11 работи кои ќе го натераат партнерот подлабоко да се заљуби во вас

11 работи кои ќе го натераат партнерот подлабоко да се заљуби во вас
Billy Crawford

Да се ​​заљубиш е лесно. За да останете заљубени треба малку труд.

Навистина, важно е да не се форсира љубов или да се турка врска. Но, ако сте доволно долго заедно, знаете дека е од суштинско значење да ја одржувате таа искра жива од време на време.

Постои фаза во секоја врска кога паровите се чувствуваат премногу удобно еден со друг, кога почнуваат да се земаат здраво за готово.

Почнувате да заборавате да ги правите малите нешта кои предизвикуваат насмевка еден на друг. Или не успевате да покажете колку се цените еден со друг.

Според Џуди Форд, психотерапевт, советник и автор на „Секој ден љубов: деликатна уметност на грижата едни за други.,

„ Сфатете дека е во моменти на немир и превирања кога ќе дознаете кои сте и што навистина значи да се сака.

„Лесно е да се биде внимателен и полн со љубов кон партнерот кога амбиентот е романтичен, кога имаш ѕвонче во џебот, кога изгледаш добро и се чувствуваш добро.

„Но, кога некој од вас не е во ред, исцрпен, преоптоварен и расеан, да се однесуваме со љубов бара свесен напор.

Исто така види: 9 паметни начини да се справите со мрзелива сопруга (корисни совети)

На крајот на денот, односите бараат работа, а вие треба да вложите свесен напор да одберете да останете вљубени еден во друг.

Добрата вест е дека не треба да правите големи работи за да го натерате вашиот партнер подлабоко да се заљуби во вас. Прочитајте однапред за да научите 11 едноставниработи кои можат да обезбедат вашата љубов да трае цел живот.

1. Ценете ги секој ден.

Се навикнавте еден на друг. Тоа значи дека не размислувате двапати за работите што тие свесно ги прават за да бидете сигурни дека сте среќни и удобни. Но, обидете се да останете благодарни за овие мали нешта. Секогаш кажувајте благодарам и покажувајте благодарност кога ќе се трудат да ви приготват вечера или кога ќе ви го купат омиленото пециво. Тоа може да биде незначајно за вас, но ако им покажете дека сте благодарни за сите работи што ги прават, без разлика колку се мали, многу им помага да се чувствуваат сакано.

2. Дозволете им да имаат живот.

Само затоа што сте двојка не значи дека треба да ве спојуваат на колкот секоја секунда. Треба да запомните дека и двајцата имате свој живот. Имате свои кариери, цели, социјален живот и интереси. И апсолутно е здраво да си дадете простор еден на друг. Да му дадете време на вашиот партнер сам да се опушти, да го прави она што го сака или да поминува време со пријателите и семејството, може да биде убав подарок што ќе му го подарите од време на време

3. Понудете се да прават работи што не сакаат сами да ги прават.

Ова е мал гест, но не знаете колку ќе го ценат. Веројатно веќе ги знаете задолженоста или обврските што вашиот партнер мрази да ги прави, понудете му да го правите тоа наместо него. Ако не сакаат да прават намирници, преземете иницијатива да го направите тоа сами.

АкоЈазикот на љубовта на вашиот партнер е „акти на услуга“, тие буквално ќе ви ги дадат очите на срцето.

4. Останете подалеку од телефонот кога сте заедно.

Ништо не е подосадно од обидот да разговарате со некој кој е толку зафатен со неговиот телефон. Не само што е иритирачки, туку е крајно непочитување кон вашиот партнер. Можеби е добро да воспоставите правило „без телефон“ кога сте излезени на состанок или кога се разладувате со Netflix дома. Останете поврзани со вашиот партнер, а не со вашиот паметен телефон.

5. Не барајте од нив да се откажат од ништо важно за нив.

Ако навистина сакате некого, не барајте од него да се откаже од се што сака за вас. Никогаш не барајте од партнерот да ве избере вас наместо неговата страст. Тие ќе ви замеруваат поради тоа. Ваквите ултиматуми можат дури и да ја оштетат вашата врска до неправилно. Наместо тоа, поддржете ги. Не ги терајте да се чувствуваат виновни што поминуваат помалку време со вас. Кажете им дека е во ред да го прават она што го сакаат. Тие ќе ве ценат за тоа.

6. Научете да се справувате со расправиите на здрав и зрел начин.

Никој не сака да биде со некој што сака драма и се однесува незрело за време на тепачките. Ако сакате вашиот партнер да ве слуша и да ве почитува, треба да се справувате со вашите тепачки и несогласувања како возрасен. Повеќе ќе ве ценат како партнер. И тоа е добро и за вашата врска.

7. Бидете нивна звучна плоча.

Понекогаш вашиотпартнерот само сака да се испушти. Можеби имале ужасен ден на работа или се фрустрирани поради нешто. Или можеби откриле нова идеја за која се страстни. Најдете време да ги слушате. Бидете место за удобност за нив. Тие веројатно го прават истото за вас. Затоа, не заборавајте да ја возвратите услугата.

8. Сè е во малите детали.

Не мора да ги купувате најголемите и најскапите подароци за вашиот партнер. Навистина, тие ќе го ценат повеќе ако им дадете нешто интимно и лично. Понекогаш, дури и појавувањето на работното место со омиленото кафе во рака може да ги насмее со недели. Искрено, се е во ситните детали. Запомнете ги малите нешта што ги сакаат и вклучете ги во сè што ќе им дадете. Ова ги прави сите ваши подароци понезаборавни и позначајни.

9. Најдете време за нив во вашиот напорен распоред.

Понекогаш животот станува премногу бурен што е лесно да не се синхронизирате со вашиот партнер. Но, важно е да бидете сигурни дека и двајцата имате време еден за друг. Дури и ако е едноставно како да си легнете во исто време или да ручате еднаш неделно. Правејќи го ова, вашиот партнер знае дека и вие и давате приоритет на вашата врска.

10. Изненадете ги со убави гестови.

Секој сака да биде изненаден со убав гест. Дури и ако случајно го повикувате вашиот партнер за да ги провери. тоа немора да биде голема или голема. Изведете ги на изненадувачки пикник во паркот или организирајте им интимна роденденска забава. Не само што е забавно да планираат за вас, туку им дава и чувство дека се многу сакани.

11. Бидете нивна навивачка.

Најдоброто нешто во заљубувањето е да имате најдобар пријател – и се што доаѓа со него. Не заборавајте да бидете тука за вашиот партнер и во добрите и лошите моменти. Тагувајте со нив кога ќе пропаднат. И прославете ги нивните успеси кога ќе дојдат. Бидете нивниот животен навивач и никогаш не успевајте да ги натерате да се чувствуваат како да им го имате грбот. Нема ништо повеќе што зборува за вистинска, длабока љубов, од тоа да имате вистински животен партнер кој ве држи за рака.

Завршување

Досега треба да имате добра идеја како да го натерате вашиот партнер да развие длабоки чувства за вас .

Исто така види: 4-те познати психосексуални фази на Фројд (која ве дефинира?)

Значи, што можете да направите за да влијаете на ова?

Па, претходно го спомнав уникатниот концепт на херојскиот инстинкт. Тоа го револуционизира начинот на кој разбирам како мажите работат во врските.

Гледате, кога ќе го активирате херојскиот инстинкт на мажот, сите тие емотивни ѕидови се рушат. Тој се чувствува подобро во себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас.

А се зависи од тоа да знаете како да ги поттикнете овие вродени двигатели кои ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да ги штитат. сигурно дапогледнете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Еве линк до бесплатното видео повторно.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.