Вели дека ме сака, но не се однесува така: 10 совети ако ова си ти

Вели дека ме сака, но не се однесува така: 10 совети ако ова си ти
Billy Crawford

Дали сте во врска со некој кој вели дека те сака, но едноставно не го покажува тоа?

Сум бил таму и знам колку може да биде болно и збунувачки.

Добрата вест? Ова не мора да биде доживотна затворска казна!

Сфатив неколку начини како да ви помогнам во таа ситуација!

Тие работеа за мене, па уверен сум дека ќе функционираат и за вас!

1) Комуницирајте појасно

Дел од проблемот можеби е тоа што не комуницирате доволно јасно.

Запрашајте се: како се покажувате тој што ти треба и сакаш повеќе наклонетост, внимание, љубов и време од него?

Ако не знаеш, тогаш почни малку со гледање на работите што тој ги прави што ги цениш и кажи му да знае .

Ако не му давате да знае што сакате, тој не може да ви го даде!

Ако не сте конкретни за тоа што ви треба и што сакате, тој не може дај ти!

Можеш и појасно да комуницираш со тоа што ќе се погрижиш да не случајно го исклучиш.

Гледаш, кога не зборуваш за она што те мачи, тој можеби дури и не знаат дека нешто не е во ред!

Знам, звучи неверојатно, но луѓето честопати не сфаќаат што се случува во нивните односи, освен ако не им го објасните тоа кристално јасно!

Верувај ми, кога бев во таа ситуација, не сфатив како налетувам!

Посакувам некој да ми кажеше дека не е нормално да се биде во врска во којамоето момче не сакаше да ме допира или да поминува време со мене.

Ако не му дозволиш на партнерот да знае што те мачи, тој нема да знае што не е во ред.

Ако сте загрижени дека ве осудуваат затоа што ги изразувате вашите потреби, запомнете дека повеќето луѓе ги имале истите мисли и грижи што ги имате вие!

Тоа ме доведува до мојата втора точка:

2) Бидете искрен за вашите потреби

Ако мислите дека тој не ги задоволува вашите потреби, тогаш важно е да бидете искрени со него за тоа кои се тие потреби.

Можеби мислите дека ви треба повеќе внимание , наклонетост и љубов, но ако не му дозволите да знае кои се тие потреби, тој не може да ви ги даде.

Можеби мислите дека тој треба да знае кои се вашите потреби без вие да морате кажи нешто – но тој не!

Тој не може да ти ги чита мислите, па мораш да комуницираш со него.

Запрашај се: што сакаш? Што ти треба? Како за вас изгледа исполнета врска?

Исто така види: 4 духовни причини зошто не можете да престанете да размислувате за некого

Гледате, луѓето растат на многу различни начини, а она што е нормално за една личност, можеби нема да ни помине низ умот на другата личност!

Затоа, наместо да се нервирате што не ги задоволува вашите потреби, искажете им за да знае што се тие!

Ако вие не, тогаш тој никогаш нема да знае кои се тие.

Како што вели поговорката, „Ако не прашаш, тогаш не го добиваш!“

Но, како да му дадете до знаење?

Можеби сте загрижени дека тој ќе отфрлете ги вашите потреби илисака.

Имам добри вести за вас: дури и ако тој не ги задоволува сите ваши потреби или желби, тоа не значи дека вашата врска е осудена на пропаст.

Тоа само значи дека има простор за подобрување и раст во врската.

Но, ако тој не исполни ниту една од вашите потреби дури и откако конкретно сте го побарале тоа, можеби ќе ви го покаже своето вистинско лице и ќе знаете дека тоа време е да продолжиме!

3) Направете го да ве смета дека сте неодоливи

Ако сакате повеќе внимание, љубов и наклонетост од него, треба да му дадете причина да ви го даде тоа ! Направете се попривлечни за него.

Фокусирајте се да станете најдобрата верзија од себе.

Грижете се физички и психички за себе и направете се понеодоливи.

Правете работи кои ве прават среќни и правите работи што ве прават да се чувствувате добро за себе.

Бидете игриви и лесни и понекогаш бидете глупави. Бидете ранливи и дозволете му да ја види вистинската вас.

Сепак, има и мала тајна што допрва треба да ја споделам со вас.

Така го натерав мојот маж целосно да ми се посвети, без многу напор.

Сакате да знаете повеќе? Добро, но немој веднаш да го осудуваш тоа, во ред?

Тоа го правиш со изнесување на неговиот внатрешен херој.

Знам, и јас мислев дека звучеше глупаво на почетокот, но тоа всушност се заснова на психолошки концепт на Џејмс Бауер.

Штом ќе научите како да го активирате херојскиот инстинкт на еден маж, тој ќе ве најденеодоливо.

Верувај ми, го пробав и функционираше како шарм.

Сакаш да научиш како да го правиш тоа? Најлесен начин е да гледате бесплатно видео (да, бесплатно е!)

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео.

Нема да зажалите!

4 ) Поставете граници и не толерирајте одредени однесувања

Ако тој не ги задоволува вашите потреби или ако прави работи што не ви се допаѓаат, мора да му дадете до знаење.

Ако прави работи што не ви се допаѓаат без да кажете ништо, ќе мисли дека тоа е нормално однесување и ќе продолжи да ги прави тие работи.

Тој мора да знае дека тоа не е нормално и дека не му се допаѓа.

Морате да му поставите граници и треба да му дадете до знаење кога ќе ги помине.

Ако прави нешто што не ви се допаѓа, треба да му дозволите знајте.

Не треба да се оправдувате себеси или вашите чувства – само треба да му дадете до знаење дека направил нешто што не ви се допаѓа и дека треба да престане.

Задржување на вашата границите и да се биде цврст е најдобриот начин да го натерате да го промени своето однесување.

Ако не го промени своето однесување, треба да донесете одлука: Дали го сакате во вашиот живот дури и ако не дали се менува? Ако не, тогаш треба да го оставите да си оди.

5) Не плашете се да ја прекинете врската ако работите не се променат

Ако тој не ги задоволува вашите потреби и вие сте се обиделе да комуницирате со него и да поставите граници, можеби ќе треба да ја прекинете врската.

Можеби исакате да ја прекинете врската ако се чувствувате како да вложувате повеќе напор отколку тој, а тој не го менува своето однесување.

Односите треба да бидат избалансирани, а и двајцата треба да вложат во истото ниво на енергија во него.

Ако една личност прави повеќе од другата личност, тоа не е правично и не е добра врска.

Верувај ми, има толку многу мажи кои би биле среќни да ви го дадат светот ако само им дозволите!

Затоа, не се задоволувајте со помалку отколку што заслужувате.

6) Грижете се за себе

Треба да се грижите за себе. Ако се чувствувате потреба, очајно и очајно за повеќе внимание, наклонетост и љубов од него, прво мора да се грижите за себе.

Ако сте зависни од неговото внимание, тој не може да ви даде што ви треба.

Треба прво да се грижите за себе. Мораш да се грижиш за сопствените потреби за да можеш да го бараш тоа што ти треба од него без да изгледаш дека си јама без дно која никогаш нема да биде задоволена.

Кога бев во твоја ситуација, не Не го сфатив тоа во тоа време, но навистина бев зависен од овој човек за да се чувствувам сакано.

Кога бев со него, не се чувствував дека сум достоен за љубов, па ми требаше тој да направи да се чувствувам сакано.

Ми требаше да ми каже дека ме сака и сака да биде со мене.

Ми требаше да ми каже дека ја цени нашата врскаи дека тој секогаш ќе биде тука за мене без разлика што се случува во нашата врска.

Но, кога не ми го даваше она што ми требаше од него, ми беше многу потешко да го побарам тоа што го му требаше.

И кога не ми даваше, се чувствував како јама без дно која не може да се задоволи без разлика колку труд вложив за да се направам среќна.

Штом научив како да се грижам за себе, сфатив дека повеќе нема потреба да прифаќам помалку однесување!

7) Запрашајте се: дали има причина зошто не ја покажува својата љубов?

Има ли причина што не ја покажува својата љубов? Дали се плаши да не биде повреден или отфрлен? Дали е тој многу приватен човек и не сака да биде многу приврзан на јавно место?

Дали е многу заблуден и мисли дека вистинската љубов е сè за купување материјални работи за вашиот партнер?

Дали е тој емотивно незрел и едноставно не знае како да ја покаже својата љубов на смислен начин?

Дали е штедач и не сака да троши пари на работи за вас?

Можеби се плаши на посветеноста и врските.

Дали се плаши да не ги повреди своите чувства? Дали постои проблем како мината врска или траума од минатото што го натера да се однесува на овој начин?

Гледате, постојат илјадници причини зошто мажите не ги покажуваат своите љубов.

И, многу од нив се засноваат на страв.

Разбирањето од каде доаѓа тој може да ви помогне да се справите со оваситуација.

8) Направете пауза за ресетирање и заздравување

Понекогаш е потребна пауза за ресетирање и заздравување.

Можеби вие двајца не сте на иста страница, или можеби има подлабоки прашања со кои треба да се справите.

Ако се чини дека тој не разбира што ви треба или ако и двајцата сте премногу вознемирени и под стрес, можеби и на двајцата ви треба пауза.

Дури и ако вие не сакате да раскинете и да ја прекинете врската, паузата може да биде корисна.

Тоа ви дава време да заздравите, да бидете сами и да обработите што се случува и тоа му дава време да го процесира раскинувањето.

Исто така види: Дали таа повеќе не е заинтересирана? 13 паметни начини како да ја натерате повторно да ви се допадне

Ви дава време и на двајцата да стигнете до подобро место и да бидете подобро подготвени повторно да влезете во светот на запознавање и да започнете одново.

И кој знае, можеби паузата е токму она што ви требаше за повторно да го пронајдете патот еден до друг!

9) Разговарајте со тренер за односи

Ако ви е тешко да комуницирате со него и се чини дека тој не разбира што ви треба или ако чувствувате дека врската не оди никаде, можеби ќе сакате да разговарате со тренер за односи.

Коучот може да ви помогне во комуникацијата, поставувањето граници, и исцелување од минатите врски и трауми од минатото.

Но, не само тоа, тренерот може да ви помогне да разберете што сакате во врската и да ви помогне да ги надминете сите пречки со кои се соочувате.

<0 0>Се сеќавам дека отидов кај тренер за односи за помош со мојатаситуација.

Отидов на Relationship Hero, страница со тони висококвалификувани тренери.

Најдобриот дел? Сето тоа можев да го сторам од удобноста на мојот дом.

На почетокот самиот разговарав со тренерот и тој ми даде неверојатен совет што да правам во мојата ситуација.

Тој исто така објасни зошто моето момче можеби се однесува како што беше.

По сесијата, се чувствував неверојатно и точно знаев кои чекори да ги преземам за повторно да ја доведам нашата врска на поздраво место!

Можам препорачајте ги само ако сте во иста ситуација!

Кликнете овде за да започнете.

10) Запомнете дека нема никаква врска со вас, лично

Ако тој не ви покажува љубов или внимание, тоа нема никаква врска со вас лично.

Тоа не е одраз на вашата вредност или вредност. Тоа е одраз на неговата способност да биде во врска.

Ако тој не ги задоволува вашите потреби, тоа не значи дека не сте доволно добри или дека не сте сакани.

Тоа само значи дека тој има некоја работа да заврши.

Луѓето не можат да променат кои се или што прават додека не бидат подготвени.

Не можете да го промените него, но вие може да го промени начинот на кој му одговарате.

Не можете да контролирате како тој ви покажува љубов или дали воопшто го прави тоа – но можете да контролирате како реагирате кога тој не го прави тоа.

Можете да контролирате како реагирате на него и во ситуациите во кои се наоѓате.

Можете да контролирате како реагирате на неговиот недостаток на љубов и внимание иможеш да контролираш како реагираш на сопствената болка и разочарување.

Имајќи го тоа на ум, моќта е всушност твоја!

Ќе бидеш во ред

Дали тој конечно ти ја покажува својата љубов или на крајот ќе се разделиш - во секој случај ќе бидеш во ред.

Верувај ми со ова, што и да се случи, ќе биде на најдоброто.

Јас го научил тоа од искуство и секогаш се остварувало.

Ти си токму таму каде што треба да бидеш и сè што се случува треба да биде.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.