16 знаци дека сте го запознале „The One“

16 знаци дека сте го запознале „The One“
Billy Crawford

Идејата да се најде „оној“ може да биде застрашувачка.

Но, никој не може да ја негира моќта на наоѓање љубов — да се биде со некој што се чувствува како твојата сродна душа.

Тоа е неверојатно посебно да најдеме некој за кој веруваме дека е „оној“. И тоа е исто така голем притисок!

Што ако направите грешка? Што ако оваа личност всушност не е „онаа“, туку некој со кој ќе имате помалку од задоволувачка врска?

Сите сме биле таму.

Ова е зошто ќе ги споделам првите рани знаци на кои треба да внимавате во врската за да ви помогнат да дознаете дали сте го запознале. Ајде да скокнеме веднаш.

1) Можете да бидете свои со нив

Кога сте пријатни околу некого, тоа е јасен знак дека тој Вие сте еден.

Сте запознале некој навистина посебен кога можете да бидете целосно свои со него — вклучувајќи ги и негламурозните, секојдневни верзии на вас.

Свадбениот службеник и автор, свештеникот Лори Сју Броквеј вели:

„Сродните души често чувствуваат чувство на познато и чувство на удобност едни околу други. Многу луѓе велат дека е полесно да се опуштат во таа личност и да си дозволат да бидат ранливи.“

Паровите се маргинално посреќни кога можат да бидат апсолутно свои еден со друг. Ејми Брунел:

„Ако си верна на себе, полесно е да се однесуваш на начини кои градат интимност во односите, а тоа ќе го направи твојотоднесувањето може да ја оштети долгорочната стабилност на врската.“

13) Зависни сте од оваа личност - на добар начин

Љубовта е бурна емоција. Но, овој пат е поинаку. Ако се чувствувате бескрајно зависни од оваа личност, таа би можела да биде „онаа“.

Постои непобитен привлечност што ве тера да сакате да бидете со оваа личност цело време.

Тоа е затоа што вашето тело е буквално во љубовна хемиска брзање.

Според психологот Гледис Френкел:

„Налетот на допамин се доживува како возбуда, создавајќи интензивно искуство како желба. Ова е причината зошто некој може да седи и постојано да размислува за некого или да седи на состанок пишувајќи го неговото име. Ги осветлува областите од мозокот кои на сличен начин се осветлуваат како зависност.“

Тоа не значи дека сте демнат. Но, едноставно не можете да се заситите еден од друг - на најдобар начин, се разбира.

И со оваа личност, можете да живеете како што сакате.

14) Се чувствувате надвор од саканото

Кога се чувствувате како да сте достигнале ниво над љубовта, тоа може да биде знак дека сте „Си со „оној“.

Тоа е љубов, но е апсолутно повеќе од тоа. Љубовта не е само чувство кое ви дава пеперутки и ве оттргнува.

Вистинската љубов прави да се чувствувате поддржани. Ве мотивира да станете најдобрата верзија од себе. Вистинската љубов ве инспирира да постигнете поголеми работи.

Според психологот Треси Стајн,окситоцинот и вазопресинот во нашиот систем ги подобруваат чувствата на задоволство и сигурност. Штом кортизолот ќе се намали, тогаш двојките се опуштаат - давајќи го тоа „добро сакано“ чувство.

Таа вели:

„Иако повеќето луѓе со текот на времето стануваат помалку „уг-гугливи“, тие се исто така помалку горе-долу емотивно кога врската е стабилна и издржлива. ,“ ќе се чувствувате моќни во себе.

Важно е да се чувствувате силно со некој друг, но постои уште една важна врска што веројатно ја занемарувате - односот што го имате со себе.

Дознав за ова од шаманот Руда Ианде. Во неговото неверојатно, бесплатно видео за негување здрави врски, тој ви дава алатки за да се засадите во центарот на вашиот свет.

И штом ќе почнете да го правите тоа, не може да се каже колку среќа и исполнетост можете да најдете во себе и во вашите односи, бидејќи тие ќе се засноваат на сила и длабоко чувство за јасност.

Значи, што го прави советот на Руда да го промени животот?

Па, тој користи техники произлезени од древните шамански учења, но тој го става својот модерен пресврт на нив. Можеби е шаман, но во љубовта ги има истите проблеми како јас и ти.

И користејќи ја оваа комбинација, тој го идентификувашеобласти каде што повеќето од нас грешат во нашите односи и потребата да работиме на себе за да можеме да негуваме уште повеќе љубов и почит.

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео .

16) Има само чувство дека тие се „оној“

Најјасен знак дека сте го запознале „оној " е без зборови.

Вие само знаете.

Поголемиот дел од времето, навистина е толку едноставно.

Според свештеникот Броквеј :

„Навистина нема погодување или прашување кога ќе дојде вистинската работа. Обично има некој показател што ви дава до знаење кога ќе дојде вистинската љубов - глас во вашата глава, чувство на препознавање или чувство на стомакот дека ова е некој посебен за вас.“

Тоа е неверојатно чувство само знаење. Ова е вашиот животен партнер, ваш соиграч, и тие се на долг рок, исто како што сте вие.

Авторката и експертот за запознавање Трејси Стајнберг објаснува:

„Без разлика што се случува во вашите животи, и двајцата се согласувате дека сте соиграчи и во тоа заедно. Внатрешниот глас ви кажува дека сте во здрава врска. Имате доверба еден во друг, се чувствувате сигурни и удобно еден со друг и се чувствувате безбедно додека разговарате за предизвикувачки теми на зрел начин. го запознавте.

Сè уште го чекате „оној“?

Еве ја вистината:

Можете' да најдете „наеден“.

Барем не во типична смисла.

Најчудно е што често кога ќе престанете да барате љубов таа тропа на вашата врата.

0>Но, има нешто што можете да направите за да ги зголемите вашите шанси да ја пронајдете вистинската љубов:

Отворете се за можноста, кога ќе дојде вистинската личност.

Наместо активно да ја барате вашата вистинска сродна душа, зошто не се фокусирате на подобрување на себеси за да бидете подготвени кога ќе се сретнете со нив?

Според психологот и бестселер автор д-р Кармен Хара:

„Сè уште не е измислена машина која може да ја пресмета вашата компатибилност со другите луѓе и да посочи која е вашата сродна душа.

„Длабоките односи се божествено инспирирани и поради оваа причина, ваш најдобар катализатор за одлична врска е вашата сопствена енергија: вашите мисли, емоции, желба и внатрешна моќ.“

Не е наука, но можете да направите некои работи за да го забрзате процесот.

0>Еве неколку совети кои можат да ви помогнат да ја привлечете вашата сродна душа:

1) Запрете го менталитетот дека секогаш има „нешто подобро“

Ова можеби звучи контраинтуитивно, но слушајте:

Ако продолжите да барате „нешто подобро таму“, никогаш нема да го цените она што е пред вас.

Проблемот е: што верувате дека имате бесконечни опции. Но, тоа ве спречува да препознаете вистинска работа само кога ќе ве удри во око.

Всушност,колку се вашите избори, толку помалку всушност имате. Психологот Бери Шварц го опишува ова како Парадоксот на изборот.

Сепак, не се збунувајте.

Тоа не значи дека треба да ги намалите вашите очекувања, туку само значи дека треба да бидете пофлексибилни.

Според истражувачот професор Скот Стенли:

„Кога луѓето бараат премалку или премногу, потрагата по партнер веројатно нема да биде водечка до добар натпревар.“

Неговиот совет?

Посветеност.

Тој објаснува:

„Посветеноста е правење избор да се откаже од други избори. Тоа е договорот. Верувањето дека можеби сте го нашле совршенството на друго место - ако само баравте малку повеќе - ќе ви биде потешко да се посветите, да инвестирате и да бидете среќни со личноста со која се омаживте.“

2) Знајте што ти заслужуваш

Причината зошто луѓето се задоволуваат со помалку отколку што заслужуваат е тоа што на прво место не веруваат дека заслужуваат вистинска љубов.

Но, без разлика како изгледаш, како сте способни и без разлика на вашето минато - заслужувате трајна и здрава врска со некој добар и љубезен.

Според д-р Хара:

„Во животот никогаш не добивате ништо не мислиш дека заслужуваш; го блокираш потсвесно да не се случи. Првата тајна на луѓето кои се чини дека „имаат сè“ е дека тие признале дека ги заслужуваат сите добрини на овој свет. Па, и вие.

„Не заслужувате било каков видљубов, но безусловна љубов. Вие сте достојни за партнер кој ја задоволува секоја ваша потреба, а вие нивна.“

3) „Растете“

Дали сте подготвени да бидете своја личност?

Некој кој не зависи од партнерот? Некој кој е целосно среќен и задоволен со тоа што се?

Вистината е, вашите врски секогаш ќе пропаднат ако не сте цели.

Според психологот Рамани Дурвасула :

„Понекогаш се грижам дека кога некој е во потрага по сродна душа, тие се обидуваат да ја пополнат празнината во себе.“

Врската не е решение за вашиот проблем.

Само вие можете да ги решите вашите прашања.

Неодамнешните истражувања всушност покажуваат дека не мора да имате потреба од врска за да доживеете само-раст.

Додека чекате да ги исполните вистинска личност, фокусирај се на тоа прво да се сакаш себеси. Бидете некој здрав и моќен.

4) Верувајте му на стомакот

Нашите инстинкти ретко се погрешни.

Сепак, нашата човечка логика има тенденција да го отфрли бидејќи не има смисла.

Но, кога станува збор за љубовта, никогаш не треба да ја игнорирате. На крајот на краиштата, средбата со вашата сродна душа е обвиткана во магла од магнетизам и енергија, а не во логика.

Според д-р Хара:

„Сродните души комуницираат енергично, па ако сте интуитивно привлечени кон одредена личност или локација, следете го вашето чувство. Истото важи и за црвените знамиња што може да ги подигнете кога ќе сретнете некого: ако не ви одговара, тоане е, без разлика колку „оправдувања“ дава личноста.

„Дозволете му на вашите инстинкти да ве оддалечат од лошонамерните партнери и да ве водат кон исполнета врска.“

Направете Имате нереални очекувања од љубовта?

Идејата дека постои „една“ совршена личност таму за секој од нас е дискутабилна за многу луѓе.

Холивуд секако не помага.

Вистината е дека во одреден момент сите ние имаме нереални очекувања за љубовта и за идеалниот, совршен животен партнер.

И целиот поим за сродни души секако не помага.

Да, наоѓањето на вашата единствена вистинска љубов е нешто на што треба да се надевате.

Како што е, премногу луѓе деновиве се задоволуваат со просечни и искрени токсични врски.

Не давајте над вашите стандарди. Но, во исто време, управувајте со вашите очекувања за наоѓање на вистинскиот партнер.

Животот не е како во филмовите. Љубовта не е сè само во големи гестови.

На крајот, „оној“ е едноставно некој што те прави подобар како личност. Тие не се некој што ви треба за да се чувствувате комплетни.

Тие додаваат друга димензија на вашиот живот што никој друг не може да ја даде, но не го сочинуваат целиот ваш живот.

Ги опфативме главните јасни знаци дека некој можеби е „оној“.

Но, останува важно прашање:

Сега кога имате подобро чувство ако некој е „ еден“, како ќе одговорите?

Најдоброначин да се одговори е со правење чекор назад.

Дали сте се запрашале:

Зошто е важно дали некој се чувствува како совршен партнер или не?

Факт е , сите ние имаме свои маани.

Всушност, сакам да предложам друг пристап.

Научив за ова од современиот бразилски шаман Руда Ианде.

Тој објаснува дека вообичаените лаги што си ги кажуваме за љубовта се дел од она што нè заробува во работи како што е верувањето дека некој е наш совршен партнер.

Како што објаснува Руда во ова трансформациско бесплатно видео, љубовта ни е достапна ако преживееме основните лаги и фантазии што си ги кажуваме.

Додека гледав, се чувствував како некој да ги разбира моите борби да најдам длабока врска и да се чувствувам удобно со некој друг.

Се чувствував како некој конечно понуди вистинско, практично решение за тоа да сакам некој да ги исполни моите романтични соништа.

Ако сакате да ја истражите оваа идеја подлабоко, ве поканувам да го погледнете ова кратко видео и да најдете нови можности за поттикнување значајна љубов и интимност.

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео.

Можеби се чувствувате уморни од тоа што сакате некој друг да дојде и да ве сака?

Кога последен пат сте се почувствувале искрено како да се грижевте и го сакавте целото битие кое сте вие?

Можете ли да замислите како таа самодоверба може да продолжи напред и да ги трансформира сите ваши врски?

Изборот зависи одти.

Но зошто да не се фокусираш на себе? Искористете го овој момент за да растете во сопствената внатрешна сила.

Колку сте поспособни да изградите посилни и позначајни врски со себе, толку повеќе ќе бидете отворени за давање и примање љубов. И зарем тоа не е убава прогресија?

врската поисполнува.“

Не е ни чудо зошто е толку лесно кога сте со The One, не мора да бидете кој било друг освен себе!

2) Вашите цели и вредности се усогласени

Една од главните причини зошто врските не функционираат е затоа што двајца луѓе едноставно имаат различни цели и вредности во животот. Кога ќе го запознаете The One, тоа нема да биде така.

Една студија објавена во Journal of Social and Personal Relationships сугерира дека потсвесно бараме партнери кои ќе ги исполнат нашите првични „потреби“.

Луѓето кои бараат краткорочни фликови често се привлекуваат од некој спротивен. Додека луѓето кои сакаат доживотна посветеност ги привлекуваат луѓе со исти вкусови, вредности и цели.

Да, нема да бидете исти во секоја смисла. Но, во најголем дел, и двајцата работите на иста работа.

И двајцата сакате да воспоставите заеднички живот - дом, проект или семејство.

И додека имате индивидуални животи - кариери, пријатели и хоби - се согласувате за една работа: каде се движи вашата врска во иднина.

3) Вистинскиот психичар го потврдува тоа

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја дали сте ја нашле таа, личноста со која треба да го поминете остатокот од животот.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со вистински психичар?

Јасно,мора да најдеш некој на кој можеш да му веруваш. Со толку многу лажни видовити таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и упатени.

Кликнете овде за да добиете сопствено психичко читање.

Вистински психичар од Psychic Source не само што може да ви каже дали оваа посебна личност е навистина онаа за вас, туку може да ги открие и сите други ваши љубовни можности.

4) Имате луда физичка хемија

Ако имате интензивна физичка хемија со некого, тоа може да биде знак дека тој е „оној“.

Покрај тоа што го чувствувате ова непобитна емоционална и духовна привлечност, има и опипливо физичко поврзување со вашата сродна душа.

Според клиничкиот психолог и експерт за односи д-р Кармен Хара:

„Да ја држите раката на вашата сродна душа го фрлате вашиот дух во виор, дури и многу години во врската.“

Истражувањето вели дека сексуалното однесување е голем придонес за долговечноста на врската. Всушност, сексот е очигледно механизам што ги одржува парот заедно, особено во долготрајните врски.

Тоа не е сè.

Сепак, силната физичка врска е нешто што не можете да го негирате.

ДиДонатообјаснува:

„Никогаш не е лесно да се направи разлика помеѓу емоциите што ја рефлектираат страста наспроти видот на љубовта што создава основа за долготрајна врска, но истражувањата сугерираат дека страсната љубов може да стане одржлива љубов кога е придружена со суштински компатибилност, социјална мрежа за поддршка и взаемна посветеност. се неизбежни во врските. Но, знаете дека сте го нашле „оној“ кога можете да поминете низ расправиите на здрав начин.

Според писателката и секспертка Кајла Лордс:

„Да се ​​има расправија не значи врската не е цврста или здрава или дека нема да трае долго. Најважно е како тој аргумент е изведен и како тој се решава […] да се компромитира каде што можете и да одлучите што е најважно: да најдете заеднички јазик или да победите во расправија.“

Аргументите се нормални. На крајот на краиштата, и двајцата сте различни луѓе, дури и ако сте сродни души. Но, вие се справувате со предизвиците како да сте тим.

Тоа ја прави сета разлика.

6) Заедно сте ги надминале пречките и неволјите

Ако можете заедно да ги направите посилните преку пречките, ова би можело да биде „оној“.

Сите знаеме дека животот не е љубезен да се сака.

Понекогаш тајмингот не е вистинскиот или има премногу пречки кои спречуваат двајца луѓе да бидатзаедно.

Но знаете дека сте го нашле The One кога сте се соочиле со најлошите неволји и сте излегле како посилна двојка.

Според свештеникот Броквеј:

„Многу парови за кои сум се оженил го надминале расизмот, културните и религиозните предизвици и/или критичките семејства затоа што знаеле дека треба да бидат заедно. Нивната врска беше толку длабока, иако потекнуваа од различни светови.

„Сродните души сè уште треба да ги платат сметките и да се справат со лекарските прегледи. Тие воспитуваат деца и ја доживуваат нередот на животот и реалноста на растењето и стареењето заедно. Но, луѓето кои се гледаат себеси како две поврзани души имаат тенденција да споделуваат света врска.“

Вистинската љубов значи да сакаш некого преку суровата реалност на животот. Полни сме со благодарност еден за друг

Кога повторно и повторно се чувствувате благодарни што ја имате оваа личност во вашиот живот, тоа може да биде затоа што таа е „еден “.

Се чувствувате неверојатно среќни што ја најдовте оваа личност. И тие го чувствуваат истото за вас.

Причината зошто многу парови раскинуваат е тоа што забораваат да бидат благодарни еден на друг.

Исто така види: 10 причини зошто некој одеднаш ве игнорира (и како да одговорите)

Не за вас, бидејќи вие сте доволни за секој други. И еве ефикасни совети да бидете повеќе од доволни за некого.

Знаете дека сте го запознале The One ако тој е јасно благодарен за вас - и не се плаши да го покаже тоа.

Според овластен советник иексперт за односи Дејвид Бенет:

„Благодарноста е важна затоа што ја подобрува врската. Истражувањата не само што покажуваат дека изразувањето благодарност ги прави луѓето да се чувствуваат посреќни воопшто (што самото може да има позитивно влијание врз врската), туку се покажа дека води до подолготрајни и попосветени врски.

„Тоа само има смисла дека да го цените вашиот партнер и да го изразувате тоа е важно во најсилните врски.“

И двајцата ја препознавате и цените секоја неверојатна работа еден за друг. Така, секој пат кога ќе ги погледнете, не можете а да не се чувствувате толку благодарни што конечно ќе го најдете The One.

8) Тие ве предизвикуваат како што никој друг не може

„Оној“ ќе биде некој што постојано ве предизвикува.

Ова не е некој што е љубоморен на вашиот успех. Ова не е некој што ве влече назад и ве тера да се сомневате во себе.

Наместо тоа, вашата сродна душа ве турка да бидете најдобрата верзија од вас.

Според Кајлен Розенберг, основач на фирма за сватови The Love Architect вели:

„Сродната душа не е секогаш завиткана во совршено пакување, физички или во однос на животните околности - ниту пак значи дека врската ќе дојде без предизвик.

„Сепак, разликата е во тоа што животните околности и тешките предизвици се зајакнувачка сила која станува лепак што ве одржува заедно низ тешкитепати и му помага на секој од вас да стане вашето најавтентично јас.“

Знаете дека сте пронашле некој уникатен и посебен кога ќе ви го крене грбот и ќе работи со вас за вашиот успех како индивидуа.

9) И двајцата разбирате дека љубовта бара работа

Кога сте со „оној“ и двајцата сте спремни да растете и да учите.

Еве ја работата:

Љубовта бара работа.

Кога ќе го запознаете The One, сè ќе биде моментално, полесно, ќе летаат искри.

Ова е еден голем знак дека те сака и без да го каже тоа.

Но, како и секоја романтична љубов, искрата на крајот згаснува - барем до одреден степен.

Сè уште имате одлична врска, но почнувате да сфаќате дека сте различни луѓе и дека постојано треба да работиме на разбирање еден со друг.

Според психологот Саманта Родман:

Исто така види: 10 можни причини зошто сонувате да имате афера со оженет маж

„Верувам во сродни души до одреден степен. Кога ќе сретнете некого со кого само кликнувате на многу нивоа и работите се чувствуваат лесно со него и се чувствувате многу среќни и исполнети, ова може да биде тип на чувство на сродна душа. Мислам дека нема само еден; може да има многу луѓе на светот со кои би кликнале доколку ги запознаете.

„Ограничувањата на оваа идеја се главно во тоа што луѓето мислат дека нема да мора да работат на нивната врска ако ја запознаат својата сродна душа . Вистината е, колку и да сте среќни или колку сте компатибилни со некого, секогаш ќе мора да бидетевнимавајте да се однесувате со љубов и да не почнете да го земате партнерот здраво за готово. 5>

Неодамна многу ги кажувате зборовите „ние“ или „ние“, можеби сте со „оној“.

Веќе не размислувате само за себе или вашите планови. Одеднаш, нивните мислења и планови исто така се многу важни.

Според социјалниот психолог Тереза ​​Е ДиДонато:

„Јазикот е таен прозорец во тоа како се доживувате себеси во однос на другите.

Таа објаснува:

„Луѓето кои се блиски користат множина зборови како „ние“ почесто во разговорот отколку еднина заменки како „јас“ или „јас“. Видовите чувства што сугерираат љубов се веројатно придружени со тенденција да се користат множински заменки.“

11) Најдовте дом во нив

Да се ​​биде околу нив ви дава чувство на удобност и мир што никогаш претходно не сте го почувствувале, ова може да биде јасен знак дека сте го нашле „оној“.

Всушност, можеби сте започнале Чувствувајќи го ова рано во врската.

Тоа е нешто тешко да се објасни. Но, постои чувство дека сте „дома“ кога ќе го пронајдете вашиот натпревар. Животот е полесен кога знаете дека сте дел од силен тим. И иако претстојат нерамни работи, знаете дека овој дом не може лесно да се скрши.

Не е важно каде одите или што правите заедно. Можете да се забавувате и да се смеете нанајглупавите работи, дури и кога работите не одат како што сакате. Не треба да тргнувате од себе за да имате возбуда.

Додека сте со нив, сè е возбудлива авантура.

И можете да го почувствувате ова за универзумот ви испраќа знаци дека некој ве сака.

12) Подготвени сте да се жртвувате еден за друг

Ако сте спремни да жртвувајте се, тоа може да биде знак дека сте го запознале „оној“.

Толку многу ви требаше двајцата конечно да се најдете, што ја знаете тежината на тоа што всушност значи бидете заедно.

Ова е причината зошто сте подготвени да се жртвувате еден за друг. И двајцата се цените еден со друг и сакате да бидете во можност да се правите еден со друг што е можно посреќен.

Според ДиДонато, двојките имаат поголема веројатност да одат долгорочно ако се подготвени да се жртвуваат за своите партнер.

Таа објаснува:

„Поединците кои се впуштаат во скапи сигнали за посветеност се повеќе ориентирани кон долгорочна врска со својот партнер. Скапите сигнали за посветеност се однесувања за врска кои бараат значителна жртва, можеби во време, емоции или финансиски ресурси - на пример, возење партнер на состанок или давање подарок. плановите можат да значат многу.

Таа додава:

„Ангажирањето во скапи сигнали за посветеност е здраво за врските, додека отсуството на овие
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.