Како да сакаш осамен волк: 15 корисни совети (краен водич)

Како да сакаш осамен волк: 15 корисни совети (краен водич)
Billy Crawford

Ја сакам мојата девојка повеќе отколку што сум сакал некого во мојот живот.

Проблемот е во тоа што таа е осамен волк во секоја смисла на терминот.

Никогаш не би можел да замислам да се скршам нагоре, но има вистински предизвици за мене да се поврзам и да ја сакам поради нејзината осамена и независна природа.

Еве како јас се движам по нив и како можете и вие.

Како да сакате волк осамен: 15 корисни совети (краен водич)

1) Дајте им простор

На волците осамени им треба простор како што им треба воздух. Тие напредуваат во него и се наоѓаат во него.

Ако набиете волк осамен или се обидете да го привлечете целото негово внимание, на крајот нема да добиете ништо.

Што и да е потребно, најдете начин да им се даде простор.

За многумина од нас кои се повеќе на вознемирената страна на стиловите на приврзаност, ова може да биде многу тешко.

Но, тоа е всушност одличен начин да избегнете да станете зависни. прилепени или сиромашни.

Кога ќе препознаете дека на осамените волци навистина им е потребен нивниот простор и дека сепак можете да имате успешна врска со нив, тоа е откровение.

Само погрижете се навистина да дадете им е нивната сопствена соба и сфаќаат дека почесто волкот-само ќе дојде кај вас кога тој или таа сака друштво.

2) Охрабрете ја нивната независност

Волкот-самец може направи неверојатен партнер, но тој или таа исто така треба да се чувствуваат многу потврдени во нивната независност.

Парадоксот овде е дека осамениот волк ќесамо се чувствуваат удобно да се зближуваат и да ти го дадат своето срце кога се чувствуваат како да се исто така слободни да се повлечат кога сакаат.

Помислете на мачка…

Тие доаѓаат кај вас кога сте зафатени и не обрнувате внимание, но срамете се кога ќе посегнете да ги гушкате.

Ова е волкот осамен!

Го извршува своите независни мисии, но сака и дружење и љубов.

Како што советува Прагати Чаухан:

„Наместо да го влечете вашиот осамен волк од неговиот простор, дајте му слобода на себе. Кога имате работа со осаменик, запомнете дека трпението е клучот.

„Штом ќе почнете да ги негувате моментите на осаменост со осаменик, тој/таа ќе ви се довери и нема да се двоуми да ве прифати со раширени раце .“

3) Поправете ја вашата најважна врска

Пред да научите како да сакате волк-самец, клучно е да ја поправите вашата најважна врска.

Тоа е оној што го имаш со себе.

Да објаснам...

Волкот-самец често може да падне во моделот на избегнување.

Ова е еден стил на приврзаност во состаноци и врски во кои едниот партнер има модели од детството или научено однесување што ги тера да избегнуваат интимност.

Тие често завршуваат со партнер кој се држи до вознемирен стил на приврзаност, а тоа е некој што се чувствува несоодветен и бара потврда и љубов од некој друг за да се чувствува „доволно добро“.

Постоирешение за ова, и започнува директно со вас.

Тоа е нешто што го научив од познатиот шаман Руда Ианд. Тој ме научи дека начинот на наоѓање љубов и интимност не е она во што сме биле културно условени да веруваме.

Всушност, многумина од нас се самосаботираат и се залажуваат со години, правејќи го патот на средбата со партнер кој навистина може да не исполни.

Како што Руда објаснува во ова бесплатно видео, многумина од нас на крајот бркаат некого и не ја добиваат љубовта што ја посакуваме.

Но наместо да направат чекор Назад и приближување кон ова е поинаков начин на кој Руда го демонстрира во неговото видео, го удвојуваме нашиот неуспешен пристап и завршуваме со скршено срце и сами.

Ми се случило повеќе од доволно пати да ви ветам дека Руда е апсолутно на марката овде.

Ако сте имале повеќе од доволно горчливи разочарувања во вашиот љубовен живот или фрустрации поради обидот да засакате волк-самец кој прави да се чувствувате непожелно, ова е видеото кое ќе ќе ви помогне да ги свртите работите.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

4) Откријте го вашиот сопствен ритам

Голема причина за мојата способност да напредувам во љубовта со осамениот wolf беше во пронаоѓањето на мојот сопствен жлеб.

Со други зборови, наоѓајќи ја мојата страст што исто така уживам да ја правам сам.

За мене тоа се покажа како реставрација на стари автомобили, нешто што го започнав правев пред околу една година во мојата гаража.

Работата е многуориентирани кон детали и набавка на самите делови е навистина незгодно.

Но, тоа е токму она што го сакам во врска со тоа!

Исто така види: 25 знаци дека момчето не ве привлекува (крајната листа)

Исплатата што ја добивам кога ќе го оформам карбураторот или ќе успеам целосно да го поправам Кадилак Девил од 1975 година исто така е непобедлив.

Мислев дека може да добиете само таква висока дрога или скокање со банџи...

Но, зуењето што го добивам кога автомобилот почнува да се собира е неверојатен .

Веќе не го правам тоа ни за парите, го правам тоа затоа што го сакам.

Мојата девојка повеќе се занимава со инфлуенсери на социјалните мрежи и креативни потфати како графички дизајн...

Но, таа исто така почна да се впушта во она што јас го работам, земајќи инспирација од дизајнерските карактеристики на старите автомобили за да развие свој бизнис со графички дизајн.

Се колнам, има само нешто во врска со црвената кожа седишта

5) Знајте ги вашите граници (и нивните)

Она што треба да се запамети за осамените волци е дека додека тие напредуваат во независноста и пловејќи ја сопствената трага , тие не се некој вид на суперхерој кој никогаш не греши.

Некои осамени волци исто така одат предалеку во сопствената изолација, спирајќи се во шема која на крајот е деструктивна и за нив.

Ова е причината зошто клучот за тоа како да се сака осамениот волк е да научите да го сакате онаков каков што се, а истовремено да ги прекинувате нивните полоши инстинкти кога одат предалеку.

Треба да знаете колку е премногу за тебе и занив.

Како што Џордан Греј објаснува овде, да се биде осамен волк може да ви ги намали шансите да пронајдете и да ја задржите љубовта.

„Ризиците по здравјето од живеењето како осамен волк се огромни.

„Едно истражување покажа дека хроничната социјална изолација е исто толку лоша за вашето здравје како пушењето 15 цигари на ден, алкохоличарот или никогаш не вежбањето и двојно полошо од клинички дебели.

„Еден нешто е сигурно: хроничната изолација е убиец. Тоа го скратува вашиот животен век, го нагризува квалитетот на вашиот секојдневен живот и негативно влијае на вашето чувство за среќа и издржливост. почеток на оваа статија.

Меѓутоа, премногу време и независност може да бидат исто толку лоши за нив како и за сите други.

6) Најдете помош за незгодните ситуации

Кога станува збор за тоа како да се сака осамен волк, нема лесен одговор.

Секоја ситуација е различна и љубовниот живот на секоја личност има свои пресврти и кривини.

Не секој волк осамен делува исто или ги има истите потреби и сè е за постигнување рамнотежа во вашата единствена ситуација.

Најдобриот ресурс што го најдов во врска со ова е веб-страницата наречена Херој на односите.

Оваа страница има обучено тренери за врски кои знаат сè за деталите за тоа како да сакаш осамен волк и да се движиш низ некои од уникатните предизвици што се појавуваат.

Тие можат да ви помогнатнавигирајте ги проблемите и драматичните пречки со кои може да се соочите при излегувањето со волк осамен.

Ова понекогаш може да ги вклучи пречките и блокадите во себе.

Знам затоа што сам контактирав со нив неодамна и бев изненадувачки импресиониран од професионалната и остроумна помош што ја добив.

Моите предизвици во запознавањето со волк-самец веднаш ги сфати тренерот со кој разговарав, кој исто така брзо сфати како можам многу од лошите страни во мојата врска да ги претворам во добри страни .

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

7) Ископајте се до корените

Да се ​​биде волк самотник е дефинитивно одреден тип на личност, но може да биде и резултат на траума.

Се е до рамнотежа.

Во некои случаи, поекстремен менталитет на осамен волк може да дојде од детството каде присуството на родителите било минимално и поединецот се чувствувал како да мора да се грижи за себе.

Тие развиле длабока недоверба и не им се допаѓаат на надворешниот светот и нема да дозволи никого да влезе, од страв дека ќе ги ослабне или ќе ги изложи на опасност и зависност.

Ова е токсичната страна што понекогаш може да ја отелотвори осамен волк.

На позитивна страна, осамениот волк едноставно може да биде многу самодоволен и, иако емотивно здрав и избалансиран, да не чувствува желба или интерес за многу на патот.на блиско споделување и интимност.

Иако можеби сакаат врска и љубов, тие се чувствуваат задушени од премногу инволвирање или споделување на сите аспекти од нивниот живот со некого.

И знаете што? Тоа е искрено сосема во ред. Сите ние имаме право да се поврземе со светот на наш начин и да извлечеме енергија и значење на начинот на кој ние лично го правиме тоа.

Предизвикот, се разбира, е дека може да најдете дека сакајќи волк-самец кој не Изгледа дека толку многу ви требате не ви ја дава блискоста на дружењето што ја барате.

Ако е така, иднината на врската може да дојде во прашање.

8) Дајте им до знаење дека се сакани (но не и гушени)

Кога ќе сфатите како да сакате волк-самец, запомнете дека е важно да им покажете дека навистина го сакате.

Како и да е, клучот еве да не придавате услови на таа љубов.

Иако можете да комуницирате со вашиот партнер-волк осамен кога ќе почувствувате дека неговата изолација станува преголема, како што напишав претходно, никогаш не треба да му оставите впечаток дека мора да бидат различни за да ја заслужите вашата љубов.

Ги сакате, но не зависите од нив.

Имате чувство за вредност кое е независно од било кој друг.

Исто така види: Разликата помеѓу телепатијата и емпатијата: Сè што треба да знаете

Вие подготвени сте и подготвени да бидете во љубовна врска со нив, но никогаш нема да ја засновате својата вредност на тоа и ќе си заминете ако има отворено или продолжено непочитување.

9) Бидете присутни, но фокусирани на твоетосопствени цели

Клучот за успех со осамен волк е да останете присутни, а истовремено да бидете фокусирани на сопствените цели.

Ако партнерот му требате и ве сака, вие го мерите тоа наспроти вашите обврски и вратете им се.

Никогаш не правете грешка да бидете „на повик“ со нив во секое време, бидејќи прекумерната достапност навистина може да ја намали вашата вредност.

Покрај тоа, останете фокусирани за вашите сопствени цели и за она што сакате да го постигнете.

Не само што ќе го зголеми вашето чувство за благосостојба, туку е многу попривлечно за волкот-самец.

10) Играјте со вашите силни страни

Секогаш кога е можно, играјте според вашите силни страни и фокусирајте се на она што е заедничко вие и вашиот партнер.

Ако и двајцата ја сакате природата, тогаш одете на мирни прошетки заедно и впијте ги освежувачките ветришта и мирисот на цвеќето.

Не мора ни да зборувате. Понекогаш љубовта е невербална.

Ако вашиот партнер ја сака вашата смисла за хумор, играјте кул и правете шега сега и тогаш.

Играјте ги вашите силни страни.

Завивајте на месечината

Без разлика каква личност сте и колку е длабока вашата врска, прашањето како да се сака осамен волк може да биде збунувачки.

Ако ги оставите сами за предолго може да побегнат и да ги нема засекогаш.

Но, ако се обидете да ги повикате на ваша страна и да споделите со вас поблиску, тие може да се чувствуваат задушено и исто така да се повлечат.

Па каде остава тоати?

Одговорот е дека тоа те остава да одиш малку по јаже помеѓу интимноста и одвоеноста.

Сепак, треба да знаеш дека да сакаш осамен волк е многу возможно ако можеш да балансираш вашата желба да давате и да добивате наклонетост со вашата способност да му дадете простор и време сами на вашиот партнер.

Спецификите на вашата ситуација се дефинитивно нешто за што би препорачал да разговарате и со луѓето од Relationship Hero, бидејќи знам дека ми помогнаа многу.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.