да стапите во контакт со нив.

Еве го вашиот акционен план:

Направетепојавување во социјалните кругови на бившиот, кажувајќи им на сите дека иако вие и бившиот штотуку раскинавте, тие сè уште се драгоцени за вас.

Истовремено, кажете му на вашиот поранешен дека немате намера да се вратите со нив, но дека сè уште ќе се држите, добро, само за да ги излудите.

Секоја секунда помината со пријателите на бившиот ќе биде духовна тортура, бидејќи тие ќе бидат нервозни за информациите што може да ги дадете далеку за нив!

Непријателите на вашиот непријател се ваши пријатели

Иако пријателството со нивните пријатели може да биде одличен начин за духовна одмазда на вашиот поранешен, пријателството со неговите непријатели може дури и да успее подобро.

Нема шанси на светот да сте единствениот што го повредил вашиот поранешен. Има луѓе кои копнеат за одмазда исто како и вие.

Како ги наоѓате?

Најлесниот пат што можете да го следите е да ги пронајдете нивните други бивши. Само замислете колку ќе биде вознемирен вашиот поранешен кога ќе ги види непријателите од нивното минато обединети!

6) Вратете се на пазарот и објавете го тоа до знаење

Прекинувањето на врската може да оди на два начина: или да започнете нова е последното нешто за кое сакате да слушнете, или сакате да пронајдете пожешка личност и да влезете во реаунд врска.

Погодете кој е најдобриот начин за духовна одмазда на вашата бивши!

Облечете ја најсекси облеката што ја поседувате и излезете на пијачка илидва, запознајте нови луѓе и одете на убави места. Ништо сериозно. У направи да изгледа како случајност. Ако се сретнете некаде додека сте на состанок, поздравете го вашиот бивши и бидете особено страсни за вашиот состанок.

Но, што ако сè уште не сте на идеја да започнете нова врска , или дури и да користите некого само за да го натерате вашиот поранешен љубоморен?

Сепак можете да направите да изгледа како да имате нов партнер!

Сигурен сум дека имате пријател кој е пожежок од вашиот пр. Замолете ги да се преправаат дека се вашето момче, фотографирајте се со нив и прикачете ги на вашите социјални мрежи. Понекогаш само слика на романтично место и правилен натпис, исто така, можат да помогнат.

Заклучокот е – лажирај го (се додека не го направиш) и забавувај се!

Можеш цело време на светот да тргнете во потрага повторно да влезете во вистинска врска. Нема брзање. Но, сигурно, со малку запознавање, може и да убиете две птици со еден камен!

7) Вклучете се во форма и покажете ја

Добијте тело за одмазда

Со правилен став, раскинувањето може да биде благослов под маска. Ако барате најисполнет начин да му се одмаздите духовно на бившиот, одете во теретана и почнете да работите натело за одмазда!

Редовното вежбање се покажало корисно во многу погледи по раскинувањето. Како процес, може да ви го оттргне умот од непријатните мисли и да ве натера да се сакате повторно.

Исто така, ќе ве присили да одржувате здрав начин на живот и да не западнете во погрешна рутина на гледање ромски разговори и јадење сладолед со денови без крај. Како резултат на тоа, ќе ви даде жешко тело кое пуши, кое одредено лице ќе зажали што го оставило.

Ажурирајте го вашиот стил

Фризурата по раскинувањето е класика, и не мора лоша. Зошто да не отидете во вашиот омилен салон за убавина и да го започнете тој нов стил. Правете ги и вашите нокти!

Откако ќе завршите со тоа и ќе изгледате свежо како и секогаш, одете на шопинг и набавете си облека што ќе го разбуди вашиот поранешен. На крајот на краиштата, визуелната одмазда е најлошиот кошмар на бившиот.

Можеме да го однесеме уште подалеку:

За да ја ставите црешата на врвот, објавете слики од вашата промена, налетајте на нив „случајно ”, станете толку привлечни што сите околу нив зборуваат за вас.

Набргу потоа вашиот поранешен ќе се налути да ве врати, но тоа нема да се случи, нели?

Исто така види: 15 знаци дека имате секс со нарцис

8 ) Засилете ја вашата финансиска игра

Еден од најлошите непријатели за време на раскинувањето е недоволно окупирање со себе.

Ако само седите таму и размислувате што сте можеле да кажете во таа расправија два месеци пред, без разлика дали сте вие ​​или несè уште би биле заедно ако уште еднаш направете компромис, или сметате дека не сте доволно добри, тоа го правите погрешно.

Нема смисла да се прашувате кога факт е дека заврши и сега ви треба слатка одмазда.

Активното ангажирање во работата што ја имате ќе ви помогне да добиете чувство на постигнатост поради напуштањето, а можеби дури и да добиете унапредување. Да не зборуваме дека заштедата на тој долар ќе биде многу полесно кога не треба да платите за двајца.

Нема да имате дополнителни трошоци за подарокот за Божиќ, нивниот роденден, Денот на вљубените, или вашата годишнина. Ах, убавините на сингл.

Не заборавајте за најважниот дел – фрлете го сиот свој успех во лице на бившиот.

Купувајте работи што тие отсекогаш ги сакале, но не можеле да си ги дозволат ; патуваат на места и се покажуваат; Погрижете се да поседувате сè што сака вашето срце и да го правите вашиот поранешен злобен.

Финансиски стабилен не е само физиолошки трик што ќе ви помогне да се чувствувате подобро; да се биде успешен е најдобриот начин да го натерате вашиот поранешен да зажали за своите претходни постапки и одлуки.

9) Збркајте со нивниот ум

Секој план за одмазда е уникатен, во зависност од видот на врската и причините за раскинувањето. Ако сте еден од оние луѓе кои не сакаат директно да го повредат бившиот, туку да се плеткаат со својот ум и психолошка состојба, овој совет е за вас.

Играње
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.