7 лесни начини да покажете некого во вашиот живот (за добро)

7 лесни начини да покажете некого во вашиот живот (за добро)
Billy Crawford

Значи, можеби сте слушнале за манифестирање, но дали знаете како тоа навистина функционира?

Од суштинско значење е да го разберете механизмот на манифестирање ако сакате да постигнете некаков успех со него.

Едноставно кажано, започнува со идејата дека како-привлекува-како, што значи дека ние вратете ја енергијата што ја исфрламе во Универзумот.

Но, како функционира ова кога станува збор за друга личност? Дозволете ми да објаснам!

Еве лесен водич како да манифестирате некого во вашиот живот засекогаш.

1) Разберете зошто ја сакате оваа личност повторно во вашиот живот

Ако ја добиеме енергијата што ја испуштаме, треба да бидеме намерни за тоа каква е таа енергија.

Гледате, треба да бидеме јасни!

Кога станува збор за манифестирање, првото нешто што треба да сфатите е дека вашата намера создава сè…

…И кога таа намера е кристално јасна, има поголеми шанси таа да се манифестира кај нас во реалноста.

Без намера, нема да стигнете никаде со вашите манифестирани цели.

Исто така види: 100 прашања на кои не треба да се одговори

Затоа, започнете со стануваш супер, супер јасно зошто сакаш да ја манифестираш оваа личност во твојот живот.

Да речеме дека тоа е пријател со кој сте имале блиски односи.

Можеби тие навидум паднале од лицето на Земјата и повеќе не се трудат со вас, според вас. Можеби ги оставаат вашите текстови на „читани“ со недели и не се мачат да ве прашуваат како сте кога пишуваатда го направиш тоа!

7) Изрази благодарност

Благодарноста може да направи неверојатни работи.

Тоа е чин да се биде вистински благодарен за работите што ги имаме во нашите животи, и нашите животи генерално.

Ако веќе немате пракса за благодарност, денес е денот за почеток!

Не само што ќе ви помогне практиката на благодарност кога станува збор за повторно манифестирање на некого во вашиот живот, но општо земено ќе ви помогне во животот.

Гледате, гледањето на животот низ објективот на благодарност го прави нашето срце толку пополно што ни овозможува да ги цениме сите работи за кои сме толку среќни да имаш.

Вистината е дека имаш среќа!

Дури и ако понекогаш не ви се допаѓа, речиси сигурно ќе има работи за кои можете да бидете благодарни.

Сега, како благодарноста влијае на процесот на манифестирање?

Едноставно кажано, благодарноста го надополнува процесот на манифестирање!

Додека и се заблагодаруваме на ситуацијата, го ставаме вистинскиот вид на емоции зад неа што ни овозможува да ги привлечеме кон нас.

Значи, во овој пример: тоа е случај да се биде благодарен за фактот дека ја познавате оваа личност и колку е неверојатна.

Станува збор за фокусирање на сите нивни неверојатни квалитети и минатите заеднички искуства кои позитивно влијаеле на вашиот живот.

Како ќе ја создадете оваа практика на благодарност ќе зависи целосно од вас.

Татко ми, на пример, го нарекува својот туш „кабина за благодарност“.

Секојутрото кога влегува, размислува за сите работи за кои е благодарен - од покривот над главата, односите што ги има околу него, до просперитетот што го има.

И бидејќи тоа го прави секој ден, тој има толку многу љубов која се рефлектира кон него.

Едноставно кажано, тој живее во многу лесно поради неговиот начин на размислување.

Исто така, сметам дека запишувам што сум благодарен бидејќи и размислувањето за тоа ми помага да добијам перспектива.

Кога ќе се чувствувам како да сум во „недостаток“ начин на размислување, каде што се фокусирам на она што го немам, го менувам фокусирајте се.

Со други зборови, ги фаќам мислите и ја превртувам ситуацијата на глава!

Па, каква врска има ова со манифестирањето некого во вашиот живот?

Овие техники може да се употребат токму за тоа.

На кој било начин најдобро ви одговара, фокусирајте се на изразување благодарност за фактот што ја познавате оваа личност и, во сегашно време, размислете колку сте повторно благодарни што тие се во вашиот живот.

Пробајте го - ќе бидете изненадени од сопствената моќ да ја промените вашата перспектива!

Како да знаете дали вашата манифестација влијае на некого?

Сега, се обложувам дека се прашувате дали личноста што ја манифестирате знае дека вие навистина ја манифестирате…

Па, одговорот е: тие нема да знаат точно.

...Но, иако тие нема да можат да ви ги читаат мислите и да кажат дека ги манифестирате, вашите напори ќе бидатефект врз нив.

За нив, тоа ќе се чувствува необично и необјасниво.

Едно нешто што ќе се случи е тоа што тие ќе се чувствуваат како да сте многу на ум.

Со други зборови, ќе им пукнете во главите повеќе од вообичаено.

Можеби понекогаш случајно, без вистинска причина, ќе се појавите во нивните умови.

На пример, одеднаш тие ќе имаат визија како вие и тие прават нешто од нивните минатото или тие ќе замислат што правите точно оваа минута.

За нив, тоа може да се чувствува необјаснето... И, како резултат на тоа, веројатно ќе предизвика тие да допрат до вас.

0>Уште повеќе, оваа личност може да се чувствува како постојано да го сретнува вашето име.

Може да го видат вашето име насекаде, од келнерката во кафулето до на билборд.

Во суштина, ќе ги следите наоколу!

Веројатно оваа личност ќе им раскажува на своите пријатели и семејството за чудните искуства што ги доживува бидејќи, за нив, тоа ќе се чувствува многу необјаснето.

Ако имате заеднички пријатели, прашајте ако кажале нешто!

Гледате, тие ќе почувствуваат дека сте наоколу, но не разбираат што се случува и веројатно ќе бидат изненадени од искуствата.

Покрај тоа, тие може да добијат чувство на дежа ву што ве вклучува вас.

Можеби се занимаваат со нивната секојдневна работа пред да почувствуваат дека веќе го направиле тоа со вас.

Да, знам што сиразмислување... Моќта на манифестирање е моќна!

Вистината е дека во право си кога го мислиш ова.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

ти.

Јас го доживеав ова.

Една пријателка со која се гледав барем двапати неделно, одеднаш ме ладни и почна да се дистанцира од мене. Тоа се случи кога го запозна своето ново момче.

Првично, почувствував голема лутина поради тоа што се случува и негираше дека се лебдивме. Сакав да се промени, но проектирав многу гнев!

Како тоа да не е доволно, искуството ме натера да се чувствувам навистина збунето и како да сум направил нешто погрешно.

Значи, енергијата што ја давав беше збунетост и лутина, што веројатно го оддалечи овој пријател.

Не се видовме околу три месеци.

Потоа еден ден, јас седнав со мојот дневник и напишав како сакам да изгледа моето пријателство со неа и зошто ја сакав да се врати во мојот живот.

Навистина ми е јасно за улогата што таа ја игра во мојот живот и зошто сакав неа наоколу.

Можете ли да погодите што се случи потоа? Таа ми испрати порака една недела подоцна да се видиме на кафе, а ние почнавме да го обновуваме нашето пријателство.

Буквално беше како часовник што од неискажана тензија меѓу нас преминавме до одлука да изградиме здрава врска заедно – препознавање на улогата што ја игравме во животот на едни со други.

2) Визуелизирајте ги во вашиот живот

Клучен дел за манифестирање е да можете да ја визуелизирате таа личност во вашиот живот.

0>Има една изрека која ако можеш да ја држишнешто во вашиот ум, можете да го држите во рака... И ова е суштината на манифестирањето!

Ако сакате да внесете нешто во вашата реалност, треба да го искористите умот за да замислите ситуации со тоа личност, и всушност да гледате различни ситуации кои се играат пред вас како да гледате во телевизиски екран...

Сега, ако сте нови во визуелизацијата, ова во суштина значи да ја искористите вашата вродена способност за користење вашата имагинација.

Вистината е, некои од нас се подобри од другите во визуелизацијата на идните настани... Но, сите ние можеме да ја искористиме нашата имагинација до еден или друг степен!

Гледате, ако можете“ визуелизирајте го вашиот живот со оваа личност, тогаш вашите напори нема да стигнат многу далеку.

Ќе му сигнализирате на Универзумот дека всушност не можете да ја видите оваа личност во вашиот живот, а ова ќе биде вашата реалност!

Од друга страна, ако можете да го замислите ова личност во вашиот живот, тогаш ќе ја магнетизирате во вашиот живот.

Затоа, предлагам да се разјасните за сите ситуации во кои можете да ги видите во вашиот живот.

За пример:

 • Дали тие се во вашиот секојдневен живот?
 • Колку често ги гледате?
 • Што правите со нив?
 • За што зборувате?

Сега, ова може да звучи навистина апстрактно, но колку поконкретно можете да добиете, толку повеќе ќе бидете на победничка формула!

Трикот е да се замислат овие ситуации како датие всушност се случиле.

Со други зборови, кога визуелизирате, речиси замислувате дека тоа се сцени што веќе се случиле во реалноста - на кои размислувате.

Како што реков, ако сте нов во ова, тогаш тоа може да звучи апстрактно... Но, не плашете се да го пробате!

Дозволете си да бидете што е можно поконкретни и да бидете креативни со работите што ги правите. повторно замислувате.

Едноставно кажано, забавувајте се со работите што ги замислувате. На пример, дали вие двајца имате навистина интересни разговори? Дали вие двајца се смеете заедно за нештата?

Меѓутоа, ако создавањето на овие идни сцени со нив не се чувствува добро и има дел од вас што се прашува дали вие двајца навистина треба да имате повторно обединување, тогаш вреди да разговарате со психичар.

Секогаш барам совет од интуитивните експерти во Psychic Source, кои никогаш не успеваат да ме воодушеват со својата мудрост!

Едноставно кажано, тие ќе можат да ве водат како за тоа дали оваа личност вреди да се манифестира во вашиот живот.

3) Вежбајте самољубие

Значи, можеби се прашувате каква врска има љубовта кон себе со манифестирањето на друга личност во вашиот живот...

Вистината е дека има многу врска со тоа!

Гледате, љубовта кон себе ја зајакнува вашата верба во себе... И, како резултат на тоа, верувате во вашата способност да манифестирате нешто.

Ако немајте самољубие и верување во себе, тогаш тешко дека верувате во тоаможеш да манифестираш нешто.

Ќе се блокирате!

Ова бев јас.

Долго време не верував во себе или во мојата способност да ја создадам својата реалност, па ја отфрлив идејата за манифестација. Мислев дека тоа е за други луѓе и не е нешто што го заслужувам.

Заедно со љубовта, тоа беше нешто што целосно го отфрлив поради моето лично верување што го имав.

Па, што значи ова за вас?

Започнете со тоа што ќе се запрашате како изгледа вашата самољубие во моментов.

На пример, дали зборувате високо за себе и верувајте во себе? Или се сомневате во себе?

Ова се големи показатели за тоа како изгледаат вашите нивоа на самољубие.

Ако откриете дека се сомневате во себе, тогаш важно е да го промените ова за да имате среќа со вашето манифестирање.

Едноставно кажано, треба да верувате дека можете да го направите тоа во спротивно нема да можете.

Тоа е толку едноставно! Треба да верувате во себе и во вашите способности.

Предлагам да пишувате афирмации во дневник што ја градат вашата самољубие и верба во себе. Тие би можеле да вклучуваат:

 • Јас сум достоен
 • Се сакам себеси
 • Заслужувам љубов
 • Носам добри одлуки
 • Јас сум моќен
 • Јас го контролирам мојот живот
 • Го создавам животот што го посакувам

Обидете се да работите со нив секој ден и набљудувајте ги промените во себе !

Гледате, малите нешта што ги правиме секоја и секојаденот може да помести планини!

Исто така види: 10 клучни совети за да го натерате вашиот маж да ве почитува

4) Ослободете се од негативните емоции

Сега, неопходно е да се ослободиме од работите што не ни служат за да оставиме простор за работите што ги сакаме во нашите животи…

…Вклучувајќи ги и луѓето!

Гледате, негативните емоции можат да ја попречат нашата способност да се манифестираме.

Едноставно кажано, ако се држиме до многу негативни емоции и ограничувачки верувања, ќе бидеме наш најлош непријател кога станува збор за обидот да се манифестира.

Размислете за тоа: ако си кажеме дека нема да можеме постојано да ја враќаме оваа личност во нашите животи, тогаш вака ќе изгледа нашата реалност.

Ако го направите ова, вие Ќе се спречиш да се појавиш некого во твојот живот уште пред да се обидеме!

Има нешто што сакам да правам кога чувствувам дека треба да се откажам од негативните верувања што ме држат заглавена.

0>Одржувам церемонија за отпуштање... Еве ме:

Почнувам со запишување на сите работи што ме спречуваат на парче хартија. Може да биде само едно парче хартија или пет парчиња!

Потоа ја согорувам хартијата безбедно.

Ако имате горилник за дрво, на пример, можете да го фрлите парчето хартија таму.

И... Прекрасно е чувството да се гледа како пламнува. Секогаш се чувствувам како овие верувања да исчезнуваат засекогаш!

Да го направите ова е симболичен начин навистина да се ослободите од негативните работи што билевиси околу вас и прави да се чувствувате мали.

Гледате, мораме да преземеме акција за да ги исчистиме и расчистиме емоциите. Тие не исчезнуваат само чудесно!

Со други зборови, вие сте сесрдно одговорни да се ослободите од сите ограничувачки верувања што ги имате…

…А добрата вест? Вие сте поспособни отколку што мислите да ги оставите и да продолжите напред!

5) Направете простор во вашиот живот за оваа личност

Овој чекор е практичен.

Морате да размислите во себе: Дали навистина имате простор за оваа личност во вашиот живот?

На пример, можеби ќе сакате да покажете поранешен грб или пријател или член на семејството. ја изгубивте врската со… Но, дали имате време да им посакате добредојде назад во вашиот живот?

Мислам на ова во најпрактична смисла.

За почеток, како изгледа вашиот распоред?

Ако кариерата е најважната работа во вашиот живот во моментов - и сте целосно зафатени со вашите работни обврски и настани на кои треба да присуствувате навечер - мора да размислите: кога ќе можете да ја видите оваа личност?

Со други зборови, треба да размислите во практична смисла.

На друго место, би можеле да имате фитнес распоред кој моментално е шест дена во неделата. Ако е така, повторно, можеби немате простор за некој да влезе во вашиот живот.

Па, што треба да направите?

Треба да создадете простор за да дозволите некого да влезе.

Оваможе да значи да не присуствувате на сите работни настани на кои обично одите навечер за да имате повеќе рамнотежа помеѓу работата и животот и да се повлечете од вашите фитнес обврски за да му дадете приоритет на врската со некој друг.

Во суштина, веројатно ќе треба да направите измени во вашиот живот како што е ако сакате да дозволите некој друг да влезе.

Тоа може да вклучи и создавање простор во вашиот дом, ако покажува поранешен грб што сте го правеле живее со.

На пример, можете да ослободите простор во вашата гардероба и да купите брачен кревет ако веќе немате!

Универзумот ќе знае дали имате простор или не да манифестирате некого назад во вашиот живот... И нема да ви дозволи успешно да се манифестирате ако всушност немате капацитет!

Точно е, Универзумот работи на мистериозни начини и секогаш слуша и реагира.

2>6) Запишете ја вашата визија за вашиот живот со нив

Има нешто многу моќно во користењето зборови за создавање на вашата реалност…

…И има нешто уште помоќно во пишувањето во сегашно време , како работите да ви се случуваат во реално време.

Кога го правите ова, му кажувате на Универзумот дека ова е веќе ваше.

Сега, можеби мислите дека ова звучи многу како визуелизирање, и во право сте!

Запишувањето на вашата визија за вашиот живот со оваа личност оди рака под рака со користењето на вашата брилијантна имагинација за размислување за васдве заедно.

Па, како треба да се справите со ова?

Не мора да биде ништо сложено - само неколку реченици ќе го направат!

Пополнив околу половина страница кога го направив ова за да го покажам мојот поранешен во мојот живот.

Запишав точно како поминуваме секој ден, како се поддржуваме еден со друг и какви разговори имавме.

На пример, напишав дека зборувавме многу за некои работи за кои навистина се грижам и кои ги ценам во мојот живот.

Сега, ако се чувствувате дека не можете да го правите ова затоа што не Не знаете кои се вашите основни вредности, искористете ја оваа бесплатна листа за проверка која ќе ви помогне да дефинирате кои се вашите вредности.

Овие може да вклучуваат сè, од авантура и смелост до рамнотежа или заедница. Уште повеќе, не мора да ја ограничувате листата!

За мене, основните вредности за кои се грижам вклучуваат духовност, раст и креативност, па затоа запишав визија (во сегашно време) која нè опфати нас зборувајќи за духовни работи.

На пример, мојата изјава рече:

„Ми се допаѓа што мојот партнер и јас го поминуваме времето разговарајќи за тоа зошто сме тука на планетата и за фактот дека и двајцата заинтересирајте се за нашиот духовен раст. Го сакам тоа што сме посветени на нашиот раст и што секој ден си помагаме да растеме на нови начини.“

Најдоброто нешто?

Пишувањето на ова ме натера да се чувствувам моќно вистинската енергија зад манифестацијата.

Нема да зажалите што одвоивте време
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.