14 вистински знаци дека вашата врска не може да се поправи и не може да се спаси

14 вистински знаци дека вашата врска не може да се поправи и не може да се спаси
Billy Crawford

Не е секогаш лесно да се знае кога е време да се откажете од врската.

Дали се чувствувате како вашето партнерство да завршило?

Еве 14 знаци на кои треба да внимавате бидејќи тоа укажува на тоа дека вашата врска не може да се поправи и не може да се спаси.

1) Фазата на меден месец е завршена и едноставно повеќе не го сакате вашиот партнер

Фазата на меден месец е еуфорична период во врска кога сè изгледа совршено и ништо не може да тргне наопаку.

Овој период е минлив и обично се случува на почетокот на врската.

Но штом ќе заврши фазата на меден месец, започнувате да сфатите дека вашиот партнер не е секогаш толку одличен.

Може да откриете дека не се толку љубезни или внимателни како што првично мислевте дека се.

Исто така види: 14 сигурни начини да предизвикате жена да ве брка

Можеби се егоцентрични или никогаш наоколу затоа што секогаш се зафатени со работа.

Можеби дури имаат некои особини што би ги сметале за иритирачки.

Гледате, ова се случува на секој пар и искрено, се додека сè уште сте во фазата на меден месец, не може да се каже дали сте добро или не.

Тоа се открива само откако ќе заврши фазата на меден месец.

Кога ќе се чувствувате како вас едноставно не ги сакај повеќе и не сакаш повеќе да се занимаваш со врската, тоа е прилично ужасен знак.

Ќе знаеш дека е време да продолжиш ако навистина го чувствуваш ова за некое време, или ако ова е прв патсакате да бидете со некој кој не вложува никаков напор во вас и кој не ве инспирира да го сторите истото за него?

13) Има недостаток на комуникација

Јас го велам тоа одново и одново: клучот за здрава врска е комуникацијата.

Колку повеќе комуницирате со вашиот партнер, толку повеќе се разбирате и подобро разбирате како тие размислуваат.

Ако не комуницирате со вашиот партнер, не го разбирате вистински.

А ако не го разбирате, тешко е да изградите каква било доверба кај него.

И ако нема доверба во врската, невозможно е да се случи интимност.

Работата е во тоа што повеќето проблеми во односите произлегуваат од недостаток на комуникација или погрешна комуникација.

Размислете за тоа : колку пати сте тивко страдале затоа што мислевте дека сте глупави или дека нема да промени ништо ако ја изразите вашата загриженост?

Секоја од овие ситуации е можност за вас да станете посилна, пољубена двојка.

Ако нема повеќе комуникација меѓу вас двајцата, тогаш работите најверојатно се завршени.

И не мислам на едноставното: „Што има?“ „Не многу, како ти помина денот?“.

Зборувам за жестоките разговори што се провлекуваат!

14) Не сакаш повеќе да се обидуваш

На крај, но не и најмалку важно, знак дека вашата врска умира е кога не сакате да се обидетеповеќе.

Гледате, штом ќе исчезне волјата за обид, што останува од врската?

Обично, она што ја одржува врската е љубовта и волјата да се борите за неа.

Ако не сакате повеќе да се карате, тоа значи дека можеби нема да го сакате партнерот и нема надеж за иднината.

Размислете за тоа: некои парови ги преживуваат најлошите шанси, добивајќи преку долги растојанија, војна, изневерување, семејни трагедии или болести заедно.

Како?

Тие имаат волја да се обидат и да направат да функционира.

Ако се чувствувате како да сте завршиле со обидите, тогаш подобро е да тргнете по својот пат.

Ќе ви биде подобро

Верувај ми, секогаш е подобро да си сам и мирен отколку во нездрава врска .

Не велам дека никогаш повеќе не треба да бидете со вашиот партнер.

Во некои случаи, просторот е токму она што им треба на партнерите за повторно да најдат ценење еден за друг.

Можеби ќе ви недостигаат, но на некој начин, тоа ќе биде добро и за двајцата.

А ако не, ќе продолжите понатаму и ќе најдете некој нов кој ќе ве сака како што вие заслужуваат да бидат сакани.

Досега треба да имате добра идеја дали вашата врска може да се спаси или не.

Па што можете да направите ако сакате да ја постигнете?

Па, за жените претходно го спомнав уникатниот концепт на херојскиот инстинкт. Тоа го револуционизира начинот на кој разбирам како мажите работат во врските.

Гледате, кога предизвикувате машкахеројски инстинкт, сите тие емотивни ѕидови се спуштаат. Тој се чувствува подобро во себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас.

А се зависи од тоа да знаете како да ги активирате овие вродени двигатели кои ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да заштитуваат.

Значи, ако сте подготвени да ја подигнете вашата врска на тоа ниво, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

се случило во вашата врска.

2) Партнерот почнува да ви замерува

Ако вашиот партнер почнал да ви се замерува, тоа е знак дека врската е на пат да не се поправи.

Ако постои незадоволство во воздухот, тоа најверојатно ќе доведе до расправии и на крајот повеќе незадоволство.

Огорченоста може да произлегува од различни работи.

Можеби вашиот партнер се чувствува како не правите доволно за нив или дека секогаш сте на патот.

Или можеби се чувствуваат како да не сте доволно добри за нив или дека заслужуваат некој подобар.

Огорченоста може да да биде предизвикана од многу различни фактори, но тоа никогаш не е добар знак.

Ако ова ви се случило, можеби е време да размислите за заминување од врската.

Работата е, заслужуваш некој кој те сака онаков каков што си и кој не прави да се чувствуваш лошо што постоиш.

Партнер исполнет со незадоволство не е таа личност, верувај ми.

Ова е нешто што го научив откако разговарав со професионален тренер за односи во Relationship Hero.

Кога бев во најлошата точка во мојата врска, контактирав со тренер за односи за да видам дали може да ми даде какви било одговори или увид.

Изненадувачки, добив многу продлабочени, конкретни и практични совети за решавање на проблемите во мојата врска. Беше жално да разберам дека нема начин да ја поправам мојата врска.

Сепак,ова сознание отвори врата за нови перспективи и нови авантури во мојот љубовен живот.

Затоа препорачувам да се обратите до обучените тренери и да добиете персонализирано водство за прашањата со кои се занимавате во вашата врска.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

3) Не можете да престанете да се карате

Кога вие и вашиот партнер не можете да престанете да се карате, тоа не е добар знак.

Треба да бидете во можност да ги решите вашите несогласувања и да ги решите работите со вашиот партнер.

Ако постојано се карате со вашиот партнер, можеби е време да размислите за раскинување.

Сега, не ме сфаќајте погрешно. Тепачката е здрав и важен дел од секоја врска, и добро е да се расправате одвреме-навреме!

Но, ако откриете дека постојано се карате со партнерот, можеби е време да размислите дали или не ова е личноста за вас.

Гледате, постојат начини да се борите на здрав начин. Ова вклучува:

 • да не го нарекувате партнерот со никакви имиња
 • без пцуење
 • користење изјави „јас“ наместо да ја обвинувате другата личност
 • прифаќајќи време е да слушате што има да каже другиот
 • одвојте време да се разладите кога работите се вжештуваат
 • пристапувајќи им на прашањата како вие двајца против проблемот, нети против партнерот

Дали твоите тепачки изгледаат така?

Или тоа е обично само врескање проследено со навреди и плачење?

Ако е второто, веројатно треба да ставите крај на работите.

4) Веќе немате ништо заедничко

Друг знак дека врската не може да се поправи е кога не Веќе немате ништо заедничко со вашиот партнер.

Исто така види: 31 суптилни знаци дека треба да бидете заедно (комплетна листа)

Ова може да се забележи кога не сте заинтересирани за неговиот живот или обратно и постојано се мачите да најдете нешто за што да разговарате.

0>Ова е добар знак дека треба да ја прекинете врската.

Веќе не можете ни да бидете свои околу нив затоа што едноставно не се чувствувате удобно!

Ако ова се случува со вие, веројатно е време да се обидете и да започнете одново. Ова може да биде нов почеток или нова врска, во зависност од тоа колку е лоша ситуацијата.

Размислете за тоа: најдобри врски се оние во кои вашиот партнер е истовремено и ваш најдобар пријател.

Ако немате ништо заедничко повеќе, тогаш тие се навистина таму само како „декорација“, така да се каже.

Не сакате да ослободите простор во вашиот живот за да привлечете некој кој е идеален за вие?

5) Веќе не ве привлекува вашиот партнер

Тешко е да останете во врска ако повеќе не ве привлекува вашиот партнер.

Да , љубовта е многу повеќе од надворешните појави, но во повеќетоврските, тоа е сепак важен фактор.

Ако веќе не ве привлекуваат, време е да ја прекинете врската.

Гледате, физичкиот е исто толку важен во врската како емотивен, и зборувам од искуство кога велам дека кога вистински сакаш некого, ќе го сметаш за привлечен, дури и кога не изгледа најдобро.

Па, што значи тоа за тебе?

Ако вашиот партнер повеќе не ви е привлечен, можеби е време да се откажете.

6) Имате поинаква идеја за тоа што значи „љубов“

Ако вие и вашиот партнер имате различни дефиниции за тоа што значи љубовта, можеби е време да си заминете.

Според студија спроведена од Универзитетот во Мичиген, луѓето со различни погледи на љубовта се поверојатно да одберете да раскинете.

Работата е во тоа што секој различно гледа на љубовта и секој има различни љубовни јазици.

Клучот за здрава врска е да го дознаете љубовниот јазик на вашиот партнер за да можете сакајте ги на начин што тие го ценат.

Сега, ако вие и вашиот партнер не вложувате никаков напор да бидете на иста страница и затоа имате спротивставени ставови за тоа што значи „љубов“, оваа врска можеби нема работи на долг рок.

7) Имате некомпатибилни планови за иднината

Кога имате планови за вашата иднина кои се некомпатибилни со онаа на вашиот партнер, може да биде тешка дилема за навигација .

Оваситуацијата е незгодна и може да се чувствувате како да нема начин за компромис.

Можеби се грижите за тоа што значи ова за вашето партнерство на долг рок.

На пример, ако сакате да имате големо семејство на село, да живеете едноставен живот, а вашиот партнер е фокусиран на добивање стабилна работа во градот и сака да се искачи на корпоративната скала, тоа може да создаде проблеми во иднина.

Верувајте дали или не, ова е една од најголемите причини поради кои паровите раскинуваат.

Размислете за тоа: вие би можеле да бидете најсовршениот партнер, но кога вашите желби за иднината не се компатибилни, еден од вас секогаш ќе мора да ја компромитирате нивната среќа, во најлош случај и двајцата ќе завршите несреќни.

Не само што тоа не е идеална ситуација, туку и ќе предизвика незадоволство еден кон друг понатаму.

8) Размислувате за раскинување дури и кога работите се одвиваат добро

Еден од најчестите знаци дека вашата врска не може да се поправи и дека не може да се спаси е кога размислувате за раскинување дури и кога работите одат добро ... Тоа воопшто не е знак за загриженост, всушност, тоа е сосема нормално.

Станува загрижувачки кога овие мисли ќе почнат да навлегуваат дури и кога работите навидум одатдобро со вас двајца.

Можеби размислувате како би било повторно да сте сингл и да започнете да градите живот за себе.

Ова може да се случи од различни причини, но тоа обично значи дека сте несреќни во врската.

Значи, ако постојано размислувате за раскинување, иако технички сте на добро место, треба да ставите крај на работите и да ја пронајдете вашата среќа.

9) Љубомората и несигурноста се присутни цело време

Ако во вашата врска е присутно постојано чувство на љубомора и несигурност, ова обично е знак дека врската тргнала на лошо и дека може. не се спаси.

Несигурноста не е добра за ниедна врска бидејќи создава менталитет ние-против-нив.

Љубомората од друга страна создава чувства на лутина и омраза, што на крајот ќе доведе до до разделба.

Работата е во тоа што ова однесување е штетно за двајцата.

Љубоморниот и несигурен партнер постојано страда, додека другиот партнер се чувствува виновен, контролиран и ги набљудува сите време.

Сега: што можете да направите за да бидете помалку љубоморни или несигурни во вашата врска?

Ова е прашање што треба да си го поставите.

Одговорот може да ве изненади и ве натера да размислувате за вашата врска.

Гледате, љубомората не е негативна емоција сама по себе. Ако го доживеете, наместо да се борите, обидете се да го прегрнете и да се соочите со негољубопитност.

Запрашајте се од каде доаѓа и што се обидува да ви каже.

Да разговарате со вашиот партнер и отворено да ги споделите вашите несигурности е одличен начин да го направите ова.

Ако се чувствувате како да не можете да го направите тоа, тогаш вашата врска можеби повеќе нема да може да се спаси.

10) Тајните и лагите се откриени

Кога партнерот лаже или чува тајни за тоа со кого комуницира, тоа е показател за врска која не може да се спаси.

Нема смисла да се обидувате да ја спасите врската која не е искрена и отворено.

Размислете за тоа: кога довербата во врската е скршена на голем начин, ќе биде тешко да се вратите на вистинскиот пат после тоа.

Гледате, предавството се случува кај некои врските и може или не може да биде причина за завршување на работите.

Но, дали сакате да знаете кој е главниот фактор зошто предавството уништува толку многу партнерства?

Бидејќи партнерот што изневерувал лажел и тоа да се чува во тајност.

Ако партнерот е отворен и искрен веднаш, шансите за заздравување се експоненцијално поголеми отколку ако го чуваат скриено и случајно излезе.

Значи, , ако знаете дека има тајни и лаги во вашата врска, можеби е време да ставите крај на работите.

11) Врската е токсична

Кога сте во токсична врска, правиш повеќе штета отколку добро со тоа што остануваш во него.

Но, што е токсичноврска, навистина?

Тоа е врска која не е добра за тебе, но сепак си заглавена во неа.

Проблемот со токсичните врски е што жртвата едноставно не може да ги остави .

Се чувствуваат заробени и немаат храброст да си заминат.

Затоа остануваат во токсична врска додека конечно не сфатат дека не можат повеќе да издржат и да стават крај на работите.

Сепак, почесто отколку не, и двајцата партнери се токсични до одреден степен и едноставно не можат да се оддалечат еден од друг.

Врската ќе се карактеризира со:

 • проблеми со доверба
 • повторно, шаблони необично
 • кодоње низ нештата на едни со други
 • запалување со гас
 • да се биде опседнат еден со друг
 • козависност
 • нарцисоидност

Ако чувствувате дека вашата врска е токсична, веројатно е најдобро да се оддалечите од неа и да одморите.

12) И двајцата повеќе не вложувате напор во врската

Се сеќавате ли на почетокот на вашата врска, кога вие и вашиот партнер се опсипувавте еден со друг со благодарност, подароци, изненадувања итн.?

Ако се чувствувате како ниту еден од вас повеќе да не вложува напори, веројатно е најдобро да ја прекинете врската.

Гледате, врските се поврзани со грижата за другата личност и вложувањето работата.

Ако нема повеќе мотивација да се направи некоја работа, врската може да биде без заштеда.

Размислете за тоа: дали
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.