Зошто сонував како бившиот ми се враќа? 9 можни толкувања

Зошто сонував како бившиот ми се враќа? 9 можни толкувања
Billy Crawford

Соништата не се секогаш само еден куп случајни, бесмислени сцени што ги создава вашиот ум ноќе.

Понекогаш, тие ги рефлектираат нашите потсвесни мисли, чувства и желби.

Соништата Бившите дефинитивно можат да разбудат некои емоции кај вас. Но, сонуваш конкретно да се вратиш со нив?

Тоа може да ја разниша целата твоја ментална и емоционална состојба...

Нема да те обвинуваме ако после тоа повторно имаш проблеми со спиењето!

Па, што точно значи ако сонувате за повторно обединување со поранешен љубовник? Дали тоа значи дека повторно го сакате грбот? Или тоа е само глупав, бесмислен сон?

Прочитајте за да дознаете!

9те најверојатни причини зошто сонувате да се вратите со бившиот

1 ) Сè уште ги сакате

Да, добро прочитавте.

Повеќето луѓе ќе ви кажат дека е ова зошто - и колку и да е тешко признајте, веќе најверојатно знаете дека и ова е вистинската причина.

Ова е особено применливо ако паузата е свежа. Уште повеќе ако врската била сериозна.

Знам...

Сонот за повторно здружување или други позитивни, романтични сцени со бившиот дефинитивно може да го отежнат процесот на продолжување.

Меѓутоа, обидете се да се потсетите дека раскинувањето се случило со причина.

Опуштањето е една од најтешките работи во животот, но мора да било најдобро за двајцата. . Сонувањето за тоа не го менува фактот дека билои бесплатно е да учествувате.

Ако чувствувате прекин на врската со себе поради вознемирувачките соништа за враќањето на вашиот поранешен, би препорачал да го погледнете бесплатното видео на Руда.

Кликнете еве да го погледнете видеото.

Дали треба да му кажете на вашата сегашна љубовница дека сонувате за бившиот?

Ако моментално сте во врска, веројатно сте се разбудиле од овие соништа со вашиот партнер лежи веднаш покрај вас.

Па, тоа е чудно, а?

Гледате во нив како мирно спијат и чувствувате секакви емоции, прашувајќи се дали треба да им кажете или не.

Речиси се чувствувате како да сте ги изневерувале.

Но тоа не е така.

Запомнете, освен ако намерно не фантазирате за бившиот (што е форма за емоционално изневерување), или активно се обидувате да разговарате со нив додека сте заедно со вашиот сегашен партнер - не правите ништо лошо.

Впрочем, немате контрола над вашите соништа.

Па, дали му кажувате на вашиот партнер дека сонувавте да се вратите заедно со бившиот или не?

Во 99% од случаите, одговорот е не.

Отворено , искрената и јасна комуникација е критична во секоја здрава врска. Сепак, ова не значи дека треба да му ги откриете сите ваши мисли на партнерот.

Треба да има здрава рамнотежа, како со сè во животот.

Некои работи е подобро да не се кажат- барем не додека не се справите со нивсебе.

Да му кажете на вашиот партнер дека сте сонувале за вашиот бивши, нема да доведе до ништо продуктивно или корисно.

Исто така види: 15 начини да се грижите повторно кога едноставно не ви е гајле за ништо

Тоа само ќе го натера да се чувствува несигурно за тоа како се чувствувате кон него.

Но, ако сè уште не сум ве убедил дека е лоша идеја да му кажете на вашиот партнер дека сте сонувале за вашиот поранешен, прво размислете за овие работи:

 • Запрашајте се: што се вашите намери?
 • Дали би имало некакви последици ако му кажете на вашиот партнер?
 • Како ќе се справите со овие последици?

Друга работа што треба да ја имате на ум: ако овие соништа навистина ве вознемируваат, тогаш вашиот партнер веројатно забележал дека нешто не е во ред.

Ако ве праша дали нешто не е во ред, кажете им дека сте имале некои досадни соништа и оставете го тоа.

Силно препорачуваме сами да го решите тоа пред воопшто да размислите да му кажете на вашиот партнер. Преземете ги чекорите што ги истакнавме погоре за да одредите како се чувствувате или што треба да правите.

Ако нешто, подобро е да разговарате за причините зад овие соништа наместо за самите соништа.

На пример , ако не сте задоволни од нешто во врската, за тоа треба да разговарате со партнерот. Или, ако пропуштите нешто од вашето минато, разговарајте и за тоа.

Накратко...

Лесно е да се претпостави дека соништата за бившите значат дека сè уште ги сакате. Но, постојат многу можни причини да се сонува за оваљубезни.

Колку и да се вознемирувачки, тие нудат одлична можност да дознаете повеќе за себе и вашето минато.

За да дојдете до дното на она што се крие зад овие соништа, важно е да се земе предвид вашите внатрешни мисли и емоции, тековните животни околности, минатите спомени и личните тенденции.

Почесто отколку не, токму за овие работи треба да бидете загрижени наместо за бившиот. Затоа, бидете отворени и земете ги предвид другите аспекти од вашиот живот додека ги истражувате вашите вознемирувачки соништа.

Меѓутоа, сонувањето за бившиот може да значи и дека сакате да се вратите заедно со него, што можеби не е најлесната работа.

Ако навистина сакате да го вратите бившиот, ќе ви треба малку помош.

А најдобрата личност на која треба да се обратите е Бред Браунинг.

Без разлика колку беше грдо раскинувањето, колку беа повредени расправиите, тој разви неколку уникатни техники не само за да го врати вашиот поранешен партнер, туку и да ги задржи засекогаш.

Значи, ако уморни сте од недостигот на бившиот и сакате да започнете одново со него, топло ви препорачувам да го погледнете неговиот неверојатен совет.

Еве го линкот до неговото бесплатно видео уште еднаш.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

вистинската работа што треба да се направи.

Соништата не се нужно визии за тоа што треба да се случи, дури и ако тие можеби се однесуваат на нешто што го сакате.

Да кажам уште еднаш...

Сонувањето за бившиот е знак дека вашата љубов била вистинска. Дури и да заврши, сепак беше убава работа да се доживее. Сè уште беше вредно и најверојатно ве научи на многу работи.

Утешете се со тој факт и дозволете си да ја тагувате смртта на вашата сакана врска. Само ако си дозволите да ги чувствувате и обработувате вашите емоции, можете навистина да продолжите понатаму!

2) Не сте задоволни со нешто

Соништата за бившите не секогаш се однесуваат на самите бивши.

Звучи збунувачки, нели? Дозволете ми да објаснам.

Понекогаш, сонувањето за бившиот е само знак дека недостасува некој аспект од вашиот сегашен живот.

Одвојте малку време за да размислите за вашата моментална животна ситуација и да ги испитате сите нејзини аспекти:

 • Вашиот романтичен и сексуален живот;
 • Вашата финансиска состојба;
 • Вашата прогресија во кариерата;
 • Вашите пријателства и социјалниот живот;
 • Вашите семејни односи;
 • Вашите хоби и лични страсти;
 • Вашата духовност.

Дали сте задоволни со сите аспекти од вашиот живот?

Дали нешто те собори? Ве нервира? Ве фрустрира? Ве загрижува? Ве мачи?

Поминете малку време размислувајќи - можеби ќе сфатите дека има нерешени прашања во други области од вашиот живот на кои им треба внимание, итие ги прикажуваат во форма на соништа на вашиот поранешен.

3) Побарајте помош од професионален преведувач на соништа

Вистината е дека постојат многу можни причини зошто сонувате за враќањето на вашиот поранешен.

Единствениот начин на кој можете да ја дознаете вистинската причина е да разговарате со некој кој разбира и е специјализиран за толкување на соништата.

Psychic Source е страница на која можете директно да разговарате со специјално обучени психички лица кои можат да читаат до најмалите детали од вашиот сон и да ви кажат што точно значат.

Дали ви испраќаат знак ? Дали ги гледате овие соништа затоа што треба да преземете акција? Или ве предупредуваат за голема промена која ќе се случи во вашиот живот?

Има толку многу можности, па колку побрзо ќе добиете одговори, толку подобро!

Кликнете овде за да разговарате со сонувај психички денес.

4) Има сериозни проблеми во вашата сегашна врска

Имате проблеми или се чувствувате несреќни во вашата моментална романтична врска може да ве натера да фантазирате за вашите минати.

Всушност…

Проблемите со кои се соочувате сега може да ве наведат да погледнете назад на бившиот со розови очила.

Но ве молам, не правете го тоа, добро?

Најверојатно ќе го занемарите делот од недостатоците што најверојатно ги имаа и тие. И ние не сакаме тоа да се случи.

Уште позагрижувачки е ако сте целосно свесни дека вашиот бивши контролирал, нарцисоиден или искрено навредувално вие сè уште сонувате за нив и покрај ова.

Ако е така, можеби ќе се вратите во истите нездрави ситуации што сте ги имале со бившиот.

Треба искрено да се запрашате зошто чувствувате потреба да ги споредувате вашите сегашни и поранешни љубовници.

Размислете како и вие самите постапувате во врската.

Дали ја изразувате љубовта на ист начин? Можеби и вие ги правите истите грешки?

Можно е и вашата нова врска да е токсична и проблематична.

Значи, можеби сонувањето за бившиот ќе ви ги отвори очите за вашата моментална ситуација.

5) Сè уште ги обработувате вашите емоции

Да имате вакви соништа не мора да значи дека сè уште имате чувства за вашиот поранешен.

Вашите долги емоции може да бидат за врската во целина. Можеби сè уште чувствувате некое чувство на жалење или разочарување. Или, сè уште има работи што сакате да им ги кажете.

Во суштина, ги гледате овие соништа затоа што допрва треба да најдете целосна затвореност за врската.

И затворањето е критично, да се ослободите...

Сега кога врската е завршена, сега можете да погледнете назад на неа од пообјективна и позрела перспектива. Можеби сте сфатиле дека има некоја незавршена работа.

Токму затоа вашиот ум ве тера да сонувате да бидете со бившиот.

Не затоа што сакате да ја продолжите врската, но тоа е затоа што вие сегапрецизно знајте како сакате да заврши.

Ваквите соништа ви дозволуваат да ги обработите и средите мислите и чувствата што не сте можеле да ги обработите со бившиот.

6) Сакате нешто друго од минатото

Да сонуваш за бившиот може да значи дека сакаш да се вратиш во минатото, а можеби дури ни на бившиот.

Ако се сеќаваш на вашиот поранешен не ѕвони, а потоа обидете се да видите дали тоа го прават другите минати околности во вашиот живот.

Размислете дали сеуште:

 • Преферирате како изгледавте тогаш;
 • Преферира каде живееш;
 • Ја пропушти поддршката и помошта што ти ја даде бившиот (дури и ако веќе не ги сакаш);
 • Повеќе ти се допадна старата работа;
 • Имате подобро физичко или ментално здравје;

Ова може да се работи што ви недостасуваат од минатото и сакате да ги имате назад во вашиот живот. 6) Се плашите повторно да не бидете повредени

Постои можност да сонувате за бившиот бидејќи се плашите дека вашата сегашна врска ќе заврши на ист начин.

Ако вашето минато раскинување беше особено тешко да се помине; разбирливо се плашите повторно да не се повредите на ист начин.

Сепак, ова не мора да биде така.

Имајте го на ум ова: ако сметате дека вашата моментална врска ќе заврши на ист начин како што заврши вашето минато, најверојатно ќе се соочите со истите проблеми што ги имавте со бившиот.

Треба да научите од вашата мината врска. Само тогаш ќеги имате алатките за да ги решите вашите проблеми и да изградите подолготрајна врска.

7) Вашето ментално здравје страда од недостаток на затворање

Ова е особено точно ако сте раскинале долго пред време.

Шансите се дека мислите (или се убедувате себеси) дека целосно сте го надминале тоа и сте го добиле сето она што ви треба.

Сепак, вашите соништа можеби ви кажуваат поинаку .

Раните можеби се сè уште отворени, а жалењето можеби сè уште трае.

Можевте да ја игнорирате мачна болка долго време, но сега конечно повторно ја чувствувате .

Да ви кажам нешто...Не бидете премногу строги кон себе затоа што сè уште не сте завршиле со врската.

Емоциите се бескрајно сложени и нивното целосно обработување никогаш не е лесна задача.

Еве неколку работи што може да размислите да ги направите:

 • Напишете ги сите ваши чувства во писмо. Обратете му го на бившиот. Истурете сè: работи за кои жалите, работи што ви недостасуваат, работи за кои сте благодарни, работи за кои сè уште сте вознемирени. Сепак, не го испраќајте! Веројатно ќе откриете дека пишувањето на хартија е доволно катарзично.
 • Посетете ги вашите стари слики и пораки. Сега, ова може да изгледа контрапродуктивно. Сепак, може да се чувствувате вознемирени (а со тоа и да ги имате овие соништа) затоа што избегнувате повторно да го посетите минатото. Повторно увид во него може всушност да ви помогне подобро да се справите со тоа.
 • Разговарајте со вашиот поранешен. Јас дефинитивно непрепорачајте го ова на сите. Сепак, размислете за ова ако се чувствувате дека вашиот поранешен е слободоумен и ако двајцата сè уште сте пријателски расположени и доволно почитувани еден кон друг. Разговорот помеѓу вас може да ви го даде затворањето што ви треба.

8) Можеби навистина, навистина, навистина ги сакате назад

Не само вие имате преостанати чувства кон нив или се борите да ги преболите…

Вие воопшто не сакате да ги преболите! Сакаш повторно да ги разгориш овие преостанати емоции!

Тоа е твојот повик, девојче! Јас не сум тука да те осудувам.

Никој не може да негира дека некои луѓе успешно ги обновиле нарушените врски и направиле состаноци да функционираат.

За да разберам како е тоа можно, уште еднаш би предложи да разговараш со професионален духовен советник од Psychic Source .

Зошто ги препорачувам?

Бидејќи јасновидците од оваа компанија ми помогнаа неколку пати да разберам зошто мојата врска не може да функционира и како Би можел да ги решам проблемите од минатите врски.

Кликнете овде за да добиете ваше лично читање .

9) Конечно продолжувате понатаму

Сега, знаеме дека рековме дека можеби ќе имате потешкотии да продолжите ако имате вакви соништа.

Сепак , исто толку е можно овие соништа да се дел од процесот — и тоа е клучен!

Отпуштањето на нешто — особено нешто во што сте емоционално инвестирани — не е толку лесно како да се свртитегрбот и одење.

Иако болно, тоа е критичен дел од процесот на заздравување.

Запомнете дека заздравувањето и напредокот никогаш не се линеарни и дефинитивно ќе имате ноќи кога ќе имаш чувства кои се спротивни на она што логично го сакаш.

И сепак, верувам дека можеш да го направиш тоа и конечно да продолжиш понатаму, девојче!

Дали сакаш да престанеш да сонуваш за бившиот?

Немаме точно целосна контрола на тоа како сонуваме. Сепак, сè уште можеме да се обидеме да избегнеме одредени вознемирувачки соништа.

На крајот на краиштата, овие соништа често не излегуваат од воздух.

Еве што треба да направите ако сакате да престанете да сонувате вашиот поранешен:

1) Определете што точно значат овие соништа. Ги наведовме најверојатните причини зошто продолжувате да сонувате за бившиот. Дали сè уште ги сакате? Дали ви недостасуваат делови од стариот живот? Дали имате проблеми со вашата моментална врска? Ако одговорот е да, дали е тоа затоа што гледате дека се појавуваат слични обрасци? Ќе треба да ги испитате овие работи темелно.

2) Одлучете што да правите со овие емоции. Откако ќе утврдите како навистина се чувствувате длабоко во вашето срце, треба да се справите со овие чувства. Ако сè уште го сакате бившиот, дали сакате да ѝ дадете нова шанса на оваа врска? Ако се чувствувате како да не сте продолжиле целосно, што ќе ви помогне да ги надминете? Ако не сте задоволни со вашиот сегашен живот, како планирате да го промените тоа?

3) Конечно, преземете акција! Еднашимате план, се што треба да направите е да се посветите на него и да преземете чекори за да го следите. Верувам во тебе, девојче!

Целиот овој процес може да изгледа тежок и комплициран.

Но имај на ум дека неизбежно ќе излезеш од него како помудра, позрела личност.

Дали сте загрижени за овие соништа?

Сега, мора да се признае, сè што кажавме е полесно да се каже отколку да се направи. А работите едноставно можеби нема да функционираат како што сакате и покрај тоа што се трудите најдобро.

Ако е така, можеби ќе треба да размислите за порадикални решенија.

Еве на што мислам.

Кога се чувствував најизгубено во животот, ми беше претставено едно необично бесплатно видео за дишење создадено од шаманот Руда Ианд, кое се фокусира на растворање на стресот и зајакнување на внатрешниот мир.

Мојата врска пропаѓаше, Цело време се чувствував напнато. Мојата самодоверба и самодоверба го допреа дното. Сигурен сум дека можете да се поврзете - скршеното срце малку ги потхранува срцето и душата.

Исто така види: Како да препознаете дали некој тајно ве привлекува: 10 дефинитивни знаци

Немав што да изгубам, па го пробав ова бесплатно видео за работа со здив и резултатите беа неверојатни.

Но, пред да продолжиме понатаму, зошто ви кажувам за ова?

Јас многу верувам во споделувањето – сакам другите да се чувствуваат моќни како јас. И, ако тоа функционираше за мене, може да ви помогне и вам.

Руда не само што создаде стандардна вежба за дишење - тој паметно ги комбинираше својата долгогодишна практика на здив и шаманизам за да го создаде овој неверојатен тек -
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.