10 работи кои се случуваат кога нарцис ќе ве види со некој друг

10 работи кои се случуваат кога нарцис ќе ве види со некој друг
Billy Crawford

Дали престанавте да излегувате со нарцис?

Па, во тој случај, веројатно е време да му честитате и вие избегнавте куршум, нели?

Но, што се случува кога ќе ве видат со некој друг?

Еве 10 работи што се случуваат, за да можете да бидете подготвени!

1) Тие не веруваат дека сте продолжиле понатаму

Нарцисите се толку убедени во сопствената супериорност, не можат да замислат зошто некој би ги оставил.

Кога ќе те видат со некој друг, нема да веруваат!

Ќе си ја кажат личноста со кој сте е само пријател и дека сè уште сте заљубени во него или неа.

Тие ќе ви се јавуваат на телефонот цело време за да ви го привлечат вниманието, ќе ви праќаат пораки на Фејсбук (или други друштвени медиумски сајтови), и појавете се на места каде што знаат дека ќе бидете.

Сето тоа за да си докажат дека нема шанси да сте се преселиле од нив.

2) Тие ќе се обидат да ве спротивстават вас двајца еден против друг

Една од работите што ја прават нарцисите е намерно да се обидуваат да ги стават другите луѓе еден против друг.

Тие ќе се обидат да ве натераат помалку да размислувате на личноста со која излегувате, или тие ќе се обидат да ве натераат двајцата еден против друг.

Ќе се однесуваат како да се обидуваат да помогнат, но тоа е само за да можат гледајте како се одвива драмата.

Гледате, нарцисите ќе направат се што можат за да ја саботираат вашата нова врска.

Или тие сè уште не веруваат дека сте продолжиле понатаму, или тиесамо се љубоморни.

Бидете внимателни со оваа.

Нарцисите се исклучително духовити кога станува збор за манипулации и саботажа, затоа погрижете се вие ​​и вашиот партнер ефективно да комуницирате и да го држите нарцисот надвор од вашиот живот колку што можете.

Не дозволувајте да ве спротивставуваат!

Нарцисите кои не можат да се справат да го видат својот поранешен со некој нов, ќе направат се што е потребно да се вратат заедно со бившиот.

Тие ќе ги користат сите потребни тактики за да раскинат друга потенцијална врска или ќе се погрижат никој да не го интересира бившиот.

Нарцисистот не сака ништо друго освен да го уништи вашата среќа, па ќе пробаат се што е можно.

Нарцисите мразат да се чувствуваат како да не контролираат што се случува во вашиот живот, па кога ќе ве видат среќни со некој друг, ќе направат се што е потребно е да се уништи таа среќа; вклучително и кажување лаги и ширење озборувања за личноста со која излегувате!

Да сте имале минато со оваа личност, избегнувањето на таа манипулација можеби не е лесна задача.

На крајот на краиштата, веројатно сте во динамика во која бившиот ја имал власта над вас на некој начин.

3) Ќе се однесуваат љубоморно

Ако сте морале да раскинете со нарцис, ова не треба да изненадува.

Секој кој бил сведок на гневот на личност во жестоките љубомора знае дека тоа може да биде брутално.

За личност која е нарцисоидна,нивната самодоверба често е поврзана со вашата врска со нив.

Кога ќе видат дека сте продолжиле понатаму и сега излегувате со некој друг, ќе се чувствуваат љубоморни и загрозени.

Може да дејствуваат излезете со испраќање пасивно-агресивни текстови или повици што ве натера да се прашувате дали тие сè уште се заинтересирани или не.

Дајте му јасно на вашиот поранешен партнер дека работите се завршени и дека нема шанси да се вратите заедно .

Она што ќе го направат во нивната љубомора секогаш зависи од личноста, но погрижете се да не ја триете вашата врска премногу во лицето за да ја поттикнете.

Не сакаат да ја направат ситуацијата полоша отколку што треба да биде.

4) Тие ќе станат многу посесивни

Ако имате бивши со нарцисоидна личност, тогаш има добри шанси да бевме многу посесивни кон вас во минатото.

Можеби сакале да контролираат што правите и со кого разговарате и поминувате време.

Во еден момент, тоа можеби ве натерало се чувствуваат посебно или посакувани; сега тоа само ги отежнува работите.

Ако ве видат на состанок со некој друг и почнат прекумерно да се јавуваат, пишуваат пораки или е-пошта, би можело да им биде тешко да разберат дека можете да го живеете животот без нив во него.

Тие може да се налутат на оваа нова личност во вашиот живот и да се обидат да го покажат својот гнев со тоа што ќе станат навистина посесивни или дури и насилни доколку ситуацијата ескалира.

Важно е дабидете подготвени за нивната реакција пред да се запознаете со некој друг бидејќи брзо може да стане досадно кога тие не го добиваат она што го сакаат.

Нивната посесивност може да достигне нивоа што не сте ни мислеле дека се можни, затоа јасно нив дека повеќе не сте нивна грижа.

Како е ова можно?

Ѕвездете се со себе!

Она што сакам да кажам овде е дека треба да бидете целосно уверени во вашите сила за да управувате со вашите постапки и да избегнете да се повредите.

И за ова, треба да се фокусирате на односот што го имате со себе.

Ова го научив од светски познатиот шаман Руда Ианде, во неговото неверојатно бесплатно видео за Љубов и интимност.

Излегува дека подобрувањето на односите со другите е можно само ако имате доволно силна врска со себе.

Иако може да изгледа тешко да се разбере, верувајте ми, учењето на Руда ќе ви помогне развијте сосема нова перспектива кога станува збор за љубовта.

Погледнете го бесплатното видео овде.

5) Ќе започнат гласини

Нарцисистите се мајстори во ширење гласини и лаги.

Тие ќе се обидат да ги скинат вашите раздели нова врска, со ширење лажни гласини за вашиот партнер.

Тие ќе им кажат на луѓето дека сте премногу млади за него или неа или дека тие не се доволно добри за вас.

Едноставно кажано, тие ќе се обидат да направат вашиот партнер да изгледа лошо во очите на луѓето околу себенив.

Исто така види: 8 причини зошто момците повеќе не сакаат врски

Бидете внимателни со оваа.

Нарцисите не сакаат само да ве вратат, тие сакаат сите да знаат колку се подобри личности од вас, и тие ќе стори сé што е потребно за да го докаже тоа.

Ќе се разгорат гласините и нарцисот со нетрпение ќе ги шири овие приказни на секој што ќе слуша.

Погрижете се да разговарате со блиските луѓе .

Ако тие се ваши пријатели, тогаш ова не е ништо за што навистина треба да се грижите.

Исто така види: Дали некогаш ќе се омажам? 22 големи знаци ќе

На крајот на краиштата, тие ќе ве познаваат и ќе знаат за нарцисоидните тенденции на вашиот поранешен.

6) Ќе те викаат без престан

Една од првите работи што ќе ги направи нарцисистите кога ќе те видат со некој друг е да те викаат без престан.

Нивните посесивноста доаѓа и нема да можете да се одморите.

Во оваа ситуација, тешко е да изберете што да правите.

Се разбира, би можеле да разговарате со нив, но тоа може само да ги мотивира уште повеќе да се јавуваат.

Наместо тоа, испратете ги на говорна пошта или целосно блокирајте ги.

Време е да продолжите понатаму и да се фокусирате на вашата нова врска.

Размислете за тоа: вашиот партнер веројатно не е многу среќен поради фактот што вашиот поранешен ви се јавува без престан.

Фокусирајте се на нив и обидете се да заборавите на вашиот нарцисоиден поранешен.

7) Тие Ќе почнам да се однесувам лудо и непредвидливо

Вистината е, нарцисите се секогаш луди и непостојани - но кога ќе те видат со некој друг, тоа навистинапокажува.

Тие ќе почнат да се однесуваат како да се најважната личност во вашиот живот, што е целосна лага.

Може да биде тешко да се ослободите од нивното лепливо однесување, но тоа е она што треба да го направите.

Тие исто така може да почнат да ве обвинуваат дека ги изневерувате и ќе се појават на места каде што знаат дека ќе бидете.

Тие дури може да се обидат да направете сцена пред вашето ново момче или девојка!

Нарцисите не се грижат кој знае колку се луди - а тоа значи дека понекогаш навистина можат да го однесат до крајности.

Тие може да ве демне или да ви вика, што било за да го привлече вашето внимание.

Не ѝ ја правете таа услуга.

Обидете се да ја игнорирате оваа личност најдобро што можете, со оглед на околностите.

8) Тие ветуваат дека ќе станат подобра личност

Кога нарцис ќе те види со некој друг, можеби ќе сака да се променат за да те освојат назад.

Можеби ќе ветат да се биде подобра личност и да се поправат за своите минати постапки.

Излегува дека тие може дури и да кажат дека другата личност е навистина „инфериорна“ и дека не ве заслужува.

0>Идејата е дека ако другата личност била толку лоша за вас, тогаш можеби нарцисот може да биде „доволно добар“.

Знам, по долга врска можеби ќе се чувствувате склони да им верувате, но не 't!

Нарцисоидноста е исклучително тешко да се работи, и освен ако тие не се активно на терапија и работат низ сите нивнипроблеми, ништо не се променило.

Фокусирајте се на вашата нова, многу поздрава врска и не ги слушајте празните ветувања на вашиот поранешен.

9) Тие се преправаат дека тоа не им пречи

Кога ќе ве видат со некој друг, се преправаат дека тоа не им пречи.

Ова е затоа што нивната гордост ги тера да изгледаат ноншалантно за вашата нова врска.

0>Но, реалноста е дека тоа им пречи до срж и нивниот ум ќе се трка со мислите за тоа како оваа личност е подобра од нив.

Гледате, ова е веројатно најдоброто сценарио бидејќи вие навистина нема да го забележат тоа.

Тие се однесуваат како да не им е грижа за вашата нова врска, па можете да продолжите сега.

Меѓутоа, честопати ова однесување го следи еден од претходните кога конечно пукнат и повеќе не можат да ја поднесат мислата за тебе со некој друг.

10) Повредени се што си продолжил понатаму

Нарцисите често нема да покажуваат никакви емоции кога ќе те видат со некој друг.

Тие нема да кажат ништо или да коментираат. Но, тоа не значи дека тие не се повредуваат одвнатре.

Можеби се чувствуваат тажни, љубоморни, па дури и лути кога ќе ве видат со некој друг.

Нарцисите обично се многу прилепени, па може да им наштети кога знаат дека си продолжил понатаму.

Гледаш, без разлика што се обидуваат да ти покажат, ништо не го повредува нарцисот повеќе од тоа да знаеш дека повеќе не се држат до тебе иповеќе не ти е гајле за нив.

Ова е како сол за раната за нив.

Добро да се ослободиме

Без разлика каде се наоѓате во оваа ситуација, запомнете дека раскинувањето со нарцис е добро ослободување.

Заслужувате некој кој ве сака онаков каков што сте и кој не манипулира со вас.

Запомнете дека сте ја направиле вистинската работа и дека животот ќе од тука па натаму само полесно.

Фокусирајте се на вашата нова врска и среќата што доаѓа со тоа!
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.